Jump to content

Δυο Μέρες Μόνο (Mega)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παει προς το θριλερ πλεον...

αυτο που δεν καταλαβα ηταν στο τελος η ματσαγκου πως βρεθηκε να τρεχει στα βουνα και στα δαση...:blink: τι μεσολαβησε απο το αεροδρομιο και μετα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω πως αυτος την παρακολουθούσε όταν βγήκε απτο αεροδρόμιο,και προφανώς επειδή ζήλεψε γιατί ήταν με άλλο στο αμάξι,προκάλεσε το ατύχημα.Αυτή αρχίσε να ζητάει βοήθεια,κιαυτος πετάχτηκε μπροστά της :P

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε:P

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

με χάλασε που έδειξε πάλι στερεότυπα και μάλιστα μαζεμένα (αρρώστια, εγκυμοσύνη)

 

τώρα θα μου πείτε παπακαλιάτης είναι αυτός :P

 

γενικά τα σήριαλ του έχουν μία ατμόσφαιρα λόγω μουσικής, σκηνοθεσίας κ.λπ. που έχει ένα ενδιαφέρον...

 

το "δυο μέρες μόνο" βαδίζει στα ίδια μοτίβα με τα προηγούμενα, με μόνη ίσως διαφοροποίηση την προσθήκη περισσότερων στοιχείων θρίλερ :p

 

όσο για την τελευταία σκηνή που λέτε νομίζω ότι απλά ήταν ένας εφιάλτης της ματσάγγου :) τα χρησιμοποιεί συχνά κάτι τέτοια ο χριστόφορος... :p

Link to comment
Share on other sites

 

όσο για την τελευταία σκηνή που λέτε νομίζω ότι απλά ήταν ένας εφιάλτης της ματσάγγου :)

 

εεεε αυτο ουτε ο παπακαλιατης δεν θα το σκεφτοταν..!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάει σε άλλον το όσκαρ ?://///:wacko:

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

and the oscar goes to...

 

οχι οχι μην ανυσηχεις..τα δυο αυτα οσκαρ ειναι σε διαφορετικες κατηγοριες..

 

οσκαρ καλυτερης μαντεψιας σε σεναριο του παπακαλια:p

 

και οσκαρ δημιουργιας σεναριου παπακαλιατικοτερου του παπακαλιατη:p (λιγο δυσκολο να εβαζε τοσους εφιαλτες σε ενα επεισιοδιο)..

 

δικαιωματικα παιρνεις το πρωτο:up:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω να κάνω, αν γνωρίζει κανείς το (ξένο) τραγουδάκι που έπαιξε στην αρχή του επεισοδίου και μετά πάλι όταν ο Χριστόφορος είχε την μετά θάνατον εμπειρία και φασωνόταν με την άλλη έξω από το σπίτι του...:worry:

 

(Archive - Again)

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι σειρες του Παπακαλιατη μου θυμιζουν ενα παλιο ανεκδοτο που λεει η δασκαλα στο Τοτο να γραψει ενα μυθιστορημα που να εχει μεσα την θρησκεια,την αριστοκρατια,ερωτα και μυστηριο.

Ο Τοτος εγραψε:

Ω Θεε μου(θρησκεια) ειπε η πριγκιπισσα(αριστοκρατια) ειμαι εγκυος(ερωτας) αλλα δεν ξερω με ποιον(μυστηριο).

Εεε καπως ετσι γραφει ο Παπακαλιατης ολα μαζι σε οσο ποιο λιγους ανθρωπους γινετε και οσο πιο γρηγορα γινετε.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω να κάνω, αν γνωρίζει κανείς το (ξένο) τραγουδάκι που έπαιξε στην αρχή του επεισοδίου και μετά πάλι όταν ο Χριστόφορος είχε την μετά θάνατον εμπειρία και φασωνόταν με την άλλη έξω από το σπίτι του...:worry:

 

(Archive - Again)

 

Πραγματι οποιος το ξερει χαρη θα μας κανει

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα σενάρια του Παπακαλιάτη έχουν ένα πολύ ιδιαίτερο στιλ: είναι όλα αίσχος! Ειδύλλια του κ-ώ-λ-ο-υ και φιλοσοφίες του Ζεν. Παρ'ολα αυτά η μουσική επένδυση της σειράς, η παραλληλία σκηνών και η χαρακτηριστική σκηνοθεσία είναι απ'τα ατού της σειράς.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα σενάρια του Παπακαλιάτη έχουν ένα πολύ ιδιαίτερο στιλ: είναι όλα αίσχος! Ειδύλλια του κ-ώ-λ-ο-υ και φιλοσοφίες του Ζεν. Παρ'ολα αυτά η μουσική επένδυση της σειράς, η παραλληλία σκηνών και η χαρακτηριστική σκηνοθεσία είναι απ'τα ατού της σειράς.

Εντάξει, εμπεδώσαμε οτι δεν έχουμε επίπεδο. Πήγαινε να δεις Σκερτσάκια δίχως λιπαρά τώρα :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω,γιατί όσοι μισούν τη σειρά ξέρουν την πλοκή σχεδόν κάθε επεισοδίου κτλ...Αμα δεν την γουστάρετε γιατί την βλέπετε καλέ;Δηλαδή η ελληνική τηλεόραση έχει γεμίσει καλοστημένες σείρες και αυτή είναι η χειρότερη;Αμαν πια...Ευχαριστώ για το όσκαρ:P

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εμπεδώσαμε οτι δεν έχουμε επίπεδο. Πήγαινε να δεις Σκερτσάκια δίχως λιπαρά τώρα :lol: :p

 

:lol: :lol: :p :p :)

 

Δε μπορώ να καταλάβω,γιατί όσοι μισούν τη σειρά ξέρουν την πλοκή σχεδόν κάθε επεισοδίου κτλ...Αμα δεν την γουστάρετε γιατί την βλέπετε καλέ;Δηλαδή η ελληνική τηλεόραση έχει γεμίσει καλοστημένες σείρες και αυτή είναι η χειρότερη;Αμαν πια...Ευχαριστώ για το όσκαρ:P

 

Απο ότι φαίνεται έχουμε γεμίσει κινηματογραφικά πνευματικά "μυαλά" , ίσως στην θέση της σειράς να βάζαν καμιά σειρά του Κακογιάννη , ή του Αγγελόπουλου ... όντως, θα συμφωνήσω μαζί σου Vampiroua, ... αφου εμείς κρατάμε το τηλεκοντρόλ, εμείς διαλέγουμε και τι βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω,γιατί όσοι μισούν τη σειρά ξέρουν την πλοκή σχεδόν κάθε επεισοδίου κτλ...Αμα δεν την γουστάρετε γιατί την βλέπετε καλέ;Δηλαδή η ελληνική τηλεόραση έχει γεμίσει καλοστημένες σείρες και αυτή είναι η χειρότερη;Αμαν πια...Ευχαριστώ για το όσκαρ:P

 

Έτσι δεν συμβαίνει πάντα; Όλοι λένε ότι δεν βλέπουν κάτι (Αρναούτογλου, Παπακαλιάτη, realities, Survivor, you name it), αλλά όλοι ξέρουν τι ακριβώς συμβαίνει, έχουν - αρνητική φυσικά - άποψη και κατακρίνουν όσους το/τα βλέπουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μ' αρέσει αρκετά το Δυο Μέρες Μόνο και ίσως περισσότερο απ' το Κλείσε τα Μάτια που θεωρείται το "απόγειο" της δόξας του Παπακαλιάτη. Εντάξει, μπορεί το σενάριο του Δυο Μέρες Μόνο να κινείται στο ίδιο μοτίβο με το Κλείσε τα Μάτια, αλλά εδώ υπάρχει γρηγορότερη πλοκή, πολύ καλή μουσική επένδυση, και φυσικά η καλύτερη σκηνοθεσία που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε ελληνική σειρά. Εννοείται πως δεν είναι αριστούργημα, ποιοτικό "έργο" ή πρωτοποριακό, αλλά αν μη τι άλλο, σε κάνει να περνάς ευχάριστα μία ώρα της εβδομάδας σου, βλέποντας κάτι (σκηνοθετικά κι ατμοσφαιρικά) διαφορετικό απ' τα υπόλοιπα ελληνικά "δραματικά" σήριαλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ξένες σειρές και μετά δείτε επίπεδο ελληνικών σειρών.... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. τουλάχιστον ο παπακαλιάτης σώζει την κατάσταση.
clubs.pathfinder.gr/charmed_site
Link to comment
Share on other sites

Mηπως γνωριζει κανεις ποιο τραγουδι ηταν αυτο που επαιξε στην σκηνη πριν συναντηθει ο Παπακαλιατης με την αλλη στην ταρατσα;;!!
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Mηπως γνωριζει κανεις ποιο τραγουδι ηταν αυτο που επαιξε στην σκηνη πριν συναντηθει ο Παπακαλιατης με την αλλη στην ταρατσα;;!!

 

Εδώ θα το ξέρουν σίγουρα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Mηπως γνωριζει κανεις ποιο τραγουδι ηταν αυτο που επαιξε στην σκηνη πριν συναντηθει ο Παπακαλιατης με την αλλη στην ταρατσα;;!!
Tο τραγούδι είναι το "Unchained Melody" την διασκευή την ψάχνω κι εγώ :(

Η φωνή μου είναι γνώριμη,αλλά αυτή τη στιγμή,δεν μου'ρχεται κάτι :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω ποιό είναι το κομμάτι που έπαιξε όταν βρεθήκανε στην ταράτσα.Ήταν ένα instrumental.Το ξέρει κανείς??
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...