Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειπα να περασω την ενημερωση στο 13 σημερα,παω να την βρω αφαντη😂😂 αρε xiaomi με τα ωραια σου,αρχισαμε με τα θεματακια τους

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε μένα από χθες MIUI 13 για Mi 11i επιβεβαιώνω κι εγώ 3.3 γίγα η 13.0.5.0 .

Όπως πάει όμως με ρυθμούς χελώνας βλέπω να κάνει ώρες για να την κατεβάσει...οι servers φουλ είμαι και στην δουλειά με ADSL ... για απόγευμα το βλέπω 😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Μου ηρθε το  μεσημερι η 13.0.5. Εκανα επαναφορα  χωρις να την κατεβασω.Μετα την επαναφορα εξαφανιστικε.δεν μου βγαζει αναβαθμιση πλεον.Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

θα στη ξαναβγαλει υπομονη τωρα εχασες τη σειρα σου,

τι εννοεις οτι εκανες επαναφορα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω δοκιμασε αργοτερα αυριο θα στο ξαναβγαλει αλλα δεν υπαρχει λογος σε αυτο που εκανες ... αλιμονο αν επρεπε να κανουμε επαναφορα σε καθε update ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;οσοι λετε για την 13.0.5 εχετε το i; γιατι εμενα λεει 13.0.4 στο απλο mi 11

Link to comment
Share on other sites

Λογικά άλλο μοντέλο άλλη έκδοση να υποθέσω. Η σειρά Mi 11 είτε απλό είτε pro είτε ultra είναι η βασική σειρά ναυαρχίδων της εταιρείας κι ενώ το Mi είναι εφάμιλλης κατηγορίας όμως με περικοπές και φυσικά αυτό βγήκε και παρουσιάστηκε λίγο αργότερα σε σχέση με την αρχική βασική σειρά.

Λογικά άλλο μοντέλο άλλη έκδοση να υποθέσω. Η σειρά Mi 11 είτε απλό είτε pro είτε ultra είναι η βασική σειρά ναυαρχίδων της εταιρείας κι ενώ το Mi είναι εφάμιλλης κατηγορίας όμως με περικοπές και φυσικά αυτό βγήκε και παρουσιάστηκε λίγο αργότερα σε σχέση με την αρχική βασική σειρά.

Εγώ έχω το Mi 11i.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά άλλο μοντέλο άλλη έκδοση να υποθέσω. Η σειρά Mi 11 είτε απλό είτε pro είτε ultra είναι η βασική σειρά ναυαρχίδων της εταιρείας κι ενώ το Mi είναι εφάμιλλης κατηγορίας όμως με περικοπές και φυσικά αυτό βγήκε και παρουσιάστηκε λίγο αργότερα σε σχέση με την αρχική βασική σειρά.

Εγώ έχω το Mi 11i και ευτυχώς ότι και να του έκανα δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο bug από χθες που του πέρασα το MIUI 13. Όπως και στην περίπτωση του Mi 10T μου δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος από τις αναβαθμίσεις της εταιρείας. Ίσως να ανήκω στους τυχερούς όμως δεν φορτώνω γενικότερα τις συσκευές μου με "παράξενες" εφαρμογές.

Από την στιγμή που λειτουργούν σωστά και άψογα ειδοποιήσεις είτε σε email είτε σε διάφορα τύπου Viber, what's app insta κλπ κι έχει εξαιρετική ποιότητα κλήσεων ακουστική είτε με Bluetooth είτε κανονικά, εξαιρετική ποιότητα ήχου σε μουσική είτε από ακουστικά είτε από την ίδια την συσκευή, αξιοπρεπείς κάμερες μαζεμένο για τον όγκο του με υπέρ φωτεινή οθόνη δεν ψάχνω και για τίποτα παραπάνω σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Ακόμη και η φόρτιση του είναι ιδιαίτερα γρήγορη για τα θέλω μου άσχετα αν είναι "ξεπερασμένη" με τα τωρινά standards. Αγαπώ Google messages & Google dialer και το κυριότερο φλατ οθόνη γλύτωσα από τα πανάκριβα whitestone domed γυαλιά με το ρίσκο της τοποθέτησης και ο αισθητήρας του δαχτυλικού αποτυπώματος σίγουρη λύση στο πλάι γρήγορος και αξιόπιστος σε απόδοση. Ευχάριστη έκπληξη παραμένει ο SD 888 ίσως επειδή είναι χειμώνας ακόμη...θα δείξει!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, konakis said:

Λογικά άλλο μοντέλο άλλη έκδοση να υποθέσω. Η σειρά Mi 11 είτε απλό είτε pro είτε ultra είναι η βασική σειρά ναυαρχίδων της εταιρείας κι ενώ το Mi είναι εφάμιλλης κατηγορίας όμως με περικοπές και φυσικά αυτό βγήκε και παρουσιάστηκε λίγο αργότερα σε σχέση με την αρχική βασική σειρά.

Εγώ έχω το Mi 11i και ευτυχώς ότι και να του έκανα δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο bug από χθες που του πέρασα το MIUI 13. Όπως και στην περίπτωση του Mi 10T μου δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος από τις αναβαθμίσεις της εταιρείας. Ίσως να ανήκω στους τυχερούς όμως δεν φορτώνω γενικότερα τις συσκευές μου με "παράξενες" εφαρμογές.

Από την στιγμή που λειτουργούν σωστά και άψογα ειδοποιήσεις είτε σε email είτε σε διάφορα τύπου Viber, what's app insta κλπ κι έχει εξαιρετική ποιότητα κλήσεων ακουστική είτε με Bluetooth είτε κανονικά, εξαιρετική ποιότητα ήχου σε μουσική είτε από ακουστικά είτε από την ίδια την συσκευή, αξιοπρεπείς κάμερες μαζεμένο για τον όγκο του με υπέρ φωτεινή οθόνη δεν ψάχνω και για τίποτα παραπάνω σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Ακόμη και η φόρτιση του είναι ιδιαίτερα γρήγορη για τα θέλω μου άσχετα αν είναι "ξεπερασμένη" με τα τωρινά standards. Αγαπώ Google messages & Google dialer και το κυριότερο φλατ οθόνη γλύτωσα από τα πανάκριβα whitestone domed γυαλιά με το ρίσκο της τοποθέτησης και ο αισθητήρας του δαχτυλικού αποτυπώματος σίγουρη λύση στο πλάι γρήγορος και αξιόπιστος σε απόδοση. Ευχάριστη έκπληξη παραμένει ο SD 888 ίσως επειδή είναι χειμώνας ακόμη...θα δείξει!

Δηλαδή σου περνάει το όνομα της εισερχόμενης στο car kit?

Σου δείχνει ποιος καλεί ή το νούμερο?

 

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ car KIT Bluetooth έχω παλιό Honda CRV όμως η επικοινωνία με τα τα Bluetooth είναι εξαιρετική δίχως το παραμικρό. Έχω δύο ζευγάρια ένα για ομιλία ( έχουν πολύ καλό noise cancellation) και τα Mi true basic S τα οποία είναι πάρα πολύ καλά για μουσική.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ. Από θέμα ήχου δεν υπάρχει πρόβλημα. Είναι άριστος.
Όπως είπα, υπάρχουν bug σε λειτουργίες που δεν τις χρησιμοποιούν οι περισσότεροι αλλά δεν θα έπρεπε όταν η συσκευή είναι απο το πάνω ράφι.
Θα έπρεπε να τις προσέχουν πολύ περισσότερο, γιατί αυτός που δείνει τόσα λ7 έχει απαιτήσεις σαν σύνολο από την συσκευή.
Με κάθε ειλικρίνεια, αναπολώ τις ημέρες που δούλευα με τα huawei. Απλά, δούλευαν.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ότι βολεύει τον κάθε χρήστη φυσικά. Πρώτη φορά για παράδειγμα πήγα σε 1+ και συγκεκριμένα το 1+ 7 Pro το οποίο ευχαριστήθηκα αρκετά θα έλεγα περισσότερο λόγω της εξαιρετικής του τότε οθόνης με τα 90hz fluid amoled και λιγότερο από το πολυδιαφημισμένο oxygen os. Ούτε volte μπορούσε να ενεργοποιηθεί και σε κάθε major update έπρεπε να κάνουμε τις ίδιες αλχημείες. Ο ήχος του μέσω ακουστικών ήταν πολύ καλός παρότι το dolby Atmos , τίποτα το σπουδαίο όμως καμία σχέση με τον πλουραλισμό και την παραμετροποίηση στα Xiaomi. Θυμάμαι κάνοντας την μετάβαση μετέπειτα σε Xiaomi Mi 10 T & Samsung Fe 5g  όλα αυτόματα ενεργοποιήθηκαν volte υπηρεσίες κλπ. Τα Χαβάη είχα πολύ μέτρια εμπειρία χρήσης και μου φάνηκε πολύ μπέρδεμα το τότε EMUI σε συσκευές p20 pro & mate 20 Pro.

Μικρότερη διάρκεια δεν έχω κρατήσει ποτέ σε κινητά μου... μια βδομάδα στην πρώτη του φορά και χαριστηκά 10 μέρες στην δεύτερη προσπάθεια με το p20 pro και το mate 20 Pro περίπου 20 μέρες... πήρα Note 8 και μετέπειτα s9 plus και είδα το φως μου πάλι ... καθαρά προσωπική άποψη όπου έχει να κάνει με το τί ζητά ο κάθε χρήστης και ορίζει ως βασικές προτεραιότητες. Βέβαια σε καταλαβαίνω όταν δίνεις ένα σεβαστό ποσό χρημάτων θες να λειτουργούν όλα άριστα και όπως πρέπει... θεωρώ ότι στο android μονάχα η Samsung παίζει δυνατά από κάθε άποψη, η Xiaomi για πολλούς θέλει δουλειά ακόμη όμως εμένα δεν μου έχει τύχει κάποιο πραγματικά σοβαρό bug τα τελευταία δύο χρόνια τόσο με το Mi 10 T όσο και με το πρόσφατο Mi 11i. Τα θεωρώ εξαιρετικά για τα χρήματα τους ιδιαίτερα σε second hand προσφορές...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με το 13 και αυτό που παρατηρώ είναι η τρομερή βελτίωση στο θέμα της μπαταρίας, ίσως παίζει και ρόλο ότι η φόρτιση που του έκανα ήταν με κλειστή την συσκευή. Από τις 11 που το έχω βγάλει απ'την πρίζα μέχρι τώρα με αναμονή και σερφάρισμα αποκλειστικά και μερικά μηνύματα το ποσοστό είναι κολλημένο στο 100% 😳 η συσκευή αρχίζει και μου θυμίζει Mi 10 T χα χα χα 

Screenshot_2022-03-02-12-06-10-067_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ. Έχει σαφή βελτίωση στην μπαταρία. Όχι ήταν κακή πιο πριν αλλά είναι αισθητή η βελτίωση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 10:13 ΜΜ, fanatikos said:

Καλησπέρα. Κι εγώ απο εδώ, με το 11i, να τα λέμε.
Εν πρώτης, ερχόμενος από το mi10 και παρόλο που διάβαζα διάφορα για την μπαταρία, τον 888 και την έλλειψη ois στην main camera, μπορώ να πω οτι ηταν μια πολύ μεγάλη έκπληξη το τηλέφωνο.
Απο μπαταρία, τουλάχιστον τα ίδια αν όχι και λίγο καλύτερα απο το mi10. Ιδικά στην αναμονή είναι εντυπωσιακό.
Ο 888 δεν είδα να ζεστάνει καθόλου. Τίποτα! Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια.
Φοβόμουν πολύ τις κάμερες και ιδικά την main που δεν έχει ois. Όμως τουλάχιστον για την χρήση που της κάνω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Καθαρές και σταθερές φωτογραφίες.

Παιδιά το mi10 δεν το άντεχα άλλο. Την οθόνη του ιδικά και το fingerprint που ήταν on screen. Πολύ αργό, πολλές αστοχίες και μετά το τζάμι που μπήκε ακόμη χειρότερα. Και ηταν και full glue. Ενα που είχα βάλει με κόλλα μόνον περιφεριακά, βγήκε άμεσα. Το fingerprint 100% αστοχία.
Μόνον μεμβράνη, που προσωπικά δεν την πάω με τίποτα.
Και βέβαια την κυρτότητα που ούτε αυτή την χώνεψα.
Και πολύ άντεξα.

Μια ερώτηση. Χτυπώντας το ελαφρά με τον δείκτη επάνω ψιλά, κοντά στις κάμερες, ακούω ενα τσικ-τσικ σαν αυτό που ακούς όταν υπάρχει ois. Όμως απ' όσο ξέρω στο 11i δεν υπάρχει. Σε εσάς ακούγεται τίποτα ανάλογο?
Πάντως απο θέμα δυσλειτουργίας σε κάποια μονάδα του, δεν υπάρχει κάτι.
Μου κανει εντύπωση όμως.

Αυτά. Καλώς σας βρήκα!

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!
 

Καλησπερα, φιλε αυτο που ακους τσικ τσικ το θορυβο ειναι απο τον αισθητηρα της καμερας, το ιδιο ειχα παθει και γω οταν το πρωτοπηρα αλλα πηρα τηλεφωνο στην infoquest στο mi store και μου ειπαν οτι ολα τα τηλεφωνα με τον samsung S5KHM2 εχουν αυτο το θορυβο και μου ειπαν οτι αν δεν τους πιστευω να παω σε ενα κωτσοβολο ή γερμανο και να δω οτι ολα τα mi 11i και redmi note 10 pro που εχουν αυτον τον αισθητηρα κανουν τον ιδιο θορυβο και οντως φιλε ολα κανουν αυτο το θορυβο σε οσα εχω δει μεχρι και σημερα. Ειναι κατι σαν την αναρτηση του αισθητηρα μου ειπαν γι'αυτο κανει αυτο το θορυβο.SθmυaSamsung mi stooreS5KHM2msung S5KHM2

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, φιλε αυτο που ακους τσικ τσικ το θορυβο ειναι απο τον αισθητηρα της καμερας, το ιδιο ειχα παθει και γω οταν το πρωτοπηρα αλλα πηρα τηλεφωνο στην infoquest στο mi store και μου ειπαν οτθι ολα τα τηλεφωνα με τον samsung S5KHM2 εχουν αυτο το θορυβο και μου ειπαν οτι αν δεν τους πιστευω να παω σε ενα κωτσοβολο ή γερμανο και να δω οτι ολα τα mi 11i και redmi note 10 pro που εχουν αυτον τον αισθητηρα κανουν τον ιδιο θορυβο και οντως φιλε ολα κανουν αυτο το θορυβο σε οσα εχω δει μεχρι και σημερα. Ειναι κατι σαν την αναρτηση του αισθητηρα μου ειπαν γι'αυτο κανει αυτο το θορυβο.SθmυaSamsung mi stooreS5KHM2msung S5KHM2
Καλησπέρα φίλε.
Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την πληροφορία. Το είχα υποπτευθεί κι εγώ αυτό γιατί από εκεί ακούγεται αλλά από την άλλη σκεφτόμουν ότι κάτι τέτοιο το κάνουν οι αισθητήρες που έχουν ois. Ενώ απ 'όσο ξέρω ο συγκεκριμένος δεν έχει.
Τες πα, εφόσον είναι έτσι τα πράγματα, διαπιστωμένα κιόλας, μια χαρά.


Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, fanatikos said:

Καλησπέρα φίλε.
Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την πληροφορία. Το είχα υποπτευθεί κι εγώ αυτό γιατί από εκεί ακούγεται αλλά από την άλλη σκεφτόμουν ότι κάτι τέτοιο το κάνουν οι αισθητήρες που έχουν ois. Ενώ απ 'όσο ξέρω ο συγκεκριμένος δεν έχει.
Τες πα, εφόσον είναι έτσι τα πράγματα, διαπιστωμένα κιόλας, μια χαρά.


Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!
 

Τίποτα φίλε, να 'σαι καλά, απλά το ίδιο είχα πάθει και γω και νόμιζα ότι κάτι κοπαναει μέσα αλλά τελικά έτσι είναι ο αισθητήρας. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησα ότι με το MIUI 13 υπάρχει ένα bug, ενώ χθες φορτισα το τηλέφωνο το μεσημέρι μέχρι 85% στον πίνακα της μπαταρίας φαίνεται να το φορτισα στις 12 το βράδυ και αυτή ήταν η τρίτη φορά που το παρατήρησα μετά το update. Εσείς έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.

Το επιβεβαιώνω και εγώ.

Πιστεύθω ότι προσπάθησαν να το κάνουν να δείνει στατιστικά από φόρτιση σε φόρτιση (κάτι τέτοιο φαίνεται από τα στατιστικά που δίνουν παρακάτω), τα έκαναν όμως μαντάρα (ως συνήθως). Και αυτά βέβαια ένα χάλι έγιναν.

Τα συνηθησμένα λοιπόν!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fanatikos said:

Ισχύει.

Το επιβεβαιώνω και εγώ.

Πιστεύθω ότι προσπάθησαν να το κάνουν να δείνει στατιστικά από φόρτιση σε φόρτιση (κάτι τέτοιο φαίνεται από τα στατιστικά που δίνουν παρακάτω), τα έκαναν όμως μαντάρα (ως συνήθως). Και αυτά βέβαια ένα χάλι έγιναν.

Τα συνηθησμένα λοιπόν!

Όντως φίλε και έχω την εντύπωση πως πλέον δεν γράφει μόνο την ενεργή ώρα της οθόνης το τελευταίο 24ωρο αλλά όλη από την πρώτη φόρτιση. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...