Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που βγηκαν και με 4σιμ να πάνε να πηδηχτουν απο το παράθυρο.....:D

 

πόσο έχουνε ;. Θέλω και εγώ με 4κάρτες!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κι εγω το εχω κανει πραξη και απορω που υπαρχουν χρηστες που δεν το εχουν κανει ηδη.εχω 2 κινητα με διπλες σιμ και 4 νουμερα και καλω αναλογα οπως με συμφερει.τα best buy γι αυτη τη δουλεια ειναι τα αλκατελ σε σχεση αποδοσης και τιμης.μην το ψαχνετε καθολου ειναι η καλυτερη λυση.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω κανει πραξη και απορω που υπαρχουν χρηστες που δεν το εχουν κανει ηδη.εχω 2 κινητα με διπλες σιμ και 4 νουμερα και καλω αναλογα οπως με συμφερει.τα best buy γι αυτη τη δουλεια ειναι τα αλκατελ σε σχεση αποδοσης και τιμης.μην το ψαχνετε καθολου ειναι η καλυτερη λυση.

 

και ποσα λεφτα χαλας σε καρτες;;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καθε νουμερο μπορει να χρειαστει καρτα ανα 3μηνο 4μηνο αφου ειναι πολυ χαμηλη η χρεωση.καρτα ζηταει συχνα αυτο που καλω σταθερα και τα αλλα δυκτια.αντε στο χρονο πες να χαλασω 80με 100 εβρω παραπανω ποτε.
Link to comment
Share on other sites

καθε νουμερο μπορει να χρειαστει καρτα ανα 3μηνο 4μηνο αφου ειναι πολυ χαμηλη η χρεωση.καρτα ζηταει συχνα αυτο που καλω σταθερα και τα αλλα δυκτια.αντε στο χρονο πες να χαλασω 80με 100 εβρω παραπανω ποτε.

 

αν και υπερβολικο να εχω 4 αριθμους,ισως ειναι οτι χρειαζεται στις εταιριες για να βαλουν μυαλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πόσο έχουνε ;. Θέλω και εγώ με 4κάρτες!.

 

Μπορείς να ρήξεις εδώ μια ματια, http://netphone.gr/el/jaga-mobile.html?page=shop.product_details&flypage=vmj_genx.tpl&product_id=1854&category_id=52

 

Το κόστος του ήταν περίπου στα 90ευρό σε κατάστημα στην Αθήνα που είχα ρωτήσει. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει όπως και να το δει κανείς.

Στην μια κάρτα που χρησιμοποιείς περισσότερο θα βάζεις λεφτά, αλλά στις άλλες μονο μια στο τόσο.

 

Κυρίως τις άλλες θα τις έχεις για να σε παίρνουν.

Μια whats up για να σε παιρνουν οι whats upαδες, μια F2G για να σε βρισκουν οι F2G, μια CU...και πάει λέγοντας...

 

Βρες και την φθηνότερη καρτοκινητη (frog, VF international, F2G2, ή όποια άλλη νομίζεις οτι σε καλύπτει) και καθαρισες.

 

Στις 4 κάρτες θα έχεις μια για να παίρνεις και 3 για να σε παίρνουν.

Edited by highpriest
τυπογραφικο
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια σχετικα με το παρακατω δελτιο τυπου: ''Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση της υπηρεσίας που προσφέρει στους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOΚΑΡΤΑ 45 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας για εθνικές κλήσεις φωνής με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας ίσης ή μεγαλύτερης των 10€, αυξάνεται από 30 δευτερόλεπτα σε 60 δευτερόλεπτα και η χρέωση στη συνέχεια παραμένει ανά δευτερόλεπτο. '' αυτο αφορα την υπηρεσια 0,01ευρω/λεπτο προς 2 αριθμους κοσμοτε;. ή τα 45λεπτα μπονους ανανεωσης που δεν υπαρχουνε και ειναι 60 λεπτα με ανανεωση 10ευρω! ή 150λεπτα με ανανεωση 20ευρω; . εχω μπερδευτει δεν ειναι μπερδεμα αυτο που γραφει; . εαν αφορα το δευτερο με το μπονους ανανεωσης η κοσμοτε σε συγκριση με την βονταφον βγαινει παλι φθηνοτερη διοτι δεν εχει την ελαχιστην χρεωση των 3 λεπτων οπως στο αντιστοιχο πακετο της βοντα. εαν παλι αφορα την υπηρεσια 0,01ευρω/λεπτο τοτε δεν αλλαζει τιποτα στον ελαχιστο χρονο χρεωσης και στις 2 εταιρειες στην αντιστοιχη υπηρεσια 0,01ευρω/λεπτο προς 2 αριθμος του ιδιου δικτυου της επιλογης σου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω εξωτερικο

Οταν με καλουν απο Ελλαδα τι θα χρεωνομαι ?

Αν με καλουν μεσω Internet πχ μεσω Voip θα χρεωνομαι ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω εξωτερικο

Οταν με καλουν απο Ελλαδα τι θα χρεωνομαι ?

Αν με καλουν μεσω Internet πχ μεσω Voip θα χρεωνομαι ?

 

http://cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=RoamingCK_Ina

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το Jaga v30-4 με 4 σιμ!! με έχει εξυπρετήση καταπληκτικά. Η απόδοση της μπαταρίας του είναι τέλεια για 4 σιμ. κρατάει 5 μέρες με μέτρια χρήση, και κοστίζει μόνο 50-70Ε ανάλογα από πού θα το πάρετε. Επίσης επειδή με ενδιαφέρει και το SAR και το έψαξα είναι μόλις 0.7 για 4 σιμ είναι πολύ καλό πιστεύω. Επίσης και απο ιντερνετ μια χαρά πάει αν αυτό που θέλεις να κάνεις είναι απλά να δείς μερικές σελίδες να κατεβάσεις κανα παιχνίδι στο κινητό σου κλπ. Εμένα μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις η JAGA αν και Ελληνική τα καταφέρνει μιά χαρά στην πρωτοπορία.

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

μας βλεπω ολους με dual sim συσκευες..:p

Ναι όντος με ψάχνω για παρέα στο smartphone και ένα dualsim

Τώρα που βγηκαν και με 4σιμ να πάνε να πηδηχτουν απο το παράθυρο.....:D

χαχαχα.....

Εμένα μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις η JAGA αν και Ελληνική τα καταφέρνει μιά χαρά στην πρωτοπορία.

 

Ελληνική... Και απο support πως πει γιατί την πάτησα μια φόρα με Ελληνικό netbook Νυο

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια

 

Με κλιση απο σταθερο μπορω να μαθω υπολοιπο χρονου ομιλιας ενος whats up ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια

 

Με κλιση απο σταθερο μπορω να μαθω υπολοιπο χρονου ομιλιας ενος whats up ?

 

Ευχαριστω.

 

Για ποιό λόγο να πάρεις από σταθερό? Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο να πάρεις από σταθερό? Δεν γίνεται.

 

Παντα υπαρχει ενας λογος...Το κινητο ειναι σο ονομα μου αλλα το εχει ο φανταρος γιος και του εκανα ανανεωση οχι με τον κλασικο τροπο και θελω να δω αν εγινε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη λογική όσων λένε ότι με 4 σιμ βλέπουν οικονομία στις κάρτες. Οκ, η whats up έχει ακριβύνει αλλά ταυτόχρονα ακρίβυναν όλα τα καρτοκινητά. Πώς θα κάνει κάποιος οικονομία όταν από κει που ανανέωνε 1 κάρτα τώρα θα ανανεώνει 4? Δεν εξετάζω συχνότητα, εκτός αν σκοπεύει να ανανεώνει μόνο τη 1 κάρτα και τις άλλες 3 τις πάρει μόνο για να τον καλούν. Πιστεύω ότι είναι υπερβολή 4 σιμ. Αν δεν βολεύει η μία, τότε με δυο είμαστε οκ. Η μια είναι αυτή που είχες πάντα, που έχουν οι περισσότεροι φίλοι σου και που ανανεώνεις συχνα. Η δεύτερη είτε θα είναι με χρόνο ομιλίας/μηνύματα προς όλους, είτε προς συγκεκριμένη εταιρία. Κινητό με 2σιμ ή χρησιμοποιούμε και το παλιό μας. Όλοι έχουμε ένα κινητό στο συρτάρι :p

 

Παντα υπαρχει ενας λογος...Το κινητο ειναι σο ονομα μου αλλα το εχει ο φανταρος γιος και του εκανα ανανεωση οχι με τον κλασικο τροπο και θελω να δω αν εγινε.

 

Ε ας το τσεκάρει ο ίδιος με ένα τηλ στο 1314. Πάντως η βοντα νομίζω έχει επιλογή να βλέπεις το υπόλοιπό σου από το site της. Η κοσμοτέ όχι.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη λογική όσων λένε ότι με 4 σιμ βλέπουν οικονομία στις κάρτες. Οκ, η whats up έχει ακριβύνει αλλά ταυτόχρονα ακρίβυναν όλα τα καρτοκινητά. Πώς θα κάνει κάποιος οικονομία όταν από κει που ανανέωνε 1 κάρτα τώρα θα ανανεώνει 4? Δεν εξετάζω συχνότητα, εκτός αν σκοπεύει να ανανεώνει μόνο τη 1 κάρτα και τις άλλες 3 τις πάρει μόνο για να τον καλούν. Πιστεύω ότι είναι υπερβολή 4 σιμ. Αν δεν βολεύει η μία, τότε με δυο είμαστε οκ. Η μια είναι αυτή που είχες πάντα, που έχουν οι περισσότεροι φίλοι σου και που ανανεώνεις συχνα. Η δεύτερη είτε θα είναι με χρόνο ομιλίας/μηνύματα προς όλους, είτε προς συγκεκριμένη εταιρία. Κινητό με 2σιμ ή χρησιμοποιούμε και το παλιό μας. Όλοι έχουμε ένα κινητό στο συρτάρι :p

 

πολυ απλα εσυ θα βαζεις καρτα ΜΟΝΟ στο 1 αριθμο, απο τον οποιο θα κανεις κλησεις. Π.Χ. εαν σε συμφερει το F2G, ενω οι περισσοτεροι φιλοι σου ειναι whats up, εσυ θα βαζεις καρτα μονο στο F2G και απλα θα κρατάς ανοικτο το whats up για να σε παιρνουν τηλ οι αλλοι (που εχουν αγορασμενο πακετο προς whats up)

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει ενας λογος...Το κινητο ειναι σο ονομα μου αλλα το εχει ο φανταρος γιος και του εκανα ανανεωση οχι με τον κλασικο τροπο και θελω να δω αν εγινε.

 

Μόνο στη wind γίνεται αυτό που θες από όσο ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη λογική όσων λένε ότι με 4 σιμ βλέπουν οικονομία στις κάρτες. Οκ, η whats up έχει ακριβύνει αλλά ταυτόχρονα ακρίβυναν όλα τα καρτοκινητά. Πώς θα κάνει κάποιος οικονομία όταν από κει που ανανέωνε 1 κάρτα τώρα θα ανανεώνει 4? Δεν εξετάζω συχνότητα, εκτός αν σκοπεύει να ανανεώνει μόνο τη 1 κάρτα και τις άλλες 3 τις πάρει μόνο για να τον καλούν. Πιστεύω ότι είναι υπερβολή 4 σιμ. Αν δεν βολεύει η μία, τότε με δυο είμαστε οκ. Η μια είναι αυτή που είχες πάντα, που έχουν οι περισσότεροι φίλοι σου και που ανανεώνεις συχνα. Η δεύτερη είτε θα είναι με χρόνο ομιλίας/μηνύματα προς όλους, είτε προς συγκεκριμένη εταιρία. Κινητό με 2σιμ ή χρησιμοποιούμε και το παλιό μας. Όλοι έχουμε ένα κινητό στο συρτάρι :p

 

4 σιμ εχω εγω εδω και ενα τριμηνο.η μια πεζει το ρολο της συνδεσης οι αλλες 3 ειναι κοσμοκαρτα με 1 λεπτο το λεπτο.εδω και τρεις μηνες εχω βαλει στα 3 κοσμοκαρτα 15 ευρω και ακομα εχουν υπολοιπο.το αλλο ειναι συνδεση κοσμοτε και το μετατρεπω σε φρογκ το οποιο θα το δουλευω σαν συνδεση.ενω το γουοτς απ θελει καθε μηνα 5ευρω να σου φαει και αν δεν τα μιλησεις στα τρωει κιολας,ασε που εχει και 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση.το να μας περνουν οι αλλοι δεν ειναι λυση γιατι και τους αλλους τουσ χτυπαει η κριση οχι μονο εμας.

Link to comment
Share on other sites

Μια καρτα και τελος, οσοι θελουν ας παρουν! Ας χρεωθουμε και λιγο! Μαθαμε τωρα με τα ''απεριοριστα'' και μιλαμε με τις ωρες στο τηλεφωνο. και το λεω εγω που μιλω 1000 λεπτα το μηνα περιπου..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μια καρτα και τελος, οσοι θελουν ας παρουν! Ας χρεωθουμε και λιγο! Μαθαμε τωρα με τα ''απεριοριστα'' και μιλαμε με τις ωρες στο τηλεφωνο. και το λεω εγω που μιλω 1000 λεπτα το μηνα περιπου..

Και πολύ μεγάλη είναι η χρέωση για τα "εντός δικτύου".

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ μεγάλη είναι η χρέωση για τα "εντός δικτύου".

 

ειλικρινα δεν με νευριαζουν οι χρεωσεις, αλλα το καρτελ! ελεος δηλαδη λες και ειμαστε χαζοι.. αλλα ας μεινουμε στο θεμα.... :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη λογική όσων λένε ότι με 4 σιμ βλέπουν οικονομία στις κάρτες. Οκ, η whats up έχει ακριβύνει αλλά ταυτόχρονα ακρίβυναν όλα τα καρτοκινητά. Πώς θα κάνει κάποιος οικονομία όταν από κει που ανανέωνε 1 κάρτα τώρα θα ανανεώνει 4? Δεν εξετάζω συχνότητα, εκτός αν σκοπεύει να ανανεώνει μόνο τη 1 κάρτα και τις άλλες 3 τις πάρει μόνο για να τον καλούν. Πιστεύω ότι είναι υπερβολή 4 σιμ. Αν δεν βολεύει η μία, τότε με δυο είμαστε οκ. Η μια είναι αυτή που είχες πάντα, που έχουν οι περισσότεροι φίλοι σου και που ανανεώνεις συχνα. Η δεύτερη είτε θα είναι με χρόνο ομιλίας/μηνύματα προς όλους, είτε προς συγκεκριμένη εταιρία. Κινητό με 2σιμ ή χρησιμοποιούμε και το παλιό μας. Όλοι έχουμε ένα κινητό στο συρτάρι :p

 

Κοίτα την ίδια απορία είχα και εγώ μέχρι που ρώτησα έναν 16άρη. . . (αισίως 39 εγώ :o. )

Τα "πιτσιρίκια" που μιλάνε πολύ καλύτερα τους συμφέρει να συντηρούν με μια κάρτα ανανέωσης τα νούμερα στις εταιρίες και να "δουλεύουν" ανάλογα τις εταιρίες (βλέπε πχ τη προσφορά τώρα της wind) παρά να τα "χώνουν" σε μια εταιρία!!

 

Αν το δεις και διαφορετικά το θεωρώ "έξυπνο" και προς όφελος του ανταγωνισμού. . .

 

Υγ. Φαντάζομαι ότι είναι πάρα πάρα πολύ απλό να δουν ακόμα και καθημερινώς το τζίρο οι εταιρίες σε κάρτες ανανεώσεις και να "ανησυχούν" όταν δε πάνε καλά οι δουλειές!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν με νευριαζουν οι χρεωσεις, αλλα το καρτελ! ελεος δηλαδη λες και ειμαστε χαζοι.. αλλα ας μεινουμε στο θεμα.... :)

Το καρτέλ φίλε μου υπάρχει σε όλες τις επιχειρήσεις. Σε γνωστό νησί, είχαν μαζευτεί το καλοκαίρι οι μαγαζάτορες για να συμφωνήσουν αύξηση των τιμών...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...