Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, elkons said:

Αλλά για εμένα είναι μονόδρομος στη περιοχή μου

**

Για μένα ένα είναι το υπερδικτυο και το ξέρεις  🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

@king2009τα έλεγα 

Απο 21/11 ετσι? Αρα εχουμε ακομα 50 μερες μετα κοβουμε extra sim και εγω προσωπικα θα παω στο giga week με 6.5 τη βδομαδα κοψιμο το gigamax συμβολαιο και τελος. Αυτοι θα χασουν στο τελος. Το giga week βγαινει 26 το μηνα και δεν θελει καποια υποχρεωση μεγαλου συμβολαιου μια καρτα whats up και τελος. Μετα εχουμε cosmote neo που με cosmote one περνεις 10% εκπτωση οποτε παει κατω απο 30 αλλα παλι πανω απο τα 26 και εχουμε και το frog με 144 το χρονο αλλα μονο σε 2 καταστηματα αθηνα θεσσαλονικη. Τελικα δεν τραβαει το δικτυο τους μονο στα λογια και στις διαφημισεις ειναι καλοι μολις γεμισει απο κοσμο αλλα τους μαθαμε πια. Εμπρος πισω λοιπον ειμαστε και επισημα η χειροτερη και πιο ακριβη χωρα στο καρτελ κινητης στην Ευρωπη. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, king2009 said:

Απο 21/11 ετσι? Αρα εχουμε ακομα 50 μερες μετα κοβουμε extra sim και εγω προσωπικα θα παω στο giga week με 6.5 τη βδομαδα κοψιμο το gigamax συμβολαιο και τελος. Αυτοι θα χασουν στο τελος. Το giga week βγαινει 26 το μηνα και δεν θελει καποια υποχρεωση μεγαλου συμβολαιου μια καρτα whats up και τελος. Μετα εχουμε cosmote neo που με cosmote one περνεις 10% εκπτωση οποτε παει κατω απο 30 αλλα παλι πανω απο τα 26 και εχουμε και το frog με 144 το χρονο αλλα μονο σε 2 καταστηματα αθηνα θεσσαλονικη. Τελικα δεν τραβαει το δικτυο τους μονο στα λογια και στις διαφημισεις ειναι καλοι μολις γεμισει απο κοσμο αλλα τους μαθαμε πια. Εμπρος πισω λοιπον ειμαστε και επισημα η χειροτερη και πιο ακριβη χωρα στο καρτελ κινητης στην Ευρωπη. 

Μια διευκρίνιση σχετικά με το ΝΕΟ, δεν παίρνεις έκπτωση στο πάγιο (33€) για το unlimited αλλά σου πιστώνεται το ποσό στο λογαριασμό σου. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει το 48 τοις εκατό,αλλά όπως έχει αποδείξει η ζωή τίποτα δεν είναι σταθερό. Χάνεις μερίδιο από την μία στιγμή στην άλλη. Αρχές της δεκαετίας του 2010 είχε μερίδιο πάνω από 52 τοις εκατό. Επίσης για εμένα προσωπικά έχει σημασία το ποιος έκανε την κίνηση πρώτος(στην προκειμένη περίπτωση η Cosmote από 22 Ιουλίου)

Έχω δει και έχω δει ανακοινώσεις από το καρτέλ αλλά αυτό το πράγμα 17 Νοεμβρίου να το κάνει η vf και 21 Νοεμβρίου ακριβώς το ίδιο αυτή εδώ δεν το έχω ξαναδεί. Προκαλούν και όλας

Σε πολλές περιοχές είναι μονοπώλιο, κακά τα ψέματα.

Πρώτα έκοψε η Cosmote στους νέους.

Μετά η Vodafone και στους παλιούς.

Ακολούθησε η Cosmote για τους παλαιούς.

Πραγματικά κρίμα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Just now, leo06 said:

Μια διευκρίνιση σχετικά με το ΝΕΟ, δεν παίρνεις έκπτωση στο πάγιο (33€) για το unlimited αλλά σου πιστώνεται το ποσό στο λογαριασμό σου. 

Εχεις δικιο αρα η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη με τα 26 απο giga week. Οπως και να εχει να ειχα οπτικη τα εβαζα αμεσα αλλα αυτο που κανουν να αφηνουν τον κοσμο με τις αθλιες vdsl 50αρες με το μιζερο upload και να μην δινουν εναλλακτικες ειναι τραγικο. Καταναλωνω 5 6tb το μηνα εδω και 1 χρονο αλλα μεχρι 21/11 θα το παω τερμα να πιασω 30TB γιατι ετσι οπως ειναι αυτοι καραγκιοζιδες και μας εχουν στο 2010 στην επαρχια ετσι και ολο αυτο που κανουν τους γυρναει μπουμερανγκ οπως συμβαινει παντα με την αγανακτηση του κοσμου. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, king2009 said:

Εχεις δικιο αρα η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη με τα 26 απο giga week. Οπως και να εχει να ειχα οπτικη τα εβαζα αμεσα αλλα αυτο που κανουν να αφηνουν τον κοσμο με τις αθλιες vdsl 50αρες με το μιζερο upload και να μην δινουν εναλλακτικες ειναι τραγικο. Καταναλωνω 5 6tb το μηνα εδω και 1 χρονο αλλα μεχρι 21/11 θα το παω τερμα να πιασω 30TB γιατι ετσι οπως ειναι αυτοι καραγκιοζιδες και μας εχουν στο 2010 στην επαρχια ετσι και ολο αυτο που κανουν τους γυρναει μπουμερανγκ οπως συμβαινει παντα με την αγανακτηση του κοσμου. 

Το θέμα οπτική στην Ελλάδα, πραγματικά δεν αρκούν τα δάκρυα όλων μας. Μόνο με την επιδότηση του κράτους κινείται κάτι, αλλιώς πολλά καρτέλ μαζεμένα γύρω μας και δήθεν επενδύσεις όλοι τους. Ξεφτίλα σε όλα τα επίπεδα. Μαζεμένους μας θέλουν στο μεταξύ όλους στη πόλη να ξέρεις, να τους βγαίνει πιο φθηνά και η τσέπη γεμάτη. Αλλιώς και δω περιοχές που σε πιάνει αηδία είναι πολλές φορές με adsl μόνο περιοχές πολλές φορές.. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, king2009 said:

Εχεις δικιο αρα η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη με τα 26 απο giga week. Οπως και να εχει να ειχα οπτικη τα εβαζα αμεσα αλλα αυτο που κανουν να αφηνουν τον κοσμο με τις αθλιες vdsl 50αρες με το μιζερο upload και να μην δινουν εναλλακτικες ειναι τραγικο. Καταναλωνω 5 6tb το μηνα εδω και 1 χρονο αλλα μεχρι 21/11 θα το παω τερμα να πιασω 30TB γιατι ετσι οπως ειναι αυτοι καραγκιοζιδες και μας εχουν στο 2010 στην επαρχια ετσι και ολο αυτο που κανουν τους γυρναει μπουμερανγκ οπως συμβαινει παντα με την αγανακτηση του κοσμου. 

Μπορείς να μετατρέψεις την υπάρχουσα SIM σε advanced με 25€.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johnny_htc said:

Το θέμα οπτική στην Ελλάδα, πραγματικά δεν αρκούν τα δάκρυα όλων μας. Μόνο με την επιδότηση του κράτους κινείται κάτι, αλλιώς πολλά καρτέλ μαζεμένα γύρω μας και δήθεν επενδύσεις όλοι τους. Ξεφτίλα σε όλα τα επίπεδα. Μαζεμένους μας θέλουν στο μεταξύ όλους στη πόλη να ξέρεις, να τους βγαίνει πιο φθηνά και η τσέπη γεμάτη. Αλλιώς και δω περιοχές που σε πιάνει αηδία είναι πολλές φορές με adsl μόνο περιοχές πολλές φορές.. 

Φιλε μου αυτο το βιωνω παρα πολλα χρονια με το μονοπωλιο του ΟΤΕ εδω που ειμαι χωριο 2500 κατοικων δεν εδινε καν πορτες απο το καφαο στην forthnet και με ειχαν κλειδωσει στα 4mb οταν προσπαθησα να μεταβω και ξανα γυρισα σε 1 μηνα στον ΟΤΕ. Μιλαμε το θρασος τους δεν εχει ορια. Παινευονται για τα υπερδικτυα τους και το 99% 5g καλυψη και τις τρελες οπτικες τους με τα 10GB ταχυτητες και ομως ο περισσοτερος κοσμος ζει σαν να ειναι στο 2010 και πιο πισω. Που αν δεν ετρεχα το 2016 με δεκαδες τηλεφωνα ακομα με 3G θα μας ειχαν οι αθεοφοβοι. Και το προβλημα ειναι οτι εχουν στησει ενα ομορφο καρτελ στην Ελλαδα στην κινητη οι 3 εταιριες και οτι δινει ο ενας δινει και ο αλλος. 

2 μηνες καρτα μετα μας τα τρωνε

13 ευρω η ελαχιστη καρτα γιατι ετσι

Οπου παιζει adsl σου λεει καθιστε με αυτη εμεις θα σας φερουμε οπτικη το 2100

Με τα συμβολαια ενας αχταρμας αλλος ειναι 20 χρονια στην cosmote και πληρωνει 50 ευρω για gigamax αλλος απο φορητοτητα πληρωνει 13 αλλος τους εκβιαζει οτι θα φυγει και πληρωνει 20 κοκ

Προσωπικα κοψιμο το gigamax και καρτουλα με το promo 4 με 4 ευρω το μηνα + το reload it για 4GB το μηνα και μεταφορα υπολοιπου σε αλλο καρτοκινητο τον δευτερο μηνα και οπου βγει. Γιατι αυτοι θελουν να βαζουν οτι ορους θελουν και ο καταναλωτης να τους αποδεχετε χωρις να βγαλει κιχ. Αμ δε σφαξαμε. 

5 minutes ago, MIKU said:

Μπορείς να μετατρέψεις την υπάρχουσα SIM σε advanced με 25€.

Προτιμω να κοψω το gigamax unlimited ωστε να χασουν περισσοτερα απο το να τους δινω για το συμβολαιο μιας και ληγει αρχες του χρονου με τα 13.5 ευρω που το εχω συν το 25αρι για την extra sim. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει η Cosmote να διορθώσει τα προγράμματα double play SIM, έστω να είναι πιο φθηνά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κ να γίνει αυτό, οι ήδη συνδρομητές θα μείνουν με πιο υψηλή τιμή ή λογικά θα χαμηλώσει ταυτόχρονα ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην καρτοκινητή αργά ή γρήγορα θα δούμε την μαύρη τακτική όπου στα επιπρόσθετα πακέτα data δεν υπάρχουν πλέον απεριόριστα πράσινη. Επίσης έχουμε τρόπο διαμαρτυρίας και μάλιστα πολλούς,απλά δεν λειτουργούν ή μάλλον πιο σωστά δεν λειτουργούν προς το συμφέρον του καταναλωτή 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, king2009 said:

Απο 21/11 ετσι? Αρα εχουμε ακομα 50 μερες μετα κοβουμε extra sim και εγω προσωπικα θα παω στο giga week με 6.5 τη βδομαδα κοψιμο το gigamax συμβολαιο και τελος. Αυτοι θα χασουν στο τελος. Το giga week βγαινει 26 το μηνα και δεν θελει καποια υποχρεωση μεγαλου συμβολαιου μια καρτα whats up και τελος. Μετα εχουμε cosmote neo που με cosmote one περνεις 10% εκπτωση οποτε παει κατω απο 30 αλλα παλι πανω απο τα 26 και εχουμε και το frog με 144 το χρονο αλλα μονο σε 2 καταστηματα αθηνα θεσσαλονικη. Τελικα δεν τραβαει το δικτυο τους μονο στα λογια και στις διαφημισεις ειναι καλοι μολις γεμισει απο κοσμο αλλα τους μαθαμε πια. Εμπρος πισω λοιπον ειμαστε και επισημα η χειροτερη και πιο ακριβη χωρα στο καρτελ κινητης στην Ευρωπη. 

Μετέτρεψε όπως σου είπαν και ποιο πάνω την extra sim σε advanced με 25 ευρώ το μήνα 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το CSOMOTE NEO με 33 ευρώ το μήνα όλα απειροστά και το χρησιμοποιώ και σαν σταθερό και σαν κινητό βάζοντας την κάρτα σε modem FRITZ όταν έρχομαι σπίτι 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...