Jump to content

Μεταβαση σε άλλο νομο


Elenikl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Ήθελα ν ρωτησω αν γνωρίζει κανείς στο Ε1 από που φαίνεται η μόνιμη κατοικία Είναι πάνω πάνω,εκεί δλδ που έχει και τα στοιχεία αρ.ταυτοτητας κτλπ? (Όπου φαίνεται η διεύθυνση του πατρικού μου στο οποίο και θέλω να μεταβω) Η πιο κάτω που λέει κυρια κατοικία και είναι η διεύθυνση του σπιτιου το οποίο νοικιαζω και είναι σε άλλη πόλη από τ πατρικό μου

 

 

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε απάντηση Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ήθελα ν ρωτησω αν γνωρίζει κανείς στο Ε1 από που φαίνεται η μόνιμη κατοικία Είναι πάνω πάνω,εκεί δλδ που έχει και τα στοιχεία αρ.ταυτοτητας κτλπ? (Όπου φαίνεται η διεύθυνση του πατρικού μου στο οποίο και θέλω να μεταβω) Η πιο κάτω που λέει κυρια κατοικία και είναι η διεύθυνση του σπιτιου το οποίο νοικιαζω και είναι σε άλλη πόλη από τ πατρικό μου

 

 

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε απάντηση Ευχαριστώ

 

Δεν μπορείς να πας.

Και αν καταφέρεις να πας, δεν θα μπορείς να γυρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι μετάβαση στο μόνιμο τόπο κατοικίας μπορείς να πας,αλλά δε ξέρω αν τ διξαιοκουν τα χαρτιά μου

 

Το πώς θα γυρίσω δε με πειράζει πολύ γιατί δουλεύω με τηλεργασια

Link to comment
Share on other sites

Η κύρια κατοικία, ειναι στον πίνακα 5 (4η σελιδα)

Μονο αυτο βλεπουν στον ελεγχο

 

Λένε ότι μετάβαση στο μόνιμο τόπο κατοικίας μπορείς να πας,αλλά δε ξέρω αν τ διξαιοκουν τα χαρτιά μου

 

Ο μόνιμος τοπος κατοικίας σου, ειναι αυτος που γραφει ο πινακας 5 ως ΚΥΡΙΑ κατοικια.

 

Tapatalk

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε καταλαβαίνω τι ισχύει για επανένωση οικογενειών δηλαδή οι εργαζόμενοι που θέλουν ν επιστρέψουν στην οικογένεια τους.

 

Αφού στο Ε1 θα φαίνεται τ σπίτι που νοικιαζουν,πως μπορούν ν επιστρέψουν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά!! Πήρα το 1520 και μου είπαν μπορώ να μετακινηθω εφόσον αυτό που κοιτάνε είναι αυτό π λέει στη πρώτη σελίδα!!

 

Το αναφέρω σε περίπτωση που και κάποιος άλλος έχει το ίδιο ζητημα

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά και κάπως σχετικό με το θέμα, εγώ που μένω Εξάρχεια θα μπορώ κομπλέ στέλνοντας 4 να πάω για Χριστούγεννα στον ξαδέρφο μου στη Νίκαια ή πιάνεται Αθήνα-Πειραιάς και βγαίνω εκτός?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά και κάπως σχετικό με το θέμα, εγώ που μένω Εξάρχεια θα μπορώ κομπλέ στέλνοντας 4 να πάω για Χριστούγεννα στον ξαδέρφο μου στη Νίκαια ή πιάνεται Αθήνα-Πειραιάς και βγαίνω εκτός?

 

Με το 6 είπανε ότι θα μπορούμε να πάμε σε ένα τραπέζι...

 

https://www.google.com/amp/s/www.news247.gr/politiki/christoygenna-me-lockdown-me-poion-kodiko-tha-pame-gia-revegion.9082294.amp.html

Link to comment
Share on other sites

Με το 6 είπανε ότι θα μπορούμε να πάμε σε ένα τραπέζι...

 

Αν μπορούμε έστω κι έτσι να μετακινηθούμε λίγο πιο ελεύθερα μια χαρά θα έιναι. Πού φτάσαμε. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το που μενεις κατα τις μετακινησεις αποδεικνυεται μονο με την ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ της ΑΑΔΕ και μονο με αυτην. Την εκτυπωνετε μεσω της ειδικης εφαρμογης.

Μην εκτυπωνεται Ε1, Ε9, Τελη κυκλοφοριας, διαθηκες, πιστοποιητικα θανατου, κτλ ειναι αχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά!! Πήρα το 1520 και μου είπαν μπορώ να μετακινηθω εφόσον αυτό που κοιτάνε είναι αυτό π λέει στη πρώτη σελίδα!!

 

Το αναφέρω σε περίπτωση που και κάποιος άλλος έχει το ίδιο ζητημα

Τι ακριβώς σημαίνει εφοσον κοιτανε μονο τη πρωτη σελιδα?Δηλαδη σε διαβεβαίωσαν οτι η τροχαία κοιτάει μονο τη πρωτη σελιδα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Για επιστροφή προς τη μόνιμη κατοικία, πέρα από το αποδεικτικό ειδικού σκοπού, χρειάζεται να στείλω και κάποιο μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Για επιστροφή προς τη μόνιμη κατοικία, πέρα από το αποδεικτικό ειδικού σκοπού, χρειάζεται να στείλω και κάποιο μήνυμα;

 

 

Όχι δεν χρειάζεται κανένα sms.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για μνημόσυνο εκτός νόμου μπορούμε να πάμε; με το χαρτί του μνημόσυνου βέβαια.. Γνωρίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Για μνημόσυνο εκτός νόμου μπορούμε να πάμε; με το χαρτί του μνημόσυνου βέβαια.. Γνωρίζουμε;

Μονο αν θεωρειται μονιμη κατοικια...αλλα δεν μπιρεις να επιστρεψεις

Link to comment
Share on other sites

Για μνημόσυνο εκτός νόμου μπορούμε να πάμε; με το χαρτί του μνημόσυνου βέβαια.. Γνωρίζουμε;
Όχι δε μπορείς. Αν σε σταματήσουν πληρώνεις πρόστιμο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, γιατι πριν δέκα μέρες ρώτησε ένας συγγενής στην αστυνομία.

Μάλιστα του είπαν ότι στο χέρι σου είναι να πας και ΑΝ είσαι τυχερός και ΔΕ σε σταματησουν το γλυτώνεις το πρόστιμο.

 

Απ' την άλλη, ξέρω περιπτώσεις που ακόμη και 2 φορές την εβδομάδα πηγαίνουν σε διπλανούς νομούς και δε τους έχει συστήσει κανένας. Φυσικά χωρίς να έχουν κάποιο χαρτί ή κάτι αλλο να αποδεικνύει την μετακίνηση. Τυχεροί? Μπορεί....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενημερωτικά, στα διόδια παμβωτιδας, στα Ιωάννινα απ έξω δηλαδή στον δρόμο προς Θεσσαλονίκη, έχει κυριολεκτικά πάντα αστυνομία και στις δύο κατευθύνσεις και ελέγχουν τα χαρτιά μετακίνησης.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενημερωτικά, στα διόδια παμβωτιδας, στα Ιωάννινα απ έξω δηλαδή στον δρόμο προς Θεσσαλονίκη, έχει κυριολεκτικά πάντα αστυνομία και στις δύο κατευθύνσεις και ελέγχουν τα χαρτιά μετακίνησης.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

 

Σε εθνικές οδούς στα διόδια που βρίσκονται στα σύνορα τον νομών δεν υπάρχει περιπτωση να μην υπαρχει αστυνομια/ελεγχος 24 ωρες.. καποιοι πάνε απο νομό σε νομό απο επαρχιακούς η παλαιές Ε.Ο και απο τύχη δεν τους σταματήσανε.Thats all.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μπορεις να πας απο οσο ξέρω εκτός αν εχεις πολυ καλό λόγο πχ αργότης κτλ.

Εδω δεν αφηνουν καλα καλά να πας απο δήμο σε δήμο απο όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...