Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανοτατα λογω διαφορετικης διαστασης ελαστικου...

Εαν η διαφορα ειναι μικρη τοτε μαλλον αυτο ειναι! Διαφορετικα μπορει να φοραει ισως και πιο σπορ... τακακια! Αν δεν κανω λαθος και η 147Ti ειχε διαφορετικα τακακια!

 

Όχι. Φοράνε και τα δύο 225/45 R17. Τώρα για τα τακάκια ναι, ίσως κάτι να παίζεται εκεί... Κάποιος με GTI να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Dj_aris

 

με την ευθυγράμμιση του τιμονιού στο GT τι έγινε?

 

Παιδιά, για να είμαι ειλικρινής, είμαι απογοητευμένος από τη μέχρι τώρα αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας. Όχι μόνο δεν έχω κάνει την ευθυγράμμιση (γιατί το μηχάνημά του έχει πρόβλημα 2 μήνες τώρα...) αλλά και όταν πήγα να ρωτήσω για πίσω ηχεία που θέλω να βάλω, με έδιωξε γιατί "ο υπεύθυνος ηχητικών συστημάτων έλειπε σε άδεια". Λες και ζήτησα κανένα πυρηνικό επιστήμονα...

 

Και με χαλάει πιο πολύ η αντιμετώπιση. Του είπα να με πάρει ένα τηλ όταν το επισκευάσει, και αυτός μου λέει "κάνε μου ένα τηλ από Σεπτέμβρη μήπως και είναι έτοιμο". Μίλησε κανείς για after sales;

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνάκι στην Cosmocar.αν δεν καταλαβαίνει ο dealer, δώστον στεγνά.

πως θα γίνει δηλαδη!

Μόνο έτσι θα καταλάβουν! όταν εμένα με ταλαιπώρησαν στο beetle μου για καμμενο Stop 5 φορές σε ένα μήνα, τρέχανε σαν τα άλογα όταν τους είπα την 5ή φορά, << ελπίζω να μην έρθω 6η γιατί τότε θα κατέβω με την Κα .......>> ( σημαντικό στέλεχος της Cosmocar....

έκτοτε όλα καλά!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι που δεν έχω διάθεση να κάνω καυγά μαζί τους, αλλιώς θα μπορούσα να τους πω οτιδήποτε. Δεν είναι και ότι έχει και κανένα πρόβλημα σοβαρό το αυτοκίνητο...

 

Αλλά αναρωτιέμαι, ΠΟΤΕ θα βρεθεί μια αντιπροσωπεία που θα εξυπηρετεί καλά τους πελάτες της, ΧΩΡΙΣ να χρειάζονται απειλές και φωνές. Η μέχρι τώρα εμπειρία μου (Fiat, VW, Seat) είναι αρνητική...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τσακωθείς.Ανέφερε το στην Κοσμοκάρ ότι δεν έχεις την εξυπηρέτηση που πρέπεις.

αν μη τι άλλο, το πρόβλημα της ευθυγράμμισης του τιμονιού, σε ένα αυτοκίνητο με 170 άλογα και μπάμ τρελλό, δεν θα ένιωθα ασφαλής φίλε μου.Πόσο μάλιστα στην δική σου περιοχή με όλες αυτές τις στροφές και τις ανηφοριές.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας μην γινόμαστε υπερβολικοί. Ξεκαθάρισα απ' την αρχή ότι το αυτοκίνητο ΔΕΝ τραβάει προς καμία κατεύθυνση. Απλά το τιμόνι, όταν οι τροχοί είναι ευθεία κοιτάει λίγο αριστερά. Αυτό αφενός είναι ανεπαίσθητο (κανένας απόσους έχουν μπει στο αυτοκίνητο δεν το έχει παρατηρήσει), αφετέρου δεν επηρεάζει σε καμία περίπτωση την κατευθυντικότητα / οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου.

 

Αυτό έλειπε, να έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα και να τους άφηνα έτσι! Απλά δε μου αρέσει η συμπεριφορά τους, αυτό είναι όλο...

 

Άσχετο: το IROC Concept με TSI στα 210 άλογα το είδατε;

Link to comment
Share on other sites

αρχές του 2009 όμως για το συγκεκριμένο και με πρώτη τιμή περί τα 26.000€

διάδοχος του ιστορικού Scirocco

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχη να δηλωσω οτι δεν ειμαι του ομιλου αλλα "Ιαπωνεζος" αλλα θα ηθελα να σχολιασω αυτο που λενε μερικοι οτι το Gt ειναι ακριβο σε σχεση με το Tsi και με λιγα(2000€) το κανεις Gt.Αυτα δεν στεκουν και δεν ειναι σοβαρα.Ισα ισα το Gt εχει πολυ καλυτερη σχεση τιμη/αποδοσης απο οτι το Tsi.

Βαλε τις 17αρες ζαντες-λαστιχα.;)

Βαλε την ρυθμιση(εγκεφαλος) για τα 170 αλογα.;)

Βαλε την αναρτηση.;)

Βαλε τα φρενα(φοραει το Gti!).;)

Βαλε το Esp.;)

Βαλε τα Bucket καθισματα.;)

Bαλε το cd-player+τυχον εξτρα εξοπλισμο;)

 

και κανε λογαριασμο να δεις ποιος βγαινει κερδισμενος με την συγκεκριμενη αγορα και ποιος οχι με τα μελλοντικα "φτιαξιματα" τα οποια αμα τα κανεις οχι μονο θα ξεπερασεις την βασικη τιμη του Gt αλλα πιθανον να φτασεις και αυτην του Gti.:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Jade, καταρχάς καλώς ήρθες στο thread.

 

Οι παρατηρήσεις που έκανα δεν αφορούν ακριβώς "φτιαξίματα". Αν πρόσεξες, αναφέρθηκα σε εμφανισιακά αξεσουάρ (πχ ζάντες) ή εξοπλισμό που δεν έχει σχέση με την απόδοση του αυτοκινήτου αυτού καθ' αυτού. (πχ CD).

 

Με την προσθήκη αυτών των αξεσουάρ λοιπόν (τα οποία είναι προαιρετικά, αλλιώς η τιμή παραμένει κάτω από 19.000), το αυτοκίνητο φτάνει σε μια τιμή της τάξης των 20-21.000€, η οποία απέχει αρκετά από τα 25.000 του GT.

 

Βέβαια, το GT διατηρεί τα πλεονεκτήματα της ανάρτησης, του κινητήρα και κάποιων μικρολεπτομερειών που ανέφερες (εκτός από τα φρένα που ΔΕΝ είναι του GTI). Αλλά ενδεχομένως κάποιοι να είναι πρόθυμοι να θυσιάσουν αυτά τα χαρακτηριστικά προκειμένου να γλιτώσουν το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 4-5.000€.

 

Με αυτό το σκεπτικό έδωσα πόντους στο value for money του TSI σε σχέση με το GT. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του!

Link to comment
Share on other sites

exei kapoios apo edw Golf GT???

 

Καλά βρε παιδιά, τόσο δύσκολο είναι να ρίξετε μια ματιά στα προηγούμενα posts?

 

Τεσπά, περίπου 4-5 άτομα...

Link to comment
Share on other sites

phre enas filos mou ena apo ta prwta tsi me ta 140 pou pathsan to podi toys sthn ellada,,,egw epatha plaka se shmeio na fantazomai poso pio kala mporei na phgainei to gt!!

 

Για πες μας λίγο λεπτομέρειες...

Πόσο του έφτασε και με τι εξοπλισμό;

Τι ζαντολάστιχα έχει;

Το εσωτερικό είναι εντελώς νορμάλ ή ξεχωρίζει από κάτι (πχ μπαρόμετρο);

Έχει 6άρι κιβώτιο);

Απέξω η μόνη διαφορά με τα απλά Golf είναι ότι πίσω λέει TSI;

Έχει τη διπλή εξάτμιση;

Link to comment
Share on other sites

diplh eksatmish omorfa krymenh sto katw meros toy amaksiou, einai poly periergh

fantasteite ena teliko oxi me 2 mpoukes alla me 2 mikra se mikos alla fardia eksogkomata!

 

Apo pisw grafei TSi kata ta alla einai san to sportline ekswterika

 

Exei 16ares zantes tis 5ktines

 

Toy eftase gyrw sta 22.000, 5thyro me cruise control,ypovraxionio,ta extra ta hxeia

 

Exei 6ari kivwtio, barometro den eixe, eixe bucket kathismata

 

Kai panw apola eixe apisteyto gkazi, apisteyto travigma, thelw na dw apla poso pio grhgora pigainei to gt!

 

(a, kanei kai trelo thoryvo to ergaleio, to turbaki to akous arketa :D)

Link to comment
Share on other sites

thelw na dw apla poso pio grhgora pigainei to gt!

 

Δε νομίζω ότι θα έχουν τόσο μεγάλη διαφορά σε αίσθηση. Πάντως και το GT, άπαξ και το συνηθίσεις δεν εντυπωσιάζεσαι πλέον!

 

Μόνο αν αμέσως μετά οδηγήσεις κάποιο κανονικό αυτοκίνητο! :p

 

ΥΓ1: Περιμένουμε μετρήσεις κατανάλωσης για τις απαραίτητες συγκρίσεις...

 

ΥΓ2: Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο TSI του IROC Concept είναι δίλιτρος και βγάζει 210 ίππους...

Link to comment
Share on other sites

Δίλιτρος TSI με 210 άλογα.... μόνο????

 

Sorry, ένα site μόνο από αυτά που είδα έλεγε για δίλιτρο. Όλα τα άλλα μιλάνε για τον κλασσικό 14άρη TSI :D

Link to comment
Share on other sites

me tin prwti volta tha skasei...axaxaxa ti kouvadaki kai auto to golfaki.....!!!

 

:wacko:

Μάλιστα.

Πού στηρίζεις την άποψή σου? Έχεις επιχειρήματα?

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

fisika kai exw.....sigritika me ena mini cooper s menei pisw konta sta 4 autokinita sto xiliometro....min akoute ta periodika oti kai na lene...einai kouvas!!!

 

Και πάνω που είχα αρχίσει να σε συμπαθώ :rocket:

Link to comment
Share on other sites

fisika kai exw.....sigritika me ena mini cooper s menei pisw konta sta 4 autokinita sto xiliometro....min akoute ta periodika oti kai na lene...einai kouvas!!!

 

Minifan βλεπω ηρθες και απο αυτο το topic να αρχισεις τις προσβολες και τις τσαμπα μαγκιες σου. Για οσους δεν καταλαβαν ας ριξουν μια ματια στα μηνυματα του Μinifan σε αλλα topic. Εδω ομως δεν εχουμε χρονο για συζητησεις για κουβαδακια και playmobil, λαθος πορτα χτυπησες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...