Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά εγκατέστησα το wiikey fusion. Η διαδικασία είναι απλή και θέλει λίγη προσοχή μόνο στο άνοιγμα της κονσόλας. Τα παιχνίδι τρέχουν πολύ γρήγορα από την κάρτα και ήδη έκανα και την αναβάθμιση που κυκλοφόρησε για το wf. Το μόνο αρνητικό οι χωρητικότητα σε σχέση με την τιμή των καρτών αλλά το ebay έχει και εδώ τη λύση αφού παρέλαβα καρτούλα 32gb με 16 ευρώ!!!
tzexer
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω το Indiana Jones κάπου αλλά οι τιμές που το έχουν βάλει όπου το βρισκω ειναι αλλού (μεχρι και 250 ευρώ το είδα καπου!!!!!!)

 

Οπότε αν ειναι να πληρώσει κανεις δεν είναι καλίτερα να πληρώσει για να βάλει το τσιπάκι???

 

(κάθε βοήθεια/tip για να βρώ το παιχνίδι αγορά φτηνα η και να το νοικιασω απο κάπου αν ξέρετε δεκτη :) )

 

 

Διορθωση: Το τσιπακι Wiikey Fusion στοιχιζει μεχρι 20 ευρώ οποτε σίγουρα θα το προτιμήσω!!

 

 

250 ευρώ;; Φιλαράκι μήπως κάνεις λάθος; 250 ευρώ δεν κάνει ούτε το αυθεντικό μαστίγιο του Harison Ford από την ταινία :lol:

 

Το παιχνίδι κάνει κάνα 11.95 ευρώ από zavvi.com (http://www.zavvi.com/games/platforms/nintendo-wii/indiana-jones-and-the-staff-of-kings/10047652.html) + τα μεταφορικά 1,5 ευρώ.

 

Πραγματικά θα ήθελα να μου πεις το μαγαζί που το βρήκες 250 ευρώ. Να του πάω εγώ καμιά 60αριά indiana jones να του τα πουλήσω στην προνομιακή τιμή των 80 ευρώ το καθένα και να τα πουλήσει έπειτα αυτός 150 να βγάλει και αυτός κέρδος τρελό να βγάλουμε και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

250 ευρώ;; Φιλαράκι μήπως κάνεις λάθος; 250 ευρώ δεν κάνει ούτε το αυθεντικό μαστίγιο του Harison Ford από την ταινία :lol:

 

Το παιχνίδι κάνει κάνα 11.95 ευρώ από zavvi.com (http://www.zavvi.com/games/platforms/nintendo-wii/indiana-jones-and-the-staff-of-kings/10047652.html) + τα μεταφορικά 1,5 ευρώ.

 

Πραγματικά θα ήθελα να μου πεις το μαγαζί που το βρήκες 250 ευρώ. Να του πάω εγώ καμιά 60αριά indiana jones να του τα πουλήσω στην προνομιακή τιμή των 80 ευρώ το καθένα και να τα πουλήσει έπειτα αυτός 150 να βγάλει και αυτός κέρδος τρελό να βγάλουμε και εμείς...

 

 

Λάθος Indiana Jones.

 

Αυτό εννοεί:

http://www.amazon.co.uk/ACTIVISION-Lego-Indiana-Jones-Wii/dp/B00140AHIU/ref=sr_1_3?s=videogames&ie=UTF8&qid=1295547651&sr=1-3

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

250 ευρώ;; Φιλαράκι μήπως κάνεις λάθος; 250 ευρώ δεν κάνει ούτε το αυθεντικό μαστίγιο του Harison Ford από την ταινία :lol:

 

Το παιχνίδι κάνει κάνα 11.95 ευρώ από zavvi.com (http://www.zavvi.com/games/platforms/nintendo-wii/indiana-jones-and-the-staff-of-kings/10047652.html) + τα μεταφορικά 1,5 ευρώ.

 

Πραγματικά θα ήθελα να μου πεις το μαγαζί που το βρήκες 250 ευρώ. Να του πάω εγώ καμιά 60αριά indiana jones να του τα πουλήσω στην προνομιακή τιμή των 80 ευρώ το καθένα και να τα πουλήσει έπειτα αυτός 150 να βγάλει και αυτός κέρδος τρελό να βγάλουμε και εμείς...

 

Για άλλο παιχνίδι μιλας εσύ.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, Θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη να με βοηθήσετε και να μου απαντήσετε κάποιες ερώτησης..

 

προτίμησα να αγοράσω το wii πακέτο Black mario cart για την χαμηλή τιμή του και τα χαρωπά multiplayer games του που αρέσει και στην γυναικα μου..

 

Είμαι καινούριος σε αυτά θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος έμπειρος από εσάς να με βοηθήσει να το κάνω SOFTMODE βήμα βήμα.

Βρήκα αρκετά info αλλα δεν είμαστε καλοί στα αγγλικά και φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος.

 

Με το που συνδέθηκα στο ίντερνετ χωρίς να έχω διαβάσει το φόρουμ εδώ, έκανα αναβάθμιση μέσα από την nintendo η έκδοση που μου δείχνει ότι έχω είναι η 4.3E

 

Επίσης οι Ερώτησης μου είναι η εξής:

1)Θα χρειαστεί να το κάνω συχνά update?

2)Θα μπορώ να παίζω κανονικά όλα τα παιχνίδια?

3)Θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα αξεσουάρ όπως κιθάρες του guitar hero ktlp?

4)Θα μπορώ να κατεβάζω παιχνίδια του από το internet σε iso και να τα παίζω από σκληρό δίσκο?

5)Θα μπορώ να παίζω online τα games? Γενικά είναι Ασφαλές?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη αν ζητάω πολλά..

Msn:billmurder@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχει δοκιμασει κανεις το modmii?? εχω το μαυρο wii με 4.2e?? τρεχω το προγραμμα πε παει βημα βημα γραφει οτι χρειαζεται στην καρτα μνημης... αλλα μετα τι κανω????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, Θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη να με βοηθήσετε και να μου απαντήσετε κάποιες ερώτησης..

 

προτίμησα να αγοράσω το wii πακέτο Black mario cart για την χαμηλή τιμή του και τα χαρωπά multiplayer games του που αρέσει και στην γυναικα μου..

 

Είμαι καινούριος σε αυτά θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος έμπειρος από εσάς να με βοηθήσει να το κάνω SOFTMODE βήμα βήμα.

Βρήκα αρκετά info αλλα δεν είμαστε καλοί στα αγγλικά και φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος.

 

Με το που συνδέθηκα στο ίντερνετ χωρίς να έχω διαβάσει το φόρουμ εδώ, έκανα αναβάθμιση μέσα από την nintendo η έκδοση που μου δείχνει ότι έχω είναι η 4.3E

 

Επίσης οι Ερώτησης μου είναι η εξής:

1)Θα χρειαστεί να το κάνω συχνά update?

2)Θα μπορώ να παίζω κανονικά όλα τα παιχνίδια?

3)Θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα αξεσουάρ όπως κιθάρες του guitar hero ktlp?

4)Θα μπορώ να κατεβάζω παιχνίδια του από το internet σε iso και να τα παίζω από σκληρό δίσκο?

5)Θα μπορώ να παίζω online τα games? Γενικά είναι Ασφαλές?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη αν ζητάω πολλά..

Msn:billmurder@hotmail.com

 

 

 

Παιδία θέλω και εγώ βοήθεια, έχω μπερδευτεί με τα τόσα που έχω διαβάσει.. περιμένω στο xatsis@freemail.gr

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά κι από μένα! Το ξέρω ότι οι έμπειροι θα 'χουν εκνευριστεί με τις τόσες νούμπικες ερωτήσεις αλλά δυστυχώς κι εγώ τέτοιες θα κάνω :worry:

 

Άνοιξα άλλο θέμα αλλά σκέφτηκα ότι ίσως θα 'ταν καλύτερα να το δημοσιεύσω κι εδώ τελικά. Το θέμα ήταν περίπου αυτό:

 

"Έτσι όπως σέρφαρα στο νετ χθες, έπεσα πάνω στο κόκκινο nintendo wii [http://www.multirama.gr/products/product?pid=0538883&catid=070100], είδα και αντίστοιχα βίντεο στο youtube & ενθουσιάστηκα! Αξίζει να το πάρω τώρα, που η μηχανή έχει παλιώσει αρκετά (νομίζω έχει βγει εδώ και 3-4 χρόνια)? Δε μ' ενοχλούν τα παιδικά γραφικά αλλά αναρωτιέμαι αν η nintendo βγάλει καμιά καινούρια κονσόλα και μειώσει σημαντικά να βγάζει καινούρια παιχνίδια για το wii.

 

Μήπως υπάρχει κάτι πιο καινούριο ή/και καλύτερο στην αγορά με πάνω-κάτω παρόμοια τιμή?"

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ειπωθεί τίποτε από την Nintendo για αντικατάσταση του Wii ακόμα. Και αν οι τίτλοι για Wii σου φαίνονται λίγοι/κακοί, ψάξε και στους τίτλους του GameCube. Είναι συμβατοί.

 

Προσωπική άποψη: Για τα πιο "παραδοσιακά" παιχνίδια - όχι αυτά που παίζει όλη η οικογένεια στο σαλόνι όπως έγινε μόδα, βλέπε Wii Sports - το GameCube είχε μακράν περισσότερους και καλύτερους τίτλους

Link to comment
Share on other sites

Επειδή, όπως είπα, είμαι νουμπάς το gamecube δεν έχει αισθητήρες κίνησης, έτσι? Μα αυτό είναι που με κάνει να θέλω να πάρω το wii (κυρίως με έχει ενθουσιάσει το wii fit)!

Σχετικά με το άλλο που ρώτησα (αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη συσκευή), τι άποψη έχεις? Νομίζω η sony έχει βγάλει κάποια καινούρια ή πρόκειται να βγάλει.

 

Συγνώμη για τις γελοίες ερωτήσεις, έχω μείνει άπειρα πίσω στον τομέα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια φήμη η οποία δεν έχει επιβεβαιωθεί από την ίδια την Nintendo,ότι ίσως να υπάρξει νέο Wii 2 αλλά όχι φέτος, από το 2012 ή και αργότερα. Επομένως το υπάρχων Wii επικρατεί ακόμη σε παιχνίδια όπως το Wii Fit. Αγόρασέ το άφοβα αφού θέλεις να δοκιμάζεις τέτοια διασκεδαστικά παιχνιδάκια :)

 

Η Sony έχει ανακοινώσει μια φορητή συσκευή για το Φθινόπωρο, το PSP2 ή αλλιώς NGP, είναι εντελώς άλλη συσκευή.

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=62132&catid=14

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι της sony αλλά της microsoft αυτή η συσκευή που εννοούσα [http://en.wikipedia.org/wiki/Kinect]! Τι λέτε γι' αυτήν? Ρωτάω γιατί δεν έχουν και τεράστιες διαφορές στην τιμή και είναι πολύ πιο καινούρια απ' το wii...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Wii με κλειστά μάτια !!!! :happy:

 

Δες και παρακάτω, φθηνά games με δωρεάν μεταφορικά σε 5 μέρες στη πόρτα σου !

http://www.play.com/Games/Wii/0-/Search.html?searchtype=WII&searchsource=0&searchstring=fitness

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Didimos, μου εξηγείς το γιατί? :-)

 

edit: (γιατί προτείνεις το wii εννοώ)

 

Δεν υπάρχει γυναίκα στον κόσμο που να πήρε Wii και να το μετάνιωσε !!!!

 

Έχει πολλά και καλά παιχνίδια ιδίως για να κάνεις γυμναστική ή χορό στο σπίτι.

Χάνεις κιλά στη πραγματικότητα....

 

Με το Wii και τα παιχνίδια του πραγματικά διασκεδάζεις !

Βάζει σε πρώτη προτεραιότητα τη διασκέδαση (fun factor) και όχι τόσο τα γραφικά.

 

Wii Fit Plus Review :

 

EA Sports Active Review Fitness Test :

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση (τα βιντεάκια αυτά τυχαίνει να τα έχω δει)! :-)

 

Σε ρώτησα γιατί το προτείνεις γιατί σε ένα άλλο φόρουμ προτείνουν το xbox kinect με τα χίλια! Μήπως το προτείνουν γιατί τους ενδιαφέρουν περισσότερο τα πολεμικά παιχνίδια? Εμένα περισσότερο με ενδιαφέρουν απλά παιχνιδάκια, με απλά γραφικά (mario, donkey kong, αυτά με το χορό και τη γυμναστική, κτλ)

Επίσης είδα ότι στο kinect, βλέπεις και τον εαυτό σου στην οθόνη για να ξέρεις πώς κάνεις τις ασκήσεις. http://www.youtube.com/watch?v=wZo79chj2Fo

Ισχύει ή απλά είναι στα πλαίσια του promotion?

Link to comment
Share on other sites

Με τί αμάξι προτιμάς να πας το βράδυ για καφέ , με ένα Volvo S60 ή με ένα Smart ;

Αυτά..... c u !!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το άλλο που ρώτησα (αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη συσκευή), τι άποψη έχεις? Νομίζω η sony έχει βγάλει κάποια καινούρια ή πρόκειται να βγάλει.

 

Η Sony έχει ανακοινώσει μια φορητή συσκευή για το Φθινόπωρο, το PSP2 ή αλλιώς NGP, είναι εντελώς άλλη συσκευή.

 

Δεν είναι της sony αλλά της microsoft αυτή η συσκευή που εννοούσα [http://en.wikipedia.org/wiki/Kinect]! Τι λέτε γι' αυτήν? Ρωτάω γιατί δεν έχουν και τεράστιες διαφορές στην τιμή και είναι πολύ πιο καινούρια απ' το wii...

 

Υπάρχει και για το Playstation 3 αντίστοιχο. Το PS move.

 

Βλέπεις, κρίνεις και συγκρίνεις. Πάντως αν θέλεις να παίξεις και κανένα παιχνιδάκι παραπάνω το Wii θα σε απογοητεύσει.

Φυσικά σημαντικό ρόλο στην επιλογή σου θα παίξει και ο παράγοντας κόστος, που στην περίπτωση των X360 και PS3 ανεβαίνει αρκετά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις, κρίνεις και συγκρίνεις.

 

Αυτό είναι το θέμα! Δεν μπορώ να κρίνω γιατί δεν ξέρω ακριβώς τι προσφέρει η κάθε κονσόλα. Δε μ' ενδιαφέρει να παίρνω ό,τι καινούριο κυκλοφορεί με τέλεια γραφικά. Μ' αρέσουν περισσότερο τα κλασικά παιχνίδια με τα καρτουνίστικα γραφικά & απ' τα καινούρια μόνο αυτά με το χορό & τη γυμναστική (όπως είπα και παραπάνω).

 

O Didimos πιστεύει ότι για κοπέλα & γι' αυτά που ζητάω είναι καλύτερο το wii. Εσύ? :)

 

edit: Κάποιος στα comms του video με το PS move έγραψε "This is so much better than Wii, however, generally proven it is NOT better than xbox kinect which is perfectly perfect!!!!!!"

Edited by pichita
Link to comment
Share on other sites

O Didimos πιστεύει ότι για κοπέλα & γι' αυτά που ζητάω είναι καλύτερο το wii. Εσύ? :)

 

Θα συμφωνήσω με αυτό αρκεί να αντικατασταθεί η λέξη "καλύτερο" με την λέξη "αρκετό" :p

Αν δεν σε απασχολεί το κάτι παραπάνω τότε "go for it". Σίγουρα θα είναι και οικονομικότερο και με μεγαλύτερη ποικιλία στα συγκεκριμένα παιχνίδια (motion control).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...