Jump to content

Είστε ευχαριστημένοι από την Cosmote;


kardoula
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα τα χρήσιμα σχόλια που έχουν αναφερθεί πιο πάνω, μιας λοιπόν και είμαι συνδρομητής της cosmote , θα ήθελα να προσθέσω ότι παρ΄ όλο που γενικά είμαι ευχαριστημένος από την εταιρεία ένα πρόβλημα που φαντάζει άλυτο παραμένει το χαμηλό ως ανύπαρκτο σήμα.

Σκέφτομαι μήπως φταίει και το κινητό μου, αλλά το πρόβλημα υπάρχει με συνέπεια και περισσότερη ακτινοβολία να δέχεσαι και δουλειά να μην κάνεις.

Μερικές φορές ακούγονται και περίεργοι θόρυβοι κατά την συνομιλία.

Τέλος πάντων, αφού το κινητό τηλέφωνο μπήκε στην ζωή μας, ας προσπαθήσουμε να την κάνουμε πιο ενδιαφέρουσα μαθαίνοντας και τα περί τεχνολόγίας αυτού.

Be Free, Be Power, Keep smiling.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρα πολύ ευχαριστημένος.Μακράν η καλύτερη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.Οι άλλοι αν και ξεκίνησαν πρώτοι χωρίς ανταγωνισμό, τώρα τρέχουν ασθμαίνοντας,πίσω από την COSMOTE!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα οτι σου αδειαζει την μπαταρια γρηγορα

 

Σωστά γιατί σχεδόν παντού έχει 3G δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω COSMOTE μια χαρά μου φαίνεται.Και καλό σήμα κ.α.Το μόνο μειονέκτημα σε σχέση με την WIND που είχα πρίν είναι ότι όταν παίρνω τηλέφωνο ακούγετε κάτι μέσα απο το ακουστικό και δύσκολα ακούω τον άλλο ακόμα και με full σήμα.:(
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι η ενημέρωση υπολοίπου χρόνου ομιλίας;;; Σημαντική έλλειψη, αν την είχε θα υπερτερούσε έναντι του ανταγωνισμού...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ευχαριστημένος διότι πριν λίγο χρειάστηκε να πληρώσω λογαριασμό που είχε φραγή και μέσω e-payment πληρώθηκε κανονικά και έγινε αμέσως άρση φραγής.
Link to comment
Share on other sites

Είχα 11 χρόνια Vodafone και από τα μέσα Σεπτέμβρη είμαι στο 120 της Cosmote με φορητότητα.Σε κάλυψη δικτύου τουλάχιστον, κλάσεις ανώτερη.Έχω σήμα εκεί που δεν είχα με τη Vodafone!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επιτέλους έδωσε και ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας. Αν έδινε και δυνατότητα αναβάθμισης συσκευής μέσω του myaccount... Ζητάω πολλά;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έδωσε και ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας. Αν έδινε και δυνατότητα αναβάθμισης συσκευής μέσω του myaccount... Ζητάω πολλά;

 

Δεν ζητάς πολλά. Φαντάζομαι είναι θέμα χρόνου μιας και σήμερα έδωσε την δυνατότητα αλλαγής οικονομικού προγράμματος από το myaccount.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καταρχην, ας αλλαξουν αυτο το σκοτεινο σημα του whats up. ουτε αρχαριος γραφιστας δε θα εκανε τετοιο λογοτυπο. κατι πιο μοντερνο κ φωτεινο χρειαζεται.

 

κ για τα συμβολαια, να υπαρχει η δυνατοτητα εκπτωσης στα παγια σε περιπτωση ΜΗ-χρησης της επιδοτησης.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην, ας αλλαξουν αυτο το σκοτεινο σημα του whats up. ουτε αρχαριος γραφιστας δε θα εκανε τετοιο λογοτυπο. κατι πιο μοντερνο κ φωτεινο χρειαζεται.

 

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ το τωρινό σήμα του What's Up? παρά το προηγούμενο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από 1,5 μόλις χρόνο παραμονής στην cosmote, έκανα χθες αίτηση φορητότητας στη wind. Δεν άντεξα άλλο την επιεικώς απαράδεκτη ποιότητα ήχου-ομιλίας. Μετά από 8 χρόνια συνεχούς παραμονής στη vodafone περίμενα περισσότερα πράγματα όταν πήγα στην cosmote. Δυστυχώς (με εξαίρεση την σαφώς μεγαλύτερη κάλυψη δικτύου) αποδείχτηκε κατώτερη των προσδοκιών μου (και της φήμης της) η cosmote. Απαραίτητη η επαρκής κάλυψη, αλλά το να ζητάς μονίμως από το συνομιλητή σου να επαναλάβει 2 φορές αυτό που λέει για να τον καταλάβεις, είναι κουραστικό (και όχι, εννοείται ότι δεν έφταιγαν οι συσκυές μου).

Να δούμε τώρα και τη wind, τι ψάρια πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αναγκαστικά έχω έναν αριθμό what's up, γιατί όλοι οι φίλοι μου έχουν και βολεύει πολύ το πακέτο με τα 600'. Αλλά το σήμα τους είναι α-π-α-ρ-ά-δ-ε-κ-τ-ο.
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά έχω έναν αριθμό what's up, γιατί όλοι οι φίλοι μου έχουν και βολεύει πολύ το πακέτο με τα 600'. Αλλά το σήμα τους είναι α-π-α-ρ-ά-δ-ε-κ-τ-ο.

 

Καθε αλλο , μηπως η κεραια δεν ειναι καλη γιατι αυτο ειναι παραδοξο. Cosmote Paradox

Εγώ μπορεί να μην είμαι εδώ, εσυ όμως σίγουρα είσαι! Whats up 4 ever!
Link to comment
Share on other sites

Καθε αλλο , μηπως η κεραια δεν ειναι καλη γιατι αυτο ειναι παραδοξο. Cosmote Paradox

 

 

Κι όμως. Συνέχεια ακούω με διακοπές και μπουρμπουλήθρες. Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο στον Πειραιά στο σπίτι μου αλλά και στην Πάτρα. Κάνω ακροβατικά για να μιλήσω...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως. Συνέχεια ακούω με διακοπές και μπουρμπουλήθρες. Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο στον Πειραιά στο σπίτι μου αλλά και στην Πάτρα. Κάνω ακροβατικά για να μιλήσω...

Έχω γυρίσει πάρα πολλά μέρη και πάντα η Cosmote έχει σήμα καμπάνα...

Κάτι άλλο παίζει..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1,5 μόλις χρόνο παραμονής στην cosmote, έκανα χθες αίτηση φορητότητας στη wind. Δεν άντεξα άλλο την επιεικώς απαράδεκτη ποιότητα ήχου-ομιλίας.

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.Ενώ έχω full σήμα όταν μου μιλάνε λέω συνέχεια ''ε;'' λές και είμαι κανένας γέρος και έχω πρόβλημα ακοής.Το μόνο πράγμα που με κρατάει στην Cosmote είναι ότι βαριέμαι να περιμένω 10-15 για να πάω ή στη Vodafone ή στη Wind.Πάντως έχω ειδοποιήση το cc της Cosmote από τον Σεπτέμβρη ότι έχω πρόβλημα με την ποιότητα του ήχου αλλά δεν είδα τίποτα καλύτερο.Πάντως εκτός από το ότι βαριέμαι να κάνω φορητότητα δεν με κρατάει τίποτα στην Cosmote π.χ:Όλοι οι φίλοι μου έχουν Wind,οπότε δεν με βολεύει κανένα από τα πακέτα ομιλίας ή sms που δίνει το What's Up?.:(:)

Link to comment
Share on other sites

ναι βαλε wind f2g για να εχεις τις χαμηλοτερες χρεωσεις προς ολους και χαμηλες χρεωσεις για κλησεις/μηνυματα προς f2g.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι βαλε wind f2g για να εχεις τις χαμηλοτερες χρεωσεις προς ολους και χαμηλες χρεωσεις για κλησεις/μηνυματα προς f2g.

 

Το ξέρω ότι έχει τις χαμηλότερες χρεώσεις.F2G είχα πρίν πάρω What's Up? αλλά η Wind δεν πιάνει στο χωριό μου με αποτέλεσμα να μένω χωρίς κινητό.:(

Link to comment
Share on other sites

για ποιο χωριο μιλαμε;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...