Jump to content

Είστε ευχαριστημένοι από την Cosmote;


kardoula
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την cosmote.

 

All time classic : Εξυπηρετηση πελατων (καταρτιση ατομων και αναμονη κλησεων)

 

Φρεσκο φρουτο : Δεν προχωρά σε καταργηση παγίου στο βασικό της προγραμμα λεγοντας στα μουτρα του καθενα να κανει φορητοτητα.

 

Μενω ακομα σε αυτο το δικτυο λογω

 

Α) Mycosmos mail (που περιεχει αποστολή και λήψη μεσω κινητου).

 

B) Το πιο σταθερο και καλυτερο απλο εστω σημα απο τις αλλες 2 (δικια μου γνωμη που ομως δεν αλλαζει ουτε με κανόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για την περιοχη μου το πιο καλο σημα παλια το ειχε η panafon ενω τωρα η wind η cosmote το χειμωνα γιοκ! μπορει να μεινουμε και μισο μηνα χωρις σημα και να φανταστεις ο ΟΤΕ διπλα ειναι!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Φίλε οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν έχουν καμία σχέση με τους τεχνικούς της COSMOTE.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα κτηρια του ΟΤΕ ομως, μεγαλη σχεση εχουν με την Cosmote, σωστα?

Δεν νομιζω εχω δει κτηριο ΟΤΕ χωρις Ιστο της cosmote επανω....

Link to comment
Share on other sites

Άλλo το ένα και άλλο το άλλο.

Που να ξέρει ο ΟΤΕτζής τα της COSMOTE :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα κατι τετοιο, απλα ειπα οτι θα επρεπε οι τεχνικοι της κοσμοτε να εχουν κανει το δικτυο να εχει τελεια καλυψη στην περιοχη, μιας και εχουν κτηριο ΟΤΕ στη διαθεση τους.

Ο σταθης μενει διπλα στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν έχουν καμία σχέση με τους τεχνικούς της COSMOTE.

 

ναι ομως οτι αφορα στην περιοχη μου οι τεχνικοι του ΟΤΕ δινουν εντολη στα κεντρικα να ερθουν οι τεχνικοι της cosmote..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου!

Είναι η μοναδική εταιρία που μ'ανάγκασε να αλλάξω δύκτιο μέσα στους 2 πρώτους μήνες που την επέλεξα κάποτε! Έχει εντελώς άστατο σήμα εκτός πόλεων και η εξυπηρέτηση πελατών πάντα αργεί πολύ να σου δώσει γραμμή, μ'αποτέλεσμα να περιμένεις ούτε εγώ δεν ξέρω πόση ώρα στη γραμμή!

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι εταιρια εχεις?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι εταιρια εχεις?

 

Τις δοκίμασα όλες (με εξαίρεση την Q που μου ήταν από μία αρχή αδιάφορη) & κατέληξα στην Wind!

Και ο λόγος που κατέληξα στην Wind είναι η κάλυψη, άσε που για τις τιμές δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με καμία από τις άλλες 2!

Η Vodafone έχει απίστευτα γρηγορόστροφες υπηρεσίες... απλά θα πρέπει να χαμηλώσει λιγάκι τις τιμές της, γιατί ανέκαθεν ήταν η πιο ακριβή!

Στον Νομό Πιερίας η Cosmote δεν τα πάει καθόλου καλά, άσχετα απ'το τι παρουσιάζει στον χάρτη κάλυψης, όπως άλλωστε και στον κάμπο του Νομού Ημαθίας δήθεν έχουν πλήρη κάλυψη & στα περισσότερα χωριά πάνω στο δρόμο έχεις σήμα και μόλις μπαίνεις μέσα σε ισόγειο σπίτι... ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

Όσο αφορά όμως τη Πιερία γνωρίζω πολύ κόσμο που έχει σοβαρό πρόβλημα σήματος με τη Cosmote και έφυγε από αυτήν!

Όσο για τους περισσότερους συνδρομητές, ας μην το θήξουμε αυτό το θέμα...

Το πρώτο μου καρτοκινητό ήταν Cosmote και κάνανε 3μιση χρόνια να ακυρώσουνε τη γραμμή από τη τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα!!!!!

Έπαιρνα τηλ και το μήνυμα που δεχόμουν ήταν "ο συνδρομητής που καλείται έχει πιθανόν το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο", ενώ έπρεπε ο αριθμός μου να ακυρωθεί μέσα σε 1μιση χρόνο!!

Αν μ'αυτόν το τρόπο προσμετράνε γραμμές από αριθμούς που δεν χρησιμοποιούνται, αλλά δεν ακυρώνονται για να φαίνονται ενεργοί, σαφώς έρχονται ψευδώς ως πρώτοι με τους περισσότερους συνδρομητές!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους περισσότερους συνδρομητές, ας μην το θήξουμε αυτό το θέμα...

Το πρώτο μου καρτοκινητό ήταν Cosmote και κάνανε 3μιση χρόνια να ακυρώσουνε τη γραμμή από τη τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα!!!!!

Έπαιρνα τηλ και το μήνυμα που δεχόμουν ήταν "ο συνδρομητής που καλείται έχει πιθανόν το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο", ενώ έπρεπε ο αριθμός μου να ακυρωθεί μέσα σε 1μιση χρόνο!!

Αν μ'αυτόν το τρόπο προσμετράνε γραμμές από αριθμούς που δεν χρησιμοποιούνται, αλλά δεν ακυρώνονται για να φαίνονται ενεργοί, σαφώς έρχονται ψευδώς ως πρώτοι με τους περισσότερους συνδρομητές!!!

 

Και εμένα ακριβώς το ίδιο!!!:lol: Ακύρωσα τη σύνδεση μου το 2001 και λειτουργεί ακόμα. Βέβαια δεν μπορώ να κάνω κλήσεις και δεν μου έρχεται λογαριασμός αλλά δέχομαι κλήσεις και sms, το νούμερο λειτουργεί κανονικά... Κατα τα άλλα Νο1...:X

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εδωσαν 3 πακετα συνδεσης what's up με αρχικο χρονο 12€! ελεος πια!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εδωσαν 3 πακετα συνδεσης what's up με αρχικο χρονο 12€! ελεος πια!

 

Όλες οι εταιρίες τα κάνουν αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι η καλυτερη εταιρια,οχι ευχαριστημενος υπερευχαριστημενος ειμαι,τουλαχιστον το δικτυο της ειναι πολλα χρονια μπροστα με την καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πρόβλημα δεν έχει μόνο η cosmote, αλλά όλες οι εταιρείες..

Αυτό όμως είναι άλλη ιστορία, όποτε για cosmote μόνο, είμαι δυσαρεστημένος με το σήμα! Απλούστατα, δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σχετικά με Cosmote τη "δουλεύω" στο κινητό μου πάνω απο 6 χρόνια και δεν είχα κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Απο σήμα κανένα παράπονο απλά πρίν 4 μήνες είχα κάνει αλλαγή παγίου σε απεριόριστο και η κοπέλα που με εξυπηρέτησε ξέχασε να δηλώσει τους αριθμούς που δήλωσα για απεριόριστη χρήση με αποτέλεσμα να έρθει ένας τρελός λογαριασμός. Τους το ανέφερα, δέχθηκαν το λάθος τους και μετά απο 2 μήνες!! βέβαια μου επιστράφηκε το ποσό μέσω λογαριασμού. Θά θελα όμως καμιά καλύτερη επιδότηση σε εμας τους σταθερούς συνδρομητές της!:)
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι η καλυτερη εταιρια,οχι ευχαριστημενος υπερευχαριστημενος ειμαι,τουλαχιστον το δικτυο της ειναι πολλα χρονια μπροστα με την καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας

 

στο κιλκις μπορει παντως εδω εχει γινει χαμος γιατι η cosmote οταν μαινεις στο σπιτι σου δεν εχει καθολου σημα και σε καποιες περιοχες που ειχε τωρα δεν εχει. επισης καποιοι κατοικοι μαζευουν υπογραφες για την παυση λειτουργιας μιας κεραιας της wind μια χαρα ειστε εκει εδω γινεται πραγματικα χαμος!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τον Αυγουστο αλλαξα από Wind σε Cosmote και απο τοτε βρηκα την υγεια μου. Σταματησε το ενοχλητικο μυνημα που ειχα με την tim ή wind που ελεγε συνεχεια μη επιτρεπτη κληση και πλεον ολες μου οι κλησεις γινονται κανονικα. Επισης, εχω σημα, ακομα και στα βουνα και στα κατσικοχωρια. Ευτυχως δεν εχω χρειασθει το cc της cosmote γιατι εαν ειναι τα πραγματα οπως τα ακουω τοτε ειναι πολυ ασχημα, αν και η wind δεν ειχε καλυτερο cc (ηταν ενας απο τους λογους που εφυγα).
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο για τις κλησεις το ειχα παθει σε cosmote και εβαλα wind και τελειωσε το βασανο.. motorola ειχα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα cosmote σταθερά για 5 χρόνια, μέχρι που κάποια στιγμή αποφάσισα να κάνω φορητότητα σε vodafone, μόνο και μόνο επειδή τότε είχε βγάλει 3G στα καρτοκινητά, ενώ η cosmote δεν είχε. Με την vodafone, άρχισαν τρελά προβλήματα από την πρώτη κιόλας μέρα, και έμεινα σε vodafone με νύχια και με δόντια για 6 μήνες. Έπειτα, είπα να δοκιμάσω και την wind (τότε tim), όπου η κατάσταση ήταν πολύ καλύτερη από την vodafone, αλλά σε καμία περίπτωση όπως η cosmote... Συγκεκριμένα, με την cosmote είχα ξεχάσει τον δείκτη σήματος του κινητού, γιατί όπου κι αν πήγαινα, είχε! Οπότε, μετά από άλλους 2 μήνες στην TIM, ξαναγύρισα στην cosmote, και δεν την ξαναλλάζω με τίποτα!! Δεν έχω ποτέ αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, δεν έχω χαμένες κλήσεις, και το κυριότερο: όταν μιλάω στο τηλέφωνο, με ακούν και τους ακούω, πράγμα που δεν γινόταν ούτε με την vodafone, ούτε με την ΤΙΜ, λόγω των πολλών handover από τις πιτταρισμένες κεραίες, και από το χαμηλό σήμα...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πρόβλημα δεν έχει μόνο η cosmote, αλλά όλες οι εταιρείες..

Αυτό όμως είναι άλλη ιστορία, όποτε για cosmote μόνο, είμαι δυσαρεστημένος με το σήμα! Απλούστατα, δεν υπάρχει!

 

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πρόβλημα δεν έχει μόνο η cosmote, αλλά όλες οι εταιρείες..

Αυτό όμως είναι άλλη ιστορία, όποτε για cosmote μόνο, είμαι δυσαρεστημένος με το σήμα! Απλούστατα, δεν υπάρχει!

Κοίτα ίσως δεν έχει σήμα εκεί που είσαι. Αλλά σε γενικές γραμμές το σήμα της COSMOTE δεν παίζεται. Εγώ πάντως έφυγα πρίν 1 μήνα από COSMOTE έπειτα από πολλά χρόνια που ήμουν εκεί, γιατί δεν άντεχα άλλο το παραμύθι με την ενημέρωση υπολοίπου στα συμβόλαια. Όλο κοροϊδία, τον άλλο μήνα θα μπεί και τον άλλο μήνα θα μπεί....Και πέρασαν τόοοοοσα χρόνια που μας δουλεύουν.

Επίσης το CC είναι τραγικό!! Αλλά στο σήμα είναι μπροστά και είναι και το μοναδικό ατού της εταιρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής της Cosmote (με τον ίδιο αριθμό) από το Σεπτέμβρη του 1998. Το βασικό τη πλεονέκτημα είναι το σήμα της. Το cc δεν το έχω χρειαστεί παρά δυο μόλις φορές όλα αυτά τα χρόνια και ήμουν τυχερός γιατί εξυπηρετήθηκα άμεσα και σωστά.

Άντε να δώσει και την ενημέρωση υπολοίπου για να δείξει πιο ολοκληρωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην ΚΟΤΕ απο ΙΟΥΝΙΟ 1998, στην αρχη μπηκα αλλά ΠΑΤΟΥΛΙΔΟΥ (για την ελλαδα ρε ****το), σημερα αφου πια η ΚΟΤΕ εγινε πολυεθνικη κι αυτη (COSMOTE GROUP) παραμενω σε αυτη περισσοτερο διοτι δεν υστερει ουσιαστικα σε σχεση με τις αλλες, καταφερε δηλαδη και με κρατησε. ΟΜΩΣ καλα θα κανει η εταιρια να επιταγχύνει (κατα πολύ περισσότερο) τους ρυθμους καλυψης 3G και αξιοποίησης ΟΛΩΝ των δυνατοτητων αυτής της τεχνολογίας.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Τον Αυγουστο αλλαξα από Wind σε Cosmote και απο τοτε βρηκα την υγεια μου. Σταματησε το ενοχλητικο μυνημα που ειχα με την tim ή wind που ελεγε συνεχεια μη επιτρεπτη κληση και πλεον ολες μου οι κλησεις γινονται κανονικα. Επισης, εχω σημα, ακομα και στα βουνα και στα κατσικοχωρια. Ευτυχως δεν εχω χρειασθει το cc της cosmote γιατι εαν ειναι τα πραγματα οπως τα ακουω τοτε ειναι πολυ ασχημα, αν και η wind δεν ειχε καλυτερο cc (ηταν ενας απο τους λογους που εφυγα).

 

 

Η wind δεν ειναι εταιρια κινητης,ειναι εταιρια εφε,προσφερει καποιες καλες υπηρεσιες αν και τωρα ειναι ολες στην ιδια κατασταση αλλα απο καλυψη αστα να πανε,με τη κοσμοτε και εγω δεν ειχα ποτε προβλημα και ετσι οταν εφυγα απο wind καταλαβα τι θα πει κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...