Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

απορω ομως πως μερικοι περνουν μπιστονια με 20-30 ευρω, δεν τα στρωνουν, και μολις σε ενα δυο μηνες το μηχανακι καιει λαδια, γκρινιαζουν:wacko:

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις. Επίσης ότι το παρατάς σε παρατάει κ αυτό... ;)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ετσι ειναι τα πραγματα, αυτα τα μπιστονια ειναι για το μηχανακι του καθε παπου, που το μηχανακι του εχει πεσει τελειως γιατι εχει 50000 χλμ, και θελει να το κανει 72αρι.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι μια οικονομική λύση, αλλά όχι όμως η καλύτερη. Για κάποιον που δν θέλει επιδόσεις πιστεύω είναι καλα...:happy:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

hi paides mporeite na mou lysete mia aporia?mpainei moter innova sto dy50r?poso kostizei me xartia?an pao sth honda mporw na parw sketo to moter?

an dn mpainei apo innova mpainei apo astrea kai an nai poso kostizei me xartia?

.
Link to comment
Share on other sites

hi paides mporeite na mou lysete mia aporia?mpainei moter innova sto dy50r?poso kostizei me xartia?an pao sth honda mporw na parw sketo to moter?

an dn mpainei apo innova mpainei apo astrea kai an nai poso kostizei me xartia?

 

Το σίγουρο φίλε είναι πως μπαίνει μοτέρ απο astrea αλλά το κακό είναι πως δν μπορείς να βρείς καινούριο τέτοιο μοτέρ μιας κ έχει σταματήσει η παραγωγή του... Όσο για το μοτέρ του Innova δν έχω ιδέα...:(

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο φίλε είναι πως μπαίνει μοτέρ απο astrea αλλά το κακό είναι πως δν μπορείς να βρείς καινούριο τέτοιο μοτέρ μιας κ έχει σταματήσει η παραγωγή του... Όσο για το μοτέρ του Innova δν έχω ιδέα...:(

gi auto akrivws 8elw na dw an mpainei moter innova.pantws an mpainei to mhxanaki 8a vgei toulaxiston 150cc meta :happy: :happy:

.
Link to comment
Share on other sites

hi paides mporeite na mou lysete mia aporia?mpainei moter innova sto dy50r?poso kostizei me xartia?an pao sth honda mporw na parw sketo to moter?

an dn mpainei apo innova mpainei apo astrea kai an nai poso kostizei me xartia?

astrea kai ego exo akousi oti mpeni kai exo akousi oti mpeni kai tou lifan 125 nomizo alla ta lifan ego ta exo gia moufes

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω νικέλωμένο αλυσιδοφόρο σε ASTREA GRAND μήπως ξέρετε πόσο πάει ή να τόν νικελώσεις???

Επίσης το πίσω ψαλίδι είναι εύκολο να βγεί γιά να το πάω για βάψιμο??

Αναμενεται fotos...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αλυσιδοφορο???τον προφυλακτηρα της αλυσιδας???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

εννοειται αασα, εχει πιο γερα μεταλλα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

grider σου απαντω εδω και οχι με πμ, για να μαθουν και αλλοι.αν παιρνεις το μηχανακι το πρωι και το αφηνεις το βραδυ,και το πας ολη μερα τσιτα, ουτε μηνα δεν κραταει. αν το παιρνεις για κανα 2ωρο στην τσιτα, και το αφηνεις να κρυωνει κανα 20λεπτο, του αλλαζεις τα ημισυνθετικα λαδακια της valvoline (τα καλυτερα) καθε 700-800 χιλ το πολυ, παραληλα με ενα ψυγειο λαδιου, δεν θα χεις μηχανακι για 5 μηνες, αλλα για 2 χρονια, χωρις να καιει σταγονα λαδακι;) εγω ειχα το μηχανακι ενα χρονο με 7000χλμ ΟΛΑ τσιτα, και δεν δουλευε η τρομπα λαδιου. το μηχανακι οπως ηταν λογικο ηταν στα τελευταια του, μεχρι που το εκανα επισκευη και εγινε πυραυλος!!!:p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

grider σου απαντω εδω και οχι με πμ, για να μαθουν και αλλοι.αν παιρνεις το μηχανακι το πρωι και το αφηνεις το βραδυ,και το πας ολη μερα τσιτα, ουτε μηνα δεν κραταει. αν το παιρνεις για κανα 2ωρο στην τσιτα, και το αφηνεις να κρυωνει κανα 20λεπτο, του αλλαζεις τα ημισυνθετικα λαδακια της valvoline (τα καλυτερα) καθε 700-800 χιλ το πολυ, παραληλα με ενα ψυγειο λαδιου, δεν θα χεις μηχανακι για 5 μηνες, αλλα για 2 χρονια, χωρις να καιει σταγονα λαδακι;) εγω ειχα το μηχανακι ενα χρονο με 7000χλμ ΟΛΑ τσιτα, και δεν δουλευε η τρομπα λαδιου. το μηχανακι οπως ηταν λογικο ηταν στα τελευταια του, μεχρι που το εκανα επισκευη και εγινε πυραυλος!!!:p

 

Thanks...

 

εγω ειχα το μηχανακι ενα χρονο με 7000χλμ ΟΛΑ τσιτα, και δεν δουλευε η τρομπα λαδιου.

Fainete pws eisoun para poly tyxeros!!!! :p

HONDA ASTREA GRAND

____AASA POWER___

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

BdoG_DinamiK σχεδων την ιδια απορια ειχα κι εγω,δεν ηξερα αν μπαινει το μοτερ απο innova πανω στον σκελετο απο astrea,τεσπα ενας απο συνεργειο μου ειπε οτι μπαινει αλλα το μοτερ απο την μια πλευρα θα εξεχει πιο πολυ απο την αλλη :blink: !!! ετσι λοιπον πηρα το moufan (lifan) χωρις να καταφερω να λυσω την απορια αυτη,ελπιζω να μας την λυσεις εσυ!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

λιαπο, μιας και το ανεφερες, τι κανει εκεινη η ψυχη το μηχανακι σου??? το εκανες τιποτα???

 

παιδια, αν καποιος παει μοναστηρακι μπορει να ρωτησει ποσο εχει καμπανα φυγοκεντρικο ενισχυμενα για μοτερ αστρεα???

 

Thanks...

 

 

Fainete pws eisoun para poly tyxeros!!!! :p

 

ευτηχως που ειχα ψυγειο, και εβαζα παραπανω λαδια, και οταν ζεσταινοταν κυκλοφοραγαν και μπροστα μερικα!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

dmkias_46 πολλα ηθελα να του κανω οταν θα επεστρεφα απο διακοπες αλλα δεν περισεψανε λεφτα.βρηκα ενα μαγαζι που φερνει ψαλιδι με αναρτηση monoshock αλλα ο τυπος με εχει στο δουλεμα,την μια λεει οτι το εχει,την αλλη οτι δεν εχει ερθει ακομα και παει λεγοντας :angry: μιλαμε θελω να του δαγκωσω τα αυτια αλλα φοβαμαι μην παθω τιποτα :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα το χειμωνα θα το βαψω χρυσαφι-μπλε περλα. δεν το βαφω τωρα γιατι θα γ@μηθει
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ερωτηση...εχω ακουσει οτι αν βαλω τριγωνικο στροφαλο δεν θα εχω ρελαντι ή θα εχω ρελαντι αλλα με ψηλες στροφες (σαν να ανοιγω το γκαζι λιγο δλδ...)! αληθεια ή ραδιοαρβυλα στους 98,4 :lol: ;;;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καινουρια στροφαλομπιελα aasa για astrea με στροφαλο διαδρομης 56.. 80 ευρο καλα ειναι?
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ερωτηση...εχω ακουσει οτι αν βαλω τριγωνικο στροφαλο δεν θα εχω ρελαντι ή θα εχω ρελαντι αλλα με ψηλες στροφες (σαν να ανοιγω το γκαζι λιγο δλδ...)! αληθεια ή ραδιοαρβυλα στους 98,4 :lol: ;;;

 

Φίλε liapos7 δν έχω ακούσει κάτι τέτοιο... Μάλλον ράδιοαρβύλα στους 98,4 ΑΜ:p

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ερωτηση...εχω ακουσει οτι αν βαλω τριγωνικο στροφαλο δεν θα εχω ρελαντι ή θα εχω ρελαντι αλλα με ψηλες στροφες (σαν να ανοιγω το γκαζι λιγο δλδ...)! αληθεια ή ραδιοαρβυλα στους 98,4 :lol: ;;;

εμενα κραταει σε πιο χαμηλες στροφες απο οτι κραταγε πριν.με την protech πανω, που δεν ακουγεται στα χαμηλα, το μονο που ακουγεται ειναι ενα παπ-παπ που κανει η εξατμιση. ολα αλαγμενα μεσα, και η παραμικρη λεπτομερεια, αν δεν δουλευει τωρα ετσι ποτε θα δουλευει???

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

εμενα κραταει σε πιο χαμηλες στροφες απο οτι κραταγε πριν.με την protech πανω, που δεν ακουγεται στα χαμηλα, το μονο που ακουγεται ειναι ενα παπ-παπ που κανει η εξατμιση. ολα αλαγμενα μεσα, και η παραμικρη λεπτομερεια, αν δεν δουλευει τωρα ετσι ποτε θα δουλευει???

 

Και εμένα έτσι ακούγεται... Άσε μια μέρα έβαλα την μαμίσια την εξάτμιση κ δν ακούγόταν τπτ!! Σαν να μην δούλευε!! :p

Τον θόρυβο τον κάνουν κτ ραουλάκια κ καμιά φορά η καδένα καθώς κ η καμπάνα... Κ γω τα άλλαξα όλα...

 

Καλό είναι όταν το ανοίγεις να τα αλλάζεις τα ραουλάκια κτλ...:happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

μια φορα το μηχανακι ηταν ζεστο, και χαμηλωσα το ρελαντι να δουλευει οσο πιο αργοστροφα γινεται. παπ...................................παπ................................παπ!!!! αλλο πραγμα!!!!honda λεμε:D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...