Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

παιδια βοηθεια.. οταν λενε οτι εσπασαν καρτερ ενοουν μονο καρτερ δεκσι και αριστερο η' και οτι εχει μεσα στα καρτερ?

 

και κατι αλλο το racing engine 150cc λεγατε πριν οτι περνει τα παντα απο honda ξεροκαμπανο.. δλδ αν σπασουν:vava: τα καρτερ απο το racing .. τι καρτερ μπορω να βαλω?? απο τη αλλο παπι?:thanks:

 

honda glx !!!

 

ειναι σιγουρο αυτο και παιδια γτ το racing ειναι 60μμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση.... πήρα ενός φίλο μου το μηχανάκι (GLX με τριάρι σασμάν) και πήγα να ανοίξω με ένα Κρυπτόν x 135.... εκεί που πήγαινα να καρφώσω ταχύτητα, δεν κατέβαινε ο λεβιές... λέω κάτι θα έγινε πάμε ξανά, με το που πάω να καρφώσω πάλι τα ίδια... λέω θα την βάλω κλείνοντας γκάζι... του λέω ξαναπάμε... ανοίγω πρώτη βάζω δευτερα και εκεί που πάει να τερματίσει η δευτερα μου την πετάει σε νεκρά!!!!! Έχετε ιδέα γιατι τα έκανε αυτά? Αυτό που δεν μπαίνει η ταχύτητα αν δε κλίση το γκάζι το κάνει και σε ενός φίλου μου το townmate.... τι ακριβώς παίζει?

 

θες δισκους και καλα λαδια. μοτυλ κατα προτημηση. Α οταν ανοιξεις την καμπανα δες μηπως εχει σπασει το ημικαμπανιο.{ειναι ενα στρογγυλο μεσα στην καμπανα που εχει δοντια και κατι περιεργες θηκες.}

Link to comment
Share on other sites

θες δισκους και καλα λαδια. μοτυλ κατα προτημηση. Α οταν ανοιξεις την καμπανα δες μηπως εχει σπασει το ημικαμπανιο.{ειναι ενα στρογγυλο μεσα στην καμπανα που εχει δοντια και κατι περιεργες θηκες.}

 

αν ειναι σαν το mate μου....δν μπορεις να καρφωσεις ταχυτητα.....και ουτε καν πατιναρει το μηχανακι,απο 3η μπαινει νεκρα και αν πατισεις αλλη μια προστα μπενει πρωτη..λογικα ουτε καν θα μπορεισ να συπλεκταρεισ γτ η ταχυτητα μπαινει κατευθειαν......αυτο μου ειχε πει ενασ οτι ειναι το 3 speed automatic αυτοματο με 3 ταχυτητες μικρη-μεσαια-μεγαλη:lol:

κατι τετοιο ισως να ειναι(αν ειναι σαν το mate)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. οταν λενε οτι εσπασαν καρτερ ενοουν μονο καρτερ δεκσι και αριστερο η' και οτι εχει μεσα στα καρτερ?

 

και κατι αλλο το racing engine 150cc λεγατε πριν οτι περνει τα παντα απο honda ξεροκαμπανο.. δλδ αν σπασουν:vava: τα καρτερ απο το racing .. τι καρτερ μπορω να βαλω?? απο τη αλλο παπι?:thanks:

 

Μονο τα ιδια καρτερ ειναι τελειως διαφορετικα τα καρτερ απο τα honda...αν και μιαζουν ελαχιστα δεν ειναι τα ιδια...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. οταν λενε οτι εσπασαν καρτερ ενοουν μονο καρτερ δεκσι και αριστερο η' και οτι εχει μεσα στα καρτερ?

 

και κατι αλλο το racing engine 150cc λεγατε πριν οτι περνει τα παντα απο honda ξεροκαμπανο.. δλδ αν σπασουν:vava: τα καρτερ απο το racing .. τι καρτερ μπορω να βαλω?? απο τη αλλο παπι?:thanks:

 

ωχ σου εσπασαν και εσενα??

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σαν το mate μου....δν μπορεις να καρφωσεις ταχυτητα.....και ουτε καν πατιναρει το μηχανακι,απο 3η μπαινει νεκρα και αν πατισεις αλλη μια προστα μπενει πρωτη..λογικα ουτε καν θα μπορεισ να συπλεκταρεισ γτ η ταχυτητα μπαινει κατευθειαν......αυτο μου ειχε πει ενασ οτι ειναι το 3 speed automatic αυτοματο με 3 ταχυτητες μικρη-μεσαια-μεγαλη:lol:

κατι τετοιο ισως να ειναι(αν ειναι σαν το mate)

 

Έτσι ακριβώς από τρίτη πάει νεκρά και μετά πρώτη. σιμπλεκταρισμα μπορώ να κάνω.... αλλα να καρφώσω ταχύτητα δε γίνετε... φαίνεται φταίει το σασμάν όχι η καμπάνα....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς από τρίτη πάει νεκρά και μετά πρώτη. σιμπλεκταρισμα μπορώ να κάνω.... αλλα να καρφώσω ταχύτητα δε γίνετε... φαίνεται φταίει το σασμάν όχι η καμπάνα....

 

κι εμενα τα ιδια κανει ακριβος αλλα τα δεν τα κανει συνεχεια:O

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

pedia exw ena poly sovaro provlima... kai xriazome epigontos voh8ia....

lipon. Exw ena astrea 56 mm kai proxtes to vradi pou vgika eksw itan ola kala. afou vgika eksw otan girnousa sto spiti eki pou to eixa psilo plakosei kai ligo na mi leme kai psemata akouw mesa ap to moter ena tak tak tak tak tak stamataw stin akri tou dromou mou svinei prospa8w na to valw mprosta 4-5 fores ala akougotan aftos o ixos den eperne mprosta. amesos katalava oti to mixanaki kolise.Simera paw sto mastora anigi to moter kai mou leei paei o strofalos.. lipon pedia epidi den kserw kai pola apo mixanakia apla empisteftika kati filous kai ton mastora o ******* kai piga to piraksa to mixanaki kai pisteuw oti ine kai 8a ine i megaliteri ******* pou exw kanei stin zwh mou 8elw na m peite sas parakalw epidi vlepw oti oloi kserete poly kala apo mixanakia se afto to forum na me voh8isete na mou peite ti na kanw ti 8a xriasti kai kapia logiki timi. den 8elw na dwsw 200euro gia to ********* to kolomixanaki se 4 mines vgazw diploma gia aftokinito kai 8a to petaksw.. 8elw na mou peite an 8a mporesw na vrw strofalo kai tin timi tou.euxaristo..opios pragmatika 8elei na me voh8isei na grapsei kai to msn mou kai 8a tou dwsw kai to kinito apo ekei. Djlola6@hotmail.gr oxi hotmail.com.. hotmail.gr..

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να βρεις ολοκληρο μοτερ astrea με 100-150 ευρω. παραπανω θα σου παει αν βρεις μονο το στροφαλο γιατι μονο ο μηχανικος θελει 100 ευρω.και μοτερ απο glx η c50 να βρεις παλι καθεται πανω .πιστευω ειναι η καλυτερη λυση. μπες στο http://www.car.gr . αλλα και σε κανενα συνεργειο να πας τους εχουν {πεταμενους} και με 50 ευρω περνεις ενα.
Link to comment
Share on other sites

8a mou kanei re file omos? egw 8elw enan na kanei gia to mixanaki m den to exw manisio... ine 140+cc..

 

enas kaloutsikos strofalos gia to mixanaki mou poso panw kato 8a stixisei?

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

120E μαζί με μπιέλα κάνει της aasa

 

και ενα κατοσταρικο ο μηχανικος =220 ευρω. το παιδι ειπε οτι δεν θελει να δωσει πολλα λεφτα. 50 ευρω εννοω ολοκληρα μοτερ σε σηνεργεια τα εχουν παρετημενα . η το περνεις κομπλε το μοτερ η βγαζεις απο εκει ενα στρόφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό που λες αλλά το παιδί απ'ότι είπε και κατάλαβα δεν έχει πάνω τον μαμά στρόφαλο, προφανώς θα έχει 54αρι..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ομως θα παει ο μανισιος ο τροφαλος?

το μηχανακι ειναι 56mm δεν χριαζεται αλλο στροφαλο?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ομως θα παει ο μανισιος ο τροφαλος?

το μηχανακι ειναι 56mm δεν χριαζεται αλλο στροφαλο?

 

Τι στροφαλο φορυσες?χιλιοστα μαρκα?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ομως θα παει ο μανισιος ο τροφαλος?

το μηχανακι ειναι 56mm δεν χριαζεται αλλο στροφαλο?

 

για 56mm δεν κανει ο μαμα ο στροφαλος πρεπει να ειναι 54mm εστω πιστευω:D δες εδω ειναι οικονομικοι αλλα μουφα:wacko: http://www.moto-rider.com/search-results.aspx?term=%D3%D4%D1%CF%D6%C1%CB%CF

Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμή που θα αλλάξεις πιστόνι μπορείς να βάλεις 56mm και με 49.5άρι στρόφαλο (μαμά) αλλά το θέμα είναι πόσο θα αντέξει.. Αλλιώς πάρε πιστόνι 56mm για 54αρα διαδρομή και στρόφαλο 54αρι, πιο πολλά λεφτά αλλά μεγαλύτερη αξιοπιστία :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια wtf ελεος το μοτερ του glx δε νιωθει χριστο!να με βλεπατε δηλαδη θα λεγατε οτι προσπαθω να το κανω κομματια...Το εσπαγα πραγματικα τερμα τα γκαζια για να δω που τερματιζουν οι ταχυτητες...1η στα 35!(παναγια μου θορυβος!) 2α στα 65! 3η στα 85 και 4η 105+ στον κατηφορο!Ελεος αν ειχα παρει το daytona του φιλου μου δε θα ειχε επιζησει ουτε με την πρωτη ,ενω αυτο δεν επαθε τιποτα...Και ας μην εβγαλε προβλημα λεω κυλινδροπιστονα πανε τελος..Τραβαω κεφαλη και το παπι μετα απο 6000χμ εχει ακομα τη στρωση του ρεκτιφιε στον κυλινδρο, το πιστονι γυαλιζει, ελατηρια μια χαρα! GLX ρε τι πιστο σκυλι ειναι αυτο;;Και του κανω δηλαδη γυρω στα 80χμ καθε μερα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια wtf ελεος το μοτερ του glx δε νιωθει χριστο!να με βλεπατε δηλαδη θα λεγατε οτι προσπαθω να το κανω κομματια...Το εσπαγα πραγματικα τερμα τα γκαζια για να δω που τερματιζουν οι ταχυτητες...1η στα 35!(παναγια μου θορυβος!) 2α στα 65! 3η στα 85 και 4η 105+ στον κατηφορο!Ελεος αν ειχα παρει το daytona του φιλου μου δε θα ειχε επιζησει ουτε με την πρωτη ,ενω αυτο δεν επαθε τιποτα...Και ας μην εβγαλε προβλημα λεω κυλινδροπιστονα πανε τελος..Τραβαω κεφαλη και το παπι μετα απο 6000χμ εχει ακομα τη στρωση του ρεκτιφιε στον κυλινδρο, το πιστονι γυαλιζει, ελατηρια μια χαρα! GLX ρε τι πιστο σκυλι ειναι αυτο;;Και του κανω δηλαδη γυρω στα 80χμ καθε μερα

 

αυτα ειναι!!!:D:D προσεχε γιατι αν το σπας πρεπει να βλεπεις την σταθμη του λαδιου συχνα γιατι θα καιει λιγο :!:

Ξερει κανεις ποσο κανει το σταμπιλιζατερ της daytona??

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει stabilizater για παπί? Αν ναι θέλω και εγώ πληροφορίες ποσο κάνει που το πουλάνε σε τι παπιά μπαίνει κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου δωσαν ενα glx 50 σε αθλια κατασταση,το μοτερ φυσικα λειτουργει κανονικα.Το μηχανακι ειναι χωρις χαρτια και πινακιδες:OΥπαρχει περιπτωση να μπορεσω αν θελω να το κρατησω για κυκλοφορια να βγαλω καινουργιες πινακιδες και αδεια κυκλοφοριας ή θα μπλεξω για τα καλα?

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

καλητερα βαλε πανω απο το στρογγυλο ενα ξυλο και απο πανω βαρα το για να μην το καταστρεψεις...

 

+1000 εχεις δικιο ξεχασα να του το πω.

 

παιδια βοηθεια.. οταν λενε οτι εσπασαν καρτερ ενοουν μονο καρτερ δεκσι και αριστερο η' και οτι εχει μεσα στα καρτερ?

 

και κατι αλλο το racing engine 150cc λεγατε πριν οτι περνει τα παντα απο honda ξεροκαμπανο.. δλδ αν σπασουν:vava: τα καρτερ απο το racing .. τι καρτερ μπορω να βαλω?? απο τη αλλο παπι?:thanks:

 

 

Το μοτερ αυτο ειναι ολοιδιο το μοτερ του kazer.Καμια σχεση με astrea:blink::blink:

 

Οποιος το ειπε αυτο ειναι μεγιστος παραπληροφοριοδοτης.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...