Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw ena glx 54mm kai 8elw na tou allaxw exatmish giati tin palia thn ekopsa..ti proteinete kai apo 8ema omorfias alla kai na dinei....de milame gia takegawa...mexri 120 euro.

Για τετοια χιλιοστα η καλυτερη εξατμιση για 4χρονο κινητηρα ειναι μονο μια!Sebring!Την βαζω και εγω αυριο με 123,86 ευρω ολοκαινουργια γνησια!Βαλτην στο παπι σου πανω και τηα μεινεις ικανοποιημενος απο θεμα ηχου αλλα και απο θεμα αποδοσης!Αν παρολα αυτα δεν διαθετεις τοσα λεφτα θα σου προτεινα την Daytona με 90 ευρω και παλι εισαι κυριος!Αλλα απο ομοργια να ξερεις και παλι Sebring και η Daytona καλη ειναι αλλα οχι οσο η πρωτη!Μετα το θεμα ειναι καθαρα δικο σου σχετικα με τα χρηματα και αλλα και το γουστο σου!Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

τι θα βαζατε πανω στο μηχανακι σας ετσι ωστε να παει πολυ καλα στο 400ari.το μοτερ ειναι honda astrea.εκτος απο πραγματα takegawa.(πραγματα που διαθετω ειναι μια κεφαλη cdi,στροφαλος 56 αασα,ελαφρωμενο βολαν,συμπλεκτης,εκκεντροφορος fuego 5o)
Link to comment
Share on other sites

Το glx53mm εγινε glx52mm διοτι ο μαστορας που μου ειχε κανει τη δουλεια ειχε κανει ασχημες πατεντες και κυλινδρος και πιστονι αρπαξανε πολυ ασχημα...Ευτυχως μονο κυλινδρομπιστονα και φλατζες...Τεσπα το εκανα 52mm και τωρα το στρωνω..Αλλά ότι θέλει ο καθένας μου λέει για το πως να το στρώσω,εγω λεω να το πηγαινω μεχρι 50χλμ για 500χμ και μετα λεω να ανοιγω το γκαζι..Με 4η εννοειται γιατι και με 40 να πηγαινω τραβαει πολυ καλα..Υπαρχει κανας κυνδυνος να μου παθει τιποτα αμα το πηγαινω σιγα;ξέρω ότι που και που πρεπει να το ανοιγω και πιο πολυ το γκαζι για να μη μπουκωνει.τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Το glx53mm εγινε glx52mm διοτι ο μαστορας που μου ειχε κανει τη δουλεια ειχε κανει ασχημες πατεντες και κυλινδρος και πιστονι αρπαξανε πολυ ασχημα...Ευτυχως μονο κυλινδρομπιστονα και φλατζες...Τεσπα το εκανα 52mm και τωρα το στρωνω..Αλλά ότι θέλει ο καθένας μου λέει για το πως να το στρώσω,εγω λεω να το πηγαινω μεχρι 50χλμ για 500χμ και μετα λεω να ανοιγω το γκαζι..Με 4η εννοειται γιατι και με 40 να πηγαινω τραβαει πολυ καλα..Υπαρχει κανας κυνδυνος να μου παθει τιποτα αμα το πηγαινω σιγα;ξέρω ότι που και που πρεπει να το ανοιγω και πιο πολυ το γκαζι για να μη μπουκωνει.τι λετε;

 

Den xerw autes oi istories me to strosimo me exoune trelani. O enas lei ta dika tou o allos ta dika tou dld oti nane! Egw ekana 3-4 ntepozita xalara kai meta 5-6 arxiza kai to aniga mexri pou to anixa terma kai to espasa ( oxi koftes alla xtipousan balbides kai den xerw an ekana kala h oxi p to anixa) apo ki kai pera o ka8enas to stroni opws 8eli mono min tou baras koftes.

Link to comment
Share on other sites

Το glx53mm εγινε glx52mm διοτι ο μαστορας που μου ειχε κανει τη δουλεια ειχε κανει ασχημες πατεντες και κυλινδρος και πιστονι αρπαξανε πολυ ασχημα...Ευτυχως μονο κυλινδρομπιστονα και φλατζες...Τεσπα το εκανα 52mm και τωρα το στρωνω..Αλλά ότι θέλει ο καθένας μου λέει για το πως να το στρώσω,εγω λεω να το πηγαινω μεχρι 50χλμ για 500χμ και μετα λεω να ανοιγω το γκαζι..Με 4η εννοειται γιατι και με 40 να πηγαινω τραβαει πολυ καλα..Υπαρχει κανας κυνδυνος να μου παθει τιποτα αμα το πηγαινω σιγα;ξέρω ότι που και που πρεπει να το ανοιγω και πιο πολυ το γκαζι για να μη μπουκωνει.τι λετε;

 

Αν εχει γινει καλη δουλεια δεν θα δεις προβληματα.Ζεσταμα να κανεις την μηχανη καλα.Κανε και 4 ντεποζιτα και ανοιγε το που και που να ανεβαινουν οι στροφες.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση??? ποσο κοστιζει περιπου ο πυρος της μανιβελας χωρις την μανιβελα??

στο περιπου?? αξιζει η αλλαγη η να παω να τον κολλησω :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το glx53mm εγινε glx52mm διοτι ο μαστορας που μου ειχε κανει τη δουλεια ειχε κανει ασχημες πατεντες και κυλινδρος και πιστονι αρπαξανε πολυ ασχημα...Ευτυχως μονο κυλινδρομπιστονα και φλατζες...Τεσπα το εκανα 52mm και τωρα το στρωνω..Αλλά ότι θέλει ο καθένας μου λέει για το πως να το στρώσω,εγω λεω να το πηγαινω μεχρι 50χλμ για 500χμ και μετα λεω να ανοιγω το γκαζι..Με 4η εννοειται γιατι και με 40 να πηγαινω τραβαει πολυ καλα..Υπαρχει κανας κυνδυνος να μου παθει τιποτα αμα το πηγαινω σιγα;ξέρω ότι που και που πρεπει να το ανοιγω και πιο πολυ το γκαζι για να μη μπουκωνει.τι λετε;

 

exw akousei oti an to phgaineis polu siga to mhxanaki moularwnei kai meta de paei..gi'auto kai egw otan estrwna to diko m to eskiza ligo...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση??? ποσο κοστιζει περιπου ο πυρος της μανιβελας χωρις την μανιβελα??

στο περιπου?? αξιζει η αλλαγη η να παω να τον κολλησω :blink: :cool:

 

Φωτο εχεις απο που εχει σπασει?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση??? ποσο κοστιζει περιπου ο πυρος της μανιβελας χωρις την μανιβελα??

στο περιπου?? αξιζει η αλλαγη η να παω να τον κολλησω :blink: :cool:

 

Ο αξονας την μανιβελας που μπανει μεσα στα καρτερ?????Αμα μπορεις κολλησε το,γιατι για να αλλαξει θελει ανοιγμα ολο το μοτερ:(

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο αξονας την μανιβελας που μπανει μεσα στα καρτερ?????Αμα μπορεις κολλησε το,γιατι για να αλλαξει θελει ανοιγμα ολο το μοτερ:(

αμα θελει τετοια φασαρια θα την κολλησω! αλλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει πρωτα να βγαλω μπαταρια και ηλεκτρονικη,αν θυμαμαι καλα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα θελει τετοια φασαρια θα την κολλησω! αλλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει πρωτα να βγαλω μπαταρια και ηλεκτρονικη,αν θυμαμαι καλα :cool:

 

pou kolane h mpataria kai h ilektroniki me ton axonaki tis manibelas re c? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

pou kolane h mpataria kai h ilektroniki me ton axonaki tis manibelas re c? :wacko:

αμα δεν την ξεσυνδεσεις θα την καψεις και την μπαταρια και την ηλεκτρονικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος ρωταει αν μπορει να βαλει σε glx μαμα 50cc μεγαλο καρμπ ,22-24 micuni μαλλον θελει να βαλει, και να βαλει 52 με 53mm πιστονι,μοτερ θα αφησει το ιδιο...Λεει οτι θελει να βαλει και γραναζια 14-36 για να εχει και τελικη..Το ερωτημα μου ειναι,θα αντεξει το μηχανακι ή θα σκορπισει;και αν τα βαλει ολα αυτα πανω (πειτε οτι μαλλον δε θα βαλει το καρμπ και μενει με το μαμα) τι τελικη θα του βγαζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος ρωταει αν μπορει να βαλει σε glx μαμα 50cc μεγαλο καρμπ ,22-24 micuni μαλλον θελει να βαλει, και να βαλει 52 με 53mm πιστονι,μοτερ θα αφησει το ιδιο...Λεει οτι θελει να βαλει και γραναζια 14-36 για να εχει και τελικη..Το ερωτημα μου ειναι,θα αντεξει το μηχανακι ή θα σκορπισει;και αν τα βαλει ολα αυτα πανω (πειτε οτι μαλλον δε θα βαλει το καρμπ και μενει με το μαμα) τι τελικη θα του βγαζει;

 

1)αμα βαλει 24αρη καρμπ στο 50αρι μοτερ θα μπουκωνει...(με 52mm κυλινδροπιστονο ολα καλα)...2)αν το κανει 52mm και αφησει το μαμα 14αρι καρμπ θα μπερδευει,θα σβηνει...και αμα παρει μπρος.....τις τελικες αστες να πανε...ειναι αλλη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

1)αμα βαλει 24αρη καρμπ στο 50αρι μοτερ θα μπουκωνει...(με 52mm κυλινδροπιστονο ολα καλα)...2)αν το κανει 52mm και αφησει το μαμα 14αρι καρμπ θα μπερδευει,θα σβηνει...και αμα παρει μπρος.....τις τελικες αστες να πανε...ειναι αλλη ιστορια...

 

Παιρνει δηαλαδη το 52mm πιστονι;..Καλως εχουμε και ενα 18αρι καρμπ που ισως δε πεφτει πολυ μεγαλο...Αν πεις του βαλει το 52mm και το 18αρι καρμπ (14-36 γραναζωμα) μια 90αρα θα την βγαζει;Στο περιπου πες μου αν μπορεις μια εικονα να παρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει δηαλαδη το 52mm πιστονι;..Καλως εχουμε και ενα 18αρι καρμπ που ισως δε πεφτει πολυ μεγαλο...Αν πεις του βαλει το 52mm και το 18αρι καρμπ (14-36 γραναζωμα) μια 90αρα θα την βγαζει;Στο περιπου πες μου αν μπορεις μια εικονα να παρουμε...

 

52mm κυλινδροπιστονο οχι μονο πιστονι ετσι??

Link to comment
Share on other sites

re paidia lew na valw granazia gia telikes ti noumero lete na valw?k dn 8elw to mhxanaki m na einai entelws psofio sta xamhla
Link to comment
Share on other sites

re paidia lew na valw granazia gia telikes ti noumero lete na valw?k dn 8elw to mhxanaki m na einai entelws psofio sta xamhla

 

Εσυ θα δεις ποιο ταιριαζει στο μηχανακι σου.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα δεις ποιο ταιριαζει στο μηχανακι σου.

 

egw dn xerw:( 8a rwtisw k ton mhxaniko m...gt as poume twra exw telikh 100-110 km an allaxw granazia,ena carb(oxi polu megalo) k an valw k mia hlektornikh k mia exatmish dn 8a dw kamia diafora?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...