Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!:D

 

Εχω στην κατοχή μου ένα Honda Astrea το οποίο μου το είχαν κλέψει και στην συνέχεια βρέθηκε με πάρα πολλά πλαστικά όμως σπασμένα. Τώρα θέλω να το ξαναφτιάξω και θα ήθελα μια βοήθεια στο που μπορώ να βρώ ανταλλακτικά πλαστικά. Θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχουν και μάντρες μεταχειρισμένων ανταλλακτικών και φυσικά το που... :p

Σκέφτομαι να μαζέψω ότι είναι και να τα πάω όλα για βάψιμο ;)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!:D

 

Εχω στην κατοχή μου ένα Honda Astrea το οποίο μου το είχαν κλέψει και στην συνέχεια βρέθηκε με πάρα πολλά πλαστικά όμως σπασμένα. Τώρα θέλω να το ξαναφτιάξω και θα ήθελα μια βοήθεια στο που μπορώ να βρώ ανταλλακτικά πλαστικά. Θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχουν και μάντρες μεταχειρισμένων ανταλλακτικών και φυσικά το που... :p

Σκέφτομαι να μαζέψω ότι είναι και να τα πάω όλα για βάψιμο ;)

 

Ευχαριστώ!

 

Θες αυθεντικα πλαστικα η ιμιτασιον?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα πάει το παπί στο μάστορα και μου είχε πει ότι έπρεπε να αλλάξω γρανάζια και αλυσίδα γρήγορα...τεσπα είπα καλα σε κανα μήνα θα το πάω και σε 3 βδομάδες μου τα κούρεψε τελείως τελικά...λέω λοιπόν να αλλάξω γρανάζια έτσι για αλλαγή και θα ήθελα τη γνώμη σας τί συνδυασμό μπρος και πίσω να βάλω..Το μοτερ ειναι 90αρι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα πάει το παπί στο μάστορα και μου είχε πει ότι έπρεπε να αλλάξω γρανάζια και αλυσίδα γρήγορα...τεσπα είπα καλα σε κανα μήνα θα το πάω και σε 3 βδομάδες μου τα κούρεψε τελείως τελικά...λέω λοιπόν να αλλάξω γρανάζια έτσι για αλλαγή και θα ήθελα τη γνώμη σας τί συνδυασμό μπρος και πίσω να βάλω..Το μοτερ ειναι 90αρι.

 

βαλε 14-36 οπως του astrea...

Link to comment
Share on other sites

Το ημιτασιον πρεπει να κανει τοσο που εχει μιση τιμη απο το γνησιο.Μαζι με ποδιες.
Link to comment
Share on other sites

Το ημιτασιον πρεπει να κανει τοσο που εχει μιση τιμη απο το γνησιο.Μαζι με ποδιες.

 

καπου στα 300€ πρεπει να κανει το γνησιο

αν βαλουμε παιδια αυτο μπορουμε να βαλουμε ρευματα racing http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_40&products_id=70&osCsid=6436e283930790c2b9e1e4a548b9364f ???????????

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να κανει τοσο το γνησιο κοστουμι;)
To αλλαξα τον Σεμπτεμβριο το κοστουμακι.Τοσο εχει γνησιο.
Link to comment
Share on other sites

To βγαζεις απο πανω απο τον λαιμο.Ξεβιδωνεις το ποτηρακι και παιρνεις σπρευ ειδικο η βενζινη και το καθαριζεις.Το ποτηρακι και το καρμπ μετα το φυσας με αερα με υψηλη πιεση.
Link to comment
Share on other sites

To βγαζεις απο πανω απο τον λαιμο.Ξεβιδωνεις το ποτηρακι και παιρνεις σπρευ ειδικο η βενζινη και το καθαριζεις.Το ποτηρακι και το καρμπ μετα το φυσας με αερα με υψηλη πιεση.

 

ποτηρακι είναι αυτο που μπαίνει η ντίζα του γκαζιού που ξεβιδώνει και έχει ένα ελατηριο και μια βελόνα;

Link to comment
Share on other sites

ποτηρακι είναι αυτο που μπαίνει η ντίζα του γκαζιού που ξεβιδώνει και έχει ένα ελατηριο και μια βελόνα;

 

οχι το κατω μεροσ του καρμπ ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μου έχει ξεσφίξει η αλυσίδα και είναι έτοιμη να μου φύγει.

πως θα την σφύξω μόνος μου? (δηλαδή ποια βίδα είναι?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα πάει το παπί στο μάστορα και μου είχε πει ότι έπρεπε να αλλάξω γρανάζια και αλυσίδα γρήγορα...τεσπα είπα καλα σε κανα μήνα θα το πάω και σε 3 βδομάδες μου τα κούρεψε τελείως τελικά...λέω λοιπόν να αλλάξω γρανάζια έτσι για αλλαγή και θα ήθελα τη γνώμη σας τί συνδυασμό μπρος και πίσω να βάλω..Το μοτερ ειναι 90αρι.

 

Αν ειναι τεσσαρι το σασμαν βαλε αυτα που σου λεει ο honda100 αν ειναι το τριαρι βαλε 14-33...για να εχεις και τελικη...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε παιδια αυτο μπορουμε να βαλουμε ρευματα racing http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_40&products_id=70&osCsid=6436e283930790c2b9e1e4a548b9364f ???????????

 

μηπως ξερει κανεις???:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μου έχει ξεσφίξει η αλυσίδα και είναι έτοιμη να μου φύγει.

πως θα την σφύξω μόνος μου? (δηλαδή ποια βίδα είναι?)

 

Ξερω ότι υπάρχουν 2 μεγαλες βίδες που σφιγγουν τη ρόδα(θέλουν μεγάλο κλειδί για να γυρίσουν απο 20αρι+ αν θυμαμαι) και 2 μικρες που ειναι αυτες που τεντώνουν την αλυσιδα(χρειάζονται νομίζω 12αρι)...μη σφίξεις τις 2 μικρες χωρις πρώτα να ξεσφίξει η ρόδα γιατί θα τρέχεισ μετα...Επισης πρόσεξε να ευθυγραμμιστεί καλα η ρόδα για να μη σκοτωθείς...Με άλλα λογια αν δε ξέρεις τί να κάνεις πάενέ το στο μαστορα σου να σου κάνει τη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τεσσαρι το σασμαν βαλε αυτα που σου λεει ο honda100 αν ειναι το τριαρι βαλε 14-33...για να εχεις και τελικη...

 

Τι διαφορά έχει στην τελική το 3αρι και το 4αρι;

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τεσσαρι το σασμαν βαλε αυτα που σου λεει ο honda100 αν ειναι το τριαρι βαλε 14-33...για να εχεις και τελικη...

 

4 ταχυτητες εχει.Δηλαδή βάζω 14-36;Τί τελική θα έχω δλδ;

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει στην τελική το 3αρι και το 4αρι;

 

Αναλογως την δυναμη του μοτερ σου.Γενικα στο 3αρι οι σχεσεις ειναι πιο μακριες απ αυτες που εχει το 4αρι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις τιμές για το κουστούμι του Honda Astrea αλλά θα ήμουν υπόχρεως αν μου λέγατε και από που μπορώ να τα πάρω σε καλή τιμή! :D
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που ξερει να εξηγησει τους ορους ''τετραγωνο'' υποτετραγωνο'' ''υπερτετραγωνο'' τι σημαινουν.και πως μπορουμε να δωσουμε περισσοτερη ροπη σε ενα μηχανακι π.χ βαζωντας μεγαλυτερη διαδρομη απο την διαμετρο του πιστονιου?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...