Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

δηλαδη θελεις να το κανεις 80αρι??? εγω θα σου ελεγα να το κανεις καλυτερα 53mm και θα ειναι πολυ καλο και σε γκαζι αλλα και αξιοπιστο (αν το πας σε καλο μαστορα και βαλεις ομως και καλα πραγματα):)

 

 

ΠΕΣ ΕΣΥ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ Μ ΚΟΣΤΙΣΕΙ .

 

http://i43.tinypic.com/2md4dc7.jpg

 

http://thumbnails4.imagebam.com/2599/c899bc25980727.gif

 

ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ? :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΕΣ ΕΣΥ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ Μ ΚΟΣΤΙΣΕΙ .

 

http://i43.tinypic.com/2md4dc7.jpg

 

http://thumbnails4.imagebam.com/2599/c899bc25980727.gif

 

ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ? :p:p

Nαι αν αλαξεις στροφαλομπιελα.
Link to comment
Share on other sites

Nαι αν αλαξεις στροφαλομπιελα.

 

 

καλα δεν ειμαι και κανασ ειδικος.Απλοσ θελω τροποποιησεισ και τιμες

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 72cc κυλιδροπιστονο αφου δεν ζητας πολλα, ενα καρμπυλατερ, μια εξατμηση και αν βρεις και μια κεφαλη και εισαι μια χαρα.

Απο εκει και περα αν πας σε 53 "κοντο" πρεπει να ανοιξεις καρτερ και να αλλαξεις και μπιελα γιατι αυτη που εχεις θα πει το ποιημα συντομα.

Αν βεβαια φτασεις σε αυτο το σημειο να λυσεις μοτερ αλλαζεις και στροφαλο και του βαζεις "μακρυ" και πας για αλλα μετα.

Σκεψου ποσα χρηματα εχεις να διαθεσεις και πραξε αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα στο μάστορα και του είπα τί θέλω για το πάπί..τελικά είπα να μην αλλάξω εκκεντροφόρο ακόμα..Τεσπα του λέω καινουργια γρανάζια και αλυσίδα, να κοιτάξει αν είναι όλα οκ και να μου βάλει μεγάλο καρμπ..Του λέω λοιπόν ενα καρμπ micuni από 20-24 αν έχει αλλά μου λέει ότι δε φέρνει πια τόσο μικρά και μου είπε να βάλω micuni 26 ...και του λέω καλα δε θα πέσει λίγο μεγάλο;μου λέει θα το βάλει και θα δείξει..το παπί θα του το πάω το Σάββατο για να τα βάλει όλα πάνω...επίσης μου είπε ότι το πιστόνι μάλλον κάπου βρίσκει(κεφαλή ή κύλινδρο) και μπορεί να χτυπήσει μπιέλα..παιδιά το καρμπ θα κάνει δουλειά ή όχι;και επίσης τι κάνω για να μη βαράει το πιστόνι;πιο χοντρή φλάτζα;

 

Δουλειά του μάστορα δεν είναι να δει τί έχει ο κύλινδρος;Δεν τον ρωτάς ;;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 72cc κυλιδροπιστονο αφου δεν ζητας πολλα, ενα καρμπυλατερ, μια εξατμηση και αν βρεις και μια κεφαλη και εισαι μια χαρα.

Απο εκει και περα αν πας σε 53 "κοντο" πρεπει να ανοιξεις καρτερ και να αλλαξεις και μπιελα γιατι αυτη που εχεις θα πει το ποιημα συντομα.

Αν βεβαια φτασεις σε αυτο το σημειο να λυσεις μοτερ αλλαζεις και στροφαλο και του βαζεις "μακρυ" και πας για αλλα μετα.

Σκεψου ποσα χρηματα εχεις να διαθεσεις και πραξε αναλογα.

koita den pisteuw oti to 72 einai arketo...egw pou exw to diko m 72 kai me karmp den paei vima eidika me 2o atomo kai twra psaxnw apegnwsmena gia moter h lew na to ftiaksw alla einai polla ta lefta...egw tha tou proteina na to kanei ena 100staraki komple..

Link to comment
Share on other sites

koita den pisteuw oti to 72 einai arketo...egw pou exw to diko m 72 kai me karmp den paei vima eidika me 2o atomo kai twra psaxnw apegnwsmena gia moter h lew na to ftiaksw alla einai polla ta lefta...egw tha tou proteina na to kanei ena 100staraki komple..
Aρκετο δεν ειναι ποτε το γκαζι.

Παντα θελουμε παραπανω.

Εγω του προτεινα αυτη την λυση γιατι ειναι κοντα σε αυτο που ζηταει.

Απο εκει και περα και το 100σταρακι που λες μπορει για καποιον να μην ειναι αρκετο και να θελει ακομα παραπανω.

Ολα ειναι υποκειμενικα.

Link to comment
Share on other sites

paidia ti servise mporw na kanw monos m sto papi m???

 

καθάρισμα/αλλαγή μπουζιού

συμπλήρωμα/αλλαγή λαδιών

ότι έχει σχέση με λύσιμο του παπιού μη το επιχειρήσεις αν δε ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Δουλειά του μάστορα δεν είναι να δει τί έχει ο κύλινδρος;Δεν τον ρωτάς ;;)

 

 

Ναι ρε φίλε αλλά εγώ θέλω να ξέρω αν θα μου πηγαίνει το παπί με το 26αρι το mikuni γιατί για το παπί μου μου φαίνεται αρκετά μεγάλο το καρμπ και μπορεί να τα φτύσει...ο μάστορας μπορεί να μου λέει @@ριες επειδή μπορεί να μην έχει άλλο καρμπ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε αλλά εγώ θέλω να ξέρω αν θα μου πηγαίνει το παπί με το 26αρι το mikuni γιατί για το παπί μου μου φαίνεται αρκετά μεγάλο το καρμπ και μπορεί να τα φτύσει...ο μάστορας μπορεί να μου λέει @@ριες επειδή μπορεί να μην έχει άλλο καρμπ....

 

Ποσα χιλιοστα ειναι το πιστονι και ο στροφαλος και τι αλλα φορας επανω?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μηχανακι μου φοραει 54 κυλινδροπιστονο spa ekkentroforo takegawa r20 ilektroniki takegawa karmp keihin pwk28 kefali astra eksatmisi sebring.τι αλλο μπορω να κανω για να πηγενει καλυτερα στα 400
Link to comment
Share on other sites

Ποσα χιλιοστα ειναι το πιστονι και ο στροφαλος και τι αλλα φορας επανω?

 

Κύλινδρος astrea 97cm3

Πιστόνι 53mm

Κεφαλή astrea (HAEM-A1)

Στρόφαλος δε ξέρω αλλά λογικά απο 48mm+(πόσα mm είναι ο στρόφαλος των glx90?)

μοτερ 90αρι glx

εξάτμιση sebring

τώρα ακόμα έχω ένα μικροσκοπικό καρμπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μηχανακι μου φοραει 54 κυλινδροπιστονο spa ekkentroforo takegawa r20 ilektroniki takegawa karmp keihin pwk28 kefali astra eksatmisi sebring.τι αλλο μπορω να κανω για να πηγενει καλυτερα στα 400

 

τι στροφαλο φορας???

Link to comment
Share on other sites

Κύλινδρος astrea 97cm3

Πιστόνι 53mm

Κεφαλή astrea (HAEM-A1)

Στρόφαλος δε ξέρω αλλά λογικά απο 48mm+

μοτερ 90αρι glx

εξάτμιση sebring

τώρα ακόμα έχω ένα μικροσκοπικό καρμπ.

 

στα παπια που ειναι 53mm οι περισσοτεροι βαζουν 26αρι καρμπ.

Link to comment
Share on other sites

Κύλινδρος astrea 97cm3

Πιστόνι 53mm

Κεφαλή astrea (HAEM-A1)

Στρόφαλος δε ξέρω αλλά λογικά απο 48mm+(πόσα mm είναι ο στρόφαλος των glx90?)

μοτερ 90αρι glx

εξάτμιση sebring

τώρα ακόμα έχω ένα μικροσκοπικό καρμπ.

Ενα 24αρι micuni με ζιγκλερ 100αρι και θα εισαι κομπλε...

παιδια το μηχανακι μου φοραει 54 κυλινδροπιστονο spa ekkentroforo takegawa r20 ilektroniki takegawa karmp keihin pwk28 kefali astra eksatmisi sebring.τι αλλο μπορω να κανω για να πηγενει καλυτερα στα 400

Τι στροφαλο φορας? πρεπει σιγουρα να πηγαινει καλα...με innova και crypton x τα εχεις βαλει?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi!valvides gia kefali honda astrea poso kanoun????kai kati allo mou edwse ena filaraki tsampa mia kefali gnisia honda astrea alla to thema einai oti exei poli vromia.mou eipan pws prepei na tin valw se petrelaio kai tha katharisei alitheuei kai an nai gemati na tin valw i adia????
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi!valvides gia kefali honda astrea poso kanoun????kai kati allo mou edwse ena filaraki tsampa mia kefali gnisia honda astrea alla to thema einai oti exei poli vromia.mou eipan pws prepei na tin valw se petrelaio kai tha katharisei alitheuei kai an nai gemati na tin valw i adia????

 

εγω θα σου ελεγα καλυτερα να την βαλεις σε βενζινη και οχι σε πετρελαιο:)

Link to comment
Share on other sites

pedia ti simenoun afta stis kefales astrea (HAEM-A1) kai ta ipolipa pou iparxoun B2 C3 KAI TA SXETIKA

 

ειχα ρωτησει και γω κατι παρομοιο καποτε νομιζω...HAEM-A1 σημαινει οτι ειναι η γνησια αστρισια κφαλη

Link to comment
Share on other sites

Ενα 24αρι micuni με ζιγκλερ 100αρι και θα εισαι κομπλε...

 

Τι στροφαλο φορας? πρεπει σιγουρα να πηγαινει καλα...με innova και crypton x τα εχεις βαλει?

 

φοραω στροφαλο aasa 54mm

Link to comment
Share on other sites

παει καλα το παπι σου για τα mm που ειναι????

 

Με τοσα πραγματα που εχει πανω θα πρεπει να πηγαινει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...