Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

gia sas

 

Για σου και εσενα

 

exo ena honda c50 72cc einai poli gamato kai exo mia exatmisei motosport mesea tripa kai den kanei ka8olou 8orivo kai den prepei na einai au8entiki !

 

Εγω φιλε σου ειχα πει να παρεις την XRM me 30€ η την motosport μεγαλη μπουκα με 40€ αλλα εσυ ηθελες μικρη μπουκα να μην κανει θορυβο:lol:.Kαι τωρα παραπονιεσαι οτι δεν κανει θορυβο.........:confused:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw ena astrea dream k thelw na to kanw 52 kaloutsiko gt dn thelw na anoiksw karter..exw ena provlima omws dn kserw ti pramata na fwresw ektos apo takegawa..k poso tha m pane..:(
Link to comment
Share on other sites

exw ena astrea dream k thelw na to kanw 52 kaloutsiko gt dn thelw na anoiksw karter..exw ena provlima omws dn kserw ti pramata na fwresw ektos apo takegawa..k poso tha m pane..:(re magges ti wra mpainete edw thelw na mil me atoma p kseroune..

 

θελεις να ειναι πολυ καλο σε γκαζι???

Link to comment
Share on other sites

nai re file alla dn kserw ti na valw vsk exw vrei kilindropistono top..ekentroforo 3o stadio fuego ayta esei ti les??

 

ο εκκεντροφορος ειναι μια χαρα αλλα εγω θα εβαζα κυλινδρο shark nikasil με ενα καλο πιστονακι (το πιστονι οχι shark) ενα καρμπ 22-24-26keihin-mikuni-dellorto και ενα στροφαλακι οσο ειναι και τα mm του κυλινδρου και ενα γραναζομα μπορεις να κανεις πολλα ακομα αλλα καλα θα πηγαινει και ετσι

Link to comment
Share on other sites

gia ton kilindro ton shark dn exw akousi kl logia..pistoni san ti na evaza??dn thelw na anoiksw karter ena 52 maximo thelw dil na anoige k me 3 k me 4..
Link to comment
Share on other sites

gia ton kilindro ton shark dn exw akousi kl logia..pistoni san ti na evaza??dn thelw na anoiksw karter ena 52 maximo thelw dil na anoige k me 3 k me 4..

 

εγω εχω ακουσει οτι ο κυλινδρος της shark o nikasil ειναι καλος τωρα αν εσυ δεν θελεις να βαλεις shark βαλε aasa που ειναι μετρια μαρκα

Link to comment
Share on other sites

a ok..thanks gia tin voitheia..

 

File ama einai na to pirakseis piraksto swsta! kai gia na anoigei i 4i me aut apou thes na baleis ksexnato! dn tha anoigei......! thelei polla gia na anoigei! alla perimene na vgazeis kana 110lm/h telikes to poli! bale strofalompiela-kil/no 54mm

kefali cdi me ekkentroforo sklira elatiria balbdidwn thiridwma sklira elatiria simplekti fela newframe! carb 24ari koso keihin micuni! kia granazwma 16-38(makroutsiko einai) i 15-36! bale kai mia ilektroniki gia vgei o koftis! ta take ksexnata entelos! akriba kai gia na doulepsoun theloun oli ti silogi!

Link to comment
Share on other sites

pedia thelo na balo sto papi mou enan ekentrforo trito stadio pios einai kaliteros takegawa i fuego kai poso pane peripou

 

kai gia treksimo ti granazia na balo

Link to comment
Share on other sites

sonic se emena to eipes..??ama to eipes se mena egw thelw ena 52mm alla na pirovolaei xwris takegawa..ama ksereis pes m ti pragmata na valw..thanks;)
Link to comment
Share on other sites

pedia thelo na balo sto papi mou enan ekentrforo trito stadio pios einai kaliteros takegawa i fuego kai poso pane peripou

 

kai gia treksimo ti granazia na balo

 

ο καλυτερος ειναι ο takegawa βεβαια τωρα ποσο κοστιζει δεν ξερω αλλα υπολογιζε απο 100€ και πανω

τα γραναζια τα δοκιμαζεις βασικα για να δεις ποια ειναι τα καλυτερα για το μηχανακι σου γιατι παιζουν ρολο τα mm της μηχανης και γενικα ολο το φτιαξιμο (ποσα μμ ειναι το μηχανακι σου???)

Link to comment
Share on other sites

ο εκκεντροφορος ειναι μια χαρα αλλα εγω θα εβαζα κυλινδρο shark nikasil με ενα καλο πιστονακι (το πιστονι οχι shark) ενα καρμπ 22-24-26keihin-mikuni-dellorto και ενα στροφαλακι οσο ειναι και τα mm του κυλινδρου και ενα γραναζομα μπορεις να κανεις πολλα ακομα αλλα καλα θα πηγαινει και ετσι

 

Οι nicasil γενικα ειναι επιδοσεων ε??Και ολοι οι κυλινδροι πιστευω το ιδιο ειναι,το πιστονι ειναι που κανει τι διαφορα:D

 

εγω εχω ακουσει οτι ο κυλινδρος της shark o nikasil ειναι καλος τωρα αν εσυ δεν θελεις να βαλεις shark βαλε aasa που ειναι μετρια μαρκα

 

Οχι οτι η shark ειναι καλυτερη απο την aasa:lol:

 

Aλλα η aasa κυλινδροι ειναι nicasil???

 

Kαι αμα ενα πιστονι ειναι στα ιδια χιλιοστα με το στροφαλο ειναι πιο αξιοπιστο???:O

 

Και εγω τωρα που ειμαι 13 και θελω να τσιμπησω ενα μηχανακι{κι αλλο θα παρω??Δεν ειναι ποτε αρκετα:lol:}πρεπει να μπει στο ονομα των γονιων μου ετσι???Δηλαδη στο ΑΦΜ τους??Αμα εισαι κατω απο 18δεν εχεις ΑΦΜ ετσι?????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι nicasil γενικα ειναι επιδοσεων ε??Και ολοι οι κυλινδροι πιστευω το ιδιο ειναι,το πιστονι ειναι που κανει τι διαφορα:D

 

 

 

Οχι οτι η shark ειναι καλυτερη απο την aasa:lol:

 

Aλλα η aasa κυλινδροι ειναι nicasil???

 

Kαι αμα ενα πιστονι ειναι στα ιδια χιλιοστα με το στροφαλο ειναι πιο αξιοπιστο???:O

 

Και εγω τωρα που ειμαι 13 και θελω να τσιμπησω ενα μηχανακι{κι αλλο θα παρω??Δεν ειναι ποτε αρκετα:lol:}πρεπει να μπει στο ονομα των γονιων μου ετσι???Δηλαδη στο ΑΦΜ τους??Αμα εισαι κατω απο 18δεν εχεις ΑΦΜ ετσι?????

 

μπορεις να κανεις αφμ και ασ μην εισαι 18 χρονων (τι μηχανη θελεις να παρεις??)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις αφμ και ασ μην εισαι 18 χρονων (τι μηχανη θελεις να παρεις??)

 

πως μπορείς να βγαλεις ΑΦΜ αν δεν εισαι 18? Τι χαρτιά χρειάζονται? Ρωτάω γιατί θέλω να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

πως μπορείς να βγαλεις ΑΦΜ αν δεν εισαι 18? Τι χαρτιά χρειάζονται? Ρωτάω γιατί θέλω να το κάνω

 

θα πας στον λογιστη της οικογενειας σου και θα του πεις να σου βγαλει αφμ λογικα εκεινη την ωρα θα ειναι ετοιμο η το πολυ σε μια μερα...σου λεω γιατι τον Μαιο πηγα για διπλωμα και ειδα τι θελει...απλα πρεπει να εχεις ταυτοτητα για αφμ νομιζω...το μηχακακι επισης δεν μπορεις να το παρεις στο ονομα σου πρεπει να ειναι σε καποιον που εχει διπλωμα ;D

Link to comment
Share on other sites

pedia apofasisa na ftiakso to moter mou kai skeftome na balo ekentroforo pistoni kildro balbides elatiria takegawa kefali astra kai mpiela me strofalo aasa ti lete
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις αφμ και ασ μην εισαι 18 χρονων (τι μηχανη θελεις να παρεις??)

 

Σιγουρα???Η μητερα μου λεει οχι και οχι ολοι οι αλλοι λενε ναι:alien::alien:.

 

Βασικα εγω επειδη μενω σε βουνο ψηλο και ασκαρφαλωτο γουσταρω τρελα τα παλια μηχανακια που να τρεχουνε στο χωμα τα καινουρια είναι ολο πλαστικα θα το διαλυσω.Σκεφτομαι να παρω ένα glxακι.

 

Και κατι ασχετο.Η takegawa η ηλεκτρονικη ρυθμιζεται η την βαζεις πανω και δεν θελει ρυθμισμα?????

 

 

θα πας στον λογιστη της οικογενειας σου και θα του πεις να σου βγαλει αφμ λογικα εκεινη την ωρα θα ειναι ετοιμο η το πολυ σε μια μερα...σου λεω γιατι τον Μαιο πηγα για διπλωμα και ειδα τι θελει...απλα πρεπει να εχεις ταυτοτητα για αφμ νομιζω...το μηχακακι επισης δεν μπορεις να το παρεις στο ονομα σου πρεπει να ειναι σε καποιον που εχει διπλωμα ;D

 

Εγω παντως εχω ακουσει οτι ειτε εχεις διπλωμα ειτε οχι δεν παιζει σημασια στην κατοχη ενως μηχανακιου:rolleyes:

 

pedia apofasisa na ftiakso to moter mou kai skeftome na balo ekentroforo pistoni kildro balbides elatiria takegawa kefali astra kai mpiela me strofalo aasa ti lete

 

Μια χαρα ειναι αλλατα κυλινδροπιστονα takegawa ειναι ακριβα καλυτερα να βαλεις μονο το πιστονι και να βρεις ενα φθηνο κυλινδρο{aasa,shark,daytona}.Kαι αν οντως βαλεις βαλβιδες ελατηρια takegawa αμα μπορεις φτιαξε το μηχανακι στρωσε το δες την τελικη του,και μετα βαλε τις βαλβιδες και τα ελτατηρια και δες αν ειδες καμια φορα:shifty:Για αν οχι,τουλαχιστον να το ξερουμε να μην παρουμε και εμεις και δεν δουμε διαφορα:(

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα πας στον λογιστη της οικογενειας σου και θα του πεις να σου βγαλει αφμ λογικα εκεινη την ωρα θα ειναι ετοιμο η το πολυ σε μια μερα...σου λεω γιατι τον Μαιο πηγα για διπλωμα και ειδα τι θελει...απλα πρεπει να εχεις ταυτοτητα για αφμ νομιζω...το μηχακακι επισης δεν μπορεις να το παρεις στο ονομα σου πρεπει να ειναι σε καποιον που εχει διπλωμα ;D
δεν χρειαζεσε ταυτοτητα για να εχεις Α.Φ.Μεγω εχω απο τα 5 μου και το μηχανακι το εχω στο ονομα μου και το εβγαλα πινακιδες πριν καλα καλα σκεφτω να βγαλω διπλομα.μην παραπληροφορητε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...