Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

telika pira tin teliki apofasi!!!oxi kinito, GAZIA!!!POLLA GAZIA!!!leo gia 56mm diadromi, kai 58mm kulindrompistono...peite mou kai eseis ti na valo..spa, tis foto steile tes se emena...liapo, exoun gazi ta lifan...ego pio palia pou eixa ena 110 me simplekti, ta erixna se kati astrea mamisia kai etrivan ta matakia tous... http://img130.imageshack.us/img130/2235/basilisglx170cc19986ur.th.jpg
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα 16 παίρνεισ μηχανάκι 100kybika και πάνω(μέχρι 125)?
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

http://img288.imageshack.us gia na kanete upload fotos, kai gia na tis valete sto foroum, me to pou oloklirothei to upload, sta aristera tis foto grafei diaforous kodikous. eseis kanete antigrafi ekeinon pou leei: foroums 1, alla prosoxi, kante ipogramisi apo ta aristera, kai proxoriste gia na sas parei olo ton kodiko.meta kante ton apla epikolisi sto minima sas.mano ti leei to glx?exeis kanei kamia veltiosi?vale kamia foto...oso gia to diploma sta 16 bgazeis mexri 49 cm, kai sta 18 gia 50 kai pano.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

πουλαω καρμπυρατερ 28 kiehin δεν εχει δουλεψει στο δρομο κανονικα μονο για δοκιμη μπηκε σε παπι και απο τη χυμενη γιατι ειναι πολι μεγαλο και το παπι λιγα χιλιοστα και μου εχει μηνη. + και δυο ζιγκλερ που ζοκιμασα για να κανω τις δοκιμες το πουλαω 40 ευρα.
Link to comment
Share on other sites

dmkias_46 έχουμε πει κάτι για τα συνεχόμενα ποστς. Μάθε να κάνεις χρήση της "τροποποίησης". Ένωσα 5 ποστ σε 2 σήμερα. Δεν θα το ξανακάνω, απλά θα τα σβήνω...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιαστε τα φιδια... τρεχουν αριστερα κ δεξια! :lol:

Καλυτερα να μασας παρα να μιλας,οκ υπαρχουν μερικα παιδια που δεν ξερουν αλλα δεν σκεφτεσαι οτι υπαρχουν κ μερικοι με γνωσεις επι του αντικειμενου,τι ειναι αυτα που λες?Τουλαχιστον ΘΡΑΣΟΣ!

Κ εαν θες να μαθεις αυτα τα 250 τα fx κοιτανε την πινακιδα μου...!

 

φιλαρακι το παιδι αυτο εχει το καλυτερο μηχανακι της κορινθου.Exei skisei se olles tis kontres. kai an endiaferese pes mou..... An tora thes apodiksi gia ta 210 km pes mou. tou exei riksei pano apo 2000e gia ftiaksimo. ....come on...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

paidia, oi kilindroi Aasa 55 exoun provlima, den tergiazi kamia flatza meta3i kefalis kai kilindrou.

 

φιλαρακι οι φλατζες αν δεν τεροιαζουν ακριβως η ειναι μουφα οι φλατζες η δεν εχεις παρει φλατζα για τα καταλιλα χιλιοστα η στην τελικη την κοβεις λιγο χιλιοστο χιλιοστο μεχρι να μπει. αλλα νομιζω οτι αν παρεις φλατζα μεγαλυτερη για περισσοτερα χιλιστα τοτε μπορει και να μπαινει. η πηγαινε σε ενα μαγαζι και πες του θελω φλατζα για αυτο το κυλινδρο

Link to comment
Share on other sites

to moteraki paei kala,trabaei apo xamhla alla sta psila mperdeyei :( ayrio 8a ru8misw to karmpyrater tou mpas kai dw prokoph.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guys Πήρα το κινητό επιτέλους...!(Για να τραβήξω τις πάπιες μας...) Εν το μεταξύ τρελό διάβασμα και απο μηχανάκια yOk... :( Κάτι έκανα χθές στο δικό μου... έβαλα το 16άρι(keihin)! :p LoL Το έδωσα το 22άρι Keihin σε ένα φιλαράκι για να στρώσει το μηχανάκι του μέχρι να βάλει άλλο... Τεσπά. Λοιπόν μόλις βρώ λίγο χρόνο τσακ μπάμ θα στείλω photoz... :O Χαίρομαι που μαζεύονται hondaκιδες!!! liapos αντε καλό tunning... Απορώ πως ο καημένος ο hondίσιος σκελετός του Astrea δν έβγαλε στόμα κ να πεί δν δέχομαι άλλο μοτέρ...! :p ...
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Cloud thnx gia thn eyxh sou alla 8a arghsei na parei sarka kai osta (kulindro-pistoni strofalo kai alla dld) mexri na mpw se mia seira kai na hremhsw ligo,aytos einai kai o logos pou ebala to allo moter.an h8ele as elege kati o skeletos kai 8a tou ebaza hondisio moter alla apo to crm pou exw :lol: plaka plaka kalo 8a htan to project ayto alla lupame to crmaki.kaloriziko to kinhto kai perimenoume photos man :wink:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι το παιδι αυτο εχει το καλυτερο μηχανακι της κορινθου.Exei skisei se olles tis kontres. kai an endiaferese pes mou..... An tora thes apodiksi gia ta 210 km pes mou. tou exei riksei pano apo 2000e gia ftiaksimo. ....come on...

 

ΟΚ στειλε μου το τηλ σου σε pm κ την πεμπτη-παρασκευη θα εχεις τηλ.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι οι φλατζες αν δεν τεροιαζουν ακριβως η ειναι μουφα οι φλατζες η δεν εχεις παρει φλατζα για τα καταλιλα χιλιοστα η στην τελικη την κοβεις λιγο χιλιοστο χιλιοστο μεχρι να μπει. αλλα νομιζω οτι αν παρεις φλατζα μεγαλυτερη για περισσοτερα χιλιστα τοτε μπορει και να μπαινει. η πηγαινε σε ενα μαγαζι και πες του θελω φλατζα για αυτο το κυλινδρο

 

 

κοιτα, εχω δοκιμασει παρα πολες φλατζες, και ναι και οχι μουφες αλλα το χοιτονιο στην συγκεκριμενη "φουρνια" κυλινδρων ειναι 5-6mm πιο αριστερα και οι τρυπεσ των μουζονιων ειναι κανονικα στην θεση τους και χανει λαδια κια συμπιεση αν κοπει η φλαντζα. ειδικη φλατζα για τον κυλινδρο θα φιαξω σε 6 μερεσ οταν ο μηχανικος μου ανεβει Αθηνα γιατι εχουμε και το προβλιμα τησ επαρχιας.δεν υπαρχει τετιο μαγαζι στισ σπετσες

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εχω δοκιμασει παρα πολες φλατζες, και ναι και οχι μουφες αλλα το χοιτονιο στην συγκεκριμενη "φουρνια" κυλινδρων ειναι 5-6mm πιο αριστερα και οι τρυπεσ των μουζονιων ειναι κανονικα στην θεση τους και χανει λαδια κια συμπιεση αν κοπει η φλαντζα. ειδικη φλατζα για τον κυλινδρο θα φιαξω σε 6 μερεσ οταν ο μηχανικος μου ανεβει Αθηνα γιατι εχουμε και το προβλιμα τησ επαρχιας.δεν υπαρχει τετιο μαγαζι στισ σπετσες

 

Γι αυτο οταν αγορασεις παλι πραγματα,ζητα και την φλαντζα του μαζι,χαλκινη!Τωρα εφοσον εχεις προβλημα,παρε μια λιμα,την μικρη ,την στρογγυλη και εκει που ειναι οι θεσεις των μπουζονιων,περνα την μεσα και αρχισε να φτιαχνεις τον κυκλο,δεν εχεις κανενα μα κανενα προβλημα!Ακομα εαν σου σταζει λαδακι,εστω κ λιγο να αλλαξεις τσιμουχακι κυλινδρου και εαν σου ξανασταξει βαλε λιγο φλατζοκολλα,δεν ειναι κακο.

Α, και παντα οταν αγοραζεις π.χ εναν κυλινδρο 55χιλιοστα να ζητας φλαντζα 56 χιλιοστα,και ουτε καθεξης,η φλαντζα να ειναι παντα ενα χιλιοστο μεγαλυτερη.

Οσο για τους Aasa τους κυλινδρους η αληθεια ειναι οτι ειναι παρακεντροι αλλα δεν ειναι προβλημα.(Και μην ξεχνας οτι η Aasa ειναι η μοναδικη εταιρια στην Ελλαδα που προμηθευει προιοντα και που σου φτιαχνει το καθετι για το μηχανακι.Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ!Σου φτιαχνει οτι κυλινδρο θες π.χ οσα χιλιοστα κι εαν θες,κτλ κτλ ,που νομιζεις οτι βρισκουμε πραγματατα για τα μηχανακια,κανουμε εισαγωγη ή φτιαχνουν οι ανιδεοι εδω κυλινδρους οι οποιοι εαν τους μετρησεις με το οργανο μεσα,κανουν σκαμπανεβασματα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλωσορισες στο club, glx_55mm!!!τον καρμπυρατορα gourtz τον θελω εγω!!!μαλλον την παρασκευη περνω την εξατμιση...οι δικιοι μου δεν με αφηνουν να αναιβασω χιλ, αλλα καλυτερα, γιατι τωρα δεν κανω καθολου χιλιομετρα...ενω το καλοκαιρι θα το στρωσω γρηγορα...τι καρμπυρατερ να παρω???τωρα εχω 80 ευρα... το εξατμισονι εχει 70...πες να παρω 300 τα χριστουγεννα, αν βρω καποιον αγοραστη να παρει τα διπλα, την εξατμιση που εχω τωρα, και το ψυγειο λαδιου, θα παρω αλλα 100 (αυτα τα 3 τα πουλαω 100 ευρα για οσους ενδιαφερονται) δηλ. 400. δισκοφρενο για πισω 100 ευρω, 80 ευρω για το ψυγειο, 2 σωληνακια υψηλης 60 ευρω ενα καρμπυρατερ KEIHN πρεπει να εχει 60 ευρα, και αναποδα ψαλιδια μπροστα με χρωμιο μπλε 100 ευρω...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΝΑ ΒΑΛΩ???ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!!!ΚΕΙΗΝ Η MICUNI???26 Η 28???ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!!! (και τιμες)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ Dmkia, μου έχει χαλάσει το κινητο και κάμερα τώρα δεν έχω.

Αυτή ειναι η πιο πρόσφατη(Έχει βελτιωθεί όμως).

 

Υ.Γ. Είναι η τελευταία.

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μ πειτε απο που μπορω να αγορασω προιοντα aasa?καποιο κεντρικο μαγαζι εδω αθηνα?στροφαλα για innova-crypton μακρυτερα ξερετε αν βγαζει?
Link to comment
Share on other sites

το μηχανακι ειναι 52mm με R-20 εκκεντροφορο, ανοιγμα εισαγωγη-εξαγωγη.28ή26???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...