Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα kazer δεκαετίας και αποφάσισα πως είναι η ώρα να βγάλω τα αυτοκόλλητα :) Πώς θα με συμβουλεύατε να το κάνω;Επίσης λόγω του ότι είναι κάπως "παλιό" μου έχουν πει πως υπάρχει κίνδυνος να βγει το χρώμα μαζί με τα αυτοκόλλητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα kazer δεκαετίας και αποφάσισα πως είναι η ώρα να βγάλω τα αυτοκόλλητα :) Πώς θα με συμβουλεύατε να το κάνω;Επίσης λόγω του ότι είναι κάπως "παλιό" μου έχουν πει πως υπάρχει κίνδυνος να βγει το χρώμα μαζί με τα αυτοκόλλητα.

 

 

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να φυγει και το χρωμα μαζι!μι καλη ιδεα ειναι να τα πλυνεις με ζεστο νερο να μαλακωουν πρωτα και μετα με ενα πιστολακι μαλλιων να τα κσεκολησεις σιγα σιγα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να φυγει και το χρωμα μαζι!μι καλη ιδεα ειναι να τα πλυνεις με ζεστο νερο να μαλακωουν πρωτα και μετα με ενα πιστολακι μαλλιων να τα κσεκολησεις σιγα σιγα!

 

+1, και να εχει μεινει κολλα στο χρωμα παλι να το πλυνεις με ζεστο νερο και μαλακο σφουγγαρακι, καποιοι λενε οτι μπορεις να το βγαλεις με οινοπνευμα, καθαρη βενζινη κλπ... μεγα λαθος γιατι διαβρωνεις το χρωμα...κατι ακομα αν ειναι αρκετα παλιο το μηχανακι μπορει να εχει διαφορα το χρωμα κατω απο τα αυτοκολλητα;)

Link to comment
Share on other sites

+1, και να εχει μεινει κολλα στο χρωμα παλι να το πλυνεις με ζεστο νερο και μαλακο σφουγγαρακι, καποιοι λενε οτι μπορεις να το βγαλεις με οινοπνευμα, καθαρη βενζινη κλπ... μεγα λαθος γιατι διαβρωνεις το χρωμα...κατι ακομα αν ειναι αρκετα παλιο το μηχανακι μπορει να εχει διαφορα το χρωμα κατω απο τα αυτοκολλητα;)

 

οσο παλιο και ειναι το παπι,μηχανη οτι και να ειναι σιγουρα 8α εχει διαφορα.ακομα και λευκο να ειναι στο χρωμαθα εχει διαφορα.αλλα γιατι να κα8εσαι τωρα να βγαζεις αυτοκολλητα?τοσα χρονια το εχεις...αστο μια χαρα οπως ειναι

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα.

αλλαξα τακακια στο daytona μου αλλα ρχω το εξης θεμα.ακουμπανε πανω στη δισκοπλακα.εκανα εξαερωση αλλα παλι τα ιδια.τι μπορω να κανω?επισης ποια ειναι καλη μαρκα γιατι μου φαινεται οτι αυτα που πηρα ειναι ψιλομουφα γιατι μου φαινονται πολυ μαλακα σε σχεση με τα μαμισια(απο την μια δεν μπλοκαρει τοσο ευκολα οσο πριν)

τελος ξερει κανεις το ντεποζιτο ποσα λιτρα παιρνει?πρεπει να εχει το ιδιο με το supra.3,5 η 4 λιτρα?γιατι σε αλλα βενζιναδικα μου το γεμιζουν με 3,5 λιτρα και αλλου με 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση!

 

Η ηλεκτρονική takegawa με 2 φίσες πως μπαίνει σε glx?

Ένωσα τα καλώδια, η πλεξούδα βγάζει 5, η ηλεκτρονική 6. Τα συνέδεσα και δουλεύει το μηχανάκι αλλά περισεύει ενα ροζ καλώδιο απο την ηλεκτρονική

Ξέρει κανείς που πάει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

μετα απο τοσα χρονια απουσιας αποφασισα να σας πω τι εκανα στο παπι μου και τι επαθε...οσοι το θυμαστε...

τελικα το εκανα 55*54 με cdi με ελατηρια takegawa και εκεντροφορο f200 φουλ μπομπε πιστονι σασμαν αστρα 1και 2 και τριτι τεταρτη απο dayang 50αρι me 24ari καρμπιρατερ και μια καμπανα takegawa...το αποτελεσμα ηταν αυτο μετα απο 10,000 χιλιομετρα τα οποια τα 4,000 χιλιομετρα ηταν deliverατα...να σπασει η καμπανα σε χιλια κομματια να σπασει το καπακι και επισις να σπασει το δεξι καρτερ....:( τωρα ψαχνω κανενα challaki σε αθλια κατασταση με χαρτια για να ξανα φτιαξω το μοτερ απο την αρχη αλλα και πιο δυνατο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε εμεις να κανουμε ροικη εξελιξη???

 

Aν εχεις καλο χερι καλο dremell και αναλογα τι ακριβως θελεις να κανεις ναι υπαρχει περιπτωση να τα καταφερεις...;)

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
σκεφτομαι να μπω και γω σε αυτο το χωρο λογω οικονομιας και οχι....ηλικιας :p η πρωτη και μοναδικη μου επιλογη ειναι το honda innova 125i.Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος(αν οντως γνωριζει ομως) ποσα χιλιομετρα μπορει να μου βγαλει το ρεζερβουαρ του.Κανονικη οδηγηση και τα πιο πολλα χιλιομετρα δικαβαλο.Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...