Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

χεχεχε θυμηθηκα εναν που ελεγε:τωρα που εισαστε μικροι να δουλευετε να φτιαχνετε τα παπια σας!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε overClocker

 

προφανως ξεχνας την ηλικια των 18 χρονων. Και μενα δε μου αρεσει να βλεπω καγκουροπαπα να περνανε και να χτυπανε οι συναγερμοι κτλ, ομως αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να τους κραζουμε κιολας αφου απο αυτη την ηλικια εχουμε περασει ολοι και ολοι εχουμε κανει τις ******** μας!

Η βελτιωση εχει να κανει σε ολες τις ηλικιες! Στα 18 φτιαχνεις το παπι σου, στα 20 βαζεις προφυλακτηρες και λαμπακια στο αυτοκινητο σου, καποια στιγμη ομως θα σοβαρευτεις και θα αρχισεις να εισαι πιο επιλεκτικος και διακριτικος στη βελτιωση.

Προσωπικα εχω περασει απο αυτα τα σταδια, αν δε τα περασεις δε θα μαθεις.

Ετσι, περνωντας απο ολα αυτα, συνεχιζω να βελτιωνω αλλα παντα διακριτικα. Πχ τερμα τα πιτσιλιστηρια,οι αεραγωγοι στα καπο και οι ******** - με ενα τουρμπισμα στα 400 αλογα και διακριτικες εξωτερικες βελτιωσεις αλλα και βελτιωση σε αναρτηση και φρενα, ΑΥΤΟ ειναι πλεον που θεωρω ΒΕΛΤΙΩΣΗ. Ομως για να τα μαθεις αυτα, πρεπει πρωτα να περασεις καποια σταδια, αυτα που ειπα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τις protech που λετε, εχω βρει, αλλα αν εχετε κανενα τηλ. ή κανενα μαγαζι να παρω και απο κει τιμη, καλο θα ητανε! :)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα..

Τότε μπορείς να πείς ότι ωρίμασα πολύ απότομα γιατι ποτέ δεν μ άρεσαν τα πιτσιλιστήρια κτλ κτλ

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα..

Τότε μπορείς να πείς ότι ωρίμασα πολύ απότομα γιατι ποτέ δεν μ άρεσαν τα πιτσιλιστήρια κτλ κτλ

 

Τι να ωριμασεις φιλαρακι, τωρα ειδα οτι εισαι μολις 19!

Αστο, αμα εισαι τοσο απολυτος απο τωρα, κριμα, φαντασου αργοτερα.

 

Υ.Γ. Πιτσιλιστηρια οχι, αλλα μπορει να βαζεις νεον και σποιλερ πολυεστερικα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τι να ωριμασεις φιλαρακι, τωρα ειδα οτι εισαι μολις 19!

Αστο, αμα εισαι τοσο απολυτος απο τωρα, κριμα, φαντασου αργοτερα.

 

Υ.Γ. Πιτσιλιστηρια οχι, αλλα μπορει να βαζεις νεον και σποιλερ πολυεστερικα :cry:

Κοίτα φιλαρα...

Δεν έχει σχέση η ηλικία με την ωριμώτητα του καθένα...

Θα βοηθούσες αν διάβαζες το πρώτο ποστ μ εδώ μέσα...

Και τα πολυεστερικα καγκουριά είναι και οι αεροτομές τύπου DTM καγκουριά είναι και τα νέον το ίδιο...

Το ΠΡΩΤΟ που θα πειραζα σε ένα αυτοκίνητο θα ήταν τα μηχανικά..(κινητηρας-αναρτησεις-φρενα-Λάστιχα)

Μετά ίσως(εξαρταται απο το καρο που θα έχεις γιατί αν έχεις Μ3...απλά δεν της αλλάζεις τπτ) ίσως έβαζα κανένα προφυλακτήρα από κάποιο μεγαλύτερο αδερφό του κάρου μ....

 

Φαντάσου για να είμαι τόσο απόλυτος απο τώρα...πιο μετά 8α παίζω στοίχημα με τους φιλους μ ποσους παπόβιους σκότωσα σμρ...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

OverClocker θεωρεις τον εαυτο σου ωριμο μετα την μα λα κια που ειπες για τα στοιχηματα με τους φιλους σου;δεν θα μας σκοτωσεις κι ολας φιλε...:mad:

vamvakoulas μπορει να βρεθουμε κατω, 0,5 δουλευω με μαμισια εντοσθια civic vti πρασινο κυπαρισι με μαυρες ζαντες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μπραβο για το turbaki.

Εχω ενα ΜΧ5 turbo μαυρο, μπορει και να το χεις δει.

Εχω ανοιξει παλιοτερα με civic πρασινο τουρμπατο μηπως ησουν εσυ?

Link to comment
Share on other sites

OverClocker θεωρεις τον εαυτο σου ωριμο μετα την μα λα κια που ειπες για τα στοιχηματα με τους φιλους σου;δεν θα μας σκοτωσεις κι ολας φιλε...:mad:

Προφανώς φίλε απλά δεν κατάλαβες το ηφός του ποστ μ....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μπραβο για το turbaki.

Εχω ενα ΜΧ5 turbo μαυρο, μπορει και να το χεις δει.

Εχω ανοιξει παλιοτερα με civic πρασινο τουρμπατο μηπως ησουν εσυ?

ναι,διαβασα για το αμαξι σου σε αλλο θεμα γι αυτο και σε ρωτησα.βασικα ειχα πετυχει στον δρομο προς βουτα 3 mx5 τουρμπατα κι εγινε παιχνιδι αλλα σχεδων παντα κατεβαινω με αλλους δυο φιλους οποτε παντα ειμαι ο πιο βαρυς με τρικαβαλο σε σχεση με αλλους που κατεβαινουν μονοι τους!

δεν ξερω αν πετυχες εμενα γιατι υπαρχουν αλλα τρια civic πρασινα (μαζι με το δικο μου ειναι τεσσερα) που ολα εχουν μικρες εξωτερικες διαφορες.

OverClocker εχεις απολυτο δικιο οσο απολυτος εισαι κι εσυ.ειναι βλακεια μας να βγαζουμε τους καθρεπτες απο τα μηχανακια μας,τωρα που συμφωνουμε και περασε το δικο σου αδειασε μας την γωνια και αντε στο καλο.μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολεισαι με τον overclocker φιλαρακι..

 

3 ΜΧ5 τουρμπατα? Μαλλον εγω με 2 φιλους μου θα μουν αλλα παει καιρος γιατι τωρα δυναμωνουμε και τα τρια.

 

Παντως ειχα ανοιξει με ενα πρασινο τουρμπατο civic πριν πολυ καιρο αλλα ημουν πολυ μπροστα. Βεβαια, δε δουλευα ποτε 0,5!

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε μαλλον μαζι ανοιγαμε ετρωγα την μια μετα την αλλη (καροτσα :p το τρικαβαλο που ελεγα πριν βλεπεις μου κοβει λιγο) :lol: παντως στο 0.5 που δουλευω κανω καλο παιχνιδι.το εχω δουλεψει και 0.7 και ειδα μεγαλη διαφορα.οταν ειχε πεσει αισθητα η θερμοκρασια (τοτε που ηρθε το κυμα κακοκαιριας απο ρωσια) το ειχα ρυθμισει στο 0.7 και ανεβασε μεχρι 0.9! η τριτη μου δουλευε σαν να ειχα μεσα δευτερα! φυσικα το γυρισα στο 0.5 γιατι δεν θελω να τα παρω ολα στο χερι.θα αργεισω παντως να το φτιαξω γιατι τα κοστολογια ειναι υπερογκα.σκεφτομαι οτι στο 0.5 κερναω αρκετα αμαξια τσαγια,που να δουλεψει 1.0.παντως και να χασω σε μια κοντρα δεν με πειραζει καθολου,παιχνιδι να γινεται και ας νικησει ο καλυτερος.ετσι κι αλλιως δεν γινεται να εισαι παντα πρωτος,οση δυναμη και να εχεις θα βρεθει καποιος που θα περασει απο πανω σου :p
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι δεν προκειται να ξαναγράψω...

 

Απλά θα ήθελα να μάθω...μετά από όλα αυτά πόσο ώριμο θεωρείς τον εαυτό σου όταν δεν μπορείς να κάτσεις να κουβεντιάσεις...?

 

Με τις υγείες σας...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

οπ, καλώς τον overclocker που ήρθε να μας βρίσει :p τι νέα ρε φίλε? Το technokosmos τι απέγινε? Τεσπα, θελω να σου πω να μην εισαι τοσο απόλυτος, τίποτα άλλο. Εγώ έχω δει αυτοκίνητα να περπατάει με κλειστούς καθρέπτες... πες μου τώρα ποιος ειναι για σκότωμα?
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον ορέστη...

Που να ξέρω...δικό μ ήταν?

Οκ...είδες ένα αυτοκίνητο χωρίς καθρέφτες....άντε και 2 κ 3...

Πόσο παπιά με παλικάρια από 16-22 έχουν καθρέφτες?

Κανένας...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο παπιά με παλικάρια από 16-22 έχουν καθρέφτες?

Κανένας...

παλι εισαι απολυτος και αλλος ειναι αυτος που δεν θελει να κουβεντιασει...

χωρις πλακα τωρα οποιον νεαρο αναβατη βλεπω χωρις καθρεπτες θα τον σταματαω να ρωτησω ποσο ειναι και ποιος ο λογος που δεν εχει καθρεπτες!να κανουμε και μια δημοσκοπηση ρε παιδι μου!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ευτιχισμενος!!!βρηκα να πουλησω κατι στροφαλομπιελες και κεφαλες, και θα παρω καμια 100 ευρω!!!πλαστικουλια, φτιαχνω κεφαλη,βγαζω και χρωματακι περνω και 2 βιραμπερ 2.25 χαμηλο προφιλ, κανω και κατι νικελακια, και...................................ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!!!!!!

 

liapo, εκεινα τα γ@$ημ#ν@ τα χιονια ποτε θα λιωσουν???:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

liapo, εκεινα τα γ@$ημ#ν@ τα χιονια ποτε θα λιωσουν???:p

χαχαχαχαχα ωραιος ο george ;) περα απο το γελιο παιδια σας παρακαλω ολους να χορεψετε τον χορο του χιονιου,δεν λεω να πεσει παντου χιονι,μονο στα χιονοδρομικα να το χαρω λιγο ακομα γιατι δεν το εχω ευχαριστηθει.βασικα και καθε μερα να εκανα παλι δεν θα το χορταινα!το παπι μπορω να του κανω οτι θελω οποτε θελω,τα χιονια ομως δεν κρατανε πολυ :cry: :( :polarbear:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον ορέστη...

Που να ξέρω...δικό μ ήταν?

Οκ...είδες ένα αυτοκίνητο χωρίς καθρέφτες....άντε και 2 κ 3...

Πόσο παπιά με παλικάρια από 16-22 έχουν καθρέφτες?

Κανένας...

ΕΓΩ :p Πριν κανα χρονο τους εβγαλα αλλα τους ξαναεβαλα, σαν ξεβρακωτο ειναι χωρις αυτους(πρωσοπική μου αποψη)

 

 

Ειναι θεμα συνηθειας και ομορφιας πιστευω. Εγω τους εχω για τον πρωτο λογο(και στα δυο μηχανακια).

 

Αν καταλαβεις και την χρησιμοτητα τους τοτε εισαι αρχοντας ;) ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι δικός μ...

 

Ρε παιδιά τι απόλυτος είμαι....αυτό είναι η πραγματικότητα...γιατι δεν την δεχεστε...?

Και τις δικαιολογίες...του στυλ "Σιγα...περισσότερο τα χερια μ έβλεπα..." είναι αδιανόητες και αστείες...

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι μελετημενο....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι,οκ,οτι πεις,δικαιολογιες σου λεω και προσπαθω να κρυφτω πισω απο το δακτυλο μου.σου ειπα επισης οτι πηγα σε μαγαζια και δοκιμασα πανω στο παπι πολλους καθρεπτες και δεν εβλεπα πισω μου,ειναι κι αυτο δικαιολογια;τους ξηλωσα και ηρεμησα,σε οποιον αρεσει,σε οποιον δεν αρεσει ας πει οτι θελει,λιγο με ενδιαφερει.το κουρασαμε το θεμα νομιζω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι θέμα προσωπικής ευκολίας η ρύθμιση των καθρεφτών. Εγώ τους έχω ρυθμίσει να "βλέπουν" αρκετά μέτρα πίσω ώστε να διευκολύνουν στις αλλαγές λωρίδες με ταχύτητες πάνω από 50χλμ/ω. Με μικρές ταχύτητες (που είναι αντίστοιχα μικρότερες και οι αποστάσεις) βλέπω κι εγώ τα χέρια μου οπότε αναγκαστικά γυρίζω το κεφάλι... Αυτό που δεν μπορώ να συνηθίσω ακόμα είναι ο δεξιός καθρέφτης.

 

Πάντως πέρα από την πλάκα και όσο και να παραδεχτούμε την προβληματική χρήση των καθρεφτών, δεν μπορεί να μην έχει μελετήσει το θέμα καλύτερα ο εκάστοτε κατασκευαστής και ελεγκτής προδιαγραφών ασφαλείας που τους περιλαμβάνει στον στάνταρ εξοπλισμό μιας μοτοσυκλέτας.

Link to comment
Share on other sites

Οκ...λίγο θα σε ενδιαφέρει όμως όταν θα δημιουργήσεις τροχαίο?(χτύπα ξύλο)

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...