Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά τελικά θα το κάνω 53mm με 90άρα διαδρομή και μετατροπή σε ηλεκτρονικό. τώρα κάθομαι και λύνω τα κάρτερ για να τα δώσω για άνοιγμα... ο μάστορας μου είπε 20 με 30 ευρώ για άνοιγμα κάρτερ καλά είναι;

 

ά και 22 καρμπυρατέρ καλά είναι για αυτά τα κυβικά και να μην τρώει και πολύ βενζίνη;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά θα το κάνω 53mm με 90άρα διαδρομή και μετατροπή σε ηλεκτρονικό. τώρα κάθομαι και λύνω τα κάρτερ για να τα δώσω για άνοιγμα... ο μάστορας μου είπε 20 με 30 ευρώ για άνοιγμα κάρτερ καλά είναι;

 

ά και 22 καρμπυρατέρ καλά είναι για αυτά τα κυβικά και να μην τρώει και πολύ βενζίνη;

 

μπορεις να παιζεις και με 24mm αλλα αφου θες οικονομια. απο κεφαλη δεν φτιαχνεις τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παιζεις και με 24mm αλλα αφου θες οικονομια. απο κεφαλη δεν φτιαχνεις τιποτα???

 

κεφαλή έχω μια 72άρα ανοιγμένη, από έναν φίλο που το είχε 53, απο εκκεντροφόρο δεν ξέρω τι έχει όμως

Link to comment
Share on other sites

κεφαλή έχω μια 72άρα ανοιγμένη, από έναν φίλο που το είχε 53, απο εκκεντροφόρο δεν ξέρω τι έχει όμως

 

βαλε κανενα fuego f200 η κανε reprofile το δικο του.{η καλυτερη λυση με λιγα λεφτα και φθηνη

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσα ατομα θελεις να στο επιβεβαιωσουν;:blink:

 

 

Πάνω από 3:lol:

παιδιά τελικά θα το κάνω 53mm με 90άρα διαδρομή και μετατροπή σε ηλεκτρονικό. τώρα κάθομαι και λύνω τα κάρτερ για να τα δώσω για άνοιγμα... ο μάστορας μου είπε 20 με 30 ευρώ για άνοιγμα κάρτερ καλά είναι;

 

ά και 22 καρμπυρατέρ καλά είναι για αυτά τα κυβικά και να μην τρώει και πολύ βενζίνη;

 

Μια χαρά είναι 30€ για άνοιγμα κάρτερ,αν σου πάρει 20ακόμα καλύτερα,και μια χαρά το 22αρη καρμπυρατέρ.Αν έχει ανοιγμένες θυρίδες μπορείς να παίξεις και με 24 για καλύτερη απόδοση:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι γραναζωμα χρειαζεται ενα c50 53mm με 90αρι στροφαλο???

 

Αυτο θα το δεις με τον μηχανικο σου.Και αναλογως τι το θες το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το δεις με τον μηχανικο σου.Και αναλογως τι το θες το μηχανακι.

 

σωστοςςς. αναλογος στα ποσα μετρα το θες να σπαει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help πήγα να βάλω ψαλίδι από astrea στο c50 μου το παλιό πλατινοφόρο με αποσπώμενο ντεπόζιτο και όταν βάζω τις αναρτήσεις δεν γίνεται να μπούν κάθετα κάθονται κάπως πλάγια.

δηλαδή όπως το βλέπεις απο πίσω το μηχανάκι οι αναρτήσεις είναι κάπως έτσι: / \ αντί να είναι έτσι: | |

να τις βάλω έτσι ή θα μου βγάλει κανενα πρόβλημα μετά στο σκελετό πχ.?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help πήγα να βάλω ψαλίδι από astrea στο c50 μου το παλιό πλατινοφόρο με αποσπώμενο ντεπόζιτο και όταν βάζω τις αναρτήσεις δεν γίνεται να μπούν κάθετα κάθονται κάπως πλάγια.

δηλαδή όπως το βλέπεις απο πίσω το μηχανάκι οι αναρτήσεις είναι κάπως έτσι: / \ αντί να είναι έτσι: | |

να τις βάλω έτσι ή θα μου βγάλει κανενα πρόβλημα μετά στο σκελετό πχ.?

 

Το ψαλίδι είναι γνήσιο? Κοίτα μήπως είναι στραβό το ψαλίδι, αλλιώς βάλε ροδέλες ωστέ να κάτσει ίσια.

 

Αν είναι στραβό μην κάνεις τίποτα, απλά πεταξε το και πάρε άλλο

Link to comment
Share on other sites

ίσιο είναι και καινούριο το ψαλίδι. με ροδέλες δεν έχω περιθώριο να τις κάνω εντελώς ίσιες τις αναρτήσεις, μένουν πολύ λίγο πλάγια
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις βάλει όλα πάνω? Στο πάνω μέρος απότι κατάλαβα έχεις το πρόβλημα ε?

 

Ένας φίλος μου είχε αυτό το πρόβλημα αλλά με 2 ροδέλες έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να καθαρίσω εύκολα το μοτέρ μέσα από τα λάδια? Γιατί έχω λυμένα τα κάρτερ και είναι όλα μαύρα μέσα και είπα να τα καθαρίσω.

Για άνοιγμα κάρτερ 25€ πήγε τελικά

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να καθαρίσω εύκολα το μοτέρ μέσα από τα λάδια? Γιατί έχω λυμένα τα κάρτερ και είναι όλα μαύρα μέσα και είπα να τα καθαρίσω.

Για άνοιγμα κάρτερ 25€ πήγε τελικά

 

Δεν έχω πλύνει ποτέ κάρτερ,αλλά όταν ήθελα να πλύνω την λαδίλα η βενζίνη ήταν πάντα το καλύτερο:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πλύνει ποτέ κάρτερ,αλλά όταν ήθελα να πλύνω την λαδίλα η βενζίνη ήταν πάντα το καλύτερο:O

 

ωραία θα το δοκιμάσω αύριο:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πλύνει ποτέ κάρτερ,αλλά όταν ήθελα να πλύνω την λαδίλα η βενζίνη ήταν πάντα το καλύτερο:O

 

ακριβως βενζινη και αγιος ο θεος.....θα στα κανει καινουρια ειδικα αν η βενζινη πεφτει πανω με πιεση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ πουθενά αυθεντικό πίσω φτερό για το c50 μου... όλο ιμιτασιόν.

Πήρα ένα με 15 ευρώ, το βάζω πάνω και κάθεται στραβά, είναι και στραβά κολλημένη η βάση του φαναριού, γενικά είναι χάλια δεν γίνεται να μπει. Οπότε πάνε και τα 15 ευρώ και δεν έχω και φτερό ακόμα. Έχω ψάξει τα περισσότερα μαγαζιά εδώ και έχουν μόνο ιμιτασιόν. Τι να κάνω?:cry: πουλιέται πουθενά αυθεντικό φτερο? η δεν υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σημερα στην honda να παρω αυτοκολλητα για το astra μου επειδη θα το βαψω τις επομενες ημερες και μου ειπαν πως εχουν ελειψη απο πλαστικα & αυτοκολλητα επειδη εκλεισε ενα εργοστασιο στην ινδονησια!

 

 

 

Edit: εγω πηγα σε καταστημα στο κεντρο...απλα για αυτοκολλητα + το σημα μπροστα ενδιαφερομαι μιας και θα βαψω τα πλαστικα μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνήσια πράγματα για honda παπιά πλέον μόνο στον Σαρακάκη μπορείς να βρεις και σου έρχονται κατόπιν παραγγελίας απο ιαπωνία. Είναι βέβαια λίγο τσιμπιμένες οι τιμές
Link to comment
Share on other sites

Και λίγα λες..

Τα ελατήρια που μπαίνουν στα μπροστινά μαζί με τα νύχια τα ιμίτα έχουν 15ε, τα γνήσια 190 :(

Φαντάζομαι ανάλογα θα πάει και το φτερό

Link to comment
Share on other sites

Και λίγα λες..

Τα ελατήρια που μπαίνουν στα μπροστινά μαζί με τα νύχια τα ιμίτα έχουν 15ε, τα γνήσια 190 :(

Φαντάζομαι ανάλογα θα πάει και το φτερό

 

Άραγε υπάρχουν ακόμα ανθρώποι που αγοράζουν γνήσια?????:blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειμαι τυχερός βρήκα από ένα μηχανάκι του μάστορά μου φτερό ελαφρά μεταχειρισμένο γνήσιο με 10€ :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...