Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

ox nai re mages twra to thimithika.. eixe tetio diskaki peristrofis..

alla dn nomizw na eftege auto.. gt oso aera kai na eperne parapanw dn eksigei auto pou egine(pou tou ropiaze)

pisteuw oti auto tha ginotan an eperne perisoterh venzinh kai oxi perisotero aera..

 

otan to mixanaki roufai aera aneyazi strofes kai an roufai poli aera to mixanaki ropiazi tora mpori na ebale anapoda to potiri na tou ebale diladi tis egopes anapoda kai giafto na ropiazi sinexia an to balis anapoda exei foul gkazi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οταν το παπι ειναι μπουκομενο,του ανοιγω τον αερα και ανοιγω το γκαζι να ξεμπουκωσει και παρατηρω οτι η εξατμιση βγαζει καπνα οταν το γκαζωνω με ανοιχτο τον αερα και μολις τον κλεισω ολα φυσιολογικα..ειναι προβλημα αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν το παπι ειναι μπουκομενο,του ανοιγω τον αερα και ανοιγω το γκαζι να ξεμπουκωσει και παρατηρω οτι η εξατμιση βγαζει καπνα οταν το γκαζωνω με ανοιχτο τον αερα και μολις τον κλεισω ολα φυσιολογικα..ειναι προβλημα αυτο;

 

Mια χαρα ειναι.Απλα οταν εχεις κλειστο το τσοκ η καυση ειναι πιο τελεια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω πανω στο παπακι μου ακομα την 50αρα μαμα μηχανι.

ενας φιλος μου,μου πουλαει μια μηχανη απο glx 50 ανεβασμενη στα 100 κυβικα(50 ευρω).σε κοντρα που εκανε με ενα μαμα glx 90,πηγαιναν σχεδον τα ιδια.

1)τι λετε?να την παρω?

2)τι πατεντα μπορω να της κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω πανω στο παπακι μου ακομα την 50αρα μαμα μηχανι.

ενας φιλος μου,μου πουλαει μια μηχανη απο glx 50 ανεβασμενη στα 100 κυβικα(50 ευρω).σε κοντρα που εκανε με ενα μαμα glx 90,πηγαιναν σχεδον τα ιδια.

1)τι λετε?να την παρω?

2)τι πατεντα μπορω να της κανω?

 

ennoeite oti an sto dinei 50e na to pareis

Link to comment
Share on other sites

ama htan aspros h gri simenei oti kaiei ladi :cry:

 

Μπα...θα μυριζε λαδια λογικα,και πως αν οντως καιει τα γιατι καιει μονο με ανοιχτο τον αερα;

Σημερα που το ξαναπηρα και του ανοιξα παλι τον αερα δεν εβγαλε καθολου καπνο..Την καπνα την εβγαλε μαλλον επειδη ειχα να το παρω 1 βδομαδα και ποιος ξερει ισως να εκατσαν οι καπνιες στο εσωτερικο κλπ

Link to comment
Share on other sites

τι πατεντα μπορω να του κανω τωρα? σκεφτομαι να τον κανω 110.

Τι μηχανακι εχεις?Αν εχεις Daytona μπαινει χωρις καμια πατεντα!Αν το παρεις φιλε αφτο το μοτερ θα εισαι πολυ ευτυχισμενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι μηχανακι εχεις?Αν εχεις Daytona μπαινει χωρις καμια πατεντα!Αν το παρεις φιλε αφτο το μοτερ θα εισαι πολυ ευτυχισμενος!!!

το ξερω οτι μπαινει!εννοω τη πατεντα θα κανω στη μηχανι.ηξερα οτι σε 50αρι μπορεις να βαλεις μεχρι 53mm κυλινδροπιστονο χωρις ανοιγμα καρτερ.με Honda δεν εχω ασχοληθει καθολου,και δεν ξερω τι διαφορες υπαρχουν! μεχρι ποσα κυβικα μπορω να το παω? (να αντεξει κιολας!)

Link to comment
Share on other sites

na rwthsw...

to tourbaki gia papi kanei auton ton uperoxo thorivo (skasimo) opws kai sta autokinita????

 

oxi vevaia.. katarxas den einai turbo auto.. Turbo & compressoras den vgenei gia papi. Mono an ftiakseis diko sou

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

Εχω ενα cub 90cc,μανισιο,και εχω προβλημα με το θεμα της βενζινης...Δεν βρισκω πουθενα βενζιναδικο με σουπερ βενζινη,με αποτελεσμα να βαζω αμολυβδη και εχει κανα μηνα που το ακουω να χαρχαλαει..κοινως ηρθε η ωρα του....τι λετε να το κανω?Μια γενικη επισκευη και στα ιδια κυβικα και να βαζω μολυβδο ή κατι τετοιο που ακουσα,να παρω κανα λιφαν και να μην το ψαχνω αλλο?Η να το ριξω και κανα φτιαξιμο γιατι θελω και λιγο γκαζι?Για βοηθηστε εναν easy rider....Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

Εχω ενα cub 90cc,μανισιο,και εχω προβλημα με το θεμα της βενζινης...Δεν βρισκω πουθενα βενζιναδικο με σουπερ βενζινη,με αποτελεσμα να βαζω αμολυβδη και εχει κανα μηνα που το ακουω να χαρχαλαει..κοινως ηρθε η ωρα του....τι λετε να το κανω?Μια γενικη επισκευη και στα ιδια κυβικα και να βαζω μολυβδο ή κατι τετοιο που ακουσα,να παρω κανα λιφαν και να μην το ψαχνω αλλο?Η να το ριξω και κανα φτιαξιμο γιατι θελω και λιγο γκαζι?Για βοηθηστε εναν easy rider....Thanks

 

δεν εχει να κανει με την βενζινη...και εγω αμολυβδη του βαζω καμια φορα και παει και καλητερα...στα καινουργια δεν κανει να βαζεις super...η αμολυβδη δεν εβλαψε ποτε κανεναν...απο αλλου στην εχει κανει;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

Εχω ενα cub 90cc,μανισιο,και εχω προβλημα με το θεμα της βενζινης...Δεν βρισκω πουθενα βενζιναδικο με σουπερ βενζινη,με αποτελεσμα να βαζω αμολυβδη και εχει κανα μηνα που το ακουω να χαρχαλαει..κοινως ηρθε η ωρα του....τι λετε να το κανω?Μια γενικη επισκευη και στα ιδια κυβικα και να βαζω μολυβδο ή κατι τετοιο που ακουσα,να παρω κανα λιφαν και να μην το ψαχνω αλλο?Η να το ριξω και κανα φτιαξιμο γιατι θελω και λιγο γκαζι?Για βοηθηστε εναν easy rider....Thanks

 

Το μονο καλο της super ειναι οτι εχει μεσα μια ουσια που λιπαινει.Αυτο λειπει απο την αμολυβδη.Οσο για τον μολυβδο ειναι ουσια βλαβερη για τον αργανισμο και προκαλει βλαβες στην υγεια των οργανισμων.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο καλο της super ειναι οτι εχει μεσα μια ουσια που λιπαινει.Αυτο λειπει απο την αμολυβδη.Οσο για τον μολυβδο ειναι ουσια βλαβερη για τον αργανισμο και προκαλει βλαβες στην υγεια των οργανισμων.

 

περισσοτερα οκτανια δεν ειναι η σουπερ απο την 95αρα αν ναι μπορει να παιζει και αυτο ρολο ;)

Link to comment
Share on other sites

περισσοτερα οκτανια δεν ειναι η σουπερ απο την 95αρα αν ναι μπορει να παιζει και αυτο ρολο ;)

 

Tα οκτανια παιζουν ρολο μονο στην αντισταση της βενζινης ως προς τα knock η αλλιως πυρακια(τα μαθα απ εξω αυριο δινω μαθημα με σχεση με κινητηρες και τα ξερω καλα).

Link to comment
Share on other sites

paides pextike megali m*lakia x8es!! :( Exw lipon ena filo pou exei to papi tou xamilomeno teza, (GLX) me Michelin Pilot 2.50 piso, akrivos idio me to diko mou..... i8ela kai egw na to xamilosw kai eixa apo palia 26aria amortiser otan to eixa stroggilo (twra to ekana GLX)..... me auto to lastixo psiloebriske alla itan ok. Opote p lete bazw panw ta 26aria sto GLX kai to pernw mia bolta stin paraliaki..... proti entiposi itan oti to papi zorizotan akoma kai otan aniga to gazi alla nomiza pws 8a itan prosorina mexri na fai ligo to lastixo kai meta 8a itan komple mexri pou se mia fasi girnaw piso kai blepw toso kapno pou sxedon den eblepa to allo oxima pisw mou!!!!! Stamataw kai to lastixo eixe fago8i mallon apo to nixaki sxedon mexri mesa stin samprela!!! Trela8ika!!! Pai to lastixo :( Pantos den mporw na katalabw ston filou den briski ka8olou enw emena egine tetia zimia!?! exoume idio lastixo idia amortiser (diaforetikis markas) kai sxedon idio psalidi...... Twra lew na balw piso mpros 2.25 VeeRubber me 26aria amortiser Kawata..... lete paly na exw to idio problima??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...