Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Με τοσα πραγματα που εχει πανω θα πρεπει να πηγαινει πολυ καλα.

 

λογικα ναι... αλλα παιζει ρολο και ο μηχανικος πιστευω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στα παπια που ειναι 53mm οι περισσοτεροι βαζουν 26αρι καρμπ.

 

δηλαδη αμα βαλω τελικα το 26αρι αντι για το 24αρι δε θα εχω προβληματα;τί διαφορα θα υπηρχε αναμεσα σε 24αρι και 26αρι;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα βαλω τελικα το 26αρι αντι για το 24αρι δε θα εχω προβληματα;τί διαφορα θα υπηρχε αναμεσα σε 24αρι και 26αρι;

 

Απλα αλλαζει η διατομη στην εισοδο.Αλλα αν το 26αρι ειναι μεγαλο και να βαλεις ζιγκλερ για να το μικρυνεις θα ειναι χειροτερα παλι γιατι μετα ο αερας θα εισερχεται με μικροτερη ταχυτητα στο καρμπ.

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου η κεφαλή γραφει HAEM A7...τι σημαίνει ? ειναι γνήσια ή όχι?

Ναι αλλα πρεπει να ειναι απο το dream αυτη η κεφαλη...

δηλαδη αμα βαλω τελικα το 26αρι αντι για το 24αρι δε θα εχω προβληματα;τί διαφορα θα υπηρχε αναμεσα σε 24αρι και 26αρι;

 

μετο 24αρι θα εχεις δηναμη χαμιλα και μεσαια ενω το 26αρι θα εχεις δηναμη μεσαια και ψηλα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πρεπει να ειναι απο το dream αυτη η κεφαλη...

 

 

ποια ήταν η ουσιαστική διαφορά που είχαν τα dream απο τα astrea γενικα ...??δεν μιλαω για κεφαλές αλλα σαν μοντέλα..

Link to comment
Share on other sites

Re paidia exw ena kulindro shark 49mm kai lew na ton kanw 53mm....tha anteksei h oxi??ti allo kalytero mporw na parw me liga xrimata??

 

δηλαδη αμα βαλω τελικα το 26αρι αντι για το 24αρι δε θα εχω προβληματα;τί διαφορα θα υπηρχε αναμεσα σε 24αρι και 26αρι;

 

koita mporeis na valeis oti theleis arkei na to rythmiseis swsta...egw eixa ena 100ari diadromato kai tou foraga KR(28ari)...to mixanaki pigaine poly kala xamila kai sta psila gazwne...

Link to comment
Share on other sites

Με τοσα πραγματα που εχει πανω θα πρεπει να πηγαινει πολυ καλα.

ναι παει πολυ καλα.ψαχνομαι λιγο με το καρμπ τι ζιγκλερ θα του βαζατε?

Link to comment
Share on other sites

ναι παει πολυ καλα.ψαχνομαι λιγο με το καρμπ τι ζιγκλερ θα του βαζατε?

 

γιατι ψαχνεσαι με το καρμπ σου μπερδευει????

Link to comment
Share on other sites

1.παιδια πως καταλαβαινουμε αν χτυπαει το πιστονι στην κεφαλη?2.αν ανοιξουμε και δουμε το πιστονι πως θα πρεπει να ειναι?αν χτυπαει στην κεφαλη?3.ενας φιλος μου στο μηχανακι του μερικες φορες τα πρωινα οταν βαζει μπροστα του πεταγεται στιγμιαια ασπρος καπνος απο την εξατμιση,μονο εκεινη την στιγμη,και σημερα παρατηρησα οτι η εξατμιση του ειναι στην βαση της λιγο ξεβιδωμενη και το βαζει αμολυβδει το μηχανακι ειναι honda astrea.τι λετε να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

1.παιδια πως καταλαβαινουμε αν χτυπαει το πιστονι στην κεφαλη?2.αν ανοιξουμε και δουμε το πιστονι πως θα πρεπει να ειναι?αν χτυπαει στην κεφαλη?3.ενας φιλος μου στο μηχανακι του μερικες φορες τα πρωινα οταν βαζει μπροστα του πεταγεται στιγμιαια ασπρος καπνος απο την εξατμιση,μονο εκεινη την στιγμη,και σημερα παρατηρησα οτι η εξατμιση του ειναι στην βαση της λιγο ξεβιδωμενη και το βαζει αμολυβδει το μηχανακι ειναι honda astrea.τι λετε να ειναι?

 

 

αναλογα με το ποσο βαραει, ακουγεται...στο ρελαντι ακου προσεκτικα για εναν χαρακτηριστικο ηχο...ακουγεται πολυ ελαφρα συνηθως αλλα το διακρινεις...Αμα δε τ'ακους (στο ρελαντι παντα) ανοιξε μια μεγαλη γκαζια και αστο..στο τελειωμα πρεπει να ακουστει ενα τριξιμο.Δε θα σου προτεινα να ανοιξεις την κεφαλη αν δε ξερεις απ'αυτα αλλα τεσπα.Αν όντως χτυπαει θα δεις λογικα καποια γρατζουνια πανω στην κεφαλή και το πιστόνι θα ειναι βαρεμενο.Γυρω γυρω απ'το πιστονι θα υπαρχουν μικροφθορες αλλα μη σε φοβιζει γτ σ'ολα ετσι είναι αλλιως δε θα πηγαινε το παπι.Φτιαξτο γρηγορα παντως γιατι μπορει να χτυπησει -και- μπιελα.Τωρα με τις καπνιες τί να πω..Μαύρος καπνος=καίει λάδι,γρατζουνισμένος κύλινδρος,απώλεια συμπίεσης κλπ

Ασπρος καπνός μαλλον δεν είναι τιποτα απλα οταν μαλλον ειναι κρυο δε καιει πολυ καλα μεχρι να ζεσταθει..αυτα

Link to comment
Share on other sites

πήρα μια sebring χρυσοταμπελη...κάτω απο την ετικέτα έχει έναν σειριακό αριθμό χωρις όμως να γραφει made in austria.. στο μπράτσο όμως που βιθώνει κάτω απο το πισω ψαλίδι είναι κτυπημένο αναγλυφα το ονομα sebring...ξέρει κανείς αν ειναι γνήσια ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια sebring χρυσοταμπελη...κάτω απο την ετικέτα έχει έναν σειριακό αριθμό χωρις όμως να γραφει made in austria.. στο μπράτσο όμως που βιθώνει κάτω απο το πισω ψαλίδι είναι κτυπημένο αναγλυφα το ονομα sebring...ξέρει κανείς αν ειναι γνήσια ή όχι?

 

παλια ειναι???

Link to comment
Share on other sites

ναι παλιά είναι με τρεις τρύπες στο σημείο που βιδώνει..οχι ενιαίο κενό ..εξαλλου δεν πρέπει να βγαίνει καινουργια χρυσοταμπελη νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

ναι παλιά είναι με τρεις τρύπες στο σημείο που βιδώνει..οχι ενιαίο κενό ..εξαλλου δεν πρέπει να βγαίνει καινουργια χρυσοταμπελη νομίζω...

 

και εγω αυτο ξερω οτι δεν βγαινει.... αλλα ρωτησα για να δω μηπως βγηκε καμια αλλη:)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο,,ποσο κανει,,και πιος το εμπορευεται

 

Εχει διαφορους.Συνηθως σε ξεμπαρκα μαγαζια εχει.Για τιμες γυρω στα 990 ευρω τα 110 κυβικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...