Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χω ξαναγράψει και παλιότερα η οθόνη του είναι παραπάνω από πάρα πάρα πολύ καλή, για να μην πω εξαιρετική! Τόσο σε φωτεινότητα όσο και σε χρώματα...το κινητακι το έχω συγκρίνει κόντρα ήλιο με s7 edge, s8 plus OnePlus 7pro και στέκεται επάξια δίπλα τους...το δε redmi note 7 είναι πραγματικά υποδεέστερο. Το θέμα είναι ότι η διαχείριση της μπάρας της φωτεινότητας είναι κάπως επιθετική, ενώ στις υπόλοιπες συσκευές είναι πιο φωτεινή στην μέση λ.χ. ενώ μετά ανεβαίνει σταδιακά, στο 9ς απ'τα 3/4 και πάνω αυξάνει πιο δυναμικά πιο επιθετικά σε αντίθεση με τα άλλα...εγώ αυτό έχω συμπεράνει. Στο τέρμα φουλ φωτεινότητας είναι υπέρ υπέρ ικανοποιητική και ανταγωνιστική και με άλλα πολύ πιο ακριβά κινητά.

Σορρυ φιλε

Οκ με την φωτεινουητα καλη ειναι

Τα χρωματα που τα ειδες οτι ειναι καλα;;

Δηλ ελεος

Κι εγω ειναι πορωμενος με την εταιρεια ειδικα σε αυτες τις χαμηλες τιμες αλλα ο βασιλιας ειναι γυμνος

Τα χρωματα ειναι απολυτα χαλια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τί κομμάτι έπεσες όμως Και τα 4 τηλέφωνα τα είχα δίπλα δίπλα. Τώρα τρία διότι πριν κάνα δυο βδομάδες έδωσα το 7edge. Δεν ξέρω για βασιλιάδες κλπ τα ματάκια μου εμπιστεύομαι έχοντας αλλάξει πολλές ακριβές ναυαρχίδες...με την ευκαιρία το 9ς είναι αγορασμένο από Media Markt...την ζελατίνα την έχεις αφαιρέσει από την οθόνη;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οι φωτογραφίες είναι σημερινές πρωινές. Επέλεξα το 1+ 7pro δίπλα δίπλα και τα δύο με το 9ς λόγω ουσιαστικά ιδίου μεγέθους οθόνης και επειδή η οθόνη του 1+ παραμένει ακόμη και σήμερα μία από τις καλύτερες έξω στην αγορά. Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με το s8 plus μου. Επειδή τούτο εδώ το έρημο το κινητάκι έχει ακούσει διάφορα και ουσιαστικά μόνο από YouTubers όσον αφορά την οθόνη του σας παραθέτω τις εικόνες παρακάτω. Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

https://i.postimg.cc/zX3KHSH4/20200708-084041.jpghttps://i.postimg.cc/28PbbpDB/20200708-084054.jpghttps://i.postimg.cc/nrNzDm6t/20200708-084100.jpghttps://i.postimg.cc/V6d00zdn/20200708-084120.jpghttps://i.postimg.cc/4xfdhX0y/20200708-085148.jpghttps://i.postimg.cc/ydvns12R/20200708-085243.jpghttps://i.postimg.cc/Y9nNTXmf/20200708-085354.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οι φωτογραφίες είναι σημερινές πρωινές. Επέλεξα το 1+ 7pro δίπλα δίπλα και τα δύο με το 9ς λόγω ουσιαστικά ιδίου μεγέθους οθόνης και επειδή η οθόνη του 1+ παραμένει ακόμη και σήμερα μία από τις καλύτερες έξω στην αγορά. Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με το s8 plus μου. Επειδή τούτο εδώ το έρημο το κινητάκι έχει ακούσει διάφορα και ουσιαστικά μόνο από YouTubers όσον αφορά την οθόνη του σας παραθέτω τις εικόνες παρακάτω. Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Μια χαρά είναι το κινητάκι. Αλίμονο. Δεν είναι top, καθότι του RN8 Pro είναι χρωματικά ακόμα καλύτερη, αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι καλή του RN9s. Σε καμία περίπτωση.

Ευχαριστούμε @konakis για τα συγκριτικά!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε το παιδιά... πιστεύω ότι με τα τελευταία updates έχουν διορθωθεί διάφορα μικρόbugs που ορισμένοι πιθανόν να είχαν. Καλή συνέχεια...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω αφού κάποιοι έχουν τέλειο μάτι και είναι συνηθισμένοι σε ναυαρχίδες γιατί επιμένουν να προσπαθούν να μας πείσουν για την οθόνη του 9s. Εγώ τα είδα δίπλα με άλλα...το συγκρίναμε και μας καλύπτει.

Προφανώς οποίος μιλάει για ξεθωριασμένα χρώματα και γυμνούς βασιλιάδες θα πρέπει να πάει σε κάποια ναυαρχίδα γιατί το κινητάκι δεν θα τον καλύψει

 

Στάλθηκε από το Redmi note 9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και εγώ πριν καιρό όταν το πήρα το κινητό. Δεν έχει να κάνει με κατηγορία τιμής. Το redmi note 5 είχε την καλύτερη ips που έχω δει ποτέ μου. Ολοζώντανα χρώματα και μαύρο που θυμίζει amoled.

Και εγώ το πρώτο πράγμα που πρόσεξα όταν το πήρα ήταν η υποβάθμιση στην ποιότητα οθόνης σε σχέση με note 7 και note 8t που τα έχω δίπλα δίπλα.

Συνηθίζεται αλλά μόλις ξαναδείς άλλη οθόνη το καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Me LCD οθονη τηλεφωνου τριετιας το συγκρινα το ανεφερα 6s plus iphone

Αυτο θελω ν αντικαταστησω γιατι δεν γουσταρω ios

Αλλα κ με το μι μαξ2 παλι που τοχω σαν δευτερο μαζι μου κ το συγκρινα πολυ αδυνατα μου δειχνουν τα χρωματα

Θα το δω παλι παρασκευη με νεες συσκευες

Θαβγαλω φωτο διπλα σε αυτα κ θα ποσταρω ναμου πειτε αν εχω λαθος εντυπωση

Ελπιζω νατανε καποιο ελλατωματικο κοματι

Στο Mediamarkt Γερμανια το βλεπω

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα χρώματα μου φαίνονται πολύ ωραία. Σε σχέση βέβαια με τα παλιά lg g3 και galaxy note αλλά και με το redmi 7 είναι πολύ καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Άντε να ξαναπροσπαθησω με τη Xiaomi...

 

Μέχρι στιγμής (λίγες ώρες λειτουργίας) όλα καλά εκτός από αυτό....

 

6af1c91e454a7afd9fffe06ac8fb60e1.jpg

 

Μου το κάνει 8 στις 10 φορές που θα το βγάλω από τη θήκη (τύπου "πουγκί")

 

Για πείτε....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Άντε να ξαναπροσπαθησω με τη Xiaomi...

 

Μέχρι στιγμής (λίγες ώρες λειτουργίας) όλα καλά εκτός από αυτό....

 

6af1c91e454a7afd9fffe06ac8fb60e1.jpg

 

Μου το κάνει 8 στις 10 φορές που θα το βγάλω από τη θήκη (τύπου "πουγκί")

 

Για πείτε....

βγαλε το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει δηλαδή;;

 

Και για "τυπική" προστασία;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει δηλαδή;;

 

Και για "τυπική" προστασία;;;

 

ειτε βαλε καποιο καλυτερης ποιοτητας ή τοποθετησε το πιο σωστα. κατα 99% το τζαμακι σου κανει την ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει δηλαδή;;

 

Και για "τυπική" προστασία;;;

 

Η εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας είναι;

 

Δες μήπως είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία τσέπης. Απενεργοποιησε τη γιατί μάλλον αυτό φταίει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Άντε να ξαναπροσπαθησω με τη Xiaomi...

 

Μέχρι στιγμής (λίγες ώρες λειτουργίας) όλα καλά εκτός από αυτό....

 

6af1c91e454a7afd9fffe06ac8fb60e1.jpg

 

Μου το κάνει 8 στις 10 φορές που θα το βγάλω από τη θήκη (τύπου "πουγκί")

 

Για πείτε....

 

 

Το πρόβλημά σου λύνεται ως εξής: Ρυθμίσεις->οθόνη κλειδώματος->Λειτουργία τσέπης και την απενεργοποιείς.

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου λύνεται ως εξής: Ρυθμίσεις->οθόνη κλειδώματος->Λειτουργία τσέπης και την απενεργοποιείς.

Ευχαριστώ.

 

Το θεμα ειναι για ποιον λογο ενεργοποιειται αυτη η λειτουργεια ενω δεν ειναι μεσα σε τσεπη.

 

ο λογος ειναι η προστασια, δημιουργει θεμα στον proximity sensor. το να απενεργοποιησεις μια χρησιμη λειτουργεια, ειναι ημιμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι για ποιον λογο ενεργοποιειται αυτη η λειτουργεια ενω δεν ειναι μεσα σε τσεπη.

 

ο λογος ειναι η προστασια, δημιουργει θεμα στον proximity sensor. το να απενεργοποιησεις μια χρησιμη λειτουργεια, ειναι ημιμετρο.

 

Είναι μόνιμο bug της Xiaomi. Το είχα και στο RN4X.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του πέρασα τζαμάκι πριν μερικές μέρες,μια χαρά όλα κομπλέ κανένα θέμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνιμο bug της Xiaomi. Το είχα και στο RN4X.

 

αν ειναι μονιμο bug, θα ηταν γενικο το προβλημα. οταν ομως το προβλημα λυνεται με αφαιρεση της προστασιας, τοτε δεν ειναι bug αλλα θεμα κακης τοποθετησης της προστασιας.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και στη δικιά μου συσκευή (υπογραφής). Αλλά όχι 8 στις 10, μια στις 20 και αν...

Μπορεί να είναι bug της Xiaomi.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι μονιμο bug, θα ηταν γενικο το προβλημα. οταν ομως το προβλημα λυνεται με αφαιρεση της προστασιας, τοτε δεν ειναι bug αλλα θεμα κακης τοποθετησης της προστασιας.

 

Αν ήταν θέμα κακής τοποθέτησης της προστασίας, θα το είχαν όλες οι συσκευές όλων των εταιρειών, κάτι που όμως δεν συμβαίνει, καθότι όλοι -πλην των επαγγελματιών- τοποθετούν/-ούμε τις προστασίες λίγο-πολύ το ίδιο. Τι παραπάνω κάνω εγώ (για παράδειγμα) απο κάποιον άλλο και δεν έχω το πρόβλημα;

 

Ναι, η προστασία ευθύνεται. Αλλά λόγω υπερευαισθησίας του σένσορα, επομένως καταλήγουμε ότι μιλάμε για πρόβλημα ή εν πάση περιπτώσει bug του αισθητήρα.

Επομένως, ή θα έχει κάποιος προστασία αλλά με το εν λόγω πρόβλημα και ενεργή τη λειτουργία τσέπης, ή δε θα έχει προστασία.

 

Δε γνωρίζω στις σειρές mi για παράδειγμα τι γίνεται. Εγώ έχω πιάσει 2 redmi στα χέρια μου και γνωρίζω ότι είχα και στις 2 το ίδιο θέμα. Άρα μήπως μιλάμε για ζήτημα των σειρών redmi.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του πέρασα τζαμάκι πριν μερικές μέρες,μια χαρά όλα κομπλέ κανένα θέμα.

 

Από ότι έχω διαπιστώσει τα τζαμακια με το μαύρο πλαίσιο έχουν θέμα. Εχθές σ εμένα μου αχρηστεψε τον proximity sensor εντελώς. Το έβγαλα κι ησύχασα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαπιστώσει τα τζαμακια με το μαύρο πλαίσιο έχουν θέμα. Εχθές σ εμένα μου αχρηστεψε τον proximity sensor εντελώς. Το έβγαλα κι ησύχασα.
Ούτε στο 9PRO αλλά ούτε και στο 4Pro είχα κάποιο θέμα με την λειτουργία τσέπης. Στο 4 ειχ; βάλει και tempered glass.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...