Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το root είναι στο τι θέλει ο καθένας αν δεν το κατέχεις καλά το άθλημα καλύτερα άστο.Εξαρτατε τι θέλει ο καθένας, αν θες να έχεις πλήρη εξουσία πάνω σε αυτό που αγόρασες το ρουτάρεις, καμμιά φορά μπορεί να γίνει και καμμιά στραβή.

Τώρα για τα αναδυόμενες ειδοποιήσεις τις απενεργοποιείς ανά εφαρμογή από τις ιδιότητες.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Δεν διαφωνω μαζι σου, αλλα ετσι οπως το ειπες νομιζα οτι ενοεις πως με το miui (με την παραμετροποιηση και τις δυνατοτητες του) το root ειναι περιτο για σενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω μαζι σου, αλλα ετσι οπως το ειπες νομιζα οτι ενοεις πως με το miui (με την παραμετροποιηση και τις δυνατοτητες του) το root ειναι περιτο για σενα

Διάβασα το μήνυμα μου πριν και το διόρθωσα δίκιο έχεις αντί να γράψω greenify έγραψα magisk... το greenify δεν χρειάζεται, το magisk είναι εργαλείο...

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα αφού μλποκαρα τις διαφημίσεις με adguard δε χρειάζεται πλέον το root. Θα έβγαζα βέβαια κάποιες περιττές εφαρμογές συστηματος
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Βάλτε ένα pi-hole (τουλάχιστον σπίτι) και ξενοιάστε από τις διαφημίσεις. Ενα raspberry pi θες.

 

Ontopic: ποιες είναι οι διάφορές του S με το Pro είπαμε; Αξίζει αυτό το μαραφέτι; Θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον 4ετια..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Βάλτε ένα pi-hole (τουλάχιστον σπίτι) και ξενοιάστε από τις διαφημίσεις. Ενα raspberry pi θες.

 

Ontopic: ποιες είναι οι διάφορές του S με το Pro είπαμε; Αξίζει αυτό το μαραφέτι; Θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον 4ετια..

Nfc, 30W ταχεία φόρτιση, άλλη κάμερα και 6 GB αντί για 4 στην έκδοση με τα 64 GB αποθηκευτικό χώρο.

4ετια δεν νομίζω να αξίζει γιατί μετά θα θες 5G, amoled 90 Hz, και ίσως παραπάνω Ram. Επίσης θα έχει βγει καλύτερη κάμερα.

Αν και το Mido το είχα κρατήσει 4ετια, το επόμενο κινητό θα το αγοράσω νωρίτερα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια μια χαρά είναι σε αυτή την κατηγορία χρημάτων κατά την γνώμη μου, ίσως και 3 με κάποιες υπαναχωρήσεις... της μικρής μου με το redmi 5 plus μια χαρά βλέπω περπατάει η συσκευή φουλ φορτωμένη με social ( tik tok , Skype, face, msn YouTube όλη την ώρα). Βέβαια το χει δύο χρόνια κάτι όμως είναι το 4-64 , οπότε το 9 pro με μεγαλύτερη ραμ σίγουρα είναι πιο future proof.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα αφού μλποκαρα τις διαφημίσεις με adguard δε χρειάζεται πλέον το root. Θα έβγαζα βέβαια κάποιες περιττές εφαρμογές συστηματος

 

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό, χωρίς root, και απαλλάχτηκα απο κάμποσα περιττά:

https://news.xiaomi-miui.gr/bloatware-removal-tool-by-xiaomi-miui-hellas/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα αφού μλποκαρα τις διαφημίσεις με adguard δε χρειάζεται πλέον το root. Θα έβγαζα βέβαια κάποιες περιττές εφαρμογές συστηματος
Από που το κατέβασες;
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση κ κοινοποιηση- προσωπικό dns και βάζω dns.adguard.com νομίζω βέβαια αυτό είναι συνδρομητικό πέρα από κάποιο χρόνο δεν μου έχει ζητήσει κάτι πάντως και κάνει καλή δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση κ κοινοποιηση- προσωπικό dns και βάζω dns.adguard.com νομίζω βέβαια αυτό είναι συνδρομητικό πέρα από κάποιο χρόνο δεν μου έχει ζητήσει κάτι πάντως και κάνει καλή δουλεια

 

Με ένα απλό γκουγκλάρισμα βρίσκεται και σπασμένο στις τελευταίες του εκδόσεις. Και ναι είναι το καλύτερο για αρουτάριστες συσκευές. Αυτό έχω πριν αποφασίσω να ρουτάρω μια συσκευή μου, επομένως προτείνω κάτι δοκιμασμένο και αξιόλογο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/provlimata-me-to-wi-fi-antimetopizoyn-arketoi-christes-redmi-note-9s-kai-9-pro/

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα εγώ και οι ειδοποιήσεις κανονικότατα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταία έκδοση global 11.0.8.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/provlimata-me-to-wi-fi-antimetopizoyn-arketoi-christes-redmi-note-9s-kai-9-pro/

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχει βγει καμία έκδοση πρόσφατα redmi 9 που να έχει nfc?? Όχι το pro

Ξέρω ότι εκτός το pro δεν έχει καμία άλλη έκδοση ntc.

 

Κοιτάξτε αυτό....9ec16771c1efff333d698d493710a002.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ωραία ευχαριστώ φιλε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε χάσει τη μπάλα με το 9αρι. Πολλές εκδόσεις, παρόμοιες ονομασίες, πολλές αγορές (ήπειροι) και γίνεται ο χαμός.

Απ' ότι φαίνεται το pro global είναι η έκδοση που τα έχει όλα (ίσως εκτός από 4g+)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε χάσει τη μπάλα με το 9αρι. Πολλές εκδόσεις, παρόμοιες ονομασίες, πολλές αγορές (ήπειροι) και γίνεται ο χαμός.

Απ' ότι φαίνεται το pro global είναι η έκδοση που τα έχει όλα (ίσως εκτός από 4g+)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

5 συσκευές είναι, το δικό μας, το 9 Pro max (Ινδικό), το 9s, το 9 Pro (Ινδικό), και το 9 (σκέτο - όπου απ'όσο γνωρίζω δε διαχωρίζεται σε Ινδικό και global, είναι με τα ίδια specs).

 

Είναι κάτι που σε μπερδεύει για να βοηθήσουμε; Το 4G+ δεν έχει σχέση με τις εκδόσεις. Αλλά με τη χώρα που θα χρησιμοποιηθεί η συσκευή.

 

Εμένα ένα πράγμα με χάλασε, που δεν έδωσαν στο δικό μας τη 32άρα σέλφι του Ινδικού (9 Pro max). Ξενέρωτη και αψυχολόγητη κίνηση. Βέβαια μπορώ να υποθέσω ότι έκοψε κάτι απο την Ευρωπαϊκή αγορά, για να το δώσει στο RN10 όταν αυτό έρθει. Οπότε να το περιμένουμε με 32άρα. Το ερώτημα είναι γιατί δεν την έκοψε και απο το Ινδικό τη 32άρα.

Άβυσσος η ψυχή του Κινέζου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ τα έχω ξεδιαλύνει στο μυαλό μου.

Για αυτό και αποφάσισα να πάρω το προ, αλλιώς θα έπαιρνα το 9σ ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ τα έχω ξεδιαλύνει στο μυαλό μου.

Για αυτό και αποφάσισα να πάρω το προ, αλλιώς θα έπαιρνα το 9σ ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα ακριβώς. Ορίζουμε τις ανάγκες μας και αναλόγως κινούμαστε. Προσωπικά ήθελα NFC και το μέγιστο απο τη κάμερα, όπου στην ίδια σειρά με λίγα € παραπάνω παίρνεις κάμερα που θα σταθεί περισσότερο σε σχέση με το 9s σε βάθος χρόνου. Θεωρώ επίσης ότι πολλοί βιάστηκαν να πάρουν το 9s -πλήν εξαιρέσεων που ήθελαν άμεσα συσκευή- , (καθότι δεν ξέραμε και ούτε είχε ανακοινωθεί ο ερχομός του 9 Pro), καθότι η τιμολογιακή τους διαφορά δεν είναι τέτοια που να κάνει ασύμφορη την αγορά του 9 Pro. Νομίζω όσοι έκαναν υπομονή για το 9 Pro θα δικαιωθούν σε βάθος χρόνου γιατί το 9 Pro θα γεράσει με πιο αργούς ρυθμούς.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα live την παρουσίαση του προ και μόλις το είδα είπα αυτό θα πάρω

Έτσι και εκανα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα με τρελανει το 9s.σβηνω επαφες απο το viber μετα απο μια ημερα μετα παλι τις ξαναεμφανιζει.

τις σβηνω απο τις επαφες του τηλ,μετα απο μια ημερα ξαναεμφανιζονται στις επαφες του τηλεφωνου.θα τρελαθουμε;τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα live την παρουσίαση του προ και μόλις το είδα είπα αυτό θα πάρω

Έτσι και εκανα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ τα παρακολουθούσα μήνες πριν όλο το σκηνικό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα με τρελανει το 9s.σβηνω επαφες απο το viber μετα απο μια ημερα μετα παλι τις ξαναεμφανιζει.

τις σβηνω απο τις επαφες του τηλ,μετα απο μια ημερα ξαναεμφανιζονται στις επαφες του τηλεφωνου.θα τρελαθουμε;τι γινεται;

 

καμμια ιδεα παιδια;

Link to comment
Share on other sites

καμμια ιδεα παιδια;

Κοίτα οτι στις ξσναεμφανίζει στις επαφές του τηλεφώνου είναι λογικό απο την στιγμή που υπάρχουν στο viber διότι στις επαφές του τηλεφώνου φαίνονται επαφές απο παντου telegram what's up κτλ. το θέμα είναι αφ'ότου τις σβήνεις απο το viber γιατί ξαναεμφανίζονται. Από την άλλη στο viber εμφανίζονται επαφές αν το viber δει οτι τα συγκεκριμένα νούμερα τα έχεις στις επαφές σου.

 

Το κοίταξα λιγο κοιτα στις γενικές ρυθμίσεις του viber και απενεργοποίησε τον συνχρονισμό.d092dfd97253e19120542e4574a6a487.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...