Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το έκανα repro:

Αν πας να κατεβάσεις την μπάρα από το κέντρο κατεβαίνει μια χαρά, με/χωρίς notifications.

Αν πας από πάνω αριστερά/δεξιά δεν κατεβαίνει. Ούτε restart, ούτε τίποτε. Για bug της Sony μου φαίνεται.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλλον θα χρειαστεις επαναφορα. Δεν συμβαινει κατι τετοιο.Η μπαρα κατεβαινει απο καθε πλευρα. Μονο που θα ακουπησεις το δαχτυλο σε οποιοδηποτε σημειο της, ηδη εκτινεται και φαινονται τα quick settings και μετα την κατεβαζεις κι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα από παντού

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το wifi calling της cosmote δεν παιζει στο 5αρι μας (το σημα μου ειναι τραγικο μεσα στο σπιτι) και επειδη τα καρτελ μας δουλευουν και σε αυτο το θεμα και στα πανακριβα πακετα, θα παιξω voip για εξερχομενες κλησεις μεσω data/wifi οποτε κατα το ημισυ θα αντιμετωπιστει αυτο το θεμα κακου σηματος.

Αλλαγη σε Q με τον αριθμο μου και μονο για να παιρνω data απο τα φθηνα πακετα/δωρα τους. Οποτε ολα θα γινονται μεσω ιντερνετ.

Απο διαβασμα/μικρη ερευνα εδω στο φορουμ και με τη βοηθεια ενος μελους, τελικα ειναι πολυ απλο το ολο θεμα και εκθετικα πιο οικονομικο αν μιλατε αρκετα ή και λιγοτερο αλλα δεν θελετε να τρωτε τζαμπα πακετα και συμβολαια στο κεφαλι και υποχρεωση να βαζετε καρτες κλπ καθε μηνα. Υπαρχει και το viber out αλλα εχει χειροτερη ποιοτητα και εισαι υποχρεωμενος καθε μηνα να ακουμπας λεφτα.

Το voip παιζει ειτε με τις ρυθμισεις μεσα στον dialer ειτε με απλη εφαρμογη στο playstore που τελικα εχει καλυτερη ποιοτητα κλησης και εχεις πληρη ελεγχο του προφιλ/λογαριασμου σας.

Καντε τον κοπο οσοι θελετε να διαβασετε γι αυτο το θεμα γιατι κατα τη γνωμη του αξιζει με τα 1000 για τις τσεπες μας.

Link to comment
Share on other sites

παιδες με vodafone Που πιανει 5G στην Αθηνα να κανω μια δοκιμη αυριο που θα ανεβω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τσάμπα θα την κάνεις, αλλά δεν χάνεις τίποτα.

Απο του χρόνου νομίζω θα υπάρχει πλήρη κάλυψη παντού.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τσάμπα θα την κάνεις, αλλά δεν χάνεις τίποτα.

Απο του χρόνου νομίζω θα υπάρχει πλήρη κάλυψη παντού.

 

Νομίζω δίνει η Vodafone στο s21 αλλά δεν με ψήνει να αλλάζω σιμ μόνο για τη δοκιμή, έχω τη wind με σ21 και το σονυ με Vodafone. Τέλος πάντων θα το έχω ανοιχτό και βλέπουμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 5g μην τρέχετε να προλαβαιτε.

Στα Γιάννενα κατά τύχη έπιασα κάπου κεντρικά 5g και οι ταχύτητες ήταν γελοίες.

Εκτός αυτού εν κίνηση το σήμα γυρίζε σε 4g+ που πετούσε.

3962e6ec1b43c93b76bb6808af53dadd.jpg

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 5g μην τρέχετε να προλαβαιτε.

Στα Γιάννενα κατά τύχη έπιασα κάπου κεντρικά 5g και οι ταχύτητες ήταν γελοίες.

Εκτός αυτού εν κίνηση το σήμα γυρίζε σε 4g+ που πετούσε.

3962e6ec1b43c93b76bb6808af53dadd.jpg

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

Το ότι δείχνει 5g δεν σημαίνει ότι είναι πάντα πραγματικό.

Από εκεί και πέρα έχω δει μετρήσεις στα 700mbps πχ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία.... μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο στις ειδοποιήσεις?? βλέπω ότι ο ήχος είναι ίδιος στις ειδοποιήσεις και δεν μπορώ να ξεχωρίσω τα SMS από τις ειδοποιήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αμα πας στις ρυθμισεις των sms και πατησεις ρυθμισεις-ειδοποιησεις και μετα tap πανω στα δυο μενου με τους διακοπτες (εισερχομενα και αλλες ειδοποιησεις) ,μπορεις να επιλεξεις αλλο ηχο απο οτι υπαρχει στις γενκες ρυθμισεις ηχου του κινητου.Μην πειραξεις τους διακοπτες απλα κανε απλο tap στο καθε μενου ξεχωριστα και μετα θα κατεβεις στις συνθετες με το βελακι. Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αμα πας στις ρυθμισεις των sms και πατησεις ρυθμισεις-ειδοποιησεις και μετα tap πανω στα δυο μενου με τους διακοπτες (εισερχομενα και αλλες ειδοποιησεις) ,μπορεις να επιλεξεις αλλο ηχο απο οτι υπαρχει στις γενκες ρυθμισεις ηχου του κινητου.Μην πειραξεις τους διακοπτες απλα κανε απλο tap στο καθε μενου ξεχωριστα και μετα θα κατεβεις στις συνθετες με το βελακι.

Αλήθεια τώρα?

Πάω να τσεκάρω:)

Γιατί και εμένα με ενοχλούσε ότι τα sms έχουν ίδιο ηχο ηδοποιήσεων!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μας πεις. Ειναι λιγο χαζο το μενου και νομιζεις οτι με απλο tap θα κλεισει ο διακοπτης που βρισκεται δεξια...
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως έχεις δίκιο!

Τον άλλαξα!

Είναι τελείως χαζό να πρέπει να κάνεις όλο αυτό,είναι περίπλοκο!

Thank's:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως έχεις δίκιο!

Τον άλλαξα!

Είναι τελείως χαζό να πρέπει να κάνεις όλο αυτό,είναι περίπλοκο!

Thank's:)

Παρακαλω. Μαλιστα,αν και πολυπλοκο,μπορεις να εχεις αλλο ηχο για οποιο ειδος ειδοποιησεις θες μεσα σε καθε εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω. Μαλιστα,αν και πολυπλοκο,μπορεις να εχεις αλλο ηχο για οποιο ειδος ειδοποιησεις θες μεσα σε καθε εφαρμογη.

Σε κάποια ξένα forums ψάχνονται ακόμα με αυτό!:lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχισα να ψαχουλευω το κουμπι "Μην ενοχλειτε" το οποιο εχει καταπληκτικες δυνατοτητες.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Νομίζω βάζεις μέχρι απο ώρες μέχρι και ποιοι θες ή δεν θες να ενεργοποιείται?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Νομίζω βάζεις μέχρι απο ώρες μέχρι και ποιοι θες ή δεν θες να ενεργοποιείται?

 

Δειτε το λιγο. Στην ουσια οριζεις ποιος και τι μπορει να σε διακοψει(ατομο,συζητηση,μηνυμα,ξυπνητηρι κλπ κλπ),να οριζεις ποσο θα κραταει,χρονοδιαγραμμα,

αν θες να βλεπεις μονο οπτικες ειδοποιησεις ή καθολου και πολυ λεπτομερια.

Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιώ πάντα! 22:30-7:30 τέλος οι ήχοι και ειδοποιήσεις εκτός από κάποια νούμερα ή από επίμονες κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα,χωρις να την σεταρω,την ειχα ενεργοποιησει αλλα ελαβα κανονικα κληση και δεν το εψαξα παραπανω,για το ποσες ρυθμισεις εχει. Οποτε κλασσικα εβαζα αθορυθο.

Την αυτοματη ενεργοποιηση wifi αναλογα με τοποθεσια πως την δουλευετε; Δεν ενεργοποιειται το wifi αυτοματα μολις φτασω σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγες μέρες που μου ήρθε η 11 και τη πέρασα. Μέχρι στιγμής καμία τρελή διαφορά δεν είδα εκτός του ότι το κινητό Bugαρει σε απλά πράγματα όπως π.χ σερφάρισμα. Μάλλον πάω για clean install ... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πιθανων και εσυ θα χρειαστεις την επαναφορα. Το κινητο τρεχει νερακι σε ολα μεχρι στιγμης,μηδεν κολληματα, restarts μονο του κλπ. Λιγες αισθητικες αλλαγες αλλα ολα συνηθιζονται.

Μη ξεχασεις να παρεις back up

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...