Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά κάτσε λίγο με σταθερό χέρι μέχρι να την βγάλει.

Όλοι εδώ έχουμε πολύ καλές φωτογραφίες νυχτερινές με 1ii &5ii.

Κάτι κάνεις λάθος, βάλε φωτό εδώ όπως λέει ο Γιώργος να δούμε.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανέβασα ..βέβαια μετά είδα ότι στο pro App στο Α είχε ταχύτητα 1/8 που λογικό είναι να βγει κουνημενη . Έχεις στο χέρι μέχρι ποσό έχετε φτάσει κάτω σε shutter speed?

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανέβασα ..βέβαια μετά είδα ότι στο pro App στο Α είχε ταχύτητα 1/8 που λογικό είναι να βγει κουνημενη . Έχεις στο χέρι μέχρι ποσό έχετε φτάσει κάτω σε shutter speed?

 

Xperia 5ii

Στο auto πάει μέχρι 1/4 όπου με σταθερό χέρι βγάζει πολύ καλή φωτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό μου κάνει κάτι Κούλα που όπως κατι παγωματα με το sygic η κάτι κρασαρισματα της εφαρμογής Σκάι .μόλις σκάσει μύτη η 11 θα προχωρήσω σε hard reset αναγκαστικά μιας και το σιχαίνομαι γιατί θέλω 3 ώρες να το στήσω μετά . Αλλά ίσως καλύτερα έτσι . Με το που το πήρα μου έβγαλε κατευθείαν μια αναβάθμιση και άλλη μία η προχτεσινή ...άντε να δούμε αν θα σκάσει η 11 πριν το νέο έτος

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία και χαρές!!

Πηρα χθες την Spigen Liquid Crystal να βγαλω τις γιορτές, μου αρέσει να βλέπω και το κινητό ούτως ή άλλως. Αναμενόμενα εξαιρετικό fit και πιάνεις την συσκευή καλύτερα, πιο σταθερά.

Τώρα στις γιορτές θα ασχοληθώ σοβαρά με την Photo Pro εφαρμογή της κάμερας, με τις ρυθμίσεις κλπ ώστε να εξοικειωθώ.

 

Το συνολικό feeling της συσκευής είναι εξαιρετικό. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα μόνο το Tidal με εναν καλό συνδυασμό ακουστικών για να δω τι ήχο μπορεί να προσφέρει.

Αλήθεια, εχει συνδυάσει κανείς την συσκευή με noise cancellation ακουστικά της Sony? Σκέφτομαι να είναι η επόμενη αγορά..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα sony wf-1000xm3.

Μαμανε!

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία και χαρές!!

 

Πηρα χθες την Spigen Liquid Crystal να βγαλω τις γιορτές, μου αρέσει να βλέπω και το κινητό ούτως ή άλλως. Αναμενόμενα εξαιρετικό fit και πιάνεις την συσκευή καλύτερα, πιο σταθερά.

 

Τώρα στις γιορτές θα ασχοληθώ σοβαρά με την Photo Pro εφαρμογή της κάμερας, με τις ρυθμίσεις κλπ ώστε να εξοικειωθώ.

 

 

 

Το συνολικό feeling της συσκευής είναι εξαιρετικό. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα μόνο το Tidal με εναν καλό συνδυασμό ακουστικών για να δω τι ήχο μπορεί να προσφέρει.

 

Αλήθεια, εχει συνδυάσει κανείς την συσκευή με noise cancellation ακουστικά της Sony? Σκέφτομαι να είναι η επόμενη αγορά..

Εγώ με τα Sennheiser momentum 3 ...σούπερ

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά. Τα Sony WF-1000XM3 σκεφτόμουν και τα Sony WF-SP800N για να τα φοράω και στο τρέξιμο..

Έχω μέχρι στιγμής τα Huawei Freebuds Lite που μου έκαναν δώρο και τα Huawei ΑΜ61 Sport Headphones Lite που είχα πάρει. Τα πρώτα δεν είναι για τρέξιμο, πέφτουν με την μία και τα δεύτερα ενώ είναι οκ για να ακούς κάτι, το ledάκι χάλασε στο δίμηνο οπότε δεν ξέρεις αν φορτίζουν κλπ. Βέβαια δεν χάνουν ποτέ σύνδεση, είναι σταθερότατα. Αλλά οκ ακούς θόρυβο, όχι ήχο..

Θεωρώ πως μπορώ να κρίνω σχετικά καλά το θέμα ποιότητας ήχου μιας και έχουμε στην οικογένεια καλά συστήματα Hi Fi..

Για τα WF-1000XM3 αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν έχουν ear wing μέσα στο αυτί και φοβάμαι μην πέφτουν εύκολα από το αυτί. Όπως τα Huawei Freebuds Lite, που ούτε για περπάτημα δεν τα φοράω, μόνο με το laptop σε business calls κλπ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Τα WF-1000XM3 δεν κάνουν για τρέξιμο.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα WF-1000XM3 δεν κάνουν για τρέξιμο.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο γυμναστήριο πάντως που τα φοράω εγώ με βολεύουν :P

Παρέλαβα προχθές τη θήκη της spigen armor , και εγώ να πω ότι είναι πολύ ωραία θήκη αλλά δίνει πολύ όγκο στο κινητό. Περιμένω και της σόνυ να δω γιατί το σταντ θα με βολέψει πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Της Sony είναι λεπτή και πιάνεις το μέταλλο περιμετρικά που δίνει άλλη αίσθηση.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εχω χωρις θηκη και επιτελους απο εποχες Z1 Compact, ξαναεχω κινητο τηλεφωνο και οχι πλακακι.

Μετα το τελευταιο update βλεπω μεγαλη καταναλωση απο google play services.

Δεν ξερω αν ειναι τα γνωστα θεματα που ειχαμε και σε αλλες συσκευες που διορθωνοταν μονο με νεο update των services αλλα ειναι σπαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Της Sony είναι λεπτή και πιάνεις το μέταλλο περιμετρικά που δίνει άλλη αίσθηση.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έχεις; το σταντ πως το βλέπεις είναι καλό που βγάζει από πίσω η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν έχω!

Πολύ έξυπνο είναι το stand αυτό ιδίως για να στέκεται οριζόντια η συσκευή.

Απλά είναι λεπτή καί δεν προστατεύει πολύ όπως κάποιες άλλες το κινητό.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα WF-1000XM3 δεν κάνουν για τρέξιμο.

 

Ευχαριστώ για το σχόλιο.

 

Στο γυμναστήριο πάντως που τα φοράω εγώ με βολεύουν :P

Παρέλαβα προχθές τη θήκη της spigen armor , και εγώ να πω ότι είναι πολύ ωραία θήκη αλλά δίνει πολύ όγκο στο κινητό. Περιμένω και της σόνυ να δω γιατί το σταντ θα με βολέψει πιστεύω!

 

Στα όργανα ή και διάδρομο; Γιατί βασικά για τρέξιμο με ενδιαφέρει.

 

Ναι αυτήν έχω!

Πολύ έξυπνο είναι το stand αυτό ιδίως για να στέκεται οριζόντια η συσκευή.

Απλά είναι λεπτή καί δεν προστατεύει πολύ όπως κάποιες άλλες το κινητό.

 

Το σκέφτομαι κι εγώ, αλλά τώρα που έχουν κοπεί τα ταξίδια με αεροπλάνο δεν την βρίσω χρήσιμη.. Μόλις ξεκινήσουμε πάλι κάααποια στιγμή εκεί θα είναι λογικά, για να βλέπεις κάνα Netflix..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχετε αυτές τις ημέρες καμιά ενημέρωση applications από το Google play??

Εγώ εδώ και 3 ημέρες καμιά στο 1ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αυτές τις ημέρες καμιά ενημέρωση applications από το Google play??

Εγώ εδώ και 3 ημέρες καμιά στο 1ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έχω

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αυτές τις ημέρες καμιά ενημέρωση applications από το Google play??

Εγώ εδώ και 3 ημέρες καμιά στο 1ii

Οι μερες αυτες ειναι για ολο σχεδον τον κοσμο holidays (Χριστουγεννα-Πρωτοχρονια).

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό δηλαδή?

Να μην αρχίσω να ψάχνω κάποιο bug ή κάποια λανθασμένη ρύθμιση?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό δηλαδή?

Να μην αρχίσω να ψάχνω κάποιο bug ή κάποια λανθασμένη ρύθμιση?

Πιστευω πως ειναι λογικο οι προγραμματιστες ανα τον κοσμο να εχουν αυτες τις μερες off.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές ως προς τίς ημερομηνίες του Android 11

 

• Xperia 1 II: Δεκέμβριος 2020

 

• Xperia 5 II: Δεκέμβριος 2020

 

• Xperia 10 II: Ιανουάριος 2021

 

• Xperia 1: Φεβρουάριος 2021

 

• Xperia 5: Φεβρουάριος 2021

 

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2 μέρες μείνανε για να δούμε ...δεν το βλέπω πάντως

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή να ρυθμισουμε με κάποιον τρόπο το led, πόσο συχνά αναβοσβήνει και με τι ταχύτητα ?

Γενικά αναβοσβήνει πολύ γρήγορα, μέρα δηλαδή δεν προλαβαίνεις να το δεις, και ανά μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή να ρυθμισουμε με κάποιον τρόπο το led, πόσο συχνά αναβοσβήνει και με τι ταχύτητα ?

Γενικά αναβοσβήνει πολύ γρήγορα, μέρα δηλαδή δεν προλαβαίνεις να το δεις, και ανά μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

όχι δεν γίνεται αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή να ρυθμισουμε με κάποιον τρόπο το led, πόσο συχνά αναβοσβήνει και με τι ταχύτητα ?

Γενικά αναβοσβήνει πολύ γρήγορα, μέρα δηλαδή δεν προλαβαίνεις να το δεις, και ανά μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Δοκίμασε αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflow

Δουλεύει καλύτερα όταν είναι root το κινητό, αλλά και έτσι μπορείς να ρυθμίσεις ορισμένα πράγματα

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όσοι έχουμε σύνδεση σε cosmote να πάρουμε ένα τηλέφωνο ή να στείλουμε ένα mail μέσα από την εφαρμογή υποστήριξη που έχουμε για να πιέσουμε λίγο τα πράγματα ώστε να συνεργαστεί πιο γρήγορα το team της sony με την cosmote γισ να προσθέσουν το configuration της cosmote στο modem μας, μπας και δούμε και εμείς μια ώρα γρηγορότερα 5G;

Εκτός και αν το έχουν κάνει ήδη στο android 11 που θα πάρουμε μέσα στον Ιανουάριο

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...