Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει ερθει ηδη σε Αθηνα και Θεσσαλονικη αλλα μαλλον θα ειναι σε πολυ συγκεκριμενα σημεια ακομα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιμένοντας την θήκη να φτάσει (υποτίθεται θα έφτανε την Δευτέρα που πέρασε, ελπίζω να μην μπει 2021), έφαγε και μια καλή τούμπα από το τραπέζι στο σαλόνι, γλιστράει πολύ το άτιμο. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτε, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, μασίφ. :rolleyes:

Για να δούμε πότε θα έρθει και το Android 11. Ξέρουμε τι θα περιλαμβάνει, συνοπτικά;

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα, στείλε μου μήνυμα να σου δώσω εγώ μια δεύτερη που έχω να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα, στείλε μου μήνυμα να σου δώσω εγώ μια δεύτερη που έχω να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, δεν περίμενα να δω τέτοια απάντηση. :)

Αν δεν δω φως Δευτέρα-Τρίτη μπορεί και να σε ειδοποιήσω,αλλιώς θα περάσω να πάρω με clickaway την liquid crystal, φαίνεται σε Stock: :O

 

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις, η κάμερα (Photography Pro) θέλει αρκετή εξοικείωση για να αποδώσει.

 

Γενικά συμφωνώ με τον φίλο εδώ:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, δεν περίμενα να δω τέτοια απάντηση. :)

 

Αν δεν δω φως Δευτέρα-Τρίτη μπορεί και να σε ειδοποιήσω,αλλιώς θα περάσω να πάρω με clickaway την liquid crystal, φαίνεται σε Stock: :O

 

 

 

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις, η κάμερα (Photography Pro) θέλει αρκετή εξοικείωση για να αποδώσει.

 

 

 

Γενικά συμφωνώ με τον φίλο εδώ:

 

Βέβαια δικά σου χρήματα είναι αλλά γιατί δεν παραγγέλνεις μια από eBay με 6 ευρώ ίδια μη σου πω και καλύτερη .17 ευρώ επειδή λέει Spigen ?

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει από τέλη Νοεμβρίου θήκη και τζάμι από αμαζον ακόμα περιμένω. Φυλαμε το κινητό σαν χρυσό αυγό.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαθετω και γω τη θηκη μου αν θελει καποιος (οχι πωληση) μεχρι να ερθουν οι παραγγελιες σας που πιθανων αργουν λογω φορτου. Εμενα ηρθαν ολα οσα πηρα και απο ΕΒΑΥ,Ελλαδα και xtremeskins οποτε αν μπορβ,ευχαριστως να βοηθησω. Θεσσαλονικη
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει στέλνει μήνυμα. Εννοείται κι εγώ χωρίς χρήματα. Είναι στυλ spigen rough case. Άσχετο αλλά πολύ καλή θήκη σε σχέση με την αυθεντική.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιον browser χρησιμοποιειτε; Ψαχνοντας να βρω την πιο smooth αισθηση λογω και των 120ΗΖ και καποια αλλα πραγματακια,εμφανησιακα κυριως, του γουστου μου, απ οσους δοκιμασα,ο via browser μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.

Γραφω και στο αντιστοιχο topic για browsers αλλα ηθελα να ρωτησω και εδω τους κατοχους.

Link to comment
Share on other sites

Chrome.

Χαίρομαι που υπάρχουν καλά παιδιά εδώ που προσφέρονται να βοηθήσουν αφιλοκερδώς.

 

Μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα πω μπράβο ρε παιδιά.... μακάρι να ειχε ερθει και εμενα η δεύτερη....εχω ομως 2 τζαμακια για οποιον ειναι Λάρισα
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει μέσα στην εβδομάδα, αυτήν που περιμένω 3 βδομάδες, οποίος έχει όρεξη να στείλει Γιάννενα θήκη ας βοηθήσει παιδιά.

Εννοείται όχι αφιλοκερδως, για μένα δεν είναι σωστό.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μας. Στην στελνω και με ΚΤΕΛ οποτε θελεις για να παραλαβεις αμεσα,αν θες. Δεν μου ειναι δυσκολο. Κανε τη δουλεια σου και μου την επιστρεφεις οταν παραλαβεις τη δικη σου ή κρατα την και αυτην. Εγω την αγορασα απο Αθηνα και εκανε μερικες μερες και τωρα χειροτερεψε η κατασταση. Το τζαμακι ηρθε απο Σερρες. Μολις ανοιξε η Γενικη Ταχυδρομικη ξανα,στις 7-12,σε μια μερα την ειχα στα χερια μου. Οτι ξεκιναει-περναει απο Αθηνα τωρα, καθυστερει. Τα ΕΛΤΑ παλι εδω Θεσσαλονικη φερνουν γρηγορα,ακομα και αγορες απο Ε.Ε. αλλα τα εκτος αργουν γιατι λογικα ειναι ολα κολλημενα στο τελωνειο στην Αθηνα.
Link to comment
Share on other sites

Τον via browser θυμάμαι τον χρησιμοποιούσα στο sony xperia p... Πολύ καλός κι ελαφρύς browser. Τον άλλαξα με τον Opera, γιατί τα mb τα κατάπινε. Από τότε χρησιμοποιώ τον Opera, είναι και λίγο θέμα συνήθειας. Δεν μπορώ όμως να σας πω πως είναι ιδιαίτερα fluid.

Τον εγκατέστησα τον via, πολύ πιο fluid από opera, αλλά πάλι στην κατανάλωση είναι λίγο... αλμυρός.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω ενημερωθεί πότε θα έρθει το 5g ?

 

Xperia 5ii

 

Εχει ερθει...δεν βλεπεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δικά σου χρήματα είναι αλλά γιατί δεν παραγγέλνεις μια από eBay με 6 ευρώ ίδια μη σου πω και καλύτερη .17 ευρώ επειδή λέει Spigen ?

 

Xperia 5ii

 

Μόνο και μόνο για να πάω να την παραλάβω επι τόπου, γιατί κι από το ebay αν παραγγείλω δεν έχω ιδέα πότε θα παραλάβω :(

 

Εγώ Chrome χρησιμοποιώ, το μόνο που θα ήθελα είναι κάποια εφαρμογή να κόβει τις πολλές δαιφημίσεις χωρίς rootάρισμα, αν υπάρχει..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψέματα, σαν τις Spigen δεν βρίσκεις.

Κι ας είναι λίγο πιο ακριβές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψέματα, σαν τις Spigen δεν βρίσκεις.

 

Κι ας είναι λίγο πιο ακριβές.

2μιση φορές πάνω δεν είναι ΛΙΓΟ πιο ακριβές . Μέχρι πριν από 2 χρόνια μόνο Spigen αγόραζα ,τελικά κατάλαβα από αγορές μέσω ,ebay ότι και κάποιες άλλες είναι εξίσου καλές με τα μισά και λιγότερα χρήματα

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εξίσου καλές δεν νομίζω.

Οι Spigen έχουν φοβερά συστήματα προστασίας.

Οι άλλες μοιάζουν εμφανισιακά, αλλά ως εκεί.

Καλές επίσης οι Nillkin.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εξίσου καλές δεν νομίζω.

Οι Spigen έχουν φοβερά συστήματα προστασίας.

Οι άλλες μοιάζουν εμφανισιακά, αλλά ως εκεί.

Καλές επίσης οι Nillkin.

 

θεωρω οτι οι nillkin Κρατανε ισορροπια μεταξυ ποιοτητας και τιμης και ειναι πολυ πιο κομψες. spigen μονιμως χοντροκομενες. ακομα και μοντελα τυπου ultra thin βλεπεις ειναι οσο μια απλη nillkin. πολυ πολυ λεπτες και κομψες δεν βγαζει ποτε. για σοβαρη προστασια αριστες αλλα για απλη προστασια (δηλαδη για καποιον που προσεχει αρκετα και θελει κατι ισα να καλυπτει την επιφανεια του κινητου για προστασια δεν μαρεσουν)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οκ, οι Nillkin όμως οι περισσότερες σφίγγουν τόσο πολύ το κινητό, που πολλές φορές δυσκολεύεσαι να τις βγάλεις.

Εξαίρεση μία ωραία διάφανη που έχω στο Redmi note 8 pro μου και είναι εύκαμπτη χωρίς να σφίγγει καθόλου.

Και πολύ λεπτή και όμορφη αισθητικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Chrome χρησιμοποιώ, το μόνο που θα ήθελα είναι κάποια εφαρμογή να κόβει τις πολλές δαιφημίσεις χωρίς rootάρισμα, αν υπάρχει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα ενα μινι συγκριτικο με iphone 12 pro max Και note 20 ultra αν θελετε να ριξτε μια ματια και να πειτε αποψεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8113491#post8113491

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εξίσου καλές δεν νομίζω.

Οι Spigen έχουν φοβερά συστήματα προστασίας.

Οι άλλες μοιάζουν εμφανισιακά, αλλά ως εκεί.

Καλές επίσης οι Nillkin.

 

Πάντα χρησιμοποιούσα nilkin και θήκη και τζαμακια αγορασμενα από Ali η eBay. Φέτος δοκίμασα από spigen μιας και η nilkin δεν είχε κάτι για το τηλέφωνο μας.Της αγόρασα από Amazon.de 11 ευρω το τζαμακι και 9 τις θήκες.

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι ειδικά το τζαμακι είναι πολύ καλό,από το πέρασμα του έως την αφή και την αίσθηση.Η θήκες έχουν τέλεια εφαρμογή,η clear που την συγκρίνω με την Nature της spigen την θεωρώ ανώτερη.Οχι πως δεν θα γίνει η δουλειά σου και με φτηνότερα προϊόντα από Κίνα αλλά η spigen για μένα είναι κορυφή.

(Έχω και εγώ θήκη και τζαμακι που περισσεύουν όποιος θέλει μου λέει)

Link to comment
Share on other sites

 

Εξαιρετικό, ευχαριστώ! Χρησιμοποίησα τις IP που αναφέρει από AdGuard, αλλά βλέπω υπάρχουν κι άλλες.

 

Για να δούμε σήμερα αν θα περάσει ο ταχυδρόμος.. :rolleyes:

 

Αυτά που μου έχουν κάνει πολύ θετική εντύπωση είναι η οθόνη, η κατασκευή, το design και η κάμερα μέχρι στιγμής

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...