Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ το έκανα ποτέ και δεν χρειάστηκε

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως βλέπω ότι η αναβάθμιση του 1ii περιλαμβάνει κάποια χαρακτηριστικά που τα έχουμε στο 5ii όπως το battery care στο 80% η 90%,το MR στο photo pro(δεν ξέρω αν το είχε η το παραμετροποιουν).
Link to comment
Share on other sites

battery care το έχει το 1ιι

στην ουσία 4Κ 120 fps θα φέρει η το android 11 και το MR(Memory recall) στο photo pro

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάνει ποτέ φορμάτ σε αλλαγή android version και δεν είχα ποτέ προβλημα . Νομίζω δεν χρειάζεται ,τώρα αν σου κάτσει η στραβή τότε κανείς ένα reset και τελειώνει η ιστορία

 

Xperia 5ii

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου πω την αλήθεια πότε δεν το έχω σκεφτεί και δεν το έχω κάνει έτσι σε μεγάλες αλλαγές οπότε καλά είναι να το ξέρουμε ότι είναι καλύτερα έτσι.
Δεν είναι καλά , μόνο αν σου παρουσιάσει πρόβλημα αλλιώς τσάμπα κόπος είναι .εμένα ένα στήσιμο από την αρχή σημαίνει 3 ώρες ..

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ποτέ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση για μεγάλη αναβάθμιση και δεν είχα πρόβλημα. Μόνο αν ήταν υποχρεωτικό θα έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Οπως βολευεστε παιδια. Απλα παρτε back up καλου κακου οπως συμβουλευει και καθε κατασκευαστης πριν οποιοδηποτε update.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές ως προς τίς ημερομηνίες του Android 11

 

• Xperia 1 II: Δεκέμβριος 2020

 

• Xperia 5 II: Δεκέμβριος 2020

 

• Xperia 10 II: Ιανουάριος 2021

 

• Xperia 1: Φεβρουάριος 2021

 

• Xperia 5: Φεβρουάριος 2021

 

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πως κι ετσι μας πηγαν νωριτερα εμας με το 5αρι?

Σε σενα ηρθε Νικο?

όχι ακόμα!

Εννοείται μόλις έρθει θα ενημερώσω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές ως προς τίς ημερομηνίες του Android 11

 

• Xperia 1 II: Δεκέμβριος 2020

 

• Xperia 5 II: Δεκέμβριος 2020

 

• Xperia 10 II: Ιανουάριος 2021

 

• Xperia 1: Φεβρουάριος 2021

 

• Xperia 5: Φεβρουάριος 2021

 

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχα τώρα θα ελέγχουμε κάθε μέρα δλδ

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εδώ:

https://xpericheck.com/XQ-AS52

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η μεμβρανη υδροτζελ για οθονη και το carbon skin για πλατη και καμερες απο xtreme skins. Για αρχη θα βαλω το διαφανο ματ στις καμερες και οχι το carbon.

Ζητησα να εχει κοψιμο για να φαινεται το logo της Sony.

 

DSC-0102.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μονο ασχημο ειναι οτι μαζευει σκονη εκει στις ακρες και οτι χωρις θηκη , σκαλωνει το δαχτυλο, ειδικα αν χρησιμοποιεις χειρονομιες.

Σε ολα τα αλλα ειναι αψογο και δεν κραταει δαχτυλιες.

 

Εβαλα και το skin στην πλατη και καμερα οπως ειπα πιο πανω. Πολυ ωραια εφαρμογη εχει και μπορεις να το κολλησεις-ξεκολλησεις πολλες φορες μεχρι να βρεις την τελικη θεση με ακριβεια τριχας. Το σπρευ δεν χρειαζεται κατα την εγκατασταση (ειναι μονο για διαφανεις glossy μεμβρανες). Λιγα δευτερολεπτα ζεσταμα με πιστολακι και πιεση να φορμαστει κοντα στις ακρες και εγινε σουπερ.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις μήνυμα για ενεργοποίηση γυρνάει απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι στη λίστα των εγκεκριμένων συσκευών για την cosmote

Νομίζω σε μερικές μέρες και ας μην είναι στη λίστα, με ένα τηλέφωνο στο customer care θα ενεργοποιούν τη συσκευή όπως γινόταν παλιά όταν πρωτοξεκίνησε το volte.

 

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις μήνυμα για ενεργοποίηση γυρνάει απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι στη λίστα των εγκεκριμένων συσκευών για την cosmote

Νομίζω σε μερικές μέρες και ας μην είναι στη λίστα, με ένα τηλέφωνο στο customer care θα ενεργοποιούν τη συσκευή όπως γινόταν παλιά όταν πρωτοξεκίνησε το volte.

 

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι μύνημα ? Που ?

 

Xperia 5ii

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Αμα θελει παλι πιστοποιημενη συσκευη να πιασουμε 5G η cosmote, ζητω που καηκαμε... Σαν το wifi calling
Link to comment
Share on other sites

Αμα θελει παλι πιστοποιημενη συσκευη να πιασουμε 5G η cosmote, ζητω που καηκαμε... Σαν το wifi calling
Αυτό ήθελα να γράψω

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να παιξουν και τα δυο αργα ή γρηγορα.

Εδω ειναι το skin που σας ανεφερα. Το κινητο το χρησιμοποιω πλεον χωρις θηκη.

PSX-20201218-153250.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aυτην εχω παρει. Παρολο που λεει απο Βουλγαρια, ηρθε απο Αγγλια

https://www.ebay.com/itm/Screen-Protector-Cover-For-Sony-Xperia-5-II-Clear-TPU-Memory-FILM-/293813171209?_trksid=p2349624.m46890.l49292

Link to comment
Share on other sites

Από Cosmote μου είπαν ότι δε χρειάζεται κάποια ενέργεια από εμάς για 5G πχ μύνημα. Μόνο να φτάσει το 5G στην πόλη μας και να γίνει η συσκευή συμβατή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...