Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως πατηθηκε καταλαθως το κουμπι με το μικροφωνο καο κοπηκε εντελως ο ηχος σου; Οσες κλησεις μιλησα,οι 2-3 με ανοιχτη ακροαση, ηταν τελειες σε ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μηπως πατηθηκε καταλαθως το κουμπι με το μικροφωνο καο κοπηκε εντελως ο ηχος σου; Οσες κλησεις μιλησα,οι 2-3 με ανοιχτη ακροαση, ηταν τελειες σε ποιοτητα.
Όχι έκανα εκτεταμένες δοκιμές και ακουγομουν και άσχημα και με διακοπές. Με το που απενεργοποίησα το βόλτε και ξαναπήρα όλα τέλεια

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...Ελπιζω να φτιαχτηκε με το update η κατασταση.

 

Edit: Ηρθε απο ΕΒΑΥ η μεμβρανη υδροτζελ, πολυ γρηγοροτερα απο οσο περιμενα (15μερες περιπου). Ενω ελεγε απο Βουλγαρια,ηρθε απο Αγγλια.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε προχθές η αναβάθμιση.Το θετικό είναι ότι κάθε μήνα μέχρι στιγμής (θα μου πείτε 2 μήνες το έχουμε) κάνει αναβαθμίσεις.

Θα τοποθετήσω το full tempered glass της spigen να το δούμε και αυτό σε αντικατάσταση του airglass(μεμβράνη)από το protectionglass24.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί έχω την εντύπωση ότι το led σαν φακός είναι τπτ...πριν είχα το s8 και φώτιζε μια χαρά... επίσης σήμερα έλαβα τρίτη αναβάθμιση από την μέρα του unboxing....
Link to comment
Share on other sites

RGBC IR sensor λεγεται.

"The RGBC-IR sensor assists the image sensor by identifying and measuring the light source so that the camera can adjust the white balance accordingly. The result is pictures that reproduce colours just as you see them."

Link to comment
Share on other sites

Volte είναι οι κλήσεις 4g; Κι εγώ έχω την εντύπωση πως σε ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε το ίδιο. Θα το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Volte είναι οι κλήσεις 4g; Κι εγώ έχω την εντύπωση πως σε ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε το ίδιο. Θα το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι για δοκίμασε και ρώτα τον συνομιλητή σου αν σε ακούει καλα και καθαρά (σε ανοιχτή ακρόαση εννοώ )

 

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες εκανα δυο μετριας διαρκειας κλησεις,πανω απο 20 λεπτα συνολικα με ανοιχτη ακροαση αλλα δεν αντιμετωπισα παλι κατι τετοιο που αναφερατε. Ακουγα και με ακουγαν καμπανα και το ρωτησα επιτηδες. Την μια καλεσα εγω και την αλλη δεχθηκα την κληση,αν παιζει ρολο σε κατι.

Edit: Σημερα μου το εκανε και εμενα αυτο με την ανοιχτη ακροαση και Volte σε κληση 13 λεπτων. Συγκεκριμενα,μου ειπαν οτι ακουγομαι σαν να πηγαινοερχεται η φωνη. Μολις κλεισει η ανοιχτη ακροαση ολα καλα. Παντως,ενα παλιοτερο θεμα που αναφερθηκε πιο πισω, οτι μετα απο καποια λεπτα συνομιλιας οτι δεν ακουγομαστε στον συνομιλητη, αυτο σιγουρα δεν το αντιμετωπιζω ως τωρα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θα δώσουν και στο δικό μας την 11 την ίδια ώρα με το Χperia 1 ? Άσε η σειρά s20 την πήρε εχτές ...εμείς καλό Γενάρη και μάλιστα τέλη

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ναυαρχιδα,ειναι περισσοτερο καιρο στην αγορα και θα ηταν και ασεβεια στους κατοχους του 1ii κατα τη γνωμη μου. Ισως και οτι εχει στηθει πανω του το 11αρι. Υπομονη. Στο ΧΖ3 απο μαιο 2019 ειχα γινει beta tester android 10 και αργησε παρα πολυ το κανονικο update οποτε φετος θεωρω πως και ο Ιανουριος ειναι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ναυαρχιδα,ειναι περισσοτερο καιρο στην αγορα και θα ηταν και ασεβεια στους κατοχους του 1ii κατα τη γνωμη μου. Ισως και οτι εχει στηθει πανω του το 11αρι. Υπομονη. Στο ΧΖ3 απο μαιο 2019 ειχα γινει beta tester android 10 και αργησε παρα πολυ το κανονικο update οποτε φετος θεωρω πως και ο Ιανουριος ειναι μια χαρα
Το xz3 με ποια έκδοση είχε βγει ? 8 ?

 

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Με την 9 είχε πρωτοβγει το ΧΖ3

Και αν την πάρεις αργότερα την 11αρα τι θα γίνει?

Είμαι ο μοναδικός που δεν βιάζομαι?

Λες και θα γίνει κάτι το συνταρακτικό και θα πρέπει να την εχω πρώτος....

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι τώρα τι σε έναν μήνα, ίσα ίσα νομίζω ότι είναι καλύτερα μπας και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης
Link to comment
Share on other sites

Ηταν απο τις πρωτες συσκευες με 9αρι out of the box το ΧΖ3. Αγορασμενο αρχες Νοεμβριου 2018. Μη βιαστειτε με την μεταβαση σε 11. Στην αρχη συνηθως πολλα bugs εχουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά αν είναι μόνο δική μου εμπειρία αλλά όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ μου αρέσει το τηλέφωνο.

Χθες είχα την ευκαιρία να το συγκρίνω με Pixel 5 ενός φίλου.Δεν θα μιλήσω για ποιότητα κατασκευής στην οποία είμαστε πολύ μπροστά!!!

Νυχτερινή φωτογραφία,με το απλό camera App,μου άρεσαν πολύ του 5ii,πιο πραγματικές ειδικά όταν έχει λίγο φώς νομίζω είμαστε πολύ κοντά.Εκει που χάνουμε εξολοκλήρου είναι το νυχτερινό βίντεο και η σελφιε.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω.

Το 1ii και το 5ii έχουν κορυφαία κατασκευή και οι φωτογραφίες τους ιδίως οι νυχτερινές είναι εξίσου καλές με τόν ανταγωνισμό.

Έχουν ένα ιδιότυπο night mode που φέρνει πολύ καλά αποτελέσματα.

Καί ναι σε πιο σκοτεινές καταστάσεις το video δεν μου αρέσει καί εμένα.

Η selfie παλεύεται, δεν είναι άσχημη.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με την 9 είχε πρωτοβγει το ΧΖ3

 

Και αν την πάρεις αργότερα την 11αρα τι θα γίνει?

 

Είμαι ο μοναδικός που δεν βιάζομαι?

 

Λες και θα γίνει κάτι το συνταρακτικό και θα πρέπει να την εχω πρώτος....

Όχι δεν θα γίνει κάτι βρε απλά το αναφερω γιατί ναι μεν το 1 είναι η ναυαρχίδα αλλά και το δικό μας και βγήκε μετέπειτα και ας πουμε είναι η μίνι ναυαρχίδα

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει αρχίσει η διανομή του 11 ανά τόν κόσμο σήμερα!

Κοντά στο 1 giga θα είναι.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστε back up σιγα σιγα οι κατοιχοι του 1 ii και εμεις μετα. Πρεπει να γινει πεντακαθαρη εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστε back up σιγα σιγα οι κατοιχοι του 1 ii και εμεις μετα. Πρεπει να γινει πεντακαθαρη εγκατασταση.

 

Πεντακάθαρη γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μεγαλες αλλαγες λογισμικου, πρεπει να γινεται καθαρη εγκατασταση, ωστε να μην δημιουργηθουν θεματακια. Δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα ετσι αναφερεται παντου απο τους χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μεγαλες αλλαγες λογισμικου, πρεπει να γινεται καθαρη εγκατασταση, ωστε να μην δημιουργηθουν θεματακια. Δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα ετσι αναφερεται παντου απο τους χρηστες.

 

Να σου πω την αλήθεια πότε δεν το έχω σκεφτεί και δεν το έχω κάνει έτσι σε μεγάλες αλλαγές οπότε καλά είναι να το ξέρουμε ότι είναι καλύτερα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...