Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κι εγώ κάτοχος του N90. Το Sysinfo 13.sys που χρησιμοποιούσα στο 7650 έτρεχε

κανονικά ενώ τώρα όχι. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δω πληροφορίες σχετικά με το

κινητό μου;

μεγεια σου αν ειναι καινουργιο :)

δοκιμασε το about ;)

 

http://rapidshare.de/files/12567449/About.v.1.03.sis.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι.Στο Ν90 δουλεύουν μονο USIM? Έβαλα μια παλιά κάρτα που είχα και δεν δούλευε.Μου ζητούσε το ΡΙΝ το έβαζα και μετά μου το ξαναζητούσε.Όσες φορές και αν το έβαλα αυτό έκανε.Δοκίμασα την SIM σε άλλα δύο τηλέφωνα και δούλευε.Πρέπει να είναι υποχρεωτικά USIM για να δουλέψει στο Ν90? Με USIM άλλη που έχω δουλεύει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Στο Ν90 δουλεύουν μονο USIM? Έβαλα μια παλιά κάρτα που είχα και δεν δούλευε.Μου ζητούσε το ΡΙΝ το έβαζα και μετά μου το ξαναζητούσε.Όσες φορές και αν το έβαλα αυτό έκανε.Δοκίμασα την SIM σε άλλα δύο τηλέφωνα και δούλευε.Πρέπει να είναι υποχρεωτικά USIM για να δουλέψει στο Ν90? Με USIM άλλη που έχω δουλεύει.

 

Οχι εγω οποτε χρησιμοποιω την Ελληνικη SIM δουλευει κανονικα και ειναι περιπου 4 ετων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Στο Ν90 δουλεύουν μονο USIM? Έβαλα μια παλιά κάρτα που είχα και δεν δούλευε.Μου ζητούσε το ΡΙΝ το έβαζα και μετά μου το ξαναζητούσε.Όσες φορές και αν το έβαλα αυτό έκανε.Δοκίμασα την SIM σε άλλα δύο τηλέφωνα και δούλευε.Πρέπει να είναι υποχρεωτικά USIM για να δουλέψει στο Ν90? Με USIM άλλη που έχω δουλεύει.

 

Οχι δεν ειναι υποχρεωτικο,αρκει να μην ειναι πολυ παλια η καρτα ~ >5 χρονια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι την κάρτα την έχω πάνω απο 5 χρόνια.Στο 6630 που είχα πριν δούλευε πάντος.Κοστίζει πολύ να την αλλάξω??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι ακριβη.Αν δεν κανω λαθος ειναι καπου στα 15€.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Nikoskat. Κατέβασα το about, το εγκατέστησα, αλλά με μεγάλη μου λύπη

διαπίστωσα ότι είναι ρώσσικη εφαρμογή, με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνω τίποτα (πλήν

των αγγλικών βέβαια, όπου αναφέρονται λίγα πράγματα σχετικά με την συσκευή μου).

Καμμιά άλλη ιδέα μπας και μάθω πληροφορίες για την CPU, την οθόνη,κ.τ.λ.;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να μου πει κάποιος πως βλέπουμε full screen της φώτο (σε όλη την οθόνη) εκτός βέβαια από την επιλογή μεγέθυνση
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό. Οι φωτογραφίες είναι μεγάλης ανάλυσης κι όπως καταλαβαίνεις προσαρμόζονται στην οθόνη, έτσι ώστε να τις βλέπεις ολόκληρες.

Δηλαδή και πλήρη οθόνη να έχεις, πάλι το ίδιο πράγμα θα δεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε wer την ώρα που είσαι μέσα στη φωτογραφία, αν γυρίσεις το καπάκι στη θέση που το γυρνάς όταν τραβάς φωτογραφία κατευθείαν η εικόνα γυρνάει σε landscape και τη βλέπεις σχεδόν fullscreen. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω γενικώς όταν θέλω να δω τις φωτογραφίες μου γιατί έτσι είναι μεγαλύτερες.

Φυσικά μετά μπορείς να περιηγηθείς και στις υπόλοιπες με το joystick.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

το μενου το ν90 ειναι ιδιο με του ν70?

 

Ναι, τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει διαφορές.

 

Παιδιά πριν λίγο καιρό είχα ρωτήσει αν έχει πάρει κανείς θήκη και αν ναι ποια και από που. Σορυ αν γίνομαι κουραστικός που ξαναρωτάω. Ευχαριστώ

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει διαφορές.

 

Παιδιά πριν λίγο καιρό είχα ρωτήσει αν έχει πάρει κανείς θήκη και αν ναι ποια και από που. Σορυ αν γίνομαι κουραστικός που ξαναρωτάω. Ευχαριστώ

file exei diafores to n-90 exei pio oraia othoni kai to menou tou einai pollu kalo kai me teleia analysi!!

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Nikoskat. Κατέβασα το about, το εγκατέστησα, αλλά με μεγάλη μου λύπη

διαπίστωσα ότι είναι ρώσσικη εφαρμογή, με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνω τίποτα (πλήν

των αγγλικών βέβαια, όπου αναφέρονται λίγα πράγματα σχετικά με την συσκευή μου).

Καμμιά άλλη ιδέα μπας και μάθω πληροφορίες για την CPU, την οθόνη,κ.τ.λ.;

χιλια συγγνωμη φιλε μου. εχω δυο εκδοσεις και καταλαθος ανεβασα τη ρωσσικη(δεν ειμαι ρωσσος :D).

για δες αυτη φιλε μου :)

http://rapidshare.de/files/11051458/About.SIS.html

Link to comment
Share on other sites

Ego pantos epatha plaka me tin camera tou. To sygkrina dipla dipla me to Sharp V903 kai einai poly anotero.

ναι σιγουρα............παιδια μην ειστε τοσο nokiaκηδες..........υπαρχουν και αλλες εταιριες που βγαζουν καλα κινητα........και επειδη γινεται συγκριση καμερας και φακου μεταξυ n90 κaι v903 θα πω πως ας βρει η nokia πρωτα το optical zoom και μετα ας πουμε για το καλυτερο image-phone.δεν κανω περαιτερω αναλυση για φωτο γιατι θα με κραξετε.να λεμε και την αληθεια ομωσ ειναι το n90 καλυτερο στη νυχτερινη οχι ομωσ καλυτερο απο τα ericsson ου παιρνουν προσθετο flash.και για video δε γινεται συγκριση μεταξυ των 2 κινητων..ειναι :offtopic: το μηνυμα μου αλλα καλο ειναι να μη γινει μεταφορα στουσ διαξιφισμουσ στο n90 vs v903 ωστε να απαντησουν πιο πολλα ατομα.α,και αν ρωτησει καποιοσ αν εχω πιασει το n90 θα πω πως καποτε το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα............παιδια μην ειστε τοσο nokiaκηδες..........υπαρχουν και αλλες εταιριες που βγαζουν καλα κινητα........και επειδη γινεται συγκριση καμερας και φακου μεταξυ n90 κaι v903 θα πω πως ας βρει η nokia πρωτα το optical zoom και μετα ας πουμε για το καλυτερο image-phone.δεν κανω περαιτερω αναλυση για φωτο γιατι θα με κραξετε.να λεμε και την αληθεια ομωσ ειναι το n90 καλυτερο στη νυχτερινη οχι ομωσ καλυτερο απο τα ericsson ου παιρνουν προσθετο flash.και για video δε γινεται συγκριση μεταξυ των 2 κινητων..ειναι :offtopic: το μηνυμα μου αλλα καλο ειναι να μη γινει μεταφορα στουσ διαξιφισμουσ στο n90 vs v903 ωστε να απαντησουν πιο πολλα ατομα.α,και αν ρωτησει καποιοσ αν εχω πιασει το n90 θα πω πως καποτε το ειχα.

 

Ναι, ίσως και να τραβάει καλύτερες φωτογραφίες το V903 (πράγμα που δεν το ξέρω σίγουρα και αμφιβάλλω για τη διαφορά που μπορεί να έχουν, στην περίπτωση του Ν90 μιλάμε για φακό Carl Zeiss, δεν είναι παίξε-γέλασε), αλλά για μένα μετράει και το τι μπορείς να κάνεις τις φωτογραφίες που τραβάς, μόλις τις τραβήξεις. Δηλαδή, σε τι εύρος μπορεί να κάνει επεξεργασία το V903 τις φωτογραφίες που τραβάει σε σχέση με τα άπειρα προγράμματα που υπάρχουν για Symbian Series 60 και επομένως και για το Ν90???? Φυσικά η ερώτηση είναι ρητορική και δε χρήζει απάντησης...

Μία πτυχή του θέματος θίγω μόνο, προς Θεού δε θέλω να μειώσω την ούτως ή άλλως δεδομένη ισχύ του V903 στον τομέα κάμερας και μόνο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μεινουμε σε αυτα ,μην το συνεχισουμε ομως,thanks :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά μου παρουσίασε το πρόβλημα με τις μελωδιές που βγήκε στο Ν70....αυτό που στην αρχή για κανά δυο χτυπήματα δεν παίζει μελωδία και μετά αρχίζει το Νοκια Tune,ενώ τις μελωδίες τις έχω περάσει στη μνήμη του τηλεφώνου για πιθανά "κολλήματα" της κάρτας μνήμης....Τι να κάνω;;Να του περάσω το patch του Ν70...

Του έχει παρουσιαστεί κανενός το ίδιο πρόβλημα...Έχω το τελευταίο firmware(V 3.0545.5.1//07-11-05//RM-42)

Help Please!!!!

 

Edit:Δοκίμασα να περάσω το patch του Ν70,αλλά αφενώς δεν έκανε τίποτα όταν το πέρασα και από την άλλη μου έλεγε ότι είναι μόνο για Ν70....έχει αρχίσει και με εκνευρίζει....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ!!!!

Πρέπει να αναφέρω ότι όλα ήταν κομπλέ στη μία βδομάδα που το έχω και ξαφνικά σήμερα έγινε ότι έγινε....ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

 

Edit2:Δοκιμάζω και με μελωδίες του κινητού και ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

 

Edit3:Παιδιά νομίζω κάτι βρήκα!!!ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΚΑΙ ΤΟ THEME!!!Δια μαγείας όταν έβαλα το προεπιλεγμένο όλα έφτιαξαν(Μέχρι τώρα),το theme ήταν του bayXSonic το XP Red....Αυτά από μένα!

Link to comment
Share on other sites

:help: :help: :help: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ.ΕΧΩ ΤΟ Ν90 ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΩ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΑΥΡΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ "Η ΚΑΜΕΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΗΔΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ".ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΥΤΕ ΒΙΝΤΕΟ.ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ CARELINE ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΟΝΤΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΧΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ SHOP ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ.ΟΚ,ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ...ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΘΑ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ...
Link to comment
Share on other sites

:help: :help: :help: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ.ΕΧΩ ΤΟ Ν90 ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΩ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΑΥΡΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ "Η ΚΑΜΕΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΗΔΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ".ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΥΤΕ ΒΙΝΤΕΟ.ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ CARELINE ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΟΝΤΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΧΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ SHOP ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ.ΟΚ,ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ...ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΘΑ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ...

Προσπάθησε καταρχάς να απεγκαταστήσεις όσες εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει εσύ και σχετίζονται με την κάμερα. Αν η κατάσταση παραμένει ίδια, δοκίμασε ένα format (κράτησε αντίγραφο των επαφών σου και των αρχείων σου προηγουμένως, γιατί θα διαγραφεί ότι υπάρχει στην μνήμη του τηλεφώνου) πληκτρολογώντας στην αρχική οθόνη *7370#

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...