Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μήπως ξέρεταί εαν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να μπορέσω να κάνω το Ν90 WebCamera??? Στο 6680 είχα το Warelex Mobiola WebCam USB....Μήπως υπάρχει κάτι ανάλογο και για το Ν90???? HELP!!!!:wacko:

το εχεις δοκιμασει και στο Ν90;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναί το έχω δοκιμάσει αλλά....δε δουλέυει.....Κάποιο άλλο ανάλογο πρόγραμμα υπάρχει??

Δεν το έχω χρησημοποιήσει αλλά δεν χάνεις τίποτα, δοκιμάζοντάς το.

ETI.Power.Toys.Series.FlyCam.v1.00.S60.SymbianOS

Ψάξτο στο i-Phone forum:)

 

With FlyCam, it turns your Symbian handphone into a high quality portable Real-time video cam to enhance your chatting.

It transforms your Bluetooth Camera phone into a PC-compatible webcam that's 100% compatible with all camera applications for MSN Messenger, Yahoo! Messenger, Netmeeting, etc.

No need to buy another piece of gadget, just install IT into your phone. It is easily one of the most affordable webcams!

 

Στην αναζήτηση που υπάρχει σ' αυτό το site, δώσε *WebCam* και θα βρείς και πολλά άλλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί το Ν90 δεν μπορεί να αναπαράγει βίντεο τραβηγμένα από 6280;

Το αρχείο είναι 3gp και στο κινητό μου μου βγάζει σφάλμα και παίζει μόνο ο ήχος. Το περίεργο είναι ότι ακόμη και στο pc με το multimedia player του pcsuite το βίντεο δεν παίζει...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί το Ν90 δεν μπορεί να αναπαράγει βίντεο τραβηγμένα από 6280;

Το αρχείο είναι 3gp και στο κινητό μου μου βγάζει σφάλμα και παίζει μόνο ο ήχος. Το περίεργο είναι ότι ακόμη και στο pc με το multimedia player του pcsuite το βίντεο δεν παίζει...

μαλλον γιατι εχει VGA αναλυση.:O

Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες... Παρηγγειλα αυτήν εδώ την κάρτα... Κάνει έτσι?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569782

yeap ;)

Link to comment
Share on other sites

xerete

ti xerete lipate o yannaros_gr molis efage mia kali voutia to kinito mou kai apektise kana dio gratzounies panw apo to mikrofono kai ena kommataki efige apo dipla,akrivos katw apo kei pou kleinei to kapaki gia tin mmc.To kommati pou diplwnei otan klisoume to kinito, klinei kapws strava, elaxista alla exei stravwsei ligo.Giauto peite kana kalo magazi na to kanw service na sfixoun kai kamia vida giati an perimenw apo ton ote prokopi.....tin evapsa.kai an gnwrizete kai poso peripou tha paei to malli peite to.

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

einai 3g??? skopeuei na ginei?

Το ν90? Φυσικα και ειναι.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον.....

Το εχω εδω κ κανενα μηνα τωρα κ ειμαι ικανοποιημενος,ΑΛΛΑ εβγαλε ενα σημαντικο κουσουρι....

Χωρις να πεσει ποτε κατω ή να χτυπηθει εστω στο ελαχιστο,εδω κ 2 βδομαδες περιπου κλεινει απο μονο του αν κλεισω πχ το πορτακι κανονικα κ οχι με τον "μαλακο" τροπο ή οποτε βγαζω το USB...

Κ κλεινει με τροπο περιεργο,σα να αργοσβηνουν ολα απ τις οθονες...

 

Καμια ιδεα?Ειμαι Αγγλια πλεον κ το αγορασα απο Ελλαδα οποτε...on my own...

Tελικα το πηγα σε ενα Nokia Club,το προβλημα ηταν οτι η μπαταρια "κολυμπουσε" κ δεν εκανε καλη επαφη μερικες φορες ή εκλεινε οταν τραβουσε πολυ ρευμα...

 

Κ η greek patent απ το παλικαρι του μαγαζιου-->

http://img213.imageshack.us/img213/9633/p62119084go.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το πηγα σε ενα Nokia Club,το προβλημα ηταν οτι η μπαταρια "κολυμπουσε" κ δεν εκανε καλη επαφη μερικες φορες ή εκλεινε οταν τραβουσε πολυ ρευμα...

 

Κ η greek patent απ το παλικαρι του μαγαζιου-->

http://img213.imageshack.us/img213/9633/p62119084go.th.jpg

Etsi etsi! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια...ειμαι καινουργιος εδω

ο λογος που εψαξα και σας βρηκα ηταν κυριως

για τα προβληματα που αντιμετωπιζω με το Ν90μου

 

...υστερα απο προσεκτικο διαβασμα ολων οσων διαβασα εδω

κατεληξα στο οτι :

 

1 : Προβλημα στα ΜΡ3 κ στον ηχο (καθυστερηση 3-5 δευτερολεπτον ή

παραμορφωση) οταν εχεις αλλαξει Theme

2 : Ενα φορματ καθε ενα μηνα ειναι ο καλητερο

3 : Οσο λιγοτερες εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες τοσο το καλητερο

4 : Η εκθεση αργει χωρις να παιζει ρολο η αναβαθμιση

5 : Mπαταρια που δεν κραταει παραπανω απο 30ωρες με κανονικη χρηση

 

...αυτα διαπιστωσα μεχρι στιγμης χωρις να το εχω κανει καποια

αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βελτιώσεις στην νέα έκδοση λογισμικού στα αγγλικά και αναλυτικά:

Nokia N90 RM-42 MCU SW 5.0607.7.3

 

Changes when upgrading............................

- Out of Memory management optimization

 

Ο συγκεκριμένος όρος μ' έκανε ν' αναρωτηθώ αν τελικά το πρόβλημα της πλήρους μνήμης θα επιλυθεί, ή θα απλώς θα το «φτιασιδώσουν».

Έκανα την τελευταία αναβάθμιση και τελικά απ' ότι διαπιστώνω συμβαίνει το δεύτερο.

Δεν ξέρω αν συμβαίνουν μόνο στην δική μου συσκευή, αλλά..

1. Εμφανίζεται πλέον μήνυμα πλήρους μνήμης στα εισερχόμενα μηνύματα, όταν αυτά δεν ξεπερνούν τα 40-50 και τα οποία αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης, όπου ο χώρος είναι ουσιαστικά απεριόριστος. Το ωραίο είναι, πως και να διαγράψω τα υπάρχοντα μηνύματα, το φακελάκι δεν σταματά ν΄αναβοσβύνει και θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο για να δεχτώ τα νέα μηνύματα.

2. Η εξωτερική οθόνη γίνεται λευκή και χρειάζεται και πάλι επανεκκίνηση.

3. «Παγώνει» το μενού με την διαφορά ότι δεν εμφανίζεται το μήνυμα της πλήρους μνήμης (μάλλον αυτό θα εννοούσαν με τον όρο optimization :lol: ) κι εννοείται ότι η συσκευή χρειάζεται και πάλι επανεκκίνηση.

 

Με λίγα λόγια..

Nokia το μεγαλείο σου..

ή..

Ποτέ ξανά Nokia..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι το κινητό;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος όρος μ' έκανε ν' αναρωτηθώ αν τελικά το πρόβλημα της πλήρους μνήμης θα επιλυθεί, ή θα απλώς θα το «φτιασιδώσουν».

Έκανα την τελευταία αναβάθμιση και τελικά απ' ότι διαπιστώνω συμβαίνει το δεύτερο.

Δεν ξέρω αν συμβαίνουν μόνο στην δική μου συσκευή, αλλά..

1. Εμφανίζεται πλέον μήνυμα πλήρους μνήμης στα εισερχόμενα μηνύματα, όταν αυτά δεν ξεπερνούν τα 40-50 και τα οποία αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης, όπου ο χώρος είναι ουσιαστικά απεριόριστος. Το ωραίο είναι, πως και να διαγράψω τα υπάρχοντα μηνύματα, το φακελάκι δεν σταματά ν΄αναβοσβύνει και θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο για να δεχτώ τα νέα μηνύματα.

2. Η εξωτερική οθόνη γίνεται λευκή και χρειάζεται και πάλι επανεκκίνηση.

3. «Παγώνει» το μενού με την διαφορά ότι δεν εμφανίζεται το μήνυμα της πλήρους μνήμης (μάλλον αυτό θα εννοούσαν με τον όρο optimization :lol: ) κι εννοείται ότι η συσκευή χρειάζεται και πάλι επανεκκίνηση.

 

Με λίγα λόγια..

Nokia το μεγαλείο σου..

ή..

Ποτέ ξανά Nokia..

 

Αυτά φίλε μου δεν συμβαίνουν στην δική μου συσκευή.

Θα σου συμβουλευα ένα hard reset στο κινητό και μια μορφοποίηση της απεριόριστης μνήμης της κάρτας σου.

Αν και πάλι συναντήσεις παρόμοια προβλήματα είμαι σίγουρος ότι κάποιο nokia club θα βρίσκεται στη γειτονιά σου να σου λύσει όλα σου τα προβλήματα (και δωρεάν φυσικά εντός εγγύησης):)

1 : Προβλημα στα ΜΡ3 κ στον ηχο (καθυστερηση 3-5 δευτερολεπτον ή

παραμορφωση) οταν εχεις αλλαξει Theme

2 : Ενα φορματ καθε ενα μηνα ειναι ο καλητερο

3 : Οσο λιγοτερες εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες τοσο το καλητερο

4 : Η εκθεση αργει χωρις να παιζει ρολο η αναβαθμιση

5 : Mπαταρια που δεν κραταει παραπανω απο 30ωρες με κανονικη χρηση

1)Γενικότερα οι αλλαγές θέματος δημιουργούν προβλήματα

2)Μύθος

3)Τεράστιος μύθος

4)Αυτό δυστυχώς ισχύει

5)Και αυτό ισχύει, αλλά μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για μια εκπληκτικής ποιότητας μπαταρία, χωρίς προβλήματα μνήμης και με πολύ ταχεία φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, φίλε μου..

Έχω αποφασίσει να του κάνω ένα hard soutarisma να ησυχάσω μια και καλή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1. Εμφανίζεται πλέον μήνυμα πλήρους μνήμης στα εισερχόμενα μηνύματα, όταν αυτά δεν ξεπερνούν τα 40-50 και τα οποία αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης, όπου ο χώρος είναι ουσιαστικά απεριόριστος. Το ωραίο είναι, πως και να διαγράψω τα υπάρχοντα μηνύματα, το φακελάκι δεν σταματά ν΄αναβοσβύνει και θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο για να δεχτώ τα νέα μηνύματα.

Και θα 'χει πλάκα λέει, να φταίει αυτή η μικρή ρυθμισούλα...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, το έχω στα 300 μηνύματα.

Την συσκευή την έχω έναν χρόνο φίλε μου και πίστεψέ με την ξέρω απ' έξω κι ανακατωτά.

Το έχω ξαναπεί και σε άλλο θέμα. Η συσκευή έχει πολύ καλές προδιαγραφές, αλλά στην τελική χρήση είναι κάπως «δισκοίλια». Και δεν μπορώ να δεχτώ τέτοια κουσούρια για ένα τηλέφωνο των 600+€.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Είμαι ένας νέος κάτοχος του νόκια Ν90 και ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια....

1)γίνεται να βγάλω τον κωδικό κλειδώματος γιατί μου σπάει τα νεύρα?

2)πρέπει να κάνω κανένα firmware update και αν ναι με τι καλώδιο και πως ακριβώς(το καλώδιο που είχε μέσα το είχε χάσει ο πατέρας μου)

3)βίντεο μπορώ να τραβήξω χωρίς να ξεδιπλώσω τη συσκευή?

4)για πείτε κανά κολπάκι του κινητού....

ευχαριστώ πολύ όποιον κάνει τον κόπο να μου απαντήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Είμαι ένας νέος κάτοχος του νόκια Ν90 και ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια....

1)γίνεται να βγάλω τον κωδικό κλειδώματος γιατί μου σπάει τα νεύρα?

2)πρέπει να κάνω κανένα firmware update και αν ναι με τι καλώδιο και πως ακριβώς(το καλώδιο που είχε μέσα το είχε χάσει ο πατέρας μου)

3)βίντεο μπορώ να τραβήξω χωρίς να ξεδιπλώσω τη συσκευή?

4)για πείτε κανά κολπάκι του κινητού....

ευχαριστώ πολύ όποιον κάνει τον κόπο να μου απαντήσει!!!

1.Για ποιον λόγο θες να αφαιρέσεις των κωδικό κλειδώματος :confused: ;

2.Είναι προτιμότερο να απευθυνθείς σε κάποιο Nokia Shop για τον συγκεκριμένο σκοπό.

Θα σου κάνουν δωρεάν την αναβάθμιση,εφόσον το κινητό σου έχει παρουσίασει ένα οποιοδήποτε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1.θέλω να το αφαιρέσω γιατί όταν πχ το έχω κλειστό πολύ ώρα και θέλω να βγάλω φωτό χωρίς να το ανοίξω μου λέει ότι είναι κλειδωμένο

2.την εγγύηση επίσης την έχουμε χάσει θα μου πουν να τα σκάσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Είμαι ένας νέος κάτοχος του νόκια Ν90 και ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια....

1)γίνεται να βγάλω τον κωδικό κλειδώματος γιατί μου σπάει τα νεύρα?

2)πρέπει να κάνω κανένα firmware update και αν ναι με τι καλώδιο και πως ακριβώς(το καλώδιο που είχε μέσα το είχε χάσει ο πατέρας μου)

3)βίντεο μπορώ να τραβήξω χωρίς να ξεδιπλώσω τη συσκευή?

4)για πείτε κανά κολπάκι του κινητού....

ευχαριστώ πολύ όποιον κάνει τον κόπο να μου απαντήσει!!!

1)μενού-ρυθμίσεις-ασφάλεια-τηλέφωνο και SIM-περίοδος αυτ.κλειδ. = καμία

2)συμφωνώ με τον denior. 15 ευρόπουλα

3)Όχι

4)Καλορίζικο. Κατέβασε το pdf manual από ΕΔΩ :)

EDIT: ρίξε και μια ματιά ΕΔΩ. Πρόκειται για ένα απο τα καλύτερα reviews που έχω δει εδώ στο forum μας για κινητό, το οποίο συνέταξε ο mirror of sorrow.Αλήθεια γιώργο, που είσαι ??? :confused:

Προσωπικά, μου λείπουν οι απόψεις σου !!!!

Η συσκευή έχει πολύ καλές προδιαγραφές, αλλά στην τελική χρήση είναι κάπως «δισκοίλια»
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ Porfyras....3 τελευταίες ερωτησούλες και δε σας ξαναπρήζω!

1)Για να περνάω αρχεία στο κινητό να πάρω καλώδιο η bluetooth για το pc?το καλώδιο πιο γρήγορο ε?(και πιο φθηνό?)

2)αξίζει να πάω να κάνω firmware update ή δεν πολυέχει διαφορές?

3)μπορώ την εικόνα που βάζω στην οθόνη να τη βάλω φόντο σε ολόκληρη την εσωτερική οθόνη και όχι σε μέρος της όπως μου τη βάζει τώρα?

το manual του κινητού το έχω αλλά δεν πολυβγάζω άκρη και το review το είχα διαβάσει πριν πείσω το μπαμπά μου να μου το χαρίσει ;-)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ Porfyras....3 τελευταίες ερωτησούλες και δε σας ξαναπρήζω!

1)Για να περνάω αρχεία στο κινητό να πάρω καλώδιο η bluetooth για το pc?το καλώδιο πιο γρήγορο ε?(και πιο φθηνό?)

2)αξίζει να πάω να κάνω firmware update ή δεν πολυέχει διαφορές?

3)μπορώ την εικόνα που βάζω στην οθόνη να τη βάλω φόντο σε ολόκληρη την εσωτερική οθόνη και όχι σε μέρος της όπως μου τη βάζει τώρα?

το manual του κινητού το έχω αλλά δεν πολυβγάζω άκρη και το review το είχα διαβάσει πριν πείσω το μπαμπά μου να μου το χαρίσει ;-)

1)Στη θέση σου θα προτιμούσα την αγορά ενός Card Reader.Είναι ο πιο εύκολος και γρήγορος τρόπος για να μεταφέρεις αρχεία στο κινητό τηλέφωνο.

 

2)Ναι,αξίζει.Πολλά μικροπροβλήματα της πρώτης έκδοσης εξαλείφονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...