Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τυπώνω κανονικά μέσα από parallels. Κάνε τον εκτυπωτή shared από το OS X και θα τον δουν τα windows δικτυακό.

 

Το θέμα είναι ότι ο εκτυπωτής δεν δουλεύει στο OSX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα δε δουλεύει στο Χ δύσκολα θα τον δει το parallels. Γιατί δεν δουλεύει όμως, ποιός εκτυπωτής είναι;
Link to comment
Share on other sites

με γειές, με γειές!!!!!!!!

 

Μπορεί να μην υπάρχει driver για το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά να παίζει με driver άλλου. Για πες ποιος είναι μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

re paida, otan ega8istas apo tin arxi to MAC OS X 10.4 den zitazei pou8ena cd key i kapou activation!?

 

etsi xima sto kima to ega8istas?!?!??!?!?!?!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω ότι το DVD που σου έρχεται με το μακ, δεν μπορείς να χρησιμοποιηθεί για άλλο μακ. Είναι κάτι σαν recovery cd. Αν θες να κάνεις εγκατάσταση σε πολλά μακ πρέπει να αγοράσεις retail version.

120,00€ home, bussiness, ultra, basic version!!!! (Steve's saying!!!!)

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ποιός είναι ο καλύτερος player για Mac;;

Απ'ότι έμαθα ο BS Player (δυστυχώς) δεν παίζει και για να πω την αλήθεια, τον VLC Player δεν τον πάει καθόλου. Κανείς;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό για τον VLC; Διότι παίζει σχεδόν τα πάντα... (Να βάλεις και το flip4mac).
Link to comment
Share on other sites

σαν interface δε μου αρέσει. That's all :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε δουλεύει στο Χ δύσκολα θα τον δει το parallels. Γιατί δεν δουλεύει όμως, ποιός εκτυπωτής είναι;

 

Ένα ηλίθιο πολυμηχάνημα laser της Xerox. Και είχα πει να μην ξαναπάρω Xerox λόγω της ελλιπούς υποστήριξης σε linux που το είχα δοκιμάσει, αλλά δεν περίμενα ότι δεν θα παίζει ούτε σε mac :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω ότι το DVD που σου έρχεται με το μακ, δεν μπορείς να χρησιμοποιηθεί για άλλο μακ. Είναι κάτι σαν recovery cd. Αν θες να κάνεις εγκατάσταση σε πολλά μακ πρέπει να αγοράσεις retail version.

120,00€ home, bussiness, ultra, basic version!!!! (Steve's saying!!!!)

 

e? ma me to DVD pou ir8e to MAC mou ekana mia egatastasi se ena allo MAC xwris provlima, kai pali den zitise kodikous kai acivation!

 

ti paizei me ta MAC re paidia!?

 

ta leitourgika tous an einai etsi xyma sto kima, giati na plirwsei kaneis na parei to leitourgiko1?!?!?!?!?!?!?!!?!??!?!?!?!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, όλοι οι άλλοι που έχουν Windows τα έχουν αγοράσει;

 

Αν θες να είσαι νόμιμος, το αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

ok simfonw!

 

alla sta windows SPAS kati! (key maker , registry , kati pirazeis telos panton)

sta MAC etsi ksera!?

pernas to leitourgiko xwris na parakampseis kamia prostasia apo tin apple!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα από το brand-new Black Macbook μου. Απίθανο είναι πραγματικά. Και ας αρχίσω τώρα τις ερωτήσεις: Η εναλλαγή γλώσσας με ποιο shortcut γίνεται γιατί είναι λίγο κουραστικό αυτό το "άλλαξε-ξανάλλαξε" με το εικονίδιο :ρ

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ok simfonw!

 

alla sta windows SPAS kati! (key maker , registry , kati pirazeis telos panton)

sta MAC etsi ksera!?

pernas to leitourgiko xwris na parakampseis kamia prostasia apo tin apple!?

Μην ξεχνάς ότι το προϊόν της MS είναι τα ίδια τα Windows, οπότε πρέπει να (προσπαθήσει να) το προστατέψει. Το πρωτεύον προϊόν της Apple είναι τα μηχανήματά της και όχι το Χ. Το Χ το χρησιμοποιεί για να σε κάνει να αγοράσεις μηχάνημα δικό της. Γι'αυτό άλλωστε δεν πρόκειται ποτέ να δούμε επίσημα Χ να τρέχει και σε άλλους υπολογιστές εκτός από macs.

Παιδιά, αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα από το brand-new Black Macbook μου. Απίθανο είναι πραγματικά. Και ας αρχίσω τώρα τις ερωτήσεις: Η εναλλαγή γλώσσας με ποιο shortcut γίνεται γιατί είναι λίγο κουραστικό αυτό το "άλλαξε-ξανάλλαξε" με το εικονίδιο :ρ

Μηλαράκι-space. Αν πατώντας το σου βγάζει το spotlight πήγαινε στο Preferences/Keyboard/Keyboard shortcuts και άλλαξέ το!

Πρώτες εντυπώσεις;

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο τo μηλαράκι!!!!

Eνώ με το pc "αγόραζα" και "αγοράζω" μέσω etorrent, στο μακ με έχει πιάσει μια τάση νομιμότητας!!! Δεν ξέρω γιατί, μάλλον με έχει καταβάλει το distortion field του Jobs. Πάντως 120€ για ένα φοβερό λειτουργικό και σε σύγκριση με τα ευρώπουλα που σκας για να πάρεις τα σvista δεν είναι μεγάλο ποσό.

Μέχρι και ο Dvorak είπε καλή κουβέντα για τα μακ. Με το ζόρι το ξεστόμισε βέβαια.

Σε λίγο θα το γυρίσει και ο Thurrott και βλέπω τον Άλεξ να ψάχνει μέντορα :lol:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το iLife 06 και μια συνδρομή .mac 5 ατόμων από το ebay, σε τιμή περίπου στο 1/3 της κανονικής.

 

Πιστεύω ότι το θέμα νομιμότητας έχει να κάνει και με το ότι οι εφαρμογές που αναζητά κανείς είναι συνήθως μικρές και φθηνές, που τις φτιάχνουν άνθρωποι σαν και μας και που λες "ε, αφού μου αρέσει και τη βρίσκω χρήσιμη, γιατί όχι;"

:)

 

Τέλος: http://www.maczot.com

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαπατεωνιά μου φαίνεται η φωτό.

Anyway, θα ήθελα κάτι σαν αυτό για καινούριο πληκτρολόγιο. Πραγματικά σπέρνει.

 

http://www.artlebedev.com/everything/optimus/optimus_maximus_01.jpg

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή από το Macbook δηλαδή (εννοώ του stereo).

Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει, μου δείχνει κάπως άβολο. Μ' αρέσουν τα μεγάλα, άνετα πληκτρολόγια σε desktop, αυτό μου φαίνεται λίγο style over function.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου πρόσφατα (δεν θυμάμαι) ότι θα το σπρώξει άλλη εταιρεία με τιμή γύρω στα 300$. Πολλά είναι πάλι αλλά πραγματικά είναι φοβερά λειτουργικό και πρωτότυπο.

Η apple μπορεί να το πούλαγε και 150$ με τις τιμές που μπορεί να εξασφαλίσει. Οι άλλοι τι έχουν; μια μικρή εταιρεία. Δεν πετυχαίνεις ίδιες τιμές.

Ανοίγεις photoshop και σου γυρνάει τα shortcuts όλα πάνω, παίζεις adventure το ίδιο. Μεγάλη υπόθεση

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Μηλαράκι-space. Αν πατώντας το σου βγάζει το spotlight πήγαινε στο Preferences/Keyboard/Keyboard shortcuts και άλλαξέ το!

Πρώτες εντυπώσεις; :)

 

Τhanks!! Και το ρωτάς;; Είμαι ερωτευμένος :p

 

Καλορίζικο τo μηλαράκι

 

Thank u! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμα ευτυχισμένος macuser!!!!
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...