Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ παιδια...:D

αρχισαν τα κουλα... ειχα αφησει το iMac για περιπου 45 λεπτα ανοιχτο και οταν γυρισα στο pc η οθονη ειχε σβησει... κουνάω το ποντικι μπαααα... παταω πληκτρα στο πληκτρολογιο και αναβει...

απο εκεινη την ωρα και μετα μου κανει περιεργα... δεν βρίσκει internet, δεν βλεπει τα αλλα pc στο δίκτυο και ζοριζεται...

Παω να του κανω επανεκινηση και τωρα ειναι περιπου στα 18 λεπτα με το συμβολακι οτι φορτωνει στο wallpaper και δεν κανει τιποτα... εαν δε το αφησω χωρις να κουνήσω το Mouse σβηνει και η οθονη...

Τι συμβαίνει ?? Κολλανε και τα mac...?:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ παιδια...:D

αρχισαν τα κουλα... ειχα αφησει το iMac για περιπου 45 λεπτα ανοιχτο και οταν γυρισα στο pc η οθονη ειχε σβησει... κουνάω το ποντικι μπαααα... παταω πληκτρα στο πληκτρολογιο και αναβει...

απο εκεινη την ωρα και μετα μου κανει περιεργα... δεν βρίσκει internet, δεν βλεπει τα αλλα pc στο δίκτυο και ζοριζεται...

Παω να του κανω επανεκινηση και τωρα ειναι περιπου στα 18 λεπτα με το συμβολακι οτι φορτωνει στο wallpaper και δεν κανει τιποτα... εαν δε το αφησω χωρις να κουνήσω το Mouse σβηνει και η οθονη...

Τι συμβαίνει ?? Κολλανε και τα mac...?:X

 

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ !!!

 

Ένα χρόνο δε μου έχει κολλήσει ποτέ ... ή μάλλον μου κόλλησε μία φορά ... όταν πρωτοέβαλα το Windows Live ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλες το greek pack;

 

οχι βεβαια... μου ειπατε οχι και σας ακουσα!

Το εκλεισα απο το κουμπι... τωρα φαινεται να ειναι ΟΚ...

 

Ερωτηση: οι εφαρμογες δεν κλεινουν αμα πατησεις το Χ ?? Τις βρισκω ανοιχτες και τις κλεινω μεσω Force Quit... ετσι πρεπει να ειναι???:cry:

Επισης, τωρα που εκανα επανεκινηση, ειδα οτι τα Server connections που ειχα φτιαξει δεν υπηρχαν. Τα εφτιαξα απο την αρχη... Υπαρχει τροπος να ῾μενουν῾?

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια... μου ειπατε οχι και σας ακουσα!

Το εκλεισα απο το κουμπι... τωρα φαινεται να ειναι ΟΚ...

 

Ερωτηση: οι εφαρμογες δεν κλεινουν αμα πατησεις το Χ ?? Τις βρισκω ανοιχτες και τις κλεινω μεσω Force Quit... ετσι πρεπει να ειναι???:cry:

Επισης, τωρα που εκανα επανεκινηση, ειδα οτι τα Server connections που ειχα φτιαξει δεν υπηρχαν. Τα εφτιαξα απο την αρχη... Υπαρχει τροπος να ῾μενουν῾?

 

Ούτε εγώ θυμάμαι να μου έχει κολλήσει ποτέ το mac ή να συμπεριφέρεται έτσι. :blink:

 

Ναι οι εφαρμογές μένουν ανοιχτές. Για να τις κλείσεις είτε πας πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής, κάνεις παρατεταμένο κλικ και επιλέγεις quit, ή πάνω αριστερά πατάς στοόνομα της εφαρμογής και επιλέγεις quit ή πιο απλά πατας cmd και q μαζί και κλείνει η εφαρμογή που είναι ενεργή εκείνη τη στιγμή. Το force quit αν δεν κάνω λάθος το χρησιμοποιείς κανονικά στη περίπτωση που κολλήσει η εφαρμογή (όχι ότι αν το χρησιμοποιήσεις και κανονικά γίνεται κάτι...).

 

Για server ας σε διαφωτίσει κάποιος πιο ειδικός.

 

Nα σε ενημερώσω πάντως (αν δεν το γνωρίζεις ήδη) ότι για οτιδήποτε χρειαστείς λειτουργεί Δευτέρα-Παρασκευή από τις 9 ως τις 5 η υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών και τεχνικής υποστήριξης της Apple στην Ελλάδα στον αριθμό 0080044145417 χωρίς χρέωση. Είναι πολύ κατατοπισμένοι. Και δικαιούσε για τρεις μήνες με βάση την εγγύηση σου δωρεάν τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Για ορθογραφία cocoaspell.

Για msn Adium.

Safari.

Για ταινίες movist.

 

Μη βάλεις το cd του εξελληνισμού. Κάψ'το!:shifty:

 

το εβαλα το cocoaspell. κατεβασα και τον ελληνικο ορθγραφο, το ενεργοποιησα αλλα δεν μου διορθωνει λαθη οταν γραφω πχ στον safari... εχω ενεργοποιησει την επιλογη για html checking αλλα τιποτα. τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα το cocoaspell. κατεβασα και τον ελληνικο ορθγραφο, το ενεργοποιησα αλλα δεν μου διορθωνει λαθη οταν γραφω πχ στον safari... εχω ενεργοποιησει την επιλογη για html checking αλλα τιποτα. τι κανω λαθος?

 

Πρέπει να βάλεις πρώτη γλώσσα τα Ελληνικά.Επίσης, υπάρχουν κάποιες εφαρμογές στις οποίες δε λειτουργεί. Λίγες, αλλά υπάρχουν.

 

Το μόνο κακό είναι ότι θα σου δουλεύει είτε ο Ελληνικός είτε ο Αγγλικός ορθογράφος ... όχι και οι δυο ταυτόχρονα ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

κανείς σοβαρός poweruser δε δουλεύει chrome... ουψ... safari.

 

βάλε αμέσως τον φφ3.

 

εδώ και 4 χρόνια δεν τον έχω αλλάξει γιατί πολύ απλά δεν έχει βρει πουθενά αλλού plugins για αυτά που θέλω.

 

το ξέρω είμαι περίεργος και ξεχωριστός αλλά θέλω το καλύτερο είτε στο πισί μου είτε στο mac μου.

 

συμβουλή: μην ακούς του φανμπόιζ ότι δεν κολλάνε, κολλάνε και παρακολάνε. το λευκό το κολλούσα για πλάκα μια φορά την ημέρα (ειδικά το itunes), όσο με το 9 τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. αλλά μη νομίσεις ότι είναι fedora.

 

τέλος για βίντεο βάλε τον vlc, εκτός και αν έχει κοντά 1T από οργανωμένη μουσική στο δίκτυο όπως εγώ και θες itunes ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

 

συμβουλή: μην ακούς του φανμπόιζ ότι δεν κολλάνε, κολλάνε και παρακολάνε. το λευκό το κολλούσα για πλάκα μια φορά την ημέρα (ειδικά το itunes), όσο με το 9 τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. αλλά μη νομίσεις ότι είναι fedora.

 

Eπειδή λοιπόν δεν έχει τύχει να μας κολλήσει το mac είμαστε fanboys και λέμε ψέματα. Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

κανείς σοβαρός poweruser δε δουλεύει chrome... ουψ... safari.

 

βάλε αμέσως τον φφ3.

 

εδώ και 4 χρόνια δεν τον έχω αλλάξει γιατί πολύ απλά δεν έχει βρει πουθενά αλλού plugins για αυτά που θέλω.

 

το ξέρω είμαι περίεργος και ξεχωριστός αλλά θέλω το καλύτερο είτε στο πισί μου είτε στο mac μου.

 

συμβουλή: μην ακούς του φανμπόιζ ότι δεν κολλάνε, κολλάνε και παρακολάνε. το λευκό το κολλούσα για πλάκα μια φορά την ημέρα (ειδικά το itunes), όσο με το 9 τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. αλλά μη νομίσεις ότι είναι fedora.

 

τέλος για βίντεο βάλε τον vlc, εκτός και αν έχει κοντά 1T από οργανωμένη μουσική στο δίκτυο όπως εγώ και θες itunes ;)

 

FanBoy δεν υπήρξα ποτέ. Για καμία συσκευή. Έχουν περάσει από τα χέρια μου τα πάντα ... τόσο από PC, από LapTop, από NetBook και τελευταία από Apple. Πάντα βλέπω και αναγνωρίζω τόσο τα θετικά όσο και τα αρνητικά μιας συσκευής. Είτε το θέλουμε είτε όχι, τα Mac αλλά και γενικότερα τα προϊόντα της Apple είναι σχεδόν απροβλημάτιστα. Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω ένα μηχάνημα που ... απλά δουλεύει !

 

Τα Mac δεν κολλάνε και αυτό είναι γνωστό. Όσο και να τα ζορίσεις, ότι και να κάνεις, ΔΕΝ κολλάνε. Μπορεί να χτυπήσει κάποια εφαρμογή και να κολλήσει, αλλά γενικά τα Mac δεν κολλάνε. Τουλάχιστον σε καμία περίπτωση δεν κολλάνε με το ρυθμό που κολλάνε τα PCs ...

 

Όσον αφορά τους διάφορους Web Browsers, ο Safari είναι μακράν ο καλύτερος και ταχύτερος όλων. Ειδικά ο 4.0. O FireFox απλά έχει πολλά PlugIns ... είσαι περίεργος, καλά λες ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα ήθελα extensions a la firefox στο σαφάρι είναι σίγουρο. Στην πραγματικότητα δουλεύω το σαφάρι 90% και 10% ff για τα addons στο μακ, ενώ στο pc 100% ff. Βάλε ό,τι σε βολεύει.

Αλεξ, το να κρασάρει μια εφαρμογή (αυτό κατάλαβα από την αναφορά σου στο itunes) δεν σημαίνει ότι κρασάρει ο υπολογιστής. Cmd+Alt+Esc και force quit. Όταν λέμε ότι δεν κρασάρει ένα λειτουργικό συνήθως μιλάμε για το λειτουργικό και όχι για μεμονωμένα προγράμματα. Τεσπα, το μακάκι μου έχει αξιοζήλευτο uptime, εφάμιλο των bsd, linux διανομών που χρησιμοποιώ.

Τη μοναδική φορά που κόλλησε το λειτουργικο (kernel panic) ήταν όταν πέρασα ένα update του fusion και τα έκαψε όλα.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

κανείς σοβαρός poweruser δε δουλεύει chrome... ουψ... safari.

 

βάλε αμέσως τον φφ3.

 

εδώ και 4 χρόνια δεν τον έχω αλλάξει γιατί πολύ απλά δεν έχει βρει πουθενά αλλού plugins για αυτά που θέλω.

 

το ξέρω είμαι περίεργος και ξεχωριστός αλλά θέλω το καλύτερο είτε στο πισί μου είτε στο mac μου.

 

συμβουλή: μην ακούς του φανμπόιζ ότι δεν κολλάνε, κολλάνε και παρακολάνε. το λευκό το κολλούσα για πλάκα μια φορά την ημέρα (ειδικά το itunes), όσο με το 9 τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. αλλά μη νομίσεις ότι είναι fedora.

 

τέλος για βίντεο βάλε τον vlc, εκτός και αν έχει κοντά 1T από οργανωμένη μουσική στο δίκτυο όπως εγώ και θες itunes ;)

Αν θέλεις να μας αναφέρεις αυτά τα addon

και ποιά έκδοση ff χρησιμοποιείς;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μας αναφέρεις αυτά τα addon

και ποιά έκδοση ff χρησιμοποιείς;

οφτόπικ :)

 

μπορούμε σε άλλο θέμα.

 

kernel panic έκανε συνήθως το λευκό όταν προσπαθούσα να βάλω το πιν της vodafone.

 

το απενεργοποίησα και όλα οκ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια...

 

Μπόρεσα και έκλεισα τα ματια μου επιτελούς χθες στις 3 το πρωί...:D η πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ ενθαρρυντικές!

Το μηχανακι παει σφαιρα παιδια. Εκτός απο το κόλλημα που εφαγε στο πρωτο reboot ολα πανε μια χαρα. Αρχιζω κ κανω οτι κανω κ με τα βιστα μου, πιο ομορφα κ πιο γρηγορα.

Τελικα για browser εβαλα τον ff3. Ειναι ποιο γρήγορος απο το safari και με Ελληνικο ορθογραφο! Παιζει Plugin καιρου, gmail notifier κλπ κλπ...

 

Ερωτησεις... Μπορω να κανω partition μερος του δισκου μου? Υπαρχει λογος? Για backup τι κανω? Ειδα μια εφαρμογη με time κατι... αλλα δεν τον πολυεψαξα...

Εαν θελω να βαλω και Win, ξερω οτι υπαρχει ερφαρμογη για να τρεχεις dualboot, αλλα θα πρεπει να φορμαρω τον σκληρο μου η οπως ειναι τρεχω το dualboot και κανει setup και Win?

Μπορω να εχω στο desktop καποιο τυπου plugin για να βλεπω καιρο etc? Ειδα το dashboard, αλλα αυτο γκριζαρει ολο το background και σου τα εμφανιζει απο πανω τα dashboard plugins... Θελω κατι που να μεινει ολη την ωρα και να κανει liveupdate...

 

Επίσης να σας πω οτι εβαλα κ ενα προγραμα (δεν το θυμάμαι τωρα) για να κανω sync το Windows Mobile μου... παίζει αψογα!

 

Αυτα για την ωρα... εαν εχετε να προτείνετε κατι που θα κανει την ζωη μου πιο ευχαριστη στον κοσμο των Mac please share it!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια...

Ερωτησεις... Μπορω να κανω partition μερος του δισκου μου? Υπαρχει λογος? Για backup τι κανω? Ειδα μια εφαρμογη με time κατι... αλλα δεν τον πολυεψαξα...

Εαν θελω να βαλω και Win, ξερω οτι υπαρχει ερφαρμογη για να τρεχεις dualboot, αλλα θα πρεπει να φορμαρω τον σκληρο μου η οπως ειναι τρεχω το dualboot και κανει setup και Win?

Μπορω να εχω στο desktop καποιο τυπου plugin για να βλεπω καιρο etc? Ειδα το dashboard, αλλα αυτο γκριζαρει ολο το background και σου τα εμφανιζει απο πανω τα dashboard plugins... Θελω κατι που να μεινει ολη την ωρα και να κανει liveupdate...

Επίσης να σας πω οτι εβαλα κ ενα προγραμα (δεν το θυμάμαι τωρα) για να κανω sync το Windows Mobile μου... παίζει αψογα!

1) Partition, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις

2) Back up: time machine, βάζει ένα δίσκο και πας στα preferences (μήλο πάνω αριστερά στην οθόνη σου) και κάνει backup μοναχό του.

3) Windows, σωστά θελει φορμάτ ή virtual machine (vmware fusion, parallels)

4) dashboard, συνηθισε το, ένα πλήκτρο πατας

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

To Time Machine να το ενεργοποιήσεις. Κάνει θαύματα.

Σου κρατάει backup τα αρχεία του δίσκου σου ανά μια ώρα (τα καινούργια μόνο, όχι 2-3 φορές τα ίδια παλιά αρχεία) και ανά ημέρα, με αποτέλεσμα αν κάποια στιγμή γίνει μια ******* να μπορείς να επαναφέρεις είτε αρχεία μεμονομένα, είτε όλο το σύστημα.

 

Θα χρειαστείς έναν εξωτερικό σκληρό, κατά προτίμηση μεγαλύτερο από τον συνολικό όγκο δεδομένων που σκοπεύεις να κρατήσεις στον δίσκο σου (έτσι ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορεί να κάνει backup όλα τα αρχεία σου).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες.

Άλλη μια ερώτηση (σας έχω ζαλίσει... σορρυ!)... Εχει κανεις HD media Streaming που να παιζει με το Mac?

Εχω το 6500 της Dvico που παιζει αψογα με το PC μου. Δεν το εχω ομως καταφερει να το κανω να δει τον MAC.

Ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Οντας ασχετος απ' αυτα θα ηθελα να ρωτησω τους γνωστες.

 

Το μακ ος ειναι ενα?? δηλαδη δεν εχει οπως τα win διαφορες εκδοσεις(ούλτιμειτ,πρινιουμ κτλ)

 

Παιχνιδια παιζουν οτι και στα win??

 

Απο εφαρμογες το autocad υπαρχει και για μακ;;;

 

αυτα γι αρχη,μιας και ψημομαι να ασχοληθω με αυτο το λειτουργικο για δοκιμη,

καποιος μπορει να λειτουργει μονο σε μακ ος ή ειναι αναγκαιο κακο τα win για πολλες εργασιες;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

...και συνεχιζω!!

 

Για να κανω DVD-RIP ειναι καλο το Handbrake? Για να καψω DVDs το Burn?

Το Quicksilver το εχει δουλεψει κανεις? Κανει δουλεια?

Το Seashore για photoshop?

Link to comment
Share on other sites

Οντας ασχετος απ' αυτα θα ηθελα να ρωτησω τους γνωστες.

 

Το μακ ος ειναι ενα?? δηλαδη δεν εχει οπως τα win διαφορες εκδοσεις(ούλτιμειτ,πρινιουμ κτλ)

 

Παιχνιδια παιζουν οτι και στα win??

 

Απο εφαρμογες το autocad υπαρχει και για μακ;;;

 

αυτα γι αρχη,μιας και ψημομαι να ασχοληθω με αυτο το λειτουργικο για δοκιμη,

καποιος μπορει να λειτουργει μονο σε μακ ος ή ειναι αναγκαιο κακο τα win για πολλες εργασιες;;;

 

Nαι, δεν έχει διαφορετικές εκδόσεις. Το Autocad δεν υπάρχει ακόμα, βγαίνει όμως σύντομα (μάλιστα γίνεται και ανάλογη δημοσκόπηση από την εταιρεία που το βγάζει http://myfeedback.autodesk.com/surveynet/TakeSurvey.aspx?DisplayHeader=&SurveyID=941M6m2&ActualPageNumber=1&DisplayPageNumber=1&ResponseID=110156&QuestionNumber=1&Edit=Yes&PreviousQuestionNumber=0&PreviousActualPageNumber=0&PreviousDisplayPageNumber=0&SP=, )

 

Για παιχνίδια δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εγώ προσωπικά δουλεύω πλέον αποκλειστικά σε mac, δεν έχω χρειαστεί για κάτι τα windows. Όι περισσότερες εφαρμογές υπάρχουν και για mac, αν όχι οι ίδιες, ανάλογες. Εξάλλου γιατι να ταλαιπωρούμε στα windows όταν τα mac μου δουλεύουν απροβλημάτιστα?:O

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

...και συνεχιζω!!

Για να κανω DVD-RIP ειναι καλο το Handbrake? Για να καψω DVDs το Burn?

Το Quicksilver το εχει δουλεψει κανεις? Κανει δουλεια?

Το Seashore για photoshop?

 

Κάνε ένα search ποιο πίσω, όλοι σχεδόν χρησιμοποιούν το quicksilver!

 

Οντας ασχετος απ' αυτα θα ηθελα να ρωτησω τους γνωστες.

Το μακ ος ειναι ενα?? δηλαδη δεν εχει οπως τα win διαφορες εκδοσεις(ούλτιμειτ,πρινιουμ κτλ)

Παιχνιδια παιζουν οτι και στα win??

Απο εφαρμογες το autocad υπαρχει και για μακ;;;

Υπάρχει και το σχετικό ευφυολόγημα του Jobs: basic, premium, ultimate 120$!!!! Ένα είναι αλλά όχι mac, OS X. Tα mac είναι οι υπολογιστές και είναι αρκετά μοντέλα.

Autocad δεν υπάρχει αλλά υπάρχει το Qcad, δωρεάν και η πλήρης έκδοση με κάποια έξτρα 29€ για όλες τις πλατφόρμες (Os X, windows, linux)

Παιχνίδια υπάρχουν, αρκετοι σημαντικοί τίτλοι βγαίνουν και για mac, όχι όμως στο βαθμός που βγαίνουν για windows. Αλλά πάντα μπορείς να παίξεις με dual boot. :)

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το σχετικό ευφυολόγημα του Jobs: basic, premium, ultimate 120$!!!! Ένα είναι αλλά όχι mac, OS X. Tα mac είναι οι υπολογιστές και είναι αρκετά μοντέλα.

Autocad δεν υπάρχει αλλά υπάρχει το Qcad, δωρεάν και η πλήρης έκδοση με κάποια έξτρα 29€ για όλες τις πλατφόρμες (Os X, windows, linux)

Παιχνίδια υπάρχουν, αρκετοι σημαντικοί τίτλοι βγαίνουν και για mac, όχι όμως στο βαθμός που βγαίνουν για windows. Αλλά πάντα μπορείς να παίξεις με dual boot. :)

Ναι, ειχα δει το βιντεο σε μια παρουσιαση που ειρωνευεται τα βιστα:rotfl::grin:

Σωστα τα λες, ος χ και οχι μακ ος:O

Επειδη δεν το γνωριζω καθολου θα βαλω το λειτουργικο(εχω κατεβασει ενα retail) σε ενα msi u100 να δω πως ειναι και αργοτερα αν δω οτι μου αρεσει και με βολευει στις δουλειες μου θα παρω ενα μακ, αν και νομιζω οτι παντα θα εχω ενα πισι για καποιες δουλειες,,,στο msi θα κανω dual boot.

 

Οτα βρω ελευθερο χρονο και ορεξη θα το περασω να δω το περιβοητο οςχ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

1) Partition, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις

2) Back up: time machine, βάζει ένα δίσκο και πας στα preferences (μήλο πάνω αριστερά στην οθόνη σου) και κάνει backup μοναχό του.

3) Windows, σωστά θελει φορμάτ ή virtual machine (vmware fusion, parallels)

4) dashboard, συνηθισε το, ένα πλήκτρο πατας

4. ποιο πλήκτρο? :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...