Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά συγγνώμη.. πως το κάνατε και λειτούργησε..; Εγώ προσπαθώ από τον Απρίλιο να το κάνω να δουλέψει και δεν τα έχω καταφέρει.

έχω e220 της huawei και δεν έχω καταφέρει να το τρέξω.. Είχε μέσα drivers για mac όταν το πήρατε; ή κατεβάσατε από αλλού; Προσπαθώ να το συνδέσω πάνω στο mac book και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να διαβάσει το usb που του έβαλα..

 

Any help κανείς;

Eισαι τυχερη, αυτο εψαχνα και εγω σημερα ;)

1) Βάλτε το USB stick σε μία ελεύθερη θύρα του Mac. Το stick εμφανίζεται σαν δίσκος ( το αναγκαίο λογισμικό υπάρχει μέσα στο stick, μη ψάχνετε για CD ) . Εμφανίζονται τρία PDF αρχεία και ένα πρόγραμμα. Τρέξτε το πρόγραμμα για να γίνει η εγκατάσταση όταν τελειώσει, το πρόγραμμα σύνδεσης τρέχει αυτόματα.

2) Δώστε το PIN

3) Στο tab Dial-up επιλέγετε Setting...

4) Πληκτρολογήστε ένα όνομα στο Profile name πχ cosmote, στο Access Point Name πληκτρολογήστε internet και στο Telephone Number *99# και πατήστε το Save

5) Επιλέγουμε μηλαράκι - System Preferences. Στο System Preferences επιλέγουμε Network. Κάνουμε κλικ στο HUAWEI Mobile ( αριστερή λίστα ) .

6) Πληκτρολογούμε *99# στην θέση Telephone Number και μετά Apply. Κλείνουμε τα παράθυρα που ανοίξαμε με το System Preferences.

7) Πατήστε το κουμπί Connect για να συνδεθείτε

 

απο.... kounoupakicom.blogspot.com

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξανα βαλε απο την αρχη το λειτουργικο ειναι η μονη λυση για να συνελθει το mac σου:)

 

εχω ακουσει οτι κολλαει το πληκτρολογιο και γενικα απο ξενα φορουμς δεν ειναι ευχαριστημενοι . Τι να πω λετε να γραφουν βλακειες? Εμενα μου αρεσει το καινουριο 13,3 γιατι εχει φωτειζομενο πληκτρολογιο και δεν αφηνει δαχτυλιες οπως το μαυρο που εχω, εχω κουραστει να το καθαριζω :lol::lol::lol:Αν βρω να το πουλησω θα παρω το καινουριο και οτι βγει:p

 

Στο πληκτρολόγιο μου έχουν κολλήσει μόνο τα function buttons 2 φορές για πολύ λίγο.

Αυτό είναι το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα στους 2+ μήνες.

 

Δαχτυλιές δεν αφήνει και το φωτειζόμενο πληκτρολόγιο είναι τέλειο.:D

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑχχχ τετοια να ακουω και να παω να το αγορασω το καινουριο χωρις να πουλησω το μαυρο μου. Απο που το αγορασες?
Link to comment
Share on other sites

Ξανα βαλε απο την αρχη το λειτουργικο ειναι η μονη λυση για να συνελθει το mac σου:)

 

εχω ακουσει οτι κολλαει το πληκτρολογιο και γενικα απο ξενα φορουμς δεν ειναι ευχαριστημενοι . Τι να πω λετε να γραφουν βλακειες? Εμενα μου αρεσει το καινουριο 13,3 γιατι εχει φωτειζομενο πληκτρολογιο και δεν αφηνει δαχτυλιες οπως το μαυρο που εχω, εχω κουραστει να το καθαριζω :lol::lol::lol:Αν βρω να το πουλησω θα παρω το καινουριο και οτι βγει:p

 

λες να το δοκιμασω??δεν θα χασω αρχεια (μουσικη, docs etc..) και 3rd εφαρμογες??και μετα τι??ακουσα οτι μετα απο ενα reinstallation του software φτιαχνει ενα φακελο που ονομαζεται "Previous Systems" (η κατι τετοιο) και σου "τρωει" αρκετο χωρο στο δισκο...μπορει να σβηστει αυτο μετα??

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο μπορει να φταιει για το αργο start-up (2-3 min...) ρε γμτ???πεταξα πολλα 3rd party προγραμματα και εφαρμογες που ειχα και δεν λεει να φτιαξει...αυτο το onyx θα κανει δουλεια γι'αυτο το θεμα??το εχει δοκιμασει κανεις??και αν ναι λυθηκε το θεμα του slow startup??sorry που ρωταω πολλα αλλα τα ψιλοφοβαμαι τα freeware...δεν ξερεις τι μπορει να γινει...

 

 

ONYΧ

 

Βάλτο και πές μας εάν σε βοήθησε.

Μέσα από αυτό σβήσε όλες τις cache που υπάρχουν κ.λπ.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ σε τακτά χρονικά διαστήματα για να "επισκευάζω" permissions κτλ.

 

Γενικά υποτίθεται ότι το Leopard πολλά απο τα scripts που υπάρχοιυν στον Οnyx τα τρέχει μόνο του, απλά ίσως να χρειάζεται να περάσουν αρκετές μέρες μέχρι να τα ενεργοποιήσει, οπότε τρέχεις Onyx και καθάρισες

111s
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα χασεις ολα οταν ξεκινησει το install πηγεναι στο disk utility και κανε format δεν φτιαχνει φακελο και δεν σου τρωει χωρο στον σκληρο το εκανα χθες βραδι.

 

αλλα δοκιμασε και το onyx

 

θελω το καινουριοοοοοοοο:(

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑχχχ τετοια να ακουω και να παω να το αγορασω το καινουριο χωρις να πουλησω το μαυρο μου. Απο που το αγορασες?

 

Το είχα αγοράσει από appleseedgreece, γιατί μόνο αυτοί το είχαν φέρει στις αρχές, τώρα το βρίσκεις σχεδόν παντού και φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

ONYΧ

 

Βάλτο και πές μας εάν σε βοήθησε.

Μέσα από αυτό σβήσε όλες τις cache που υπάρχουν κ.λπ.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ σε τακτά χρονικά διαστήματα για να "επισκευάζω" permissions κτλ.

 

Γενικά υποτίθεται ότι το Leopard πολλά απο τα scripts που υπάρχοιυν στον Οnyx τα τρέχει μόνο του, απλά ίσως να χρειάζεται να περάσουν αρκετές μέρες μέχρι να τα ενεργοποιήσει, οπότε τρέχεις Onyx και καθάρισες

 

το δοκιμασα αλλα τιποτα...:(δε βλεπω να αλλαξε κατι..

 

Ναι θα τα χασεις ολα οταν ξεκινησει το install πηγεναι στο disk utility και κανε format δεν φτιαχνει φακελο και δεν σου τρωει χωρο στον σκληρο το εκανα χθες βραδι.

 

αλλα δοκιμασε και το onyx

 

θελω το καινουριοοοοοοοο:(

 

οταν λες οτι θα τα χασω ολα τι εννοεις??:confused:μου λες οταν θα ξεκινησει το install να παω στο disk utility και να κανω format το δισκο μου??ετσι δεν θα χασω τιποτα??να μην ξανακανω εγκατασταση του mac os x δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις φορματ και θα τα χασεις ολα δεν γινεται αλλιως σορρυ θα κανεις φορματ και θα στεισεις παλι το λειτουργικο οπως με τα windows
Link to comment
Share on other sites

Eισαι τυχερη, αυτο εψαχνα και εγω σημερα ;)

1) Βάλτε το USB stick σε μία ελεύθερη θύρα του Mac. Το stick εμφανίζεται σαν δίσκος ( το αναγκαίο λογισμικό υπάρχει μέσα στο stick, μη ψάχνετε για CD ) . Εμφανίζονται τρία PDF αρχεία και ένα πρόγραμμα. Τρέξτε το πρόγραμμα για να γίνει η εγκατάσταση όταν τελειώσει, το πρόγραμμα σύνδεσης τρέχει αυτόματα.

2) Δώστε το PIN

3) Στο tab Dial-up επιλέγετε Setting...

4) Πληκτρολογήστε ένα όνομα στο Profile name πχ cosmote, στο Access Point Name πληκτρολογήστε internet και στο Telephone Number *99# και πατήστε το Save

5) Επιλέγουμε μηλαράκι - System Preferences. Στο System Preferences επιλέγουμε Network. Κάνουμε κλικ στο HUAWEI Mobile ( αριστερή λίστα ) .

6) Πληκτρολογούμε *99# στην θέση Telephone Number και μετά Apply. Κλείνουμε τα παράθυρα που ανοίξαμε με το System Preferences.

7) Πατήστε το κουμπί Connect για να συνδεθείτε

 

απο.... kounoupakicom.blogspot.com

 

Δεν το διαβάζει καν ο mac όταν συνδέεται. και στις 2 θύρες δοκίμασα, τπτ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις φορματ και θα τα χασεις ολα δεν γινεται αλλιως σορρυ θα κανεις φορματ και θα στεισεις παλι το λειτουργικο οπως με τα windows

 

σιγουρα δεν υπαρχει τροπος να τα κρατησω??δε μου φαινεται λογικο να μη γινεται ρε γμτ...ξεχασα να αναφερω οτι δεν μπαινει πια σε sleep mode αυτοματα αλλα μονο manually...τι να κανω??εχω φρικαρει!!

 

edit...και με το windows partition που εχω τι θα γινει αν κανω format??θα χαθει και αυτο???

Link to comment
Share on other sites

kospilot1, το Time Machine δεν το χρησιμοποιείς? Αν ναι, μπορείς να φορμάρεις κανονικά το Mac OS partition και να φορτώσεις τα πάντα από το Time Machine (μετά από καθαρή εγκατάσταση του Leopard).

 

Εναλλακτικά, διάβασε μία και αυτό εδώ περί Archive and Install.

Link to comment
Share on other sites

kospilot1, το Time Machine δεν το χρησιμοποιείς? Αν ναι, μπορείς να φορμάρεις κανονικά το Mac OS partition και να φορτώσεις τα πάντα από το Time Machine (μετά από καθαρή εγκατάσταση του Leopard).

 

Εναλλακτικά, διάβασε μία και αυτό εδώ περί Archive and Install.

 

δεν ξερω πως να το δουλεψω το time maschine (ειμαι και νεος ακομα...) πρεπει να αγορασω κατι??

Link to comment
Share on other sites

Το Time Machine είναι feature του Leopard, και ουσιαστικά κάθε τρεις και λίγο (κάθε 1 ώρα) κρατάει backup του συστήματός σου σε έναν εξωτερικό δίσκο που έχεις ορίσει εσύ. Έτσι, όταν εγκαταστήσεις το Leopard, μπορείς να κάνεις επαναφορά των πάντων (σχεδόν) από το Time Machine, συμπεριλαμβανομένου και όλων των προσωπικών σου αρχείων σε όλο τον δίσκο. ;)

 

Αλλά άμα δεν το έχεις ενεργοποιήσει δίπλα δεν πρόκειται να σε βοηθήσει στην περίπτωσή σου... :(

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να το δουλεψω το time maschine (ειμαι και νεος ακομα...) πρεπει να αγορασω κατι??

nai eksoteriko sklhro disko kai ta kanei mono toy to time.

Link to comment
Share on other sites

nai eksoteriko sklhro disko kai ta kanei mono toy to time.

Αυτό με macbook πώς γίνεται? Πρέπει να έχει συνέχεια ένα σκληρό δίσκο πάνω του όταν είναι ανοιχτό?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με macbook πώς γίνεται? Πρέπει να έχει συνέχεια ένα σκληρό δίσκο πάνω του όταν είναι ανοιχτό?

 

Μόνο όταν θέλεις να πάρεις backup.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εσβησα τα παντα (αφου κρατησα backup βεβαια) και ολα καλα...σας ευχαριστω πολυ ολους!!!:)

Πως το έκανες τελικά? Time Machine, Archive and Install ή εντελώς χειροκίνητα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διαβάζει καν ο mac όταν συνδέεται. και στις 2 θύρες δοκίμασα, τπτ..

:what:

Σε windows το εχεις βαλει και δουλευει?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θα πάς στις επιλογές του sync και θα ρυθμίσεις να μην σβήνονται
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

κάποιος γράφει ότι τρέχει windows xp (στο B&S) σε powerbook G4.

 

πώς γίνεται?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...