Jump to content

Samsung Galaxy Tab S7+


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα factory reset για το λογο αυτο, αλλα τα σπασιματα παραμενουν. Ισως οχι τοσο εντονα, αλλα υπαρχουν. Και υπαρχουν και στο s22 ultra ακριβως στο ιδιο γραφικο, σε μικροτερο βαθμο ομως. (οταν ανοιγεις τις προσφατες εφαρμογες ενω βρισκεσαι ηδη σε καποια εφαρμογη, οχι απο την αρχικη οθονη)

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωχ ελπίζω να μην σε έκαψα εγώ με το factory reset.

Αυτό που αναφέρεις το είχα παρατηρήσει με Nova launcher, επίσης όταν είχα περασμένη μια εφαρμογή της Good/Nicelock που έδινε επιλογές για τον τρόπο εμφάνισης των recent apps (δεν θυμάμαι όνομα) και όταν επειδή είχε πολλές εφαρμογές ανοιχτές δεν είχε αρκετή ram διαθέσιμη.

Σίγουρα είναι θέμα software και αν γραφτεί καλύτερα δεν θα τα έχει, αλλά χωρίς τα παραπάνω και κυρίως με τον default launcher δεν έχω παρατηρήσει κάτι στο tab και στο 21+ μου.


Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ελπίζω να μην σε έκαψα εγώ με το factory reset.

Αυτό που αναφέρεις το είχα παρατηρήσει με Nova launcher, επίσης όταν είχα περασμένη μια εφαρμογή της Good/Nicelock που έδινε επιλογές για τον τρόπο εμφάνισης των recent apps (δεν θυμάμαι όνομα) και όταν επειδή είχε πολλές εφαρμογές ανοιχτές δεν είχε αρκετή ram διαθέσιμη.

Σίγουρα είναι θέμα software και αν γραφτεί καλύτερα δεν θα τα έχει, αλλά χωρίς τα παραπάνω και κυρίως με τον default launcher δεν έχω παρατηρήσει κάτι στο tab και στο 21+ μου.


Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι ρε, το ειχα κανει μεσα στο ΣΚ το reset.
Σιγουρα ειναι θεμα λογισμικου και ελπιζω να φτιαξει στο μελλον. Οταν ειναι λιγες οι εφαρμογες στην καρτελα προσφατων εφαρμογων δεν το κανει, αλλα αν μαζευτουν πολλες, αρχιζει να χανει frames. Αλλα βεβαια δεν το κανει παντα. Σποραδικα ...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε, το ειχα κανει μεσα στο ΣΚ το reset.
Σιγουρα ειναι θεμα λογισμικου και ελπιζω να φτιαξει στο μελλον. Οταν ειναι λιγες οι εφαρμογες στην καρτελα προσφατων εφαρμογων δεν το κανει, αλλα αν μαζευτουν πολλες, αρχιζει να χανει frames. Αλλα βεβαια δεν το κανει παντα. Σποραδικα ...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις μου το έκανε κι εμένα χαχαχα, οκ τι να κάνεις Samsung είσαι, και που φτάσαμε ως εδώ στην πενταετία εξέλιξης του software/UI/smoothness το λες εξέλιξη.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου το έκανε κι εμένα χαχαχα, οκ τι να κάνεις Samsung είσαι, και που φτάσαμε ως εδώ στην πενταετία εξέλιξης του software/UI/smoothness το λες εξέλιξη.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αληθεια ειναι οτι μετα την επαναφορα διορθωθηκε σε πολυ μεγαλο βαθμο, αλλα οχι 100%. Αν το προσεξουν, στις επομενες αναβαθμισεις θα στρωσει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα γράψω εδώ κι ό,τι προκύψει.

Κατάφερε ποτέ κανείς να κάνει pair το Samsung Tab S7/S7+ με το smartwatch Galaxy Watch 5;

Φαίνεται ότι επίσημα δεν υποστηρίζεται και ο χαζός το θεωρούσα δεδομένο ότι θα ήταν συμβατά (γιατί έχω το Tab S7 4G με sim σαν smartphone και έχω κλήσεις και μηνύματα κανονικά), και μόλις προσπάθησα να κάνω το pair με το Watch 5 LTE έφαγα την κρυάδα.

Αν ξέρει κανείς αν μπορεί να προσπεραστεί το εμπόδιο που η εφαρμογή Samsung Wearable βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατή με tablet, ευπρόσδεκτο!

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...