Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και από εμένα.Μια ερώτηση σε όσους το έχουν αποκτήσει.Πόσο βολική είναι η παράθεση 2 ή 3 εφαρμογών, και αν έχει δοκιμάσει κάποιοςγια να κάνει αντιγραφή επικόλληση κειμένου από μια εφαρμογή σε μια άλλη.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε βρε παιδιά όσοι το πήρατε εντυπώσεις...

Καλημέρα! Είναι αναμφίβολα εξαιρετική συσκευή, δεκαετίες μπροστά σε σύγκριση με όσα γνωρίζαμε πριν έρθουν τα αναδιπλούμενα (δεν είχα το πρώτο Fold για να συγκρίνω). Ποιότητα κατασκευής super-premium, ήχος stereo εξαιρετικά ποιοτικός (αλλά όχι πάρα πολύ δυνατός), μπαταρία ικανοποιητική (όχι τέρας όμως). Σοβαρό μειονέκτημα, το υπερβολικά μεγάλο βάρος της συσκευής.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το μεσημέρι παιδιά.

 

Πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή. Βαριά όμως. Θέλει συνήθεια και το μέγεθος και το βάρος. Δεν παίζει και δεν τρίζει.

Η εσωτερική οθόνη μια μαγεία. Απόλαυση στα πάντα.

Η εξωτερική οθόνη μια χαρά για να κάνεις κάποια βασικά η και όχι. Όπως βολεύει τον καθένα.

 

bdf197bcdb60cfa6c7c151279ed39952.jpg623671c98f71bc3ff222fc2a0017aee2.jpg13d2684f2d78fbc81745393d90088307.jpgce21f76ae647cb968dd017f320627ffb.jpg

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Καλοριζικο και καλοδουλευτω να το χαρεις. Εγω ισως το παρω δεν αποφαφησα ακομη επειδη ειναι πολλα τα χρηματα και φοβαμαι μην παθει το παραμικρο και τρεχω και δεν φτανω μετα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το μεσημέρι παιδιά.

 

Πολύ καλή και στιβαρή κατασκευή. Βαριά όμως. Θέλει συνήθεια και το μέγεθος και το βάρος. Δεν παίζει και δεν τρίζει.

Η εσωτερική οθόνη μια μαγεία. Απόλαυση στα πάντα.

Η εξωτερική οθόνη μια χαρά για να κάνεις κάποια βασικά η και όχι. Όπως βολεύει τον καθένα.

 

bdf197bcdb60cfa6c7c151279ed39952.jpg623671c98f71bc3ff222fc2a0017aee2.jpg13d2684f2d78fbc81745393d90088307.jpgce21f76ae647cb968dd017f320627ffb.jpg

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Καλοδουλευτο....Ωραίο φαίνεται,και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι,αλλά περιμένω,ίσως στο επόμενο να έχει στρώσει σε όσα προβλήματα ίσως βγάλει..

.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι? Από πού αντλείτε όλοι σας αυτή τη βεβαιότητα, με την οποία προεξοφλείτε ότι η συσκευή θα παρουσιάσει προβλήματα, που αποτελούν για εσάς αποθαρρυντικό παράγοντα για την αγορά της? Εννοείται πως δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτα, όπως δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε το πρώτο Fold (μετά τον ανασχεδιασμό), αλλά ούτε και το Z Flip (το έχουμε εγώ και ο πατέρας μου εδώ και 7 μήνες). Ας μην είμαστε συνεχώς αρνητικοί. Να μου πείτε ότι υπάρχουν ακόμη τεράστια περιθώρια βελτίωσης, θα συμφωνήσω απόλυτα, αλλά το θεωρώ αστείο να μιλάμε για ευπάθειες, σε μία εταιρεία που δε νομίζω ότι μας έχει δώσει τέτοια δείγματα (πλην Note 7 φυσικά). Στην οικογένειά μου, έχουν περάσει από τα χέρια μας την τελευταία δεκαετία, περισσότερες από 50 συσκευές της Samsung και ποτέ ούτε μία δε χάλασε. Και σε τελική ανάλυση, αν ω μη γένοιτο βγάλει πρόωρα προβλήματα η συσκευή, δε θα τα καλύψει η εγγύηση? Από τα Jumbo την έχουμε πάρει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι? Από πού αντλείτε όλοι σας αυτή τη βεβαιότητα, με την οποία προεξοφλείτε ότι η συσκευή θα παρουσιάσει προβλήματα, που αποτελούν για εσάς αποθαρρυντικό παράγοντα για την αγορά της? Εννοείται πως δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτα, όπως δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε το πρώτο Fold (μετά τον ανασχεδιασμό), αλλά ούτε και το Z Flip (το έχουμε εγώ και ο πατέρας μου εδώ και 7 μήνες). Ας μην είμαστε συνεχώς αρνητικοί. Να μου πείτε ότι υπάρχουν ακόμη τεράστια περιθώρια βελτίωσης, θα συμφωνήσω απόλυτα, αλλά το θεωρώ αστείο να μιλάμε για ευπάθειες, σε μία εταιρεία που δε νομίζω ότι μας έχει δώσει τέτοια δείγματα (πλην Note 7 φυσικά). Στην οικογένειά μου, έχουν περάσει από τα χέρια μας την τελευταία δεκαετία, περισσότερες από 50 συσκευές της Samsung και ποτέ ούτε μία δε χάλασε. Και σε τελική ανάλυση, αν ω μη γένοιτο βγάλει πρόωρα προβλήματα η συσκευή, δε θα τα καλύψει η εγγύηση? Από τα Jumbo την έχουμε πάρει?

 

Μην ακους κανενα και τιποτα φιλε μου.

Κρατας την καλυτερη συσκευη στον πλανητη για αρκετους μηνες. Για αργοτερα βλεπουμε...

Καλοριζικο!

Περιμενουμε τις εντυπωσεις απο τους τυχερους κατοχους...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο στο youtube σε φυλλ οθονη πως συμπεριφερεται η μεγαλη οθονη 7.6 ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα στη μεγαλη οθονη, εχει επιλογη να κρυψεις και την οπη της καμερας

διατηρει το μαυρο πλαισιο πανω κατω σe full screen

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Μην ακους κανενα και τιποτα φιλε μου.

 

Κρατας την καλυτερη συσκευη στον πλανητη για αρκετους μηνες. Για αργοτερα βλεπουμε...

 

Καλοριζικο!

 

Περιμενουμε τις εντυπωσεις απο τους τυχερους κατοχους...

Βαγγέλη ότι θέλεις ρωτάς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι? Από πού αντλείτε όλοι σας αυτή τη βεβαιότητα, με την οποία προεξοφλείτε ότι η συσκευή θα παρουσιάσει προβλήματα, που αποτελούν για εσάς αποθαρρυντικό παράγοντα για την αγορά της? Εννοείται πως δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτα, όπως δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε το πρώτο Fold (μετά τον ανασχεδιασμό), αλλά ούτε και το Z Flip (το έχουμε εγώ και ο πατέρας μου εδώ και 7 μήνες). Ας μην είμαστε συνεχώς αρνητικοί. Να μου πείτε ότι υπάρχουν ακόμη τεράστια περιθώρια βελτίωσης, θα συμφωνήσω απόλυτα, αλλά το θεωρώ αστείο να μιλάμε για ευπάθειες, σε μία εταιρεία που δε νομίζω ότι μας έχει δώσει τέτοια δείγματα (πλην Note 7 φυσικά). Στην οικογένειά μου, έχουν περάσει από τα χέρια μας την τελευταία δεκαετία, περισσότερες από 50 συσκευές της Samsung και ποτέ ούτε μία δε χάλασε. Και σε τελική ανάλυση, αν ω μη γένοιτο βγάλει πρόωρα προβλήματα η συσκευή, δε θα τα καλύψει η εγγύηση? Από τα Jumbo την έχουμε πάρει?

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-fold-maziko-provlima-stin-othoni-ton-review-units/

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-fold-achristeythike-meta-apo-120-000-anadiploseis/

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-fold-anoixe-kleise-vinteo-dokimi/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτα που ανεβασες αφορουν το fold 1 και οχι το 2 μην ανεβαζεις οτι να ναι προκειμενου να βγαλουμε το τηλεφωνο προβληματικο

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βρω να ανεβάσω και εγω κατι προβλήματα που είχε το S20 με την καμερα και το Νοτε 7 με την μπαταρια..... να μην ξαναγοράσει κάνεις ΝΟΤΕ 20 και S30..... Πλακα έχουμε :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι? Από πού αντλείτε όλοι σας αυτή τη βεβαιότητα, με την οποία προεξοφλείτε ότι η συσκευή θα παρουσιάσει προβλήματα, που αποτελούν για εσάς αποθαρρυντικό παράγοντα για την αγορά της? Εννοείται πως δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτα, όπως δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε το πρώτο Fold (μετά τον ανασχεδιασμό), αλλά ούτε και το Z Flip (το έχουμε εγώ και ο πατέρας μου εδώ και 7 μήνες). Ας μην είμαστε συνεχώς αρνητικοί. Να μου πείτε ότι υπάρχουν ακόμη τεράστια περιθώρια βελτίωσης, θα συμφωνήσω απόλυτα, αλλά το θεωρώ αστείο να μιλάμε για ευπάθειες, σε μία εταιρεία που δε νομίζω ότι μας έχει δώσει τέτοια δείγματα (πλην Note 7 φυσικά). Στην οικογένειά μου, έχουν περάσει από τα χέρια μας την τελευταία δεκαετία, περισσότερες από 50 συσκευές της Samsung και ποτέ ούτε μία δε χάλασε. Και σε τελική ανάλυση, αν ω μη γένοιτο βγάλει πρόωρα προβλήματα η συσκευή, δε θα τα καλύψει η εγγύηση? Από τα Jumbo την έχουμε πάρει?

 

Δεν προεξοφλουμε ότι θα βγάλει προβλήματα,δεν το πιστεύω κιόλας,απλά σαν νέα τεχνολογία θα περιμένω να περάσει λίγο ο καιρος,ίσως και στρώσουν οι τιμές...Η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη υλοποίηση είναι το μεγάλο στοίχημα που η Samsung το περνάει... Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο σε συσκευή που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή,μέχρι το επόμενο φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ότι θέλεις ρωτάς...

 

Δημήτρη καλορίζικο!

100 χρόνια μπροστά από οτιδήποτε κινείται στην αγορά η συσκευή

Ακουω εντυπώσεις κι ιδιαίτερα σε σχέση με το 1, αν το είχες...

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλορίζικο!

100 χρόνια μπροστά από οτιδήποτε κινείται στην αγορά η συσκευή

Ακουω εντυπώσεις κι ιδιαίτερα σε σχέση με το 1, αν το είχες...

 

Σε αυτο συμφωνω και εγω. 100 χρονια μπροστα δεν θα θελουμε να ξανα κοιταξουμε αλλο κινητο μετα απο αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε αυτα που ανεβασες αφορουν το fold 1 και οχι το 2 μην ανεβαζεις οτι να ναι προκειμενου να βγαλουμε το τηλεφωνο προβληματικο

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ομως διορθωθηκαν τα προβληματα του φολδ 1 ; ή θα σκασουμε τα 2000 ευρω μας και θα τα κλαιμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε! Σκέφτηκα αρκετή ώρα, για το κατά πόσο αξίζει να ασχοληθώ και να απαντήσω σε αυτά που ανέβασες. Το πρώτο και το τρίτο, αναφέρονται στην πρώτη έκδοση του Galaxy Fold, η οποία δεν είχε κυκλοφορήσει ευρέως στο εμπόριο, παρά μόνο είχε δοθεί σε reviewers. Όπως γνωρίζουμε, η συσκευή ανασχεδιάστηκε και διατέθηκε στο εμπόριο με νέα μορφή. Όσο για το δεύτερο, που αναφέρεται στην ανασχεδιασμένη μορφή, σε τι στάδιο σχιζοφρένειας θα πρέπει να έχω φτάσει, ώστε να ανοιγοκλείνω το τηλέφωνό μου ανά 0,4 δευτερόλεπτα επί 15 ώρες? Αναφορικά τώρα με το Z Fold2, είναι αυτονόητο, ότι κάθε μοντέλο είναι ανεξάρτητο από τα προηγούμενα. Είναι τουλάχιστον αφελές, να σαμποτάρουμε μία συσκευή, επειδή κάποιο προηγούμενο μοντέλο της ίδιας εταιρείας στο παρελθόν, είχε εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Να σου δείξω εγώ σάπια μήλα από το παρελθόν, να μην ξαναφάς μήλο ποτέ στη ζωή σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε! Σκέφτηκα αρκετή ώρα, για το κατά πόσο αξίζει να ασχοληθώ και να απαντήσω σε αυτά που ανέβασες. Το πρώτο και το τρίτο, αναφέρονται στην πρώτη έκδοση του Galaxy Fold, η οποία δεν είχε κυκλοφορήσει ευρέως στο εμπόριο, παρά μόνο είχε δοθεί σε reviewers. Όπως γνωρίζουμε, η συσκευή ανασχεδιάστηκε και διατέθηκε στο εμπόριο με νέα μορφή. Όσο για το δεύτερο, που αναφέρεται στην ανασχεδιασμένη μορφή, σε τι στάδιο σχιζοφρένειας θα πρέπει να έχω φτάσει, ώστε να ανοιγοκλείνω το τηλέφωνό μου ανά 0,4 δευτερόλεπτα επί 15 ώρες? Αναφορικά τώρα με το Z Fold2, είναι αυτονόητο, ότι κάθε μοντέλο είναι ανεξάρτητο από τα προηγούμενα. Είναι τουλάχιστον αφελές, να σαμποτάρουμε μία συσκευή, επειδή κάποιο προηγούμενο μοντέλο της ίδιας εταιρείας στο παρελθόν, είχε εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Να σου δείξω εγώ σάπια μήλα από το παρελθόν, να μην ξαναφάς μήλο ποτέ στη ζωή σου!

 

Το μόνο πρόβλημα που μπορώ να βρω στην συσκευή , και να μας πούνε όσοι είναι κάτοχοι του Fold 1 , είναι τα updates . Αν θυμάμαι καλά το 1 έπαιρνε ενημερώσεις με πολύ μεγάλη καθυστέρηση , και το δικό μας έχει ακόμα security Αυγούστου και ήδη φεύγει ο Σεπτέμβρης και θα παίρνουν Οκτωβρίου τα αλλά .

Link to comment
Share on other sites

Το παρἐλαβα και εγώ σήμερα, αλλά δε το έχω ανοίξει ακόμη. Η αλήθεια είναι ότι θέλω να έχω και θήκη και για την ώρα είναι δυσεύρετες παντού. Όταν το σετάρω θα κάνω και σύγκριση με το Mate XS.

Πάντως, Βαγγέλη, μια συσκευή που θέλει να είναι 100 χρόνια μπροστά, δε γίνεται να μην είναι Dual-SIM (φυσικές) και να έχει τουλάχιστον 512GB εσωτερικό χώρο και/ή να δέχεται κάρτες μνἠμης. Και μη μου πείτε ότι δεν είχε χώρο για αυτά... Για πενάκι μπορεί, για αυτά;

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε... Η έλλειψη αυτών των δύο χαρακτηριστικών που ανέφερες με έκανε εμένα να το προσπεράσω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε... Η έλλειψη αυτών των δύο χαρακτηριστικών που ανέφερες με έκανε εμένα να το προσπεράσω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Καλά, φαντάζομαι ειρωνεύεσαι και εννοείς ότι η τιμή του σε έκανε, αλλά όπως και να το κάνουμε ένα "ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΛΕΙΠΟΥΝ" πλανάται στην ατμόσφαιρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ο,τι πεις. Συνήθως λέω αυτά που εννοώ δε χρειάζονται ερμηνεία τα λόγια μου.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προβληματα με το fold 1 δεν ειχα κανενα, και το πηρα με το που βγηκε.

Σε σχεση με το fold 2 το 1 ηταν πιο ευκολο σα μεγεθος να το κρατας με full οθονη μεσα στη παλαμη σου

Σαφως βελτιωμενο το 2, πιο στιβαρη και καλυτερη αισθηση στο ξεδιπλωμα ενω στο 1 ειχες ενα φοβο οταν το ανοιγες. Πιο ελαφρυ το 1 πιο premium το 2

Φαουλ να μη σου παρεχει μαζι τη θηκη στο 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο πρωί παραλαμβάνω και εγώ και μπαίνω στην παρέα σας αφήνοντας το υπέροχο oneplus 8 pro...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...