Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 2


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε πάνε καλά? Σήμερα παραλαμβάνουν λέει στις αποθήκες τους, οπότε εγώ παραλαμβάνω Τρίτη - Τετάρτη. Ανεκδιήγητοι εντελώς. Συμπεριφέρονται σαν να μη θέλουν να πουλήσουν. Δε φέρεσαι έτσι στον πελάτη που σου σκάει 2100€. Ρε χρειαζόταν η κρίση, χρειαζόταν και ο COVID. Να τα κλείσουν όλα, για να μάθουν να φέρονται. Όλα τα χρόνια, την ίδια ημέρα που παραλάμβαναν, έδιναν και τις προπαραγγελίες. Τί άλλαξε τώρα? Έχουν τόσο πολύ χρήμα που δεν τους νοιάζει?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από Samsung.gr .... ενώ στην παραγγελία λεει ακομα συγκέντρωση προϊόντων... ήρθε ο courier με το κινητό!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ακύρωσα την προπαραγγελία του Πλαισίου. Ευτυχώς, είχα αφήσει (μόλις χθες) και μία δεύτερη προπαραγγελία στον Κώτσο. Υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημά τους, οπότε το παίρνω σε λίγη ώρα από εκεί (μαζί με το δώρο κανονικά). Μήπως γνωρίζει κάποιος που παρέλαβε και το έθεσε σε λειτουργία, αν τελικά έκαναν την αναβάθμιση για την υποστήριξη eSIM? Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ακύρωσα την προπαραγγελία του Πλαισίου. Ευτυχώς, είχα αφήσει (μόλις χθες) και μία δεύτερη προπαραγγελία στον Κώτσο. Υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημά τους, οπότε το παίρνω σε λίγη ώρα από εκεί (μαζί με το δώρο κανονικά). Μήπως γνωρίζει κάποιος που παρέλαβε και το έθεσε σε λειτουργία, αν τελικά έκαναν την αναβάθμιση για την υποστήριξη eSIM?

 

Ακόμα δεν έχει δωθεί η αναβάθμηση για την ενεργοποιηση της eSIM. H συσκευή ειναι για την ωρα μονόκαρτη:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει δωθεί η αναβάθμηση για την ενεργοποιηση της eSIM. H συσκευή ειναι για την ωρα μονόκαρτη:cry:

Από ό,τι διαβάζω εδώ:

https://eu.community.samsung.com/t5/other-smartphones/no-esim-in-galaxy-z-fold-2/td-p/2037043

Δεν είναι ακόμη δυνατή η υποστήριξη της eSIM, καθώς υπήρξε πρόβλημα επικοινωνίας του λογισμικού της συσκευής με το modem της Qualcomm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει ένα κομμάτι στο αεροδρόμιο κότσο μου είπαν τηλεφωνικα

Υπάρχουν κι'άλλα. Εγώ παρέλαβα από Κηφισιάς, υπήρχε και στη Βουλιαγμένης (δε γνωρίζω αν υπάρχει ακόμη, εγώ είχα μιλήσει μαζί τους στις 15:30).

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα παιδια που το πηραν καλοριζικο και καλοδουλευτο.Τα buds που πηρατε δωρο με το τηλ τι χρωμα ειναι γιατι εγω που ηθελα μαυρα δεν υπαρχουν μονο λευκα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στον κοτσο δεν μου ειπαν για ακουστικα....τα χρεωνουν επιπλεον

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/217466-samsung-galaxy-z-fold-2-black

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα παιδια που το πηραν καλοριζικο και καλοδουλευτο.Τα buds που πηρατε δωρο με το τηλ τι χρωμα ειναι γιατι εγω που ηθελα μαυρα δεν υπαρχουν μονο λευκα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα παρόλο που δεν διάλεξα τι χρώμα να έχουν τα buds .... μου τα έστειλαν στο χρώμα του κινητού... Bronze.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα στα φερνουν δωρο με το τηλ και δεν στα χρεωνουν ψαχτο λιγο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δωρο ειναι τα ακουστικα αν ειχες κανει προπαραγγελια

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις οσοι παρελαβαν

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αμεση αγορα εκανα μετα απο τηλεφωνημα στο κοτσο, θα μιλησω με σαμμυ
Ειχες κανει προπαραγγελια

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα προπαραγγελια, τηλεφωνικη κρατηση σημερα στο κοτσο και αμεση αγορα

Πρωτη εντυπωση πιο χαμηλος ηχος απο το fold 1, ισως θελει ψαξιμο.

Η εσωτερικη καμερα-οπη ειναι λιγο ενοχλητικη στη κατα τα αλλα εντυπωσιακη οθονη

Θα μπορουσαν να δινουν μια θηκη αν μη τι αλλο σε αυτα τα λεφτα

Προς το παρον αν και δε καπνιζω πουρα θα μπαινει σε θηκη πουρων που εβαζα και το fold1

Αυτα προς το παρον, ουτε ωρα δεν εκλεισε στα χερια μου!

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα προπαραγγελια, τηλεφωνικη κρατηση σημερα στο κοτσο και αμεση αγορα

Πρωτη εντυπωση πιο χαμηλος ηχος απο το fold 1, ισως θελει ψαξιμο.

Η εσωτερικη καμερα-οπη ειναι λιγο ενοχλητικη στη κατα τα αλλα εντυπωσιακη οθονη

Θα μπορουσαν να δινουν μια θηκη αν μη τι αλλο σε αυτα τα λεφτα

Προς το παρον αν και δε καπνιζω πουρα θα μπαινει σε θηκη πουρων που εβαζα και το fold1

Αυτα προς το παρον, ουτε ωρα δεν εκλεισε στα χερια μου!

 

Αν δεν κάνω λάθος τα ear buds ήταν δώρο μέχρι χτες .

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα προπαραγγελια, τηλεφωνικη κρατηση σημερα στο κοτσο και αμεση αγορα

Πρωτη εντυπωση πιο χαμηλος ηχος απο το fold 1, ισως θελει ψαξιμο.

Η εσωτερικη καμερα-οπη ειναι λιγο ενοχλητικη στη κατα τα αλλα εντυπωσιακη οθονη

Θα μπορουσαν να δινουν μια θηκη αν μη τι αλλο σε αυτα τα λεφτα

Προς το παρον αν και δε καπνιζω πουρα θα μπαινει σε θηκη πουρων που εβαζα και το fold1

Αυτα προς το παρον, ουτε ωρα δεν εκλεισε στα χερια μου!

Καλοριζικο και καλοδουλευτο σε ευχαριστω πολυ για τις πρωτες εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν λέει η εταιρεία να μην αφαιρέσουμε τη μεμβράνη προστασίας για να μην προκληθεί ζημιά, φαντάζομαι ότι εννοεί για την εσωτερική (μεγάλη) οθόνη έτσι? Γιατί την προστατευτική μεμβράνη της εξωτερικής (μικρής) οθόνης την αφαίρεσα ήδη. Δε φαντάζομαι να δημιουργηθεί πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Η μικρη οθονη φοραει μεμβρανη απο οτι βλεπω, αυτη δε τη πειραξα μιας και θεωρω οτι ειναι πιο ευαλωτη σε γδαρσιματα η μικροτερη οθονη.

Απο θηκες βρηκατε κατι εντος Ελλαδος?

Προς το παρον θα μπαινει στη πουροθηκη που εμπαινε και το 1, αλλα χρειαζεται σιγουρα θηκη αφου αν το ακουμπησεις σε επιφανεια ειναι φουλ εκτεθειμενο

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Η μικρη οθονη φοραει μεμβρανη απο οτι βλεπω, αυτη δε τη πειραξα μιας και θεωρω οτι ειναι πιο ευαλωτη σε γδαρσιματα η μικροτερη οθονη.

Απο θηκες βρηκατε κατι εντος Ελλαδος?

Προς το παρον θα μπαινει στη πουροθηκη που εμπαινε και το 1, αλλα χρειαζεται σιγουρα θηκη αφου αν το ακουμπησεις σε επιφανεια ειναι φουλ εκτεθειμενο

Γιατί είναι πιο ευάλωτη σε γδαρσίματα η μικρότερη οθόνη? Gorilla Glass δεν είναι? Εγώ νομίζω ότι η συγκεκριμένη οθόνη, είναι το ίδιο ευάλωτη όσο και τα προηγούμενα Samsung smartphones που γνωρίζουμε (S10/20, Note 10/20 κτλ). Προσωπικά, δεν έχω φορέσει ποτέ μεμβράνη προστασίας ή τζαμάκι σε οθόνη smartphone. Επίσης, δεν έχω γδάρει ποτέ οθόνη smartphone. Δυστυχώς, δεν υπάρχει θήκη εντός Ελλάδας. Ενδιαφέρομαι για τη γνήσια δερμάτινη θήκη της Samsung. Ελπίζω να μην έρθει σε κάνα δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλα τα παιδιά το πήραν.

 

Υπάρχει διαθέσιμο σε stand σε κάνα κατάστημα να το δούμε ζωντανό εδώ Αθήνα έτσι να πάρουμε μια πρώτη γεύση :lol: οχι για αγορά ακόμα,του χρόνου ίσως αρχίσω μπαίνω σε σκέψεις.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλα τα παιδιά το πήραν.

 

Υπάρχει διαθέσιμο σε stand σε κάνα κατάστημα να το δούμε ζωντανό εδώ Αθήνα έτσι να πάρουμε μια πρώτη γεύση :lol: οχι για αγορά ακόμα,του χρόνου ίσως αρχίσω μπαίνω σε σκέψεις.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Πριν λίγο ήμουν στο The Mall. Υπάρχει δείγμα στον Κωτσόβολο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δε την έβγαλα γιατί μια στο εκατομμύριο να γρατζουνιστει τη κάτσαμε.

Εγώ δεν εννοούσα αυτό (γρατσουνιές), αλλά εκείνο που αναφέρεται από την εταιρεία και από αρκετούς χρήστες του παλαιότερου Galaxy Fold, ότι μόλις αφαιρεθεί η μεμβράνη προστασίας, η οθόνη αρχίζει να καίει pixels και να καταστρέφεται. Φαντάζομαι, ότι αυτό αφορά το φιλμ της μεγάλης και όχι της μικρής οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...