Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα την ταπεινη μου αποψη το 8310 ειναι το καλυτερο smartphone που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη στην αγορα. Μεχρι τωρα ημουν ταγμενος στην Νοκια λογω του menu και της ευκολιας χειρισμου. Ημουν λιγο επιφυλακτικος να αγορασω κινητο με Windows αλλα πιστεψε με το εμαθα μεσα σε 2 μερες. Ασε που απο λειτουργιες και εφαρμογες ειναι απεχτο. Και η φωτογραφικη του μηχανη την κανει τη δουλεια της.

Η ποιοτητα ηχου ειναι εξαιρετικη και αναπαραγει μεχρι και divx με υποστηριξει υποτιτλων(με την καταληλη εφαρμογη βεβαια).

Οταν τον Ν70 κανει 500 € τοτε 450 € γι αυτο το κινητο ειναι τσαμπα!!!!!!

 

file morfea apo taxitita menou ,na paris mia klisi na apantisis na dis ta minimata sou na mpis sto menou ...klp. ti lei?

einai grigoro i argo?

se sigrisi me ti nokia pou aneferes

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιταξε να δεις. Το menu του ειναι αρκετα γρηγορο, αν και μερικες φορες κολλαει αλλα για κλασματα του δευτερολεπτου, αλλα το ιδιο συνεβενε και με το Nokia που ειχα μερικες φορες.

Το κινητο εχει τον καλυτερο και πιο πληρης τηλεφωνικο καταλογο που εχω δει ποτε σε κινητο. Σε συνδιασμο με το smart filter το κανει αξεπεραστο.

Σχετικα με τις κλησεις που ρωτησες δεν υπαρχει κανενα προβλημα και ειναι αρκετα γρηγορο.

Ακομα η ποιοτητα ηχου αναπαραγωγης και του ακουστικου ειναι αριστη.

Για να μην σου πω οτι η μπαταρια ξεχναει να αδειασει.

Με μια καρτα SD 1gb θα εισαι αρχηγος.

Οτι αλλη πληροφορια θελεις για το κινητο ρωτησε με!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως, χρειαζομαι το Ptab full. Μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να το βρω ή αν το εχει καποιος να μου το στειλει?

morfeas2508@yahoo.gr

Μήπως βρήκες το PTab Full?

Αν ναι, στείλτο μου αν μπορείς

dboufas@gmail.com

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το PTab Full και το Papyrus ?

 

και για τα δυο θα βρεις πληροφοριες στα πρωτα posts αυτου του θεματος.

το "full" δεν συμπεριλαμβανεται στο ονομα της εφαρμογης, αλλου κολαει;)

Link to comment
Share on other sites

Σου το εστειλα με mail

thanx!

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Νεος κατοχος ενος 8310 και προσπαθω να βρω το Fizz Traveler 2.2 . Mπορει κανεις να βοηθησει?

Και κατι πιο σημαντικο... network browser για το 8310 ποτε θα βγει? ακομα περιμενουμε ολοι το καινουριο Resco Explorer αν θα βγει... οταν βγει...?

Thanx guys!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως σβήνονται τα προγραμματα απο το StartMru, που έχουμε τρέξει?

Με Restart τα ξαναβγάζει..

δυστυχως ή ευτυχως ετσι ειναι στα wm5. στα windows 2003 σε καθε επανεκινηση επανερχονταν τα τα προγραμματα που ειχες ορισει απο τη registry. τωρα δε νομιζω να μπορεις να κανεις κατι. τουλαχιστον δεν το εχω δει πουθενα. αν θελεις ομως να εχεις μια σταθερη "mru list", μπορεις να βαλεις ενα homescreen με το facade plugin

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξης πρόβλημα:

Κάποιες φορές που έχω προσπαθήσει να στείλω κάποια αρχεία με ΒΤ στο κινητό μου (μου έχει τύχει μόνο με mp3 δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό) ενώ λαμβάνω κανονικά το αρχείο όταν με ρωτάει αν θέλω να το αποθηκεύσω και πατήσω ναι μου βγάζει ένα σφάλμα που λέει ότι δεν αποθηκεύτηκε γιατί τα δεδομένα δεν είναι έγκυρα και κάτι τέτοια. Τι συμβαίνει; Να σημειώσω ότι δεν συμβαίνει πάντα όταν πάω να δεχθω mp3 αλλά μερικές φορές.

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν εγώ που έχω αγοράσει το 8310 απο ace το ξεκλειδώσω όπως λέτε πριν για να το χρησιμοποιώ σαν USB θα μπορώ μετά να βάλω την αναβάθμιση της Ace;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση του Quick Reply θα πρέπει να κάνετε κλικ στο πλήκτρο με τον ομώνυμο τίτλο, που βρίσκεται κάτω από κάθε μήνυμα.\r\n
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν εχει συνδεθει κανεις με το 8310 σε ασυρματο δικτυο WiFi.

Αν ναι μηπως μπορει να κανει post ή να στειλει με mail τις ρυθμισεις?

morfeas2508@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν εχει συνδεθει κανεις με το 8310 σε ασυρματο δικτυο WiFi.

Αν ναι μηπως μπορει να κανει post ή να στειλει με mail τις ρυθμισεις?

morfeas2508@yahoo.gr

δεν νομιζω οτι υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για να σου στειλει κανεις. εχω συνδεθει μονο σε οικιακα δικτυα και οχι σε δημοσια access points. το μονο που χρειαζεται να προσεξεις ειναι να επιλεξεις στο κινητο σου το ιδιο authentication που εχει και το access point (πχ WPA-PSK) και φυσικα να δωσεις το σωστο κλειδι για να μπεις!!

 

να ρωτησω και γω τωρα κατι. οσοι εχετε βαλει την τελευταια rom της imate εχετε προβλημα με το κινητο. εγω αντιμετωπιζω πολλα κολληματα και προβληματα. ξαφνικα μπορει να κολλησει και να μην μπορω να κανω τιποτα. εχει χρειαστει να βγαλω την μπαταρια πολλες φορες. μπορει να μην φταιει η rom αλλα οι διαφορες beta εφαρμογες που χρησιμοποιω οπως το resco radio και ο resco explorer 2005. δεν εχω χρονο για δοκιμες και ψαξιμο αυτη την περιοδο. γι αυτο οποιος εχει βαλει τη συγκεκριμενη rom ας γραψει εδω εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για να σου στειλει κανεις. εχω συνδεθει μονο σε οικιακα δικτυα και οχι σε δημοσια access points. το μονο που χρειαζεται να προσεξεις ειναι να επιλεξεις στο κινητο σου το ιδιο authentication που εχει και το access point (πχ WPA-PSK) και φυσικα να δωσεις το σωστο κλειδι για να μπεις!!

 

να ρωτησω και γω τωρα κατι. οσοι εχετε βαλει την τελευταια rom της imate εχετε προβλημα με το κινητο. εγω αντιμετωπιζω πολλα κολληματα και προβληματα. ξαφνικα μπορει να κολλησει και να μην μπορω να κανω τιποτα. εχει χρειαστει να βγαλω την μπαταρια πολλες φορες. μπορει να μην φταιει η rom αλλα οι διαφορες beta εφαρμογες που χρησιμοποιω οπως το resco radio και ο resco explorer 2005. δεν εχω χρονο για δοκιμες και ψαξιμο αυτη την περιοδο. γι αυτο οποιος εχει βαλει τη συγκεκριμενη rom ας γραψει εδω εντυπωσεις....[/quote

 

έχω βάλει αυτή τη rom λίγο μετά που βγήκε.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος. Κολλήματα άγρια δεν είχα, πάρα μόνο όταν προσπάθησα να τρέξω παιχνίδια, κάποιο μάλιστα που κατέβασα από εδώ, rally ή κάτι τέτοιο, καθώς και κάποιον snes simulator. Η εντύπωση μου είναι, ότι είναι ποιό ελαφρύ από το προηγούμενο και σίγουρα με καλύτερη διαχείριση μνήμης. Τώρα κανένα restart που και που (2-3 μέρες) καλό του κάνει, και αυτό υποθέτω γιατί και εγώ το παιδεύω λιγάκι, με beta κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μηπως εχει κανεις προχειρες τι ρυθμίσεις mms για ΤΙΜ??

Νομιζω οτι θα τις βρεις εδω. Ειναι για το 8010 αλλα κανουν και για 8310

http://www.qtek.gr/8010_gprs.html

Link to comment
Share on other sites

Καθως περνουσα κατι themes για το 8310, ξαφνικα το κινητο εβγαλε το εξης error <<Can't load resource ID!!!>> και συνεχως κολλαγε, ασε που δεν μπορουσε να μπει στο κεντρικο menu!

Βασικα το προβλημα λυθηκε με Hard Reset, αλλα μηπως ξερει κανεις γιατι μου παρουσιαστηκε και αν λυνεται χωρις τη χρηση Hard Reset?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Εχω μια βασικη ερωτηση που πουθενα δεν εχω βρει απαντηση.

 

Plugins οπως το monitor, alarm, smartbat, oxios κτλ που θα πρεπει να εγκατασταθουν για να παιζουν? Στην κύρια μνημη του τηλεφωνου ή στο storage card?

 

Μεχρι στιγμη τα εχω ολα εγκαταστησει στο storage card και δεν καταλαβαίνω καμια διαφορα.

 

Επίσης, αν θες να τα απεγκαταστησει τι κανεις? Στο remove programs δεν εμφανιζονται? Απλως τα σβηνεις απο το directory Application Data/ Home?

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο περιμένω τόσες μέρες τώρα.Αν βάλω της imate ύπάρχει γυρισμός?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πες τε μου σας παρακαλώ για τα plugin τι πρέπει να κάνω...

 

Που πρέπει να τα εγκαταστήσω: Στο storage card ή στην κύρια μνήμη του κινητού?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...