Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera se olous..Efxaristw poly gia tis polytimes odigies pou phra genika apo to forum.

Poylaw to 8310 (htcv1240, unlocked) mou, me th rom tou nitrogen wm6,v5. Einai se poly kali katastasi. Sto kouti tou me apodeiksi agoras kai eggyish mexri 23/12/2008 apo thn HTC. Apektisa ena pda kai etsi to poulaw.Opoios endiaferetai as mou steilei PM. eyxaristw

 

Apla ithela na enimerwsw pws to kinito einai akomi pros pwlisi kai opoios endiaferetai as mou steilei pm.

Eyxaristw

PANOS
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ακουστεί θεόκουφο να το ρωτάω μετά απο τόσα χρόνια, αλλά μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένας καλός Java - Midlet Manager για το κινητό μας γιατί ο ενσωματομένος των WM είναι για τα μπάζα;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστεί θεόκουφο να το ρωτάω μετά απο τόσα χρόνια, αλλά μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένας καλός Java - Midlet Manager για το κινητό μας γιατί ο ενσωματομένος των WM είναι για τα μπάζα;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884&page=82

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2282192#post2282192

Link to comment
Share on other sites

Τον Esmertec Jbed ενοείς; Τον έχω βάλει και δεν κατάλαβα και πολλά

 

Να σε ρωτήσω κάτι μιας και διάβασα ότι έχεις 8310 και τον έχεις βάλει;

 

Ο Esmertec Jbed είναι μόνο για να ανοίγει εφαρμογές Java απο σελίδες; Δεν μπορείς να του δώσεις εφαρμογή απο την Storage Card να ανοίξει;

 

Κύριο πρόβλημα μου επίσης με τον ενσωματομένο Midlet Manager των WM είναι ότι δεν είναι full screen και ότι δεν έχει επιλογές για το mapping των πλήκτρων.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλά άσε... μάλλον αφηριμένος ήμουνα...

 

file associasion λέγεται και είναι απλό :)

 

Τι κινητάρα είναι αυτή ρε ****το... μόνο καφέ δεν ψήνει... χρόνια προσπαθώ να του μάθω...

 

Thanks!!!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους και απο εδω,

Μιας και χρειαζομουν μια 2η συσκευη για να την εχω μαζι μου για την παραλια και καποιες φορες που δεν θελω να εχω το cruise μαζι μου, αγορασα ενα μεταχειρισμενο 8310 και μπορω να πω οτι απο τη δευτερα που το εχω στα χερια μου, το cruise το εχω αφησει στο σπιτι και μονο σημερα το πηρα το βραδυ στη βολτα.

πολυ καλο και ευχρηστο και συναμα μικρο και ελαφρυ, ακριβως οπως το ηθελα. κανω και τον συγχρονισμο μου και εχω τα τηλεφωνα μου και στις 2 συσκευες μου. Εχω και το cosmote twin sim οποτε δεν αλλαζω την καρτα αλλα εχω 2 καρτες Sim με τον ιδιο αριθμο και κλεινω το ενα , ανοιγω το αλλο και ειμαι super

μια ερωτησουλα τωρα :

μου εστειλε ο φιλος και μια προσοψη καινουργια και θελω να την βαλω. ξερει κανεις πως βγαζω την παλια? ειδα οτι εχει κατι βιδουλες οταν βγαλω το καπακι της μπαταριας, πρεπει να τις ξεβιδωσω ?

 

Επισης η συσκευη μου ηρθε με wm6 ελληνικα και δουλευει πολυ καλα. αν θελησω να βαλω την μαμα rom ειναι ευκολο? γινεται? αξιζει η να το αφησω ετσι ?

ετσι κι'αλλιως το θελω μονο για 2η συσκευη. δεν θελω να βαζω μεσα προγραμματα και εφαρμογες. το μονο που θελω ειναι να δουλευει σωστα.

τι λετε?

 

ευχαριστω εκ' των προτερων.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και απο εδω,

Μιας και χρειαζομουν μια 2η συσκευη για να την εχω μαζι μου για την παραλια και καποιες φορες που δεν θελω να εχω το cruise μαζι μου, αγορασα ενα μεταχειρισμενο 8310 και μπορω να πω οτι απο τη δευτερα που το εχω στα χερια μου, το cruise το εχω αφησει στο σπιτι και μονο σημερα το πηρα το βραδυ στη βολτα.

πολυ καλο και ευχρηστο και συναμα μικρο και ελαφρυ, ακριβως οπως το ηθελα. κανω και τον συγχρονισμο μου και εχω τα τηλεφωνα μου και στις 2 συσκευες μου. Εχω και το cosmote twin sim οποτε δεν αλλαζω την καρτα αλλα εχω 2 καρτες Sim με τον ιδιο αριθμο και κλεινω το ενα , ανοιγω το αλλο και ειμαι super

μια ερωτησουλα τωρα :

μου εστειλε ο φιλος και μια προσοψη καινουργια και θελω να την βαλω. ξερει κανεις πως βγαζω την παλια? ειδα οτι εχει κατι βιδουλες οταν βγαλω το καπακι της μπαταριας, πρεπει να τις ξεβιδωσω ?

 

Επισης η συσκευη μου ηρθε με wm6 ελληνικα και δουλευει πολυ καλα. αν θελησω να βαλω την μαμα rom ειναι ευκολο? γινεται? αξιζει η να το αφησω ετσι ?

ετσι κι'αλλιως το θελω μονο για 2η συσκευη. δεν θελω να βαζω μεσα προγραμματα και εφαρμογες. το μονο που θελω ειναι να δουλευει σωστα.

τι λετε?

 

ευχαριστω εκ' των προτερων.

 

φιλε μου κατεβασε αυτο:

http://rapidshare.com/files/129737847/odigies_aposynarmolologisis_Qtek_8310.rar.html

 

θα σε βοηθησει αρκετα. Οσο για το wm6 εγω ειχα σοβαρα προβληματα οπως οτι κολαγε το κινητο,δηλαδη εκφανιζοταν οτι δουλευει κανονικα αλλα δεν μπορουσαν να με καλεσουν και να καλεσω.Βεβαια ηταν πολυ γρηγορο.Βαλε καλυτερα wm5 original,θα τα κατεβασεις απο την HTC.Αν δεν τα βρεις PM me.

 

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την εγγύηση τι παίζει?

Αλλάζοντας τη rom χάνεται σωστα?

Η μήπως πάει ξεχωριστά για software & hardware οπότε παύει να καλύπτεται η πρώτη μόνο?

Με το Cid unlock, superCID κτλ τι παίζει, παραβιάζουν τους όρους της εγγύησης, ειναι αναστρέψιμα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ilpanos ετοιμος ειμαι να την κοπανησω :)

Κοιτα, μετο cid συμβαινει το εξης,σε ολα τα forum εχω διαβασει οτι η εγγυηση παυει να ισχυει.Εγω ομως οταν επανεφερα το κινητο απο wm6 σε wm5 με την original version ειδα πως η τιμη cid αλλαξε και εγινε ιδια με αυτην πριν πειραξω το τηλεφωνο.Τωρα τι να σου πω,οπως και να εχει ειναι ρισκο.....

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει ιδέα?

Η πήγατε όλοι διακοπές??? :D

 

Βασικά για να περάσεις άλλη ROM πρέπει να κάνεις CID Unlock στη συσκευή. Από εκεί και πέρα προφανώς και δεν σε καλύπτει η εγγύηση από software μεριά αλλά δεν σε νοιάζει κίολας γιατί οτιδήποτε και να συμβεί απλά κάνεις reflash την ROM που θες και όλα καλά. Hardware σε καλύπτει. Είχα πάει στην HTC για να μου αλλάξουν το joystick και μου το αλλάξανε κανονικά (CID Unlocked Device). Μόλις κάνεις CID unlock έγινε..Δεν μπορείς να ξαναεπιστρέψεις στην αρχική κατάσταση αλλα δεν σε νοιάζει..

PANOS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθω να συνδεθω απο Vista x64 με το Jeyo Mobile Companion στο κινητο αλλα συνεχεια παιρνω το μηνυμα "Staring device agent..." και η συνδεση δεν πραγματοποιειται. Η Rom ειναι η τελευταια αγγλικη του Nitro.

Το εχει καταφερει κανενας? Υπαρχει εναλλακτητικος τροπος αποστολης sms απο PC?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γειαααα

παω να ανοιξω το κινητό και κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις.Εχω τη ρομ 5 του νιτρο.Το κακο είναι οτι δε το βλέπω να φοτρίζει, έρχεται όμως τάση στους ακροδέκτες της μπαταρίας αλλά το λαμπάκι που φορτίζει τη μπαταρία δεν ανβει.Μπαίνω στο boot loader αλλά δε το βλέπει ο υπολογιστής.Τι να κάνω?:worry:

Link to comment
Share on other sites

pira tin megali apofasi na poulisw to yperplires 8310..mpas kai vrw kana nokia n 95..:Xeinai kainourgio itan panta sto kouti tou gia 17 mines kathos proerxete apo prosfora kai to douleuw tous teleuteous 2 mines...einai san kainourgio..plires sto kouti tou 120e..thessaloniki..opoios endiaferete pm..kai vasilis-86@hotmail.com..euxaristw
Link to comment
Share on other sites

pira tin megali apofasi na poulisw to yperplires 8310..mpas kai vrw kana nokia n 95..:Xeinai kainourgio itan panta sto kouti tou gia 17 mines kathos proerxete apo prosfora kai to douleuw tous teleuteous 2 mines...einai san kainourgio..plires sto kouti tou 120e..thessaloniki..opoios endiaferete pm..kai vasilis-86@hotmail.com..euxaristw

 

φίλε το κινητό είναι τουλάχιστων 2 χρόνων και δε παίζει ρόλο αν ήταν στο κουτί του, για αυτό εσύ ζημιώνεσαι.Βεβαια φαντάζομαι θα είναι σε καλή κατάσταση αλλά δε παύει να είναι παλιό.σου δινω πενήντα ευρο αν θέλεις σκέψου το. alfadex50@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά που μπορώ να βρω stereo handsfree για το 8310; Υπάρχουν και με ενσωματωμένο δέκτη FM;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει original καλωδιακο hands-free της q-tek οταν ειχα παλια το κινητο.

Αν σε ενδιαφερει PM, θα σου πω ποσο σκεφτομαι να το δωσω (τιμη)...

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και κάποιες μέρες δεν δουλεύει το active sync.Για την ακρίβεια δεν συνδέεται με το 8310,δεν το αναγνωρίζει καν.Εχει κανείς καμια ιδέα?Εκανα επανεγκατασταση το πρόγραμμα αλλα και πάλι τπτ.Κάποιο άλλο πρόγραμμα να κανει την ίδια δουλεια??Θέλω να περάσω και κατι προγράμματα στην καρτα μνήμης και δεν μπορω!
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

re mages epidi eimai strato kai den exo poli xrono na psakso, an kai epsaksa kai den vrika lisi

 

eno me to wifi sindeete kai o explorer kai o opera mini kai to msn, otan sindeomai me non stop tis wind doulevei mono o explorer kai me tipota o opera kai to msn.

 

exete vrei kamia lisi? stis rithmisis tou opera exo valei ta panta alla kai pali tpt!!!

thanks

Link to comment
Share on other sites

re mages epidi eimai strato kai den exo poli xrono na psakso, an kai epsaksa kai den vrika lisi

 

eno me to wifi sindeete kai o explorer kai o opera mini kai to msn, otan sindeomai me non stop tis wind doulevei mono o explorer kai me tipota o opera kai to msn.

 

exete vrei kamia lisi? stis rithmisis tou opera exo valei ta panta alla kai pali tpt!!!

thanks

http://www.sharemobile.ro/file.php?id=31572

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=8186

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παληκαρια δεν ξερω πως εγονε αλλα εσπασε η οθονη απο μεσα. Και τα χρώματα ειναι οτι να'ναι. Δεν θελω να αλλαξω το κινητο. Εχω ελπιδες για να επιδιορθωθει? Με την Ace τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια δεν ξερω πως εγονε αλλα εσπασε η οθονη απο μεσα. Και τα χρώματα ειναι οτι να'ναι. Δεν θελω να αλλαξω το κινητο. Εχω ελπιδες για να επιδιορθωθει? Με την Ace τι γινεται?

έχω εγώ οθόνη ρώτα στην ace και μίλα μου αν θες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...