Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7200


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Μονο 25 φωτο (τραβηγμενες απο το κινητο) μπορει να αποθηκευσει;;;;

 

Γιατι ετσι ρε γμτ; :(

 

Ασχετο: Το μαυρο χρωμα ωραιο ειναι ρε παιδια ! :o

 

 

Memory Functions

The following functions use shared memory that is dependent on the data quantity per item and shared memory available at a time in the Nokia 7200 phone. The shared memory pool is up to 4 MB.

 

 

Notes: Up to 3000 characters in one note

Email messages: Max 30 kB per message

Ringing tones in Gallery: 31 preset, polyphonic ringing tones removable

Images: 11 preset wallpapers, 10 preset SMS pictures, 10 preset frames, 14 preset clip art pictures, 8 screensavers, 5 animated MMS message templates in the phone

Video clips: Up to 94 kB per clip

Camera images: Approximately 25 high-resolution VGA images

Business card images: Up to 100 portrait- size images

Multimedia messages: Max message size 100 kB per MMS

Java™ applications: 7 preset, max download size 64 kB per application

Phone book: Up to 500 contacts with all entries filled, in addition to SIM card contacts

SMS messages: Up to 150 maximum-size text messages in addition to SIM card inbox messages

Calendar notes: Up to 250 maximum-size entries

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Poly vlakeia auto me tis 25 photos.Afou exei mnimi sxedon san tou 7650 giati na min mporeis na apothikeuseis oses thes? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

 

Camera images: Approximately 25 high-resolution VGA images

 

 

 

Δηλαδη αυτο που ειπα ε; Αντε να χωρεσει δηλαδη καμια 35αρα αν δεν εχεις τιποτα αλλο μεσα... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Poly vlakeia auto me tis 25 photos.Afou exei mnimi sxedon san tou 7650 giati na min mporeis na apothikeuseis oses thes? :confused:

 

 

έχει μνήμη 4ΜΒ δηλαδή η κάθε εικόνα θα είναι 100+ ΚΒ :( άρα θα έχουμε αρκετά καλή ποιότητα (λογικά πάντα).

 

Δηλαδη αυτο που ειπα ε; Αντε να χωρεσει δηλαδη καμια 35αρα αν δεν εχεις τιποτα αλλο μεσα...

 

αυτά στην κορυφαία ποιότητα πάντα. λογικά στην μέτρια θα πιάνουν 40ΚΒ άρα θα έχουμε υπερπολλαπλάσιες φωτογραφίες. :o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

έχει μνήμη 4ΜΒ δηλαδή η κάθε εικόνα θα είναι 100+ ΚΒ :( άρα θα έχουμε αρκετά καλή ποιότητα (λογικά πάντα).

 

Με ενδιαφερει στην μεγιστη ποιοτητα ποσες χωραει...

Εαν το 3650 βγαζει φωτο με size ~70kb (high resolution), αυτο θα βγαζει πολυ καλυτερες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

αυτο θα βγαζει πολυ καλυτερες;;;;

 

 

αυτό δεν το ξέρουμε. λογικά θα βγάζει παραπάνω από 100ΚΒ... λογικά θα είναι καλύτερες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

αυτό δεν το ξέρουμε. λογικά θα βγάζει παραπάνω από 100ΚΒ... λογικά θα είναι καλύτερες.

 

 

Thanks για τις απαντησεις Alexkass (και sorry για το περα - δωθε !!! :o ) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Με ενδιαφερει στην μεγιστη ποιοτητα ποσες χωραει...

Εαν το 3650 βγαζει φωτο με size ~70kb (high resolution), αυτο θα βγαζει πολυ καλυτερες;;;;

 

Επειδή το συγκρίνεις με 3650, κατάρχήν στο 7200 στην μέγιστη ανάλυση θα είναι 640 Χ 480 και φυσικά θα αποδίδονται σε TFT 65 K, σε αντίθεση με το 3650....Αυτά από μόνα τους μιλούν για αδιαμφισβήτητη υπεροχή...!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Επειδή το συγκρίνεις με 3650, κατάρχήν στο 7200 στην μέγιστη ανάλυση θα είναι 640 Χ 480 και φυσικά θα αποδίδονται σε TFT 65 K, σε αντίθεση με το 3650....Αυτά από μόνα τους μιλούν για αδιαμφισβήτητη υπεροχή...!!! :)

 

 

Και στο 3650 στη μεγιστη αναλυση ειναι 640 χ 480 ! Ισως να αλλαζει η αποδοση της φωτογραφιας στα χρωματα οπως λες, γι'αυτο και να ειναι περισσοτερα τα kb... Για να δουμε ! Ας ερθει πρωτα και μετα !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

αυτό δεν το ξέρουμε. λογικά θα βγάζει παραπάνω από 100ΚΒ... λογικά θα είναι καλύτερες.

 

Εγώ με ένα πρόγραμμα έβγαζα φωτογραφίες των 300+kb αλλά διαφορά στην ποιότητα δεν είδα! :( Ίσως ελάχιστη! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Εγώ με ένα πρόγραμμα έβγαζα φωτογραφίες των 300+kb αλλά διαφορά στην ποιότητα δεν είδα! :( Ίσως ελάχιστη! :o

 

 

άλλο πρόγραμμα και άλλο... μαμά νόκια... στο κάτω κάτω έχει τους καλύτερους προγραμματιστές (δεν το λέω εγώ, ακόμα και άτομα άλλων εταιριών) (ακόμα και ο RIP)... :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

άλλο πρόγραμμα και άλλο... μαμά νόκια... στο κάτω κάτω έχει τους καλύτερους προγραμματιστές (δεν το λέω εγώ, ακόμα και άτομα άλλων εταιριών) (ακόμα και ο RIP)... :rolleyes:

 

Σε αυτό αγαπητέ Αλέξη θα συμφωνήσω και εγώ! :happy:

Η Nokia έχει όντως τους καλύτερους προγραμματιστές και αυτό το βλέπουμε καθημερινά! Είναι ίσως η μόνη εταιρία που οι προγραμματιστές της δουλεύουν! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχι στιγμής.....είχαν πάρει ένα μεγάλο ύπνο, και ξυπνήσανε στο 6230 (δηλ. στο καλύτερο λεπτό της ώρας)....Ακριβώς, κλιιικ!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Πάντως μέχι στιγμής.....είχαν πάρει ένα μεγάλο ύπνο, και ξυπνήσανε στο 6230 (δηλ. στο καλύτερο λεπτό της ώρας)....Ακριβώς, κλιιικ!!! :p

 

 

βασικά κοιμόντουσαν στα 40άρια... γιατί στα 60άρια είχαν κάμει και κάμουν απίστευτη δουλειά. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

PANEMORFO PANEMORFOP POLY KALO MOY FAINETE KAI MIKRO

STA PLHN EINAI OTI EXEI MIKROULA OTHINI KAI DEN PERNEI MMC

ALLA APO OTI FAINETAI den borroume na ta exoume ola se ayti tin zoi

pote

pote

pote erxetai????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

βασικά κοιμόντουσαν στα 40άρια... γιατί στα 60άρια είχαν κάμει και κάμουν απίστευτη δουλειά. :)

 

Όντως....φαίνεται δούλευαν στα 60αρια και ξεκουράζονταν στα 40αρια!!! :p

Μάλλον φαίνεται πως προσέλαβαν και άλλο προσωπικό γιά τα 40άρια....και έτσι γίνεται δουλειά παντού.... :happy:

 

Και το 7200 και το 6230 είναι....μαμάτα κινητά! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τα 40αρια χρειάζονται και φοβερούς προγραμματιστές! Αυτό που τους έλειπε είναι κάποιες δυνατότητες, οι οποίες προστέθηκαν στα 3 τελευταία μοντέλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Δεν νομίζω πως τα 40αρια χρειάζονται και φοβερούς προγραμματιστές! Αυτό που τους έλειπε είναι κάποιες δυνατότητες, οι οποίες προστέθηκαν στα 3 τελευταία μοντέλα!

 

 

θέλουνε βρε συ, αυτονομία? κρεμάσματα? ταχύτητα? bugs? το 7250ί που είδα ήταν κατά πολύ βελτιωμένο από το πρώτο 7210... σοβαρά.

 

πήραν στα σοβαρά ότι είναι στην πρώτη θέση και θέλουν να μείνουν. :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

NA τους πήγε...

 

Είδανε τα νέα της Samsung και απύ προλάβει.... :)

 

Για αυτό και τα παρουσίασαν τόσο σύντομα.

Κερδίζουν εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι προχωράμε σε μιά εποχή εντονότατου ανταγωνισμού, η οποία δεν συγχωρεί λάθη....Στα πλαίσια αυτά και πολύ ορθά η ΝΟΚΙΑ παρουσίασε τα νέα της μοντέλα....και θυμηθείτε μέχρι το τέλος του έτους θα ανακοινώσει κι άλλα.....

 

Ο ανταγωνισμός προβλέπεται αδυσώπητος πανταχόθεν...., αλλά ιδίως από siemens (δεν έχει ανοίξει ακόμα τα χαρτιά της....) και φυσικά από samsung ( η οποία συνεχίζει να πυροβολεί με νέα hi tech μοντέλα....)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Είναι γεγονός ότι προχωράμε σε μιά εποχή εντονότατου ανταγωνισμού, η οποία δεν συγχωρεί λάθη....Στα πλαίσια αυτά και πολύ ορθά η ΝΟΚΙΑ παρουσίασε τα νέα της μοντέλα....και θυμηθείτε μέχρι το τέλος του έτους θα ανακοινώσει κι άλλα.....

 

Ο ανταγωνισμός προβλέπεται αδυσώπητος πανταχόθεν...., αλλά ιδίως από siemens (δεν έχει ανοίξει ακόμα τα χαρτιά της....) και φυσικά από samsung ( η οποία συνεχίζει να πυροβολεί με νέα hi tech μοντέλα....)

 

 

χαίρομαι που ξεχνάς την SE μιας και ούτε έχει ούτε θα παρουσιάσει ποτέ κάτι αξιόλογο μετά το τ68... :confused:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

χαίρομαι που ξεχνάς την SE μιας και ούτε έχει ούτε θα παρουσιάσει ποτέ κάτι αξιόλογο μετά το τ68... :confused:

 

E, ας μην είμαστε τόσο εριστικοί με την SE....Όταν βγάλει κάτι καλό θα το αξιολογήσουμε δεόντως.......Πάντως τη στιγμή αυτή :down:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...