Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! υποστηρίζει ανέπαφη φορτίσει το κινητό;; Παιδιά με αυτή την google camera δεν βλέπω κάποια αισθητή διαφορά με την stock camera. Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας! υποστηρίζει ανέπαφη φορτίσει το κινητό;; Παιδιά με αυτή την google camera δεν βλέπω κάποια αισθητή διαφορά με την stock camera. Κάνω κάτι λάθος;

 

Καλησπέρα και σε εσένα!

Η stock κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, εμφανώς διορθωμένη στο λογισμικό της.

Επομένως μεγάλες αλλαγές δε θα δεις, όμως θα δεις διαφορές κυρίως σε επίπεδα κορεσμού χρωμάτων, και όχι τόσο στο θόρυβο.θα δεις όμως πολύ μεγάλες διαφορές στις νυκτερινές λήψεις. Επίσης η συγκεκριμένη κάμερα δεν έχει λειτουργία για την ultrawide κάμερα.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις την trcam, που υπάρχει στον οδηγό στη πρώτη σελίδα. Σε αυτή λειτουργεί η ultrawide, δεν λειτουργεί όμως το βίντεο καθόλου. Μπορείς όμως να δεις συγκριτικά φωτογραφιών σου, και να κρίνεις.

 

Ασύρματη φόρτιση όχι δεν υποστηρίζει.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Δεν βρήκα διαφορά ούτε στις νυχτερινές. Δοκίμασα και τις 2 αυτές που μου λες. Ή ίσως εγω να μην μπορώ να το αντιληφθώ. Κοίτα, από το note 5 και μέχρι τώρα το 9 pro τα έχω πάρει όλα τα μοντέλα και στο note 7 είδα μεγάλη διαφορά την στοκ με την gcam και ίσως έχει κολλήσει το μυαλό μου εκεί. Μετά πήγα σε note 8 pro το οποίο δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο σε gcam κι έλεγα τώρα μήπως γινόταν πάλι όπως στο 7 λόγο Snapdragon. Edited by telmakris
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Δεν βρήκα διαφορά ούτε στις νυχτερινές. Δοκίμασα και τις 2 αυτές που μου λες. Ή ίσως εγω να μην μπορώ να το αντιληφθώ. Κοίτα, από το note 5 και μέχρι τώρα το 9 pro τα έχω πάρει όλα τα μοντέλα και στο note 7 είδα μεγάλη διαφορά την στοκ με την gcam και ίσως έχει κολλήσει το μυαλό μου εκεί. Μετά πήγα σε note 8 pro το οποίο δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο σε gcam κι έλεγα τώρα μήπως γινόταν πάλι όπως στο 7 λόγο Snapdragon.

 

Στο συγκριτικό νυκτερινών φωτογραφιών που υπάρχει στον οδηγό μας της πρώτης σελίδας, φαντάζομαι βλέπεις στη φωτεινότητα κάποια -σημαντική--διαφορά, σωστά;

Πέραν των δύο gcam, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να βοηθηθείς, κοίταξε επίσης Π.χ στην trCamera τις ρυθμίσεις με το φλας, όπου πολλές φορές δεν βοηθάει, καθότι είναι led flash και όχι κανονικό flash, μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να τραβήξεις φώτο χωρίς αυτό.

Επίσης στην gcam, μπορείς να περάσεις το .xml αρχείο, θα σε βοηθήσει δεδομένα, αν και η εφαρμογή αυτή δεν προτείνεται καν για xiaomi, αλλά για το OnePlus 5T. Γενικά όμως βγάζει τίμιες φωτογραφίες.

 

Μπορώ να σε βοηθήσω στο πως να περάσεις το .xml αρχείο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, από το note 5 και μέχρι τώρα το 9 pro τα έχω πάρει όλα τα μοντέλα και στο note 7 είδα μεγάλη διαφορά την στοκ με την gcam και ίσως έχει κολλήσει το μυαλό μου εκεί.

Ισχύει αυτό που λες.

Στο rn7, όπως και στο poco, είχαν ασχοληθεί πολύ σοβαρά με την gcam, με αποτέλεσμα να βγάζεις απίστευτες φωτογραφίες, όχι μόνο σε σύγκριση με την stock camera αλλά και σε σύγκριση με κινητά μεγαλύτερης αξίας.

Στο rn9 pro, δεν έχει βγει ακόμα καμία gcam της προκοπής γι αυτό και πειραματιζόμαστε όπως θα έχεις καταλάβει.

Που θα πει όμως; Είμαι σίγουρος ότι κάτι θα βγάλουν. Είναι νωρίς ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στο rn7 θυμάμαι η gcam ήταν τόσο καλοκουρδισμένη και ωραία "δεμένη" που αν έβλεπε κάποιος τις φωτό που τραβούσε άνετα νόμιζε ότι προέρχονται από ναυαρχίδα η εκεί κοντά συσκευή!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω τη συνεργασία σας, σε κάτι που μπορώ να φτιάξω μόνος μου, όμως θεωρώ ότι όλα τα μέλη του φόρουμ της Σάομι που τυγχάνει να έχω τη χαρά να σας εξυπηρετώ με τον συντονισμό μου είναι μαζί με τη συντονιστική ομάδα μια ομάδα, και δεν είμαστε κάτι ξένο απέναντί σας.

 

Σκέφτηκα λοιπόν για το τίμιο αυτό -πάντα κατά τη προσωπική μου άποψη- κινητάκι, να φτιάξω μία ή δύο δημοσκοπήσεις!

Μία όμορφη κίνηση, που θα βοηθήσει τους υποψηφίους αγοραστές απο εμάς τους κατόχους της συσκευής.

· Θεματολογία πρώτης δημοσκόπησης:

"Ως κάτοχοι θα προτείνατε τη συσκευή σε κάποιον και γιατί;"

Α. ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή

Β. ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)

Γ. ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν

Δ. ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω

Ε. ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi

ΣΤ. ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού bug(s)

Ζ. ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης

Η. ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω

 

· Θεματολογία δεύτερης δημοσκόπησης:

"Ως κάτοχοι που πιστεύετε ότι υστερεί η συσκευή σας;"

Α. Στην κάμερα

Β. Στην αυτονομία

Γ. Στις Αναβαθμίσεις

Δ. Στην οθόνη

Ε. Στο λειτουργικό

ΣΤ. Στον επεξεργαστή

Ζ. Στο δακτυλικό αποτύπωμα

Η. Σε όλα τα παραπάνω

Θ. Είμαι ευχαριστημένος απο τη συσκευή

 

Ξεκινήστε τις προτάσεις σας για προσθήκες, αφαιρέσεις ή διορθώσεις! Θα αφήσω την ερώτηση για λίγες ημέρες προτού ανεβάσω τις δημοσκοπήσεις εδώ στο νήμα! Πάμε να βοηθήσουμε όλοι όλους και να ανεβάσουμε επίπεδα το νήμα και το φόρουμ των Xiaomi συσκευών μας :)

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο rn7 θυμάμαι η gcam ήταν τόσο καλοκουρδισμένη και ωραία "δεμένη" που αν έβλεπε κάποιος τις φωτό που τραβούσε άνετα νόμιζε ότι προέρχονται από ναυαρχίδα η εκεί κοντά συσκευή!!
+1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομαγαζα το εχουν πιο φθηνο απο banggood κτλ ?

200 απο ελληνικο μαγαζι 220 bang

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα όταν τραβάω φωτογραφία πού είναι καλύτερα στη επιλογή φωτογραφίας ή στα 64 megapixel το al που γράφει επάνω τι κάνει και το hdr

Χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για καλύτερη φωτογραφία ?

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομαγαζα το εχουν πιο φθηνο απο banggood κτλ ?

200 απο ελληνικο μαγαζι 220 bang

 

Με το κουπόνι των $ 20 στο banggood, για τη μεγάλη έκδοση της συσκευής (128GB), η τιμή πηγαίνει στα € 213.

Στο σκρούτζ για ετοιμοπαράδοτο και όχι με παραλαβή έως 30 ημερών, παίζει τουλάχιστον στα € 242 -πάντα μιλώντας για τη μεγάλη έκδοση-.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το κουπόνι των $ 20 στο banggood, για τη μεγάλη έκδοση της συσκευής (128GB), η τιμή πηγαίνει στα € 213.

Στο σκρούτζ για ετοιμοπαράδοτο και όχι με παραλαβή έως 30 ημερών, παίζει τουλάχιστον στα € 242 -πάντα μιλώντας για τη μεγάλη έκδοση-.

 

Ευχαριστώ.

200€ με παράδοση 3-7 μέρες είναι από Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 64 και 220 η 128

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα όταν τραβάω φωτογραφία πού είναι καλύτερα στη επιλογή φωτογραφίας ή στα 64 megapixel το al που γράφει επάνω τι κάνει και το hdr

Χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για καλύτερη φωτογραφία ?

Ευχαριστώ !

 

Καλησπέρα!

Στη λειτουργία των 64ΜΡ θα τραβήξεις HD φωτογραφίες.

Να θυμάσαι, ότι η λειτουργία αυτή δεν έχει ρυθμίσεις για τη μεγέθυνση (zoom) , το HDR, όπως επίσης ο ultrawide φακός δε λειτουργεί, καθότι χειρίζεται μόνο τον κυρίως φακό.

 

Το HDR (High Dynamic Range - υψηλό δυναμικό εύρος) λειτουργεί όπως παλιά είχαμε το photoshop - όπου μετά τη λήψη μιας φωτογραφίας τρέχαμε και κάναμε στον υπολογιστή επεξεργασία.

 

Αυτή τη δουλειά την ανέλαβε το λογισμικό της κάμερας, όπου εμείς τραβάμε μια φωτογραφία με ενεργοποιημένο το HDR, αλλά αυτό βγάζει τουλάχιστον 2-3, -για αυτό φίλε μου DALIKERMAN όταν το έχουμε ενεργοποιημένο, θα παρατηρήσεις ότι αργεί να επεξεργαστεί μια φωτογραφία-, όπου μέσα απο αυτές τις 2-3 φωτογραφίες που κάνει λήψη η κάμερα, θα επιλέξει απο κάθε μία φωτογραφία το λογισμικό της κάμεράς σου τα καλύτερα στοιχεία φωτισμού, κορεσμού, θορύβου, και τις τρεις φωτογραφίες που τράβηξε θα τις ενώσει σε μία, για να σου παραδόσει εσένα τη μία την καλύτερη.

 

Το HDR δεν το χρησιμοποιούμε σε φωτογραφίες που δεν έχουμε σταθερό το χέρι μας ακόμα και με OIS στη κάμερα, διότι επειδή όπως σου είπα κάνει τρεις διαδοχικές λήψεις μαζί, πρέπει να έχουμε σταθερό χέρι ώστε να πάρει απο τις 3 διαδοχικές φωτογραφίες που θα κάνει λήψη και τις τρεις με σταθερή εικόνα, διότι εάν κουνήσουμε το χέρι μας, ενδέχεται η μία (ή οι δύο) απο τις τρεις φωτογραφίες να είναι θολή, και έτσι να μη δουλέψει σωστά το HDR.

Οπότε HDR και σταθερότητα πάνε πακέτο, χρειάζεται δηλαδή περισσότερο χρόνο να έχουμε το χέρι μας σταθερό.

 

Επίσης το HDR έχει την τάση να βγάζει πιο κορεσμένες (με πιο έντονα χρώματα) φωτογραφίες. Κάποιες λήψεις είναι ήδη με έντονο κορεσμό, επομένως εάν έχουμε και HDR, έχουμε ως αποτέλεσμα τον υπερκορεσμό των χρωμάτων.

 

Το ίδιο ισχύει και στο φως. Εάν έχουμε πολύ δυνατό κόντρα ήλιο στο φακό, το HDR δίνει μεγαλύτερο φωτισμό, επομένως μπορεί να κάψουμε" μια φωτογραφία με υπερφωτισμό.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις εφαρμογές, καντου απενεργοποιηση και τέλος

....

 

Εξαιρετική η οθόνη κάτω από τον ηλιο.

Δεν δίνει επιλογή για απενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει επιλογή για απενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει επιλογή για απενεργοποίηση.

Θα την βγάλεις με το εργαλείο αφαίρεσης εφαρμογών συστήματος εδώ.

Εντός της εφαρμογής, θα επιλέξεις την επιλογή στη καρτέλα των Google apps (2) - Google app

(Το έχω δοκιμάσει, και έχω βγάλει τη συγκεκριμένη εφαρμογή επιτυχώς).

Μαζί με αυτή, αφαιρείται και ο βοηθός ομιλίας Google.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με την tr και με τρίποδο κατάφερα αυτό το αποτέλεσμα. Η μεγάλη άρκτος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν με την tr και με τρίποδο κατάφερα αυτό το αποτέλεσμα. Η μεγάλη άρκτος...
Δεν ξέρω γιατί δεν ανεβαίνει η φωτογραφία....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με την tr και με τρίποδο κατάφερα αυτό το αποτέλεσμα. Η μεγάλη άρκτος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω γιατί δεν ανεβαίνει η φωτογραφία....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποίησε αυτόν εδώ τον updater.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε αυτόν εδώ τον updater.

 

https://ibb.co/WxPf7Sw

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω πως τα κατάφερα... Ευχαριστώ Βασίλη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/WxPf7Sw

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω πως τα κατάφερα... Ευχαριστώ Βασίλη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ανέβηκε!

Εξαιρετική η φωτογραφία!

Ευχαριστούμε για το αποτέλεσμα!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανέβηκε!

 

Εξαιρετική η φωτογραφία!

 

Ευχαριστούμε για το αποτέλεσμα!

Πληροφοριακώς, το φως που φαίνεται να υπάρχει, δεν υπάρχει. Την έβγαλα μόνον με το φως των άστρων από την Αίγινα που είμαι τώρα... Σκοτάδι γύρω.

Κι εγώ εξεπλάγην ευχάριστα με το αποτέλεσμα !!!

Όταν μπορέσω, θα προσπαθήσω να φωτογραφίσω και το φεγγάρι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, έκανε περίπου 5 λεπτά για να ολοκληρωθεί η φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνονται οι δυνατότητες της συσκευής, φωτογραφίες από το telegram από το 9S και το Pro Max που είναι το δικό μας βέβαια σε άλλες χώρες και αλλους ουρανούς.50efc9bb7deceabe30c891d5c89db8f6.jpgd6d6242c72bcdbacf7a46194a16d9c82.jpg3d40f879e5548712d18c7110eba5e081.jpg1c055d0c0632b8591607c85a77527303.jpg95d637fd64e8bc11e0667d101485e64f.jpge18d64d2a9c08f3fd9fef86a75d65ac4.jpgf5d6ea392db53aeea77858c0d33e2b6d.jpg

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα

το πήρα απο την παρασκευή το κινητο είνια πιο γρήγορο απο το 7 που είχα μου αρέσει η οθόνη ακόμα και στο ήλιο δεν είχα πρόβλημα τώρα θέλω να δώ την μπαταρία. το έβγαλα απο την μπριζα σάββατο στις 11 και το ξαναέβαλα κυριακή στις 5+ με 32% υπόλοιπο και με 6 ώρες οθόνη η αλήθεια είναι οτι περιμενα, με αυτά που ακουω εδώ, κάτι παραπάνω οχι οτι με χαλάει βεβαια με συνέχεια ανοιχτά δεδομένα και wifi και bt. πως το το βλεπετε; θα στρώσει και άλλο βέβαια με τις επόμενες φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας πόσο sot έχεις.

 

....

 

Το nfc με κάρτα alpha bank πιάνει με την 2η.

Το δοκίμασα σε 2 μαγαζιά αλλά με, πιθανότατα, ιδιο pos.

Ίσως να είναι θέμα των τερματικών

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζεις περίπου μία ώρα οθόνης για κάθε 10% μπαταρία.

Άρα σύνολο ~10ωρες οθόνης είναι καλά.

Εγώ επειδή κυκλοφορώ σε σημεία που δεν έχω καλό σημα, είμαι γύρω στις 8-9 ώρες.

Πχ τώρα είμαι 20 ώρες εκτός πρίζας, υπόλοιπο μπαταρίας 30% και ώρες οθόνης 6μιση. Άρα πάω άνετα στις 9 ;) Μέσα στη χρήση έχω και παιχνίδι(asphalt 9) γύρω στη μία ώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζεις περίπου μία ώρα οθόνης για κάθε 10% μπαταρία.

Άρα σύνολο ~10ωρες οθόνης είναι καλά.

Εγώ επειδή κυκλοφορώ σε σημεία που δεν έχω καλό σημα, είμαι γύρω στις 8-9 ώρες.

Πχ τώρα είμαι 20 ώρες εκτός πρίζας, υπόλοιπο μπαταρίας 30% και ώρες οθόνης 6μιση. Άρα πάω άνετα στις 9 ;) Μέσα στη χρήση έχω και παιχνίδι(asphalt 9) γύρω στη μία ώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε τοτε καλά είμαι διότι εγω είμουν 30 ώρες εκτός μπίζας με 6+ 'ωρες οθόνης στο 32% και με όλα ανοικτα συνέχεια (δεδομένα, wifi bt) και με 2 ώρες περιπου cosmotetv

 

θα το ξαναδώ και θα ενημερώσω

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...