Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Δεν έχω δει λιγότερο από 2GB διαθέσιμα αλλά ικανοποιητική κρίνω την διαχείριση μνήμης της συσκευής.

 

41ee830af326b3cb7c1de6b0d6ce994f.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το λιγότερο που είδα είναι 3gb.

 

 

Άντε να ασχοληθούν λίγο στους χδα με το τηλέφωνο να δοκιμάσουμε καμία καστομ.

 

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα στην οθόνη ότι έχει κάτι σαν τζαμάκι προστατευτικό επάνω αυτό βγαίνει ή είναι από το εργοστάσιο και αυτό ονομάζει gorilla glass 5 και όχι την οθόνη απλώς είμαι καινούργιος στο κινητό xiaomi και δεν το έχω ξαναδεί,και αγόρασα προστατευτικό τζαμάκι να το βάλω ή να μην το βάλω ?

Και κάτι άλλο προσπαθώ να ρυθμίσω τα εισερχόμενα μηνύματα από κινητό ή από εφαρμογές όταν μου τα στέλνουνε και είναι σβηστή η οθόνη να ανάβει και να το δείχνει σαν αναδυόμενο παράθυρο όποιος μπορεί μου γράφει ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Είναι προστατευτικη μεμβράνη.

Προφανώς μπορείς να το αφαιρέσεις ΑΝ έχεις σκοπό να βάλεις κάποιο tempered glass.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι προστατευτικη μεμβράνη.

Προφανώς μπορείς να το αφαιρέσεις ΑΝ έχεις σκοπό να βάλεις κάποιο tempered glass.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Το έχει και εσένα πάνω το κινητό ?

Εάν είναι προστατευτικό τζαμάκι από την Xiaomi δεν το βγάζω όταν χαλάσει αργότερα βάζω αυτό που αγόρασα εάν ξέρει κάποιος πιο συγκεκριμένα ας μας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Όντως το κινητό είναι τέρας από όλες τις απόψεις. Η μπαταρία του φανταστική, ειμαι στο 40% και έχω 7 ώρες sot.

 

Να ρωτήσω κάτι.

Έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα και πρέπει να έχω τώρα άλλες 50 ώρες. Αν περάσουν και δεν το κάνω χάνεται? Η μπορώ να το κάνω αργότερα.??

 

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να περνει backup όπως το titanium τα data αλλά να δουλεύει χωρίς root??

 

Και ένα τελευταίο , κανένα καλό προστατευτικό οθόνης αλλά από Ελλάδα γιατί δεν αντέχω να περιμένω... :) :)

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό βράδυ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Όντως το κινητό είναι τέρας από όλες τις απόψεις. Η μπαταρία του φανταστική, ειμαι στο 40% και έχω 7 ώρες sot.

 

Να ρωτήσω κάτι.

Έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα και πρέπει να έχω τώρα άλλες 50 ώρες. Αν περάσουν και δεν το κάνω χάνεται? Η μπορώ να το κάνω αργότερα.??

 

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να περνει backup όπως το titanium τα data αλλά να δουλεύει χωρίς root??

 

Και ένα τελευταίο , κανένα καλό προστατευτικό οθόνης αλλά από Ελλάδα γιατί δεν αντέχω να περιμένω... :) :)

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό βράδυ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν όντως έχει προστατευτικό τζαμάκι από την xiaomi τότε δεν χρειάζεται να βάλεις περίμενε λίγο να μας απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα αλλιώς εγώ αυτό το τζαμάκι έχω αγοράσει δεν το έχω βάλει ακόμα πάνω τη συγκεκριμένη μάρκα τη χρησιμοποιώ σε όλα μου τα κινητά είναι λεπτή πολύ ανθεκτική και δεν κάνει γρατζουνιές.

 

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/prostasia-kiniton/tempered-glass?attributes=xiaomi-redmi-note-9snote-9-pro

Link to comment
Share on other sites

Εάν όντως έχει προστατευτικό τζαμάκι από την xiaomi τότε δεν χρειάζεται να βάλεις περίμενε λίγο να μας απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα αλλιώς εγώ αυτό το τζαμάκι έχω αγοράσει δεν το έχω βάλει ακόμα πάνω τη συγκεκριμένη μάρκα τη χρησιμοποιώ σε όλα μου τα κινητά είναι λεπτή πολύ ανθεκτική και δεν κάνει γρατζουνιές.

 

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/prostasia-kiniton/tempered-glass?attributes=xiaomi-redmi-note-9snote-9-pro

Προστατευτική μεμβράνη έχει το κινητό πάνω στην οθόνη ,όχι τζάμι.Το gorilla glass είναι το τζαμί της οθόνης κάτω από την μεμβράνη.Μια και πήρες γυαλί βγάλε την μεμβράνη και βάλε το γυαλί γιατί είναι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω την 11.0.2.0 global , αν φορέσω την 11.0.3.0 ΕΕΑ θα υπάρξει πρόβλημα??

 

Μήπως ειναι καλύτερη λόγω που είναι για την Ευρώπη??

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια, βοηθήστε τον γκαντέμη ταλαίπωρο μήπως βγάλω άκρη.....

@Vasileios26, @jonos, @mol, @stilskin, @leasedline σας έχω στείλει PM.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είστε κάπου και δεν υπάρχει καλή κάλυψη δικτύου, ετοιμαστείτε για τρελό battery drain.

Συγκεκριμένα:

7.5 ώρες εκτός πρίζας

2 ώρες σοτ

υπόλοιπο μπαταρίας 65%

 

(Σήμα σχεδόν ανύπαρκτο σε κάποια σημεία, πολύ λίγο παιχνίδι, μετρημένο ταπαταλκ/φβ/chrome)

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ αυτό παρατήρησα με το σήμα..

Επίσης με την φωτεινότητα αν είναι στο τέρμα πέφτει 10% σε μισή ώρα ένω αν είναι έστω στην μέση πέφτει 10% σε μια με μια και κατι ώρα.

 

Παιδιά βγήκε twrp για το τηλέφωνό μας.??

Βρήκα στο xda αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές.

Πέρασε κανένας ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο είδα δε βγήκε κατι σίγουρο.

Και γω περιμένω πως και πως να ασχοληθεί κάποιος να το πειράξω.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι έχω πάθει μπλοκάρισμα. Πρώτο πρώτο μου βγάζει mi account. Δεν έχω, πάω δημιουργία με email, πάω να ενεργοποιήσω, τίποτα. Ασε που το πράσινο το τρόπικαλ τελικά είναι μπλέ προς το τυρκουάζ αλλά με την καμμία πράσινο. Ελπίζω να βγάλω άκρη. Πάω να συνεχίσω
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις mi account τώρα. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να δημιουργήσεις

 

Μπλε μπλε δε το λες. πρασινομπλε είναι το χρώμα του, αυτό το τιρκουάζ που λες :lol:

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι έχω πάθει μπλοκάρισμα. Πρώτο πρώτο μου βγάζει mi account. Δεν έχω, πάω δημιουργία με email, πάω να ενεργοποιήσω, τίποτα. Ασε που το πράσινο το τρόπικαλ τελικά είναι μπλέ προς το τυρκουάζ αλλά με την καμμία πράσινο. Ελπίζω να βγάλω άκρη. Πάω να συνεχίσω

 

Εγώ αντί για Email, έχω τον αριθμό τηλεφώνου μου σαν username για να καταλάβεις, και απο τη πρώτη στιγμή δεν είχα θέμα με το λογαριασμό μου στη δημιουργία του, το 2017 δηλαδή που τον είχα φτιάξει. Οπότε εάν σαν tip σε βοηθάει, κάνε τη δοκιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ' όσο είδα δε βγήκε κατι σίγουρο.

Και γω περιμένω πως και πως να ασχοληθεί κάποιος να το πειράξω.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Του έχεις κάνει αίτημα για unlock bootloader; ή περιμένεις κάποιος απο εμάς να κάνει δοκιμή και να κάνεις έπειτα το αίτημα;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pics-Art-06-23-11-08-15.jpg

Pics-Art-06-23-11-05-22.jpg

 

Η πάνω με stock camera, και η κάτω με trcam.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολύ ωραίο review απο το Gsm Arena. Για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά αξίζει να δεί το βίντεο.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2.4GHz vs 5GHz

 

8508b98ffed166e3fd3bf9f201845d33.jpgcb9539d3aeef264769ad25e6dec8c849.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τεράστια διαφορά! :):wacko: Ειδικά για όποιον έχει τέτοιες ταχύτητες το 5Ghz router είναι μονόδρομος.

Στην 100άρα σύνδεση που έχω,μάξιμουμ 78 Mbps βλέπω σε speedtests. Σίγουρα χάνω λίγο αλλά δεν κάνει επιτακτική την αγορά 5Ghz router, οπως στην δική σου περίπτωση.

Router του παροχου έχεις ή έχεις αγοράσει άλλο; Ποιο έχεις;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

 

Router του παροχου έχεις ή έχεις αγοράσει άλλο; Ποιο έχεις;

 

Έχω αφήσει της cosmote το speedport plus σαν modem και έχω ένα mikrotik cap ac για ρούτερ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σετάρω το pro όπως -όπως και έχω απορίες:

1. Δεν υπάρχει επιλογή στην κάμερα για λιγότερη ανάλυση; Εχει για 64mp (και δεν επιτρέπει ζουμ) αλλά δε μας λέει κάπου αν πάει παρακάτω (πού;) και το default τι είναι; Μπορεί να θέλω λιγότερο χώρο για κάποιες φωτος να τις κάνω 24αρες. Γίνεται;

2. Εχω κατεβάσει εφαρμογές αλλά δε βλέπω να υπάρχει επιλογή "αναζήτηση εφαρμογής" ώστε να βρίσκω γρήγορα την εφαρμογή που θέλω χωρίς να ψάχνω στις οθόνες.

θα έχω σίγουρα κι άλλες, σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο αναζήτηση εφαρμογής -> μου βγάζει τη σελίδα της εφαρογής, που διεχνει χώρο αποθ'ηκευσης, κατανάλωση, μπαταρια, άδειες κλπ. Δεν έχει shortcut να μπω εφαρμογή. Και ανάμεσα σε 70 εφαρμογές να ψάχνω στην οθόνη, χρονοβόρο. Το παλιο μου xiaomi το έκανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kάπως το άνοιξα, αλλά τώρα που θέλω να δω πώς βγαίνουν τα screenshots, λέει πάτα το start/reset μαζί με volume control.

Εγώ βλέπω ,μόνο vol control και fingertip scanner. Nιώθω χαζή, αλλά Help!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...