Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

@Vasileios26 δεν σου πέρασε σε καμμιά εφαρμογή data η ρυθμίσεις που είχες κάνει? δηλαδή έχω πχ μια εφαρμογή που κρατάω το βάρος μου και δεν έχει κωδικούς.

Όσον αφορά το adblocker τσεκαρε να μας πεις ποιο κάνει καλύτερη δουλειά χωρίς root.

Όντως υπάρχουν bugs στις rom twrp original δεν υπάρχει λόγω Android 10, και εγώ λέω να κάνω το ίδιο για αρχή αν και ότι τηλέφωνα είχα τα ρουταρα από την day1.

Όσον αφορά την trcam έχω διαβάσει τα καλύτερα στο telegram δεν ξέρω τι γίνεται στο pro, εσύ και ο @mol που έχετε το τηλέφωνο μπορείτε να το δοκιμάσετε και να μας πείτε εντυπώσεις.

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Μου πέρασε στο ξυπνητήρι όλες τις ώρες που είχα για ξυπνητήρι στο mido. Σε όλες τις άλλες μου εφαρμογές, είχα κωδικούς, και οι κωδικοί δεν περνάνε, επομένως δε περνάνε και τα data στις εφαρμογές με κωδικό. Σε όσες είναι με entry χωρίς κωδικό και έχεις data, προφανώς και θα στα περάσει όπως στο παράδειγμα με το ξυπνητήρι που ανάφερα πάνω.

 

Adblock έχω στις αρουτάριστές μου συσκευές, χρησιμοποιώ το Adguard, είναι το καλύτερο με unroot συσκευές για block διαφημίσεων. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, κυκλοφορεί σπασμένο με googl-άρισμα.

Όσο αφορά την camera 2 api εφαρμογή, θα πάω κατευθείαν σε gcam, θα περάσω αυτή που πέρασε και ο mol, και θα δω πώς τα πάει. Εάν δεν δω αυτό που με ικανοποιεί, τότε θα σκεφτώ για trcam, γιατί δεν έχω ψαχτεί η αλήθεια είναι με τη συγκεκριμένη για να την έχω ως πρώτη επιλογή. Στο mido όσο δούλευε η gcam με το miui 10 και μπορούσα να περάσω το 2 api με είχε καλύψει απόλυτα, επομένως θα πάω σε αυτή τη σίγουρη λύση για αρχή.

 

Το δοκίμασα σήμερα κάτω υπό δυνατό ήλιο, η οθόνη τα πάει μια χαρά, δεν είναι το "ουάου" κάτω απο τον ήλιο, αλλά δεν κυνηγάς και την σκιά όπως έκανα με το mido. Μια χαρά ευδιάκριτη είναι, χωρίς κάτι το καταπληκτικό. Προφανώς υπάρχουν και φωτεινότερες, τη δουλειά σου την κάνεις. Οπότε για εμένα +.

Και είμαι πολύ αυστηρός με το θέμα των nits, γιατί με το mido εάν έβλεπες στην Αθήνα έναν τύπο με το κινητό να κυνηγάει σκιά, εγώ ήμουν, επομένως επειδή έχω καεί, είχα τον πήχη ψηλά στη συγκεκριμένη δυνατότητα. Μην ανησυχεί κανέναν αυτό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@Vasileios26 σχετικά με το adguard κόβει τις διαφημίσεις στους broswers κόβει και στις εφαρμογές? πολλά apps έχουν κάτω την τρέσα με τις διαφημίσεις, μου φαίνεται λειτουργεί με vpn?
Link to comment
Share on other sites

@Vasileios26 σχετικά με το adguard κόβει τις διαφημίσεις στους broswers κόβει και στις εφαρμογές? πολλά apps έχουν κάτω την τρέσα με τις διαφημίσεις, μου φαίνεται λειτουργεί με vpn?

 

Δε λειτουργεί με vpn και κόβει απο παντού.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ όλα τα παραπάνω που προτείνατε ( και ας μην έχω παραλάβει ακόμα το .... θηρίο ) από Aliexpress από ότι γράφουνε να περιμένουμε κανένα δίμηνο παραλαβή, τζάμι + θήκη πλαστική μόνο πίσω + και την μπρος πίσω τζάμπα όλα μαζί 13,14€, να ρωτήσω κάτι οποίος έχει εμπειρία από Ali αυτά είναι από 3 διαφορετικούς πωλητές, θα έρθουν όλα μαζί η ο καθένας θα το στείλει μόνος του?
Link to comment
Share on other sites

Στα μισά η μπαταρία και οι χρόνοι όνειρο.

 

986ed802fd88682f17934c81a9d4128b.jpg99e621300ad30ecfb09cfd5f123a7637.jpg9743f8ea0c583de7f4e07540c898ccee.jpgdf6ca2f5a520d0ba65f20987874aa7e9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

http://revdownload.com/index.php?id=adguard-premium-android

 

Adguard σπασμένο. Αυτό μόλις πέρασα. Full έκδοση, premium, λειτουργεί και με vpn, αλλά και με proxy, εγώ το σέταρα για να φιλτράρει τις διαφημίσεις με proxy πολύ εύκολα για μεγαλύτερη προστασία των δεδομένων μου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ όλα τα παραπάνω που προτείνατε ( και ας μην έχω παραλάβει ακόμα το .... θηρίο ) από Aliexpress από ότι γράφουνε να περιμένουμε κανένα δίμηνο παραλαβή, τζάμι + θήκη πλαστική μόνο πίσω + και την μπρος πίσω τζάμπα όλα μαζί 13,14€, να ρωτήσω κάτι οποίος έχει εμπειρία από Ali αυτά είναι από 3 διαφορετικούς πωλητές, θα έρθουν όλα μαζί η ο καθένας θα το στείλει μόνος του?
Ο καθένας μόνος του!

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι αυτό της κάμερας το θέλω. Απο Ali δε θέλω να περιμένω, έχει τρελές καθυστερήσεις, θα έχει βγει το RN12 μέχρι να έρθουν, βαράνε 90ήμερα καθυστερήσεις, σε skroutz/bestprice υπάρχει αυτό;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θα βάλετε στην κάμερα τζαμί να ξέρετε ότι θα έχετε αλλοιώσεις στις φωτό και ειδικά το βράδυ,η καλύτερη λύση είναι δαχτυλίδι κάμερας και προστασία και καμία αλλοίωση.
Link to comment
Share on other sites

http://revdownload.com/index.php?id=adguard-premium-android

 

Adguard σπασμένο. Αυτό μόλις πέρασα. Full έκδοση, premium, λειτουργεί και με vpn, αλλά και με proxy, εγώ το σέταρα για να φιλτράρει τις διαφημίσεις με proxy πολύ εύκολα για μεγαλύτερη προστασία των δεδομένων μου.

Εγώ το δοκίμασα στο nikel αλλά όταν είναι ενεργοποιμηνο έχει το σήμα του vpn στην μπάρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vodafone VS 11.0.2.0 Updated Rom = 0-1!!!

Και ναι λοιπόν με την νέα Rom έχουμε και αναγνώριση κλήσεων στην αγαπημένη μας εταιρεία. Όποιος έχει Vf κατεβάζει χειροκίνητα την νέα Rom και την εγκαθιστά. Problem solved!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα στο nikel αλλά όταν είναι ενεργοποιμηνο έχει το σήμα του vpn στην μπάρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνεται και με proxy αντί για vpn, αλλά θέλει σετάρισμα. Υπάρχει ως επιλογή μέσα στο μενού της εφαρμογής. Εάν δεν θες να παίξεις με vpn και και να έχεις το adguard με proxy, γίνεται, οδηγίες εδώ https://kb.adguard.com/en/android/solving-problems/adguard-outbound-proxy

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vodafone VS 11.0.2.0 Updated Rom = 0-1!!!

Και ναι λοιπόν με την νέα Rom έχουμε και αναγνώριση κλήσεων στην αγαπημένη μας εταιρεία. Όποιος έχει Vf κατεβάζει χειροκίνητα την νέα Rom και την εγκαθιστά. Problem solved!

 

 

Μια χαρά.

 

Και εγώ δυο ώρες τώρα βλέπω άψογη συμπεριφορά στο WiFi στην αναμονή.

Μακάρι να ακούνε εκεί στην σαομι και να συνεχίσουν έτσι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργεί με vpn και κόβει απο παντού.
Θέλει ρυθμίσεις ή απλή εγκατάσταση και λειτουργεί όπως πρέπει?

 

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία: από το πρωί σήμερα μέχρι το απόγευμα έφτασα στο 75% όχι και πολύ καλό αυτό γιατί με το RN5pro είχα στην αρχή 2,5 ημέρες...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

μπαταρία: από το πρωί σήμερα μέχρι το απόγευμα έφτασα στο 75% όχι και πολύ καλό αυτό γιατί με το RN5pro είχα στην αρχή 2,5 ημέρες...
Το rn5 έχει 5,99 οθόνη και έναν επεξεργαστή οικονομικό και σε μπαταρία και σε επιδόσεις.Είναι και τι χρήση έκανες πριν και τώρα και ότι η μπαταρία ακόμα δεν έστρωσε.Αν έφαγες 25% από το πρωί μέχρι το απόγευμα είσαι πολύ καλά.Ανετα 2+ ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

αυτά με την μπαταρία μου φέρνουν στο μυαλό κάτι τέτοιο :)

"στο 1ο μου αμάξι , πριν 19 χρόνια έβαζα 20 ευρώ και πήγαινα πήγαινα πήγαινα

τώρα στο άλλο αμάξι που πήρα , βάζω 20 ευρώ και δεν βγάζω βδομάδα .... #@!@$@$@ το αμάξι :))"

Link to comment
Share on other sites

Vodafone VS 11.0.2.0 Updated Rom = 0-1!!!

Και ναι λοιπόν με την νέα Rom έχουμε και αναγνώριση κλήσεων στην αγαπημένη μας εταιρεία. Όποιος έχει Vf κατεβάζει χειροκίνητα την νέα Rom και την εγκαθιστά. Problem solved!

Την έβαλε μόνο του από τον updater η την πέρασες εσύ?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες να έχω περασμένη μέσα λάθος κάμερα αλλά όχι Γιατί μου βγάζει το 64κλπ

 

Εντάξει μετά άμα βγω για ξανάμπω συνδέεται Αλλά καμιά φορά θα μου το κάνει αυτό

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και με proxy αντί για vpn, αλλά θέλει σετάρισμα. Υπάρχει ως επιλογή μέσα στο μενού της εφαρμογής. Εάν δεν θες να παίξεις με vpn και και να έχεις το adguard με proxy, γίνεται, οδηγίες εδώ https://kb.adguard.com/en/android/solving-problems/adguard-outbound-proxy

Σου δουλεύει με το proxy καλά? Στο link που μου έστειλες ποια επιλογή από τις 4 - 5 που έχει επέλεξες?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κοιτάω το lte_ca και λέω τι είναι τώρα αυτό ;

 

3e2783959ae551aaa9c0f2fef5f5c0af.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θα βάλετε στην κάμερα τζαμί να ξέρετε ότι θα έχετε αλλοιώσεις στις φωτό και ειδικά το βράδυ,η καλύτερη λύση είναι δαχτυλίδι κάμερας και προστασία και καμία αλλοίωση.
Τι είναι το δαχτυλίδι κάμερας;

 

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας το Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...