Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγω βλεπω διαφορα στην καθαροτητα/ευκρινεια κυριως.

Εσενα ποια ειναι η αποψη σου? Εισαι ευχαριστημενος απο την καμερα του ποκο σς σχεση με τα αλλα δυο ?

 

Ναι οι κάμερες είναι σαφώς κατώτερες αλλά αν σκεφτούμε ότι το ποκο κάνει 350 ευρώ τώρα μιλάμε για συνολικά πολύ vfm συσκευή, εγώ δεν μετανιώνω προς το παρών που πέρασα σε αυτό από το S10.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια με το ΜiA1 ψάχνω το επόμενο κινητό για τον Δεκέμβριο

Εχω 4 χρόνια κινητά Xiaomi και είμαι πολύ ευχαριστημένος και το Poco F2 είναι ο Νο1 αντικαταστάτης

Πείτε μου με 2 λόγια γιατί να μην το πάρω :lol::lol::lol:

Μόνο η έλλειψη της SD με χαλάει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια με το ΜiA1 ψάχνω το επόμενο κινητό για τον Δεκέμβριο

Εχω 4 χρόνια κινητά Xiaomi και είμαι πολύ ευχαριστημένος και το Poco F2 είναι ο Νο1 αντικαταστάτης

Πείτε μου με 2 λόγια γιατί να μην το πάρω :lol::lol::lol:

Μετά από redmi note 4pro μετά Mia1 και poco f1 εδώ και μια βδομάδα με το f2, προχωρά και πάρτο με κλειστά μάτια

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ όλα αυτά τα έχω διαβάσει, αλλά δεν σχολιάσατε την έλλειψη της SD. Θα το ξεπεράσω ; :lol::lol::lol:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί θέματα,, μικρή ένταση ακουστικού, σύνδεση σε wifi, σε λίγες συσκευές.

Πάρε το 8/256.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αλλαγή Χώρας σε "Αγία Ελένη". Στα ενσύρματα ακουστικά ξεμπλοκάρει κατά 2-3 επίπεδα παραπάνω την ένταση των ακουστικών. Ίσως το κάνει και στο ακουστικό της συσκευής στις κλήσεις.
Το δοκίμασα. Άλλαξα την χώρα σε Αγία Ελένη και μετά σε Ελλάδα και σήμερα η ένταση έχει αυξηθεί! Τι να πω! Κουφό!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τζαμί προστασίας

Όσο είναι πάνω η μεμβράνη η εργοστασιακή είναι καλά αλλά νομίζω θα φύγει γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Άλλαξα την χώρα σε Αγία Ελένη και μετά σε Ελλάδα και σήμερα η ένταση έχει αυξηθεί! Τι να πω! Κουφό!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο κουφο δεν ειναι,σε καθε χωρα υπαρχει διαφορετικη ρυθμιση εντασης.Αυτο οριζεται απο την εκαστοτε χωρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Άλλαξα την χώρα σε Αγία Ελένη και μετά σε Ελλάδα και σήμερα η ένταση έχει αυξηθεί! Τι να πω! Κουφό!

 

Έχει να κάνει με τα ανώτατα όρια που έχει ορίσει η Ευρωπαϊκή Ένωση από όσο ξέρω. Και εγώ πρόσφατα το βρήκα, για τα earphones που με ενδιέφερε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω εγκαταστήσει το accubattery αλλά δεν βλέπω να δείχνει αποτελέσματα ούτε να με ειδοποιεί όταν φτάνει η φόρτιση στο σημείο που του έχω ορίσει, μάλλον το βάζει για ύπνο το λειτουργικό αν και έχω τις ρυθμίσεις να μην το κάνει, τι άλλο μπορεί να παίζει ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τζαμί προστασίας

 

Όσο είναι πάνω η μεμβράνη η εργοστασιακή είναι καλά αλλά νομίζω θα φύγει γρήγορα

Ναι έχω βάλει την Mocolo TG, αλλά με την εργοστασιακή θήκη σηκώνεται στις άκρες. Η μεβρανη βγαίνει δύσκολα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να περιγράψει πόσο γρήγορο είναι το faceunlock με την κινούμενη selfie camera;

Στο Poco F1 κάνω double tap στην οθόνη, και ξεκλειδώνει σε 1'', μέρα/νύχτα με τον IR sensor.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω εγκαταστήσει το accubattery αλλά δεν βλέπω να δείχνει αποτελέσματα ούτε να με ειδοποιεί όταν φτάνει η φόρτιση στο σημείο που του έχω ορίσει, μάλλον το βάζει για ύπνο το λειτουργικό αν και έχω τις ρυθμίσεις να μην το κάνει, τι άλλο μπορεί να παίζει ξέρει κανείς?

 

Έχεις κλειδώσει την εφαρμογή να μην φεύγει όταν καθαρίζεις τη μνήμη?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να περιγράψει πόσο γρήγορο είναι το faceunlock με την κινούμενη selfie camera;

Στο Poco F1 κάνω double tap στην οθόνη, και ξεκλειδώνει σε 1'', μέρα/νύχτα με τον IR sensor.

Γρήγορο είναι. Απλά θέλει double tap να ξυπνήσει η οθόνη (η με το κουμπί) και μετά Swype up.

Η κάμερα μπαινοβγαίνει και τραβάει φώτο πάρα πολύ γρήγορα.

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γλυτώσουμε καμία κίνηση ας το αναφέρει κανένας με μεγαλύτερη εμπειρία στο miui

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μια βοηθεια ρε παιδια ... ετοιμαζομαι να το αγορασω αλλα με "ανησυχει" λιγο η καμερα. Δεν με νοιαζουν widw-macro κλπ ... η βασικη σε σχεση με το ζοομ που πηρε 120 βαθμολογια στο DXOMARK ποσο κατω ειναι? Ακομα και με GCAM υπολοιπεται πολυ απο το MI NOTE 10???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μια βοηθεια ρε παιδια ... ετοιμαζομαι να το αγορασω αλλα με "ανησυχει" λιγο η καμερα. Δεν με νοιαζουν widw-macro κλπ ... η βασικη σε σχεση με το ζοομ που πηρε 120 βαθμολογια στο DXOMARK ποσο κατω ειναι? Ακομα και με GCAM υπολοιπεται πολυ απο το MI NOTE 10???

 

Για κινητο των 400 ευρο η καμερα του ειναι αριστη,και η ποιοτητα στο video ακομα καλυτερη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για.....350€ βίντεο και κάμερα σούπερ

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κλειδώσει την εφαρμογή να μην φεύγει όταν καθαρίζεις τη μνήμη?

 

Δεν έχω πειράξει κάτι πέραν του battery restriction, πως γίνεται αυτό που λες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει κάτι πέραν του battery restriction, πως γίνεται αυτό που λες?

 

Πατάς στο τετράγωνο κάτω αριστερά για να σου εμφανίσει τα app που έχεις ανοίξει.

Μετά πάτα παρατημένα στην εφαρμογή που θες και επιλέξε το λουκέτο.

Έτσι έχεις συνεχώς κλειδωμένη την εφαρμογή που θες

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Για.....350€ βίντεο και κάμερα σούπερ

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Και 450 εαν θες παλι ειναι λιγα για αυτα που προσφερει.......ειδικα με την μπαταρια εχω μεινει αναυδος!!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,την δόνηση από το ξυπνητήρι πως την βγάζουμε;

Πάω πληροφορίες εφαρμογής>ειδοποιήσεις και ξετικαρω την δόνηση, αλλά συνεχίζει να έχει κάθε φορά που χτυπάει

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,την δόνηση από το ξυπνητήρι πως την βγάζουμε;

Πάω πληροφορίες εφαρμογής>ειδοποιήσεις και ξετικαρω την δόνηση, αλλά συνεχίζει να έχει κάθε φορά που χτυπάει

 

Όταν επιλέγεις ένα από τα ξυπνητήρια σου, κατά την ρύθμιση της ώρας πετάει την επιλογή "πρόσθετες ρυθμίσεις" που ρυθμίζεις Ήχο ξυπνητηριου κτλ. Εκεί βρίσκεται και η επιλογή "δόνηση κατά την αφύπνιση".

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις ένα από τα ξυπνητήρια σου, κατά την ρύθμιση της ώρας πετάει την επιλογή "πρόσθετες ρυθμίσεις" που ρυθμίζεις Ήχο ξυπνητηριου κτλ. Εκεί βρίσκεται και η επιλογή "δόνηση κατά την αφύπνιση".

ωραίος, 5 φορές μπήκα στις ρυθμίσεις, δεν το έβλεπα τι είχε μέσα στα "άλλα" :X

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορο είναι. Απλά θέλει double tap να ξυπνήσει η οθόνη (η με το κουμπί) και μετά Swype up.

Η κάμερα μπαινοβγαίνει και τραβάει φώτο πάρα πολύ γρήγορα.

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γλυτώσουμε καμία κίνηση ας το αναφέρει κανένας με μεγαλύτερη εμπειρία στο miui

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Πως τα πάει το face unlock στο σκοτάδι; Τα καταφέρνει;

 

Στο F1 με HavocOS rom, έχει επιλογή μετά το double-tap να ξεκινάει κατευθείαν διαδικασία ξεκλειδώματος, χωρίς swype.

Δυστυχώς το miui το έχω εγκαταλείψει περίπου από το 2016, οπότε δεν γνωρίζω αν επιτρέπει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...