Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί συσκευών Huawei


mariostamp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα παιδια εχω το συγκεκριμενο τηλέφωνο και μου εχει κολλήσει ...δεν ανοίγει μένει στο λογότυπο του αντροιτ και οταν μπαίνω σε φαστ μπουτ μου λεει phone locked ...Tι κάνουμε?

 

Από Ομάδα Διαχείρησης:

Γράφε ολόκληρες τις λέξεις. Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms.

Επίσης απαγορεύονται τα greeklish!

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγορασε μια φιλη την συγκεκριμενη συσκευη απο Κινα χωρις να γνωριζει και πολλα,με τη μαμα ρομ (Αγγλοκινεζικη) και μου ζηταει αν υπαρχει καποια multi με Ελληνικα ή οποιαδηποτε ρομ αρκει να εχει Ελληνικα,γνωριζει καποιος αν υπαρχει τετοια ρομ και υπαρχει οδηγος φλασαρισματος? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλημέρα φίλοι, δεν ξέρω άμα άνοιξα το θέμα στην σωστή κατηγορία, θα ήθελα λίγο τα φώτα σας.

Πριν 2 μήνες περίπου αγόρασα το huawei y3 το οποίο τρέχει την έκδοση 5.1 android.

Από την αρχή της αγοράς έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ η γλώσσα στις ρυθμίσεις είναι ελληνικά (Γλώσσα και εισαγωγή-Γλώσσα συστήματος-Ελληνικά) όταν πηγαίνω στις επαφές του κινητού η πλαινή μπάρα κύλισης έχει αγγλικούς χαρακτήρες (ABC.... YZ). στην αναζήτηση βέβαια των επαφών το πληκτρολόγιο λειτουργεί σωστά, με ελληνικά.

Τις επαφές τις πέρασα με συγχρονισμό από εμαιλ. Έφταξα και μια επαφή στο κινητό με ελληνικούς χαρακτήρες τίποτα.

Το πρόβλημα με την πλαινή μπάρα κύλισης παραμένει. Ξέρει κανείς τρόπο να είναι στα ελληνικά?

Edited by georgea
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το παραπάνω τηλέφωνο κάτι περισσότερο από 2 χρόνια. Το λογισμικό του είναι android 4.2.2.

Το τελευταίο διάστημα κάνει συνεχώς ενημερώσεις επαφών (ο λογαριασμός Google με τον οποίο είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο έχει κάπου 25000 επαφές) με αποτέλεσμα τόσο να μην μπορώ να κάνω κλήσεις, όσο και να μπλοκάρουν διάφορες εφαρμογές (Π.Χ. facebook). Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι χρησιμοποιείται το 61-64% του χώρου αποθήκευσης του τηλεφώνου.

Παρακαλώ πολύ και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα,γνωρίζει να απαντήσει κάποιος/α αν στο Huawei Y3 II υπάρχει δυνατότητα λειτουργίας screen mirroring ή αλλιώς ασύρματη σύνδεση(μετάδοση της οθόνης του κινητού) της συσκευής σε smart tv.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο παρόν θέμα, θα μπορούμε να συζητάμε για τα διαθέσιμα αξεσουάρ των έξυπνων συσκευών της εταιρίας Huawei.

 

 

:!: Η εικόνα και το λογότυπο ενδέχεται να υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα. - Picture and Logo may be subject to copyright.

Link to comment
Share on other sites

//main_pictures_link -> pix.sfly.com/9bHjdtAk

 

Και επειδή όλοι νοιαζόμαστε για την προστασία του κινητού μας, μία σύντομη κρητική για τις θήκες στις επισυναπτόμενες φωτογραφίες.

 

((1.)) Αρκετά καλή θήκη με πλήρης κάλυψη της συσκευής σε όλα τα επίμαχα σημεία. Να σημειωθεί ότι εφαρμόζει τέλεια ακόμα και εάν έχει εφαρμοστεί επιπλέον προστασία οθόνης (i.e. tempered glass).

 

((2.)) Δεν έχω να πω κάτι διαφορετικό από την (1) απλά να προσθέσω ότι έχει ένα πιο ωραίο «ματ» τελείωμα στην υφή. Ωστόσο αυτό δημιουργεί μια εύκολή πρόσβαση σε σκόνη-λεκέδες και ότι σταδιακά με την συχνή χρήση αλλοιώνεται ελαφρά η υφή της.

 

((3.)) Πιο ωραία και πιο «μαζεμένη» θήκη, νιώθεις καλύτερα την αίσθηση του κινητού στο χέρι, αλλά όχι με πλήρη κάλυψη κραδασμών όπως (1) & (2).

 

((4.)) Ίσως η πιο όμορφη θήκη κινητού που έχω δει. Αρκετά αξιοσημείωτη η κατασκευή της από 3 διαφορετικά κομμάτια, με μόνο αρνητικό σημείο, τη μη πλήρη κάλυψη της οθόνης μεταξύ των 2 κομματιών/μερών της θήκης. Κοινώς όλη η επιφάνεια της οθόνης δεν καλύπτεται πλήρως σε ύψος στο δεξιό-αριστερό πλαίσιο.

 

((5.)) Η πιο τυπική θήκη, για κάθε έξυπνη συσκευή είναι η θήκη σιλικόνης, οπότε δεν υπάρχουν ιδιαίτερες εκπλήξεις καθώς όλοι έχουμε δοκιμάσει τέτοιου είδους θήκες. Να προσθέσω μόνο ότι από όλες τις παραπάνω, σου δίνει την καλύτερη αίσθηση στον σχεδιασμό και την λεπτότητα της συσκευής, με ταυτόχρονα βέβαια μια σημαντική μείωση της προστασίας. *Μπορώ να πω ότι τέτοιου είδους θήκες προσφέρουν μια βασική προστασία από επιφανειακές γρατζουνιές, λερωμένων επιφανειών κ.α. και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν εξασφαλίζουν ιδιαίτερη προστασία κατά την πτώση.

 

Συμπέρασμα: Για πλήρη προστασία θα διάλεγα την (1) & (2) και για εσωτερικούς χώρους (3),(4), (5) λόγου του μικρού όγκου που προσθέτουν.

 

 

Best, Programmer.

 

 

:!:Όλα τα παραπάνω βασίζονται σε προσωπική εμπειρία/χρήση/γνώμη και ουδέποτέ αποσκοπούν σε οποιαδήποτε εμπορική θετική/αρνητική χειραγώγηση για συγκεκριμένα προϊόντα. Άμεσος σκοπός (όπως πάντα) είναι να βοηθήσω τους τρέχοντες και μελλοντικούς αγοραστές να έχουν απλά μια δεύτερη γνώμη και να κρίνουν βάση των δικών τους αναγκών και εμπειριών που μπορεί να έχουν.

 

* Η παραπάνω γνώμη σχηματίζεται για τις λεπτές (σε πάχος) θήκες σιλικόνης, καθώς αυτό

μπορεί να ποικίλει ανά κατασκευαστή σε πάχος και στην ενίσχυση συγκεκριμένων σημείων, ανάλογα τον σχεδιασμό της έξυπνης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε αθόρυβα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450509

Χαρακτηριστικά:

http://www.gsmarena.com/huawei_y5_(2017)-8640.php

5ιντσο με 3000 μπαταρία, 2GB RAM και 16 GB εσωτερική.

 

Να δούμε σε τι τιμή θα έρθει.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kalispera exw ena kinito huawei gplay mini ...to exw enamisi xrono sxedon kai mesa se mia evdomada moy espase i o8oni alla sinexise na leitourgei kanonika ( 8irio to kinito!) ...egine omws k kati akoma epita apo 2-3 meres ... mou epese mesa sto kouva tis sfouggaristras o opoios itan gematos nero-xlwrini-ugro gia ta patomata ... ekane kanoniki voutia k den to prolava ... molis to pira sta xeria m amesws to skoupisa k sunexise na leitourgei kanonika ... meta apo ena misawro omws ekleise apo mono tou ... den anoige me tipota ... to fisiksa me pistolaki ...anoikse gia ligo omws ksana ekleise ...to epomeno prwi to afisa ston ilio gia mia wra peripou ... prospa8isa n to anoiksw k pali tipota ...to evala k se rizi kai pali tipota ... to kinito fortizei kanonika ...deixnei na antapokrinete stin energopoihsh k sthn apenergopoihsh ...omws i o8oni den deixnei tipota ... Mia voitheia ?? ti allo na kanw ???
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις άλλο.Κατα προτίμηση κάποιο που να έχει και ελληνικά γιατί μας βγήκαν τα μάτια!!!:rolleyes:

 

Ασε το κάπου να στεγνώσει καλά αφού βγάλεις την μπαταρία.Μπορεί να είσαι τυχερός και να ανοίξει μετά απο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θες λίγο το άγουρο του ξυπνήματος, την γκρίνια της γυναίκας το άγχος να μην ξεχάσω τίποτα για την παραλία... βούτηξα με το τηλέφωνο στην τσέπη...

Μόλις το συνειδητοποίησα προσπάθησα να το κλείσω αλλά δεν έκανε τίποτα πάρα μόνο ένιωθα την δόνηση να χτυπά διακεκομμένα και συνεχόμενα σαν να ψυχορραγούσε... Βγήκα έξω το ξέπλυνα με γλυκό νερό, το φύσηξα, το σκούπισα, βρήκα και το έβαλα μέσα σε ρύζι και το έβαλα μέσα στο αυτόκινητο που είχε πολλή ζέστη λόγω της μέρας και το άφησα κανά τρίωρο. Πήγα σπίτι προσπάθησα να το ενεργοποιήσω αλλά... τζίφος.

Υπάρχει σωτηρία;;;...

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να το αφησεις αρκετές μερες στο ρύζι, οχι μετα απο λιγες ώρες να το ενεργοποιησεις.

Τωρα ξανά ρύζι και μετα απο μερες δοκίμασε....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!!

ειμαι κατοχος ενός p9 μετα απο πτωση κ διάλυση ενός s7 edge!!ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές απο το κινητό αλλα θέλω κατι καλυτερο ακομη.ειμαι λοιπον ανάμεσα σε αυτά τα δυο του τίτλου.

εννοείται πως καταλαβάινω πως θα πείτε πως έχουν σχετικά διαφορετική χρηση αλλα θα ηθελα κ τη γνωμη σας.

η κάμερα τους ειναι το ίδιο?

η διαφορα στη χωρητικοτητα τηςε μπαταριας μηδενίζεται λογω μεγαλυτερης οθονης?

τι θα επιλεγατε εσεις αν δεν επαιζε ρολο η οικονομικη διαφορα στα σκρουτζομαγαζα?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το απλό p10 έχουν διαφορά στο μέγεθος μεγάλη, άλλη κατηγορία το mate 9 με εξαιρετική αυτονομία, η κάμερα είναι η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2016, September

Status Available. Released 2016, September

Body Dimensions 154.3 x 77 x 8.5 mm (6.07 x 3.03 x 0.33 in)

Weight 168 g (5.93 oz)

SIM Dual SIM

Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.5 inches (~70.2% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~267 ppi pixel density)

Multitouch Yes

- EMUI 4.1

Platform OS Android 6.0 (Marshmallow)

Chipset HiSilicon Kirin 620

Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 - CAM-L32 only

CPU Octa-core 1.2 GHz Cortex-A53

GPU Mali-450MP4

Adreno 405

Memory Card slot microSD

Internal 16 GB, 2 GB RAM

Camera Primary 13 MP, f/2.0, 28mm, autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video 1080p@30fps

Secondary 8 MP

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot

Bluetooth 4.0/4.1, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS

Radio To be confirmed

USB microUSB 2.0

Features Sensors Accelerometer, proximity, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Java No

- MP3/WAV/eAAC+ player

- MP4/H.264 player

- Document viewer

- Photo/video editor

Battery Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery

Misc Colors Black, White, Gold, Pink, Blue, Yellow

Price About 140 EUR

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους ες σας το αγορασα και αυτο χθες παιδια πραγματικα μ αρεσει ειναι οτι πρεπει για τα λεφτα του.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θελω να αγορασω,ενα κινητο huawell που να εχει δυο καμερες,2gb,1,3ghz 16 gbοχι πανωαπο 130€. Πιο προτινεται;
Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσαν το ταμπλετ του τιτλου (Huawei mediapad 7 lite), εχει android 4.0.3

Υπαρχει καποιος οδηγος για update ?

Απο τη συσκευη που εχει ενημερωση συστηματος δεν κανει απολυτως τιποτα.

Οποια οδηγια θα εξυπηρετουσε.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τον Huawei dialer σε apk?

Θέλω να τον χρησιμοποιήσω σε άλλο τηλέφωνο και με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Είμαι κάτοχος ενός Nexus 6p και πρόσφατα έκανα ενημέρωση την καινούργια έκδοση Android 8.0 . Δούλευε μια χαρά το κινητό αλλά αυτό μόνο για λίγες μέρες μετά την ενημέρωση. Εκεί που όλα ήταν μια χαρά και πάω να πάρω τηλέφωνο ξαφνικά έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε ποτέ στην αρχική σελίδα .Κατάφερα και μπήκα μέχρι το wipe cache partition για να κάνω μία εκκαθάριση μήπως και... αλλά τίποτα. Μετά από πολύ ώρα ανοίγει μέχρι το λογότυπο της Google και ξανά κλείνει. Το τηλέφωνο είναι ακόμη στην εγγύηση και δεν έχει γίνει καμία παραβίαση σε αλλαγή Rom,Root και όλα τα συναφή. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση? Με καλύπτει η εγγύηση? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να το χρησιμοποιήσω και πάλι άμεσα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί συσκευών Huawei
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...