Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Αν είναι επίσημη θα έκανα update το καινούργιο και όλα καλά. Μετά σκέφτηκα να βαλω το παλιό backup στο se, να το πάω και αυτό στην beta και μετά να περάσω το χτεσινό backup.

Αλλά δεν θέλω να αρχίσω έτσι, ας έχουμε το παλιό τηλέφωνο για δοκιμές

 

Εσυ ξέρεις τι είναι καλύτερο

 

Πάντως δεν υπάρχει λόγος ένας απλός χρήστης να βάζει beta

Αν είσαι μόνο dev και φτιάχνεις εφαρμογές τότε ναι

 

Δεν αναφέρομαι σε εσένα. Γενικότερα το τονίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Αν είσαι developer ή (εφόσον αυτή είναι η public beta και όχι η developers) αν δεν σε νοιάζει να γίνεις beta tester και να στέλνεις feedback για bugs ή κρασαρίσματα.

Εγώ την είχα βάλει επειδή μετά από κάποιο Update μου έκανε κάποια θέματα με το CarPlay (έπαιρνε τον ήχο το κινητό ακόμα και όταν δεν έπαιζε κάτι το τηλέφωνο και δεν μπορούσα να βάλω ράδιο) και ήθελα να δω αν θα φτιάξει με την beta όπως διάβασα. Μετά το κράτησα από περιέργεια

 

Γενικά οι public beta είναι σταθερές και μπορεί να τις βάλει ένας μέσος χρήστης, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν χρειάζεται και σε ορισμένες περιπτώσεις (καλή ώρα) μπορεί να έχεις και προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το λέτε πως οι betas είναι μόνο για τους developers.Πέρσι με το πρώτο se είχα κάνει πάνω από 80 reports σε bugs.Βοηθάει και η καθημερινή χρήση του καθένα

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το λέτε πως οι betas είναι μόνο για τους developers.Πέρσι με το πρώτο se είχα κάνει πάνω από 80 reports σε bugs.Βοηθάει και η καθημερινή χρήση του καθένα

Άρα βρήκες πάνω από 80 σημεία που το τηλέφωνο σου δεν λειτουργούσε όπως έπρεπε ;) Γιαυτό λέω πρέπει να μην σε νοιάζει να γίνεις beta tester και να αναφέρεις ότι βρίσκεις. Δεν είναι για devs μόνο αλλά δεν είναι για όλους. Αλλά απ την άλλη χωρίς beta testers δεν μπορείς να έχεις σταθερά λειτουργικά.

 

 

On topic, είναι τόσο ωραίο το all black που λυπάμαι να του βάλω την θήκη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άρα βρήκες πάνω από 80 σημεία που το τηλέφωνο σου δεν λειτουργούσε όπως έπρεπε ;) Γιαυτό λέω πρέπει να μην σε νοιάζει να γίνεις beta tester και να αναφέρεις ότι βρίσκεις. Δεν είναι για devs μόνο αλλά δεν είναι για όλους. Αλλά απ την άλλη χωρίς beta testers δεν μπορείς να έχεις σταθερά λειτουργικά.

 

 

On topic, είναι τόσο ωραίο το all black που λυπάμαι να του βάλω την θήκη :lol:

 

Μα το γνώριζα πως θα βρω 80 (περίμενα περισσότερα να πω την αλήθεια) για αυτό και την έβαλα.Η βλακεία είναι να την βάζεις γιατί δεν μπορείς να κάνεις υπομονή μέχρι το λογισμικό να βγει επίσημα.

Όσον αφορά το μαύρο χρώμα πρέπει να είναι αισθητικά το πιο εντυπωσιακό αλλά πάντα ήθελα ένα κοκκινάκι,τώρα στο θέμα με την θήκη θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί δεν βάζεις μία διάφανη ;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα το γνώριζα πως θα βρω 80 (περίμενα περισσότερα να πω την αλήθεια) για αυτό και την έβαλα.Η βλακεία είναι να την βάζεις γιατί δεν μπορείς να κάνεις υπομονή μέχρι το λογισμικό να βγει επίσημα.

Όσον αφορά το μαύρο χρώμα πρέπει να είναι αισθητικά το πιο εντυπωσιακό αλλά πάντα ήθελα ένα κοκκινάκι,τώρα στο θέμα με την θήκη θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί δεν βάζεις μία διάφανη ;

 

Αφού θέλεις να γίνεσαι beta tester αφιλοκερδώς τότε η άποψη μας περισσεύει

Για τον υπόλοιπο κόσμο όμως είναι αποτρεπτικό έτσι από περιέργεια να περνάει beta για να δει τι παίζει

 

Έχω περάσει κι εγώ από αυτά και μόνο προβλήματα αντιμετώπιζα

Εδώ βγαίνουν οι επίσημες και συνήθως έχουν προβλήματα

Βγαίνουν βελτιώσεις και πάλι δημιουργούν αλλα προβλήματα

Φαύλος κύκλος μου φαίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Σε τι επίπεδο έντασης έχετε βάλει τη δόνηση του home button?Γιατί στο 3 μου δίνει την αίσθηση πως το πατάω και θα σπάσει το κινητό (τώρα το έχω στο 1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού θέλεις να γίνεσαι beta tester αφιλοκερδώς τότε η άποψη μας περισσεύει

Για τον υπόλοιπο κόσμο όμως είναι αποτρεπτικό έτσι από περιέργεια να περνάει beta για να δει τι παίζει

 

Έχω περάσει κι εγώ από αυτά και μόνο προβλήματα αντιμετώπιζα

Εδώ βγαίνουν οι επίσημες και συνήθως έχουν προβλήματα

Βγαίνουν βελτιώσεις και πάλι δημιουργούν αλλα προβλήματα

Φαύλος κύκλος μου φαίνεται

 

Βασικά το κάνω γιατί πιστεύω πως αν δεν δώσει και κανένας feedback δεν θα πάρουμε κάτι ολοκληρωμένο (όχι πως τώρα περνούμε κάτι το super αλλά φαντάσου να μην υπήρχε ούτε αυτό) .Τώρα στο μέρος που αναφέρεις ότι το κάνω αφιλοκερδώς,μιλάμε για Apple,η οποία αν μπορούσε θα μας χρέωνε και την μυρωδιά καινουργίλας στα κουτιά :-)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Σε τι επίπεδο έντασης έχετε βάλει τη δόνηση του home button?Γιατί στο 3 μου δίνει την αίσθηση πως το πατάω και θα σπάσει το κινητό (τώρα το έχω στο 1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά το κάνω γιατί πιστεύω πως αν δεν δώσει και κανένας feedback δεν θα πάρουμε κάτι ολοκληρωμένος.Τώρα στο μέρος που αναφέρεις ότι το κάνω αφιλοκερδώς,μιλάμε για Apple,η οποία αν μπορούσε θα μας χρέωνε και την μυρωδιά καινουργίλας στα κουτιά :-)

 

Να πληρώσουν κόσμο να πάρουν στα εργαστήρια τους να κάνει αυτήν την δουλειά

Μόνο μην ζητάνε 1000$ χωρίς ΦΠΑ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να πληρώσουν κόσμο να πάρουν στα εργαστήρια τους να κάνει αυτήν την δουλειά

 

Μόνο μην ζητάνε 1000$ χωρίς ΦΠΑ

 

 

Αυτό λέει η λογική, βέβαια εκατομμύρια ανθρώπων που λειτουργούν ένα ενιαίο beta λειτουργικό, είναι καλύτερο από τους μερικούς 100άδες στα εργαστήρια ώστε να βρεθούν και να λυθούν διαφορά θέματα. Εγώ έχω απορία απο τα 80 bug reports που έστειλε ο φίλος, πόσα τελικά του επέλυσε η Apple στη τελική έκδοση, ή έστω σε επόμενη έκδοση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει η λογική, βέβαια εκατομμύρια ανθρώπων που λειτουργούν ένα ενιαίο beta λειτουργικό, είναι καλύτερο από τους μερικούς 100άδες στα εργαστήρια ώστε να βρεθούν και να λυθούν διαφορά θέματα. Εγώ έχω απορία απο τα 80 bug reports που έστειλε ο φίλος, πόσα τελικά του επέλυσε η Apple στη τελική έκδοση, ή έστω σε επόμενη έκδοση

Αυτό ακριβώς. Ναι η apple είναι εταιρεία και θα μπορούσε να το κάνει μόνη της, αλλά αν δεν κάνει bug reports ο ίδιος ο χρήστης δεν γίνεται να βρεθούν όλα. Και στο κάτω κάτω, καλό σε στους χρήστες κάνει αυτό γιατί βρίσκονται νωρίτερα κάποια bugs. Όπως είπατε, έχουν bugs οι τελικές εκδόσεις. Μετά τους τόσους beta testers και με το testing που κάνει η ίδια η εταιρεία. Δεν είναι δυνατόν να δοκιμαστούν όλες οι δυνατές συνθήκες λειτουργίας, σε οποιοιδήποτε πρόγραμμα ή λειτουργικό, οποιασδήποτε εταιρείας. Πάντα κάνω bug reporting. Κυρίως σε open source προγράμματα, αλλά και σε εμπορικά. Αν δεν έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα, δεν θα το βρει ποτέ το bug η εταιρεία και χαμένος θα είμαι εγώ.

 

 

Όσον αφορά το μαύρο χρώμα πρέπει να είναι αισθητικά το πιο εντυπωσιακό αλλά πάντα ήθελα ένα κοκκινάκι,τώρα στο θέμα με την θήκη θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί δεν βάζεις μία διάφανη ;

Κοίτα, απ τις διαφανές οι σκληρές θήκες (που τις προτιμώ γενικά) δεν είναι καθόλου ανθεκτικές σε σχέση με τις σκληρές άλλου χρώματος. Είναι θέμα πλαστικού.

 

Αν πας σε διάφανη σιλικόνης (μαλακού τύπου) έχεις το θέμα ότι μπορεί να κιτρινίσει με τον χρόνο. πχ Spigen

 

https://www.amazon.co.uk/Spigen-Ultra-Hybrid-Designed-iPhone/dp/B075SHQ5WT/

Capture.md.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Ναι η apple είναι εταιρεία και θα μπορούσε να το κάνει μόνη της, αλλά αν δεν κάνει bug reports ο ίδιος ο χρήστης δεν γίνεται να βρεθούν όλα. Και στο κάτω κάτω, καλό σε στους χρήστες κάνει αυτό γιατί βρίσκονται νωρίτερα κάποια bugs. Όπως είπατε, έχουν bugs οι τελικές εκδόσεις. Μετά τους τόσους beta testers και με το testing που κάνει η ίδια η εταιρεία. Δεν είναι δυνατόν να δοκιμαστούν όλες οι δυνατές συνθήκες λειτουργίας, σε οποιοιδήποτε πρόγραμμα ή λειτουργικό, οποιασδήποτε εταιρείας. Πάντα κάνω bug reporting. Κυρίως σε open source προγράμματα, αλλά και σε εμπορικά. Αν δεν έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα, δεν θα το βρει ποτέ το bug η εταιρεία και χαμένος θα είμαι εγώ.

 

 

 

Κοίτα, απ τις διαφανές οι σκληρές θήκες (που τις προτιμώ γενικά) δεν είναι καθόλου ανθεκτικές σε σχέση με τις σκληρές άλλου χρώματος. Είναι θέμα πλαστικού.

 

Αν πας σε διάφανη σιλικόνης (μαλακού τύπου) έχεις το θέμα ότι μπορεί να κιτρινίσει με τον χρόνο. πχ Spigen

 

https://www.amazon.co.uk/Spigen-Ultra-Hybrid-Designed-iPhone/dp/B075SHQ5WT/

Capture.md.png

 

Θεωρώ πως στο μαύρο δεν θα φαίνεται καθόλου η κιτρινίλα (πόσο μάλλον στο πλάι),πάντως ισχύει αυτό που λέει για την θήκη καθώς τα πλαγιά είναι tpu για να είναι ελαστική η θήκη (υπάρχουν και hard plastic cases διαφανές που αξίζει να τους ρίξεις μια ματιά)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά αν και κάτοχος 11 pro πολύ το χαλβαδιαζω αυτό το τηλεφωνακι μιας και το pro μου κάνει λίγο παντόφλα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά αν και κάτοχος 11 pro πολύ το χαλβαδιαζω αυτό το τηλεφωνακι μιας και το pro μου κάνει λίγο παντόφλα

Μην το κάνεις,θα σου κακοφανεί πολύ

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην το κάνεις,θα σου κακοφανεί πολύ

Το μόνο που φοβάμαι είναι η μπαταρία

Για την οθόνη (ανάλυση μέγεθος panel) πραγματικά δεν με καίει γιατί έχω και iPad

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα αυτόν τον αντάπτορα από lightning 3.5mm για το audio και δεν έπαιξε για κλήσεις, μόνο για μουσική. Δεν τον αγόρασα το δοκίμασα από κάποιον άλλον και ήταν από lighningt σε 3.5mm και σε lightning .

Ξέρει κανείς κάτι που να δουλεύει; Θα προτιμούσα να μην είναι ογκώδες όπως εκείνο το dual lightning...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω ρε παιδιά αν και κάτοχος 11 pro πολύ το χαλβαδιαζω αυτό το τηλεφωνακι μιας και το pro μου κάνει λίγο παντόφλα

 

Δε θα το έκανα με τίποτα... Δεν έχουν αξιοσημείωτη διαφορά στο μέγεθος για να πεις το ένα παντόφλα σε σχέση με το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά αν και κάτοχος 11 pro πολύ το χαλβαδιαζω αυτό το τηλεφωνακι μιας και το pro μου κάνει λίγο παντόφλα

 

Ούτε να το σκέφτεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!Έβαλα την 13,5 και έφτιαξε το πρόβλημα με το standby mode

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!Έβαλα την 13,5 και έφτιαξε το πρόβλημα με το standby mode

 

Παρατήρησα εχθές πριν κάνω την αναβάθμιση ότι το viber έγραψε 2 ώρες στο παρασκήνιο ενώ δεν το δούλεψα σχεδόν καθόλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να είναι η ιδέα μου (που δεν είναι) αλλά πάλι σκατά τα έκαναν με την μπαταρία. Εν αναμονή της 13.5.1...
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να είναι η ιδέα μου (που δεν είναι) αλλά πάλι σκατά τα έκαναν με την μπαταρία. Εν αναμονή της 13.5.1...

 

Δεν σωνόμαστε άστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για την μπαταρία,τα λέμε στην 14.

Μέχρι τότε θα σκεφτόμαστε τις εποχές του iOS12 και θα κλαίμε

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για την μπαταρία,τα λέμε στην 14.

Μέχρι τότε θα σκεφτόμαστε τις εποχές του iOS12 και θα κλαίμε

 

Οι προσθήκες για τον κορονοϊού τους ένοιαζαν

Τίποτα άλλο δεν κοίταξαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται σε απλή κλήση το iPhone να ζεσταίνεται και να σε ζεσταίνει και το αυτί;

Τόσα χρόνια το έχω απορία

Δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο ιδρώνει το κεφάλι σου

 

Δήθεν φτιάχνουν από δω φτιάχνουν από εκεί, όχι επεξεργαστές δυνατούς όχι οθόνη τελευταίας τεχνολογίας και το πιο βασικό όλων που κάνει η συσκευή να μην δουλεύει σωστά;

 

Δεν το συζητάμε για κλήση με FaceTime

Η μπαταρία εξαφανίζεται ως δια μαγείας

 

Εν ώρα κλήσης ο επεξεργαστής δουλεύει συνεχόμενα στο 25%. Λες και κάνει κάτι σοβαρό. Που να πεις να παίξεις και παιχνίδια τώρα με τις ζεστές

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι προσθήκες για τον κορονοϊού τους ένοιαζαν

Τίποτα άλλο δεν κοίταξαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται σε απλή κλήση το iPhone να ζεσταίνεται και να σε ζεσταίνει και το αυτί;

Τόσα χρόνια το έχω απορία

Δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο ιδρώνει το κεφάλι σου

 

Δήθεν φτιάχνουν από δω φτιάχνουν από εκεί, όχι επεξεργαστές δυνατούς όχι οθόνη τελευταίας τεχνολογίας και το πιο βασικό όλων που κάνει η συσκευή να μην δουλεύει σωστά;

 

Δεν το συζητάμε για κλήση με FaceTime

Η μπαταρία εξαφανίζεται ως δια μαγείας

 

Εν ώρα κλήσης ο επεξεργαστής δουλεύει συνεχόμενα στο 25%. Λες και κάνει κάτι σοβαρό. Που να πεις να παίξεις και παιχνίδια τώρα με τις ζεστές

 

Μήπως βρίσκεσαι σε περιοχή με αδύναμο σήμα;

Στις κανονικές κλήσεις δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ωστόσο στο FaceTime αυτό που λες ισχύει και μάλιστα από το πρώτο 5λεπτο

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...