Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση, όμως γνωρίζεις αν υπάρχει φωνητική πλοήγηση για τα Γιάννενα ή τι λείπει σε γενικές γραμμές για να έχει τις ίδιες λειτουργίες όπως στην Αθήνα, Πάτρα κλπ.
Αφού υπάρχουν οι χάρτες η φωνητική πλοήγηση είναι η ίδια παντού. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απόσπασμα απο την NGI: Σας καθοδηγεί με ακρίβεια, στροφή προς στροφή με οπτικοακουστικές οδηγίες στα Ελληνικά σε Αθήνα, Πειραιά, Αττική, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Εθνικό & Διανομαρχιακό Δίκτυο και περιέχει χάρτες οδών για Καβάλα, Ιωάννινα, Λάρισα, Λαμία, Βόλο, Χαλκίδα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Νεάπολη και Αγιο Νικόλαο (Κρήτη).

 

Εδώ λέει καθαρά οτι δεν υπάρχουν οπτικοακουστικές οδηγίες για τα Γιάννενα απλά μόνο οι χάρτες γι`αυτό ρωτάω αν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα απο την NGI: Σας καθοδηγεί με ακρίβεια, στροφή προς στροφή με οπτικοακουστικές οδηγίες στα Ελληνικά σε Αθήνα, Πειραιά, Αττική, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Εθνικό & Διανομαρχιακό Δίκτυο και περιέχει χάρτες οδών για Καβάλα, Ιωάννινα, Λάρισα, Λαμία, Βόλο, Χαλκίδα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Νεάπολη και Αγιο Νικόλαο (Κρήτη).

 

Εδώ λέει καθαρά οτι δεν υπάρχουν οπτικοακουστικές οδηγίες για τα Γιάννενα απλά μόνο οι χάρτες γι`αυτό ρωτάω αν ισχύει...

 

Στις πόλεις που δεν αναφέρεται φωνητική πλοήγηση δεν υπάρχουν οι μονοδρομήσεις και οι αριθμοί στις οδούς. Φωνητική πλοήγηση υπάρχει αλλά όπως καταλαβαίνεις δε δίνει καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

pantos sta giannena pou to xrhsimopoiw egw den einai katholou asximo.

malista ta apotelesmata einai poly kala se poly megalo meros tis polhs.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στην παρουσίαση και λέει για destinator nd.

Aυτό είναι το ίδιο με το Pn αλλά είναι συμβατό με hardware σαν το δικό σου;

Αναβάθμιση στους χάρτες ας πούμε πως κάνεις σε αυτό;

Σου απάντησα στο άλλο topic όσο καλύτερα μπορούσα και για όσο φτάνουν οι πενιχρές μου γνώσεις.

Πάντως, οτι έγραψα το ρώτησα και δεν το έβγαλα απ'το κεφάλι μου.;)

 

Ερώτηση. Την Πέμπτη θα πάω Τρίκαλα. Υπάρχει χαρτογράφηση για εκεί στο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να εγκαταστήσω το pn ενώ κάνει κανονικά την εγκατάσταση στο pc μου μετά στο ppc το destinator.cab λέει ότι the installation was unsuccessful.

Κάνω hard reset και πάλι τα ίδια. Το περίεργο είναι ότι το κατάφερα και το εγκατέστησα μια φορά αλλά μετά που είπα να ξαναδοκιμάσω (το έσβησα πρώτα το άλλο install) δεν τελειώνει το install.

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω όλο το πρόγραμμα από την sd καταυθειαν στο ppc?

 

Εντωμεταξύ έχει βγει ένα αρχείο που φτιάχνει την θύρα στο destinator και ανοίγει όλες της «πόρτες» από την com1 μέχρι και την com 8 καθιστώντας δυνατό, να βρεις το gps σου.

Εχθές παιδευόμουν όλη μέρα και τελικά βρήκα λύση με αυτό το αρχείο, δεν χρειάζεται ούτε να πειράξεις το ini ούτε τίποτα άλλο.

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την μυστικοπάθεια εδώ μέσα, γνωρίζοντας κάτι δεν το λέμε στον άλλο κτλ.

 

Ναι θα είναι ένα από τα προγράμματα που θα αγοράσω όταν με το καλό βγει. (παρακολουθώ από τον Αύγουστο το topic και ακόμα να βγει από Σεπτέμβρη βγαίνει και έχουμε Γενάρη), ναι είναι μια πόλη καλή προσπάθεια από μια καλή εταιρία, αλλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε μόνο με την ngi αλλά έχουμε να κάνουμε και με το ίδιο το destinator. Είμαι ένας άνθρωπος ο οποίος δεν μπορεί να περιμένει 3 μήνες να βγάλει κάποιο patch η εταιρία (για την destinator μιλάω) για να δουλέψει το δικό της πρόγραμμα σε wm5 και να το βγάζουν κάποιοι άνθρωποι από μόνοι τους. Να μην δουλεύουν οι θύρες να παίζει το menu 4 φορές μεγαλύτερο και να μην έχει υποστήριξη vga, δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνουν για να μην πουλήσουν το προγραμματακι.

Χρησιμοποιώ το x51v της dell και χθες κατάφερα να δουλέψω το destinator pn με windows mobile 2005 αλλά έφαγα 6 ώρες ψάξιμο. Ήταν τόσο δύσκολο να μπορέσει κάποιος να πει πιο ini πειράζουμε για να δουλέψει η com port και άλλα πολλά.

Για να μην μακρήγορο το αρχείο που φτιάχνει την com στο destinator λέγετε wm5gpsfix και με μια αναζήτηση στο google μπορείτε να το βρείτε.

Αν πάλι δεν το βρίσκετε πείτε μου να το ανεβάσω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μακρήγορο το αρχείο που φτιάχνει την com στο destinator λέγετε wm5gpsfix και με μια αναζήτηση στο google μπορείτε να το βρείτε.

Αν πάλι δεν το βρίσκετε πείτε μου να το ανεβάσω κάπου.

 

The requested URL /files/eMule-1134959724.zip was not found on this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Το αρχειο δεν υπαρχει διαθεσημο στο http://www.wm5fixsite.com/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=30

 

Μπορεις να το ανεβασεις καπου?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να προγραμματίσω την αγορά του pn (να το ζητήσω για δώρο δλδ.), αφού το δοκιμάσω όμως, βοηθήστε με λίγο παρακαλώ: όπως είπα, έχω βάλει τους χάρτες του 3, όταν κάνω όμως εναλλαγή, μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης. Τί μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

The requested URL /files/eMule-1134959724.zip was not found on this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Το αρχειο δεν υπαρχει διαθεσημο στο http://www.wm5fixsite.com/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=30

 

Μπορεις να το ανεβασεις καπου?

 

Υπαρχει ενα cab του PN που κανει την εγκατασταση μια χαρα! (6,08ΜΒ)

Δωσε μου email να σου στο στειλω!

 

το κατέβασα απο μια σελιδα με κινεζικα (δεν ξερω κινέζικα στην τύχη το βρηκα). θα παω το απογευμα σπιτι και θα στο στειλω. Παντως χθες μου βγηκάν τα μάτια. 4 ώρες εψαχνα σπίτι μου το αρχείο, και με το που το πέρασα είδα το gps μου να δουλευει. Αλιλούια.

Εννοειτε βέβαια οτι κανεις πρώτα search να βρει το bt του ppc το gps σου.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πότε θα βγούνε οι νέοι χάρτες από την NGI για το destinator PN?
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πότε θα βγούνε οι νέοι χάρτες από την NGI για το destinator PN?

 

συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Εχω το QTEK 9100 και έχω εγκαταστήσει το Destinator PN με εκδοση χαρτών 2005.Q1 και δουλεύει μια χαρά(δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει με το GPS γιατί δεν έχω).

Απο το forum της NGI διάβασα οτι υπάρχει νέα εκδοση χαρτών 2005.Q4. Ξέρεις κανενας απο που μπορώ να τον κατεβάσω ή αν τους εχει καποιος να μου τους στείλει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Εχω το QTEK 9100 και έχω εγκαταστήσει το Destinator PN με εκδοση χαρτών 2005.Q1 και δουλεύει μια χαρά(δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει με το GPS γιατί δεν έχω).

Απο το forum της NGI διάβασα οτι υπάρχει νέα εκδοση χαρτών 2005.Q4. Ξέρεις κανενας απο που μπορώ να τον κατεβάσω ή αν τους εχει καποιος να μου τους στείλει;

Ευχαριστώ.

 

Οι τελευταιοι χαρτες ειναι οι Έκδοση: 2005.Q1.3119 για την ωρα. Περιμενουμε συντομα τους νεους. Q4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Εχω το QTEK 9100 και έχω εγκαταστήσει το Destinator PN με εκδοση χαρτών 2005.Q1 και δουλεύει μια χαρά(δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει με το GPS γιατί δεν έχω).

Απο το forum της NGI διάβασα οτι υπάρχει νέα εκδοση χαρτών 2005.Q4. Ξέρεις κανενας απο που μπορώ να τον κατεβάσω ή αν τους εχει καποιος να μου τους στείλει;

Ευχαριστώ.

 

Έχω και εγώ το 9100 (αγγλικό) με Destinator 3.0.75 και τους χάρτες που αναφέρεις, και δουλεύει μια χαρά. Μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις στην εγκατάσταση του PN ? Εάν θες στείλε μου pm ή mail konstantinos.metaxas@gmail.com Σε ευχαριστώ πολύ !

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Εχω το QTEK 9100 και έχω εγκαταστήσει το Destinator PN με εκδοση χαρτών

 

 

 

kalispera kai xronia polla .

mipos mporis na mou pis giati kai ego exo to 9100 pos to ekanes egatastasi dioti ego afou to ekana egatastasi den vrisko to arxeio gia na to ksekiniso. se efxaristo

Link to comment
Share on other sites

nai.

gia 9100 qtek

ekana egatastasi stin mini sd

kai den vrisko oute eikonidio oute kati allo mesa gia na to ksekiniso to programma.

Όλο οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις.:chair:

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το φάκελο του Dest PN ολόκληρο χωρίς εγκατάσταση σε wm5;

Σε τόσους το έδωσα, ένας δε μου απάντησε!:what:

Link to comment
Share on other sites

Όλο οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις.:chair:

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το φάκελο του Dest PN ολόκληρο χωρίς εγκατάσταση σε wm5;

Σε τόσους το έδωσα, ένας δε μου απάντησε!:what:

Δουλευει φιλε μου:up:

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Όλο οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις.:chair:

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το φάκελο του Dest PN ολόκληρο χωρίς εγκατάσταση σε wm5;

Σε τόσους το έδωσα, ένας δε μου απάντησε!:what:

 

προφανως για να το καταλαβουμε ολοι μας περναμε το C:\DestinatorApps\Installer\Console στιν sd μας και τρεχουμε απο εκει το istall?

Link to comment
Share on other sites

προφανως για να το καταλαβουμε ολοι μας περναμε το C:\DestinatorApps\Installer\Console στιν sd μας και τρεχουμε απο εκει το istall?

 

 

:cry:

ti na po ???

emena mou grafei otan kano apo ekei install opos mou lete.

 

 

mi egiri efarmogi wn5.

 

 

???????

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παλι δουλεύει απλά δεν μπορεί να φορτωσει τον Χαρτη....και γράφει ' Ο τρέχων χάρτης GreeceG έχει διαγραφεί ή έχει κατασταφή.Επιλέξτε άλλο χάρτη ή ξαναφορτώστε τον ' , αλλα όσες φορές και να τους πέρασα τα ίδια...Μπορεί κάποιος που το έχει εγκαταστήσει στο 9100 να γράψει αναλυτικά την εγκατάσταση του...ή να ανεβάσει κάπου τα κατάλληλα αρχεία....? για να παίξει και σε εμας....
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν όσα ποστ αφορούσαν παράνομη διακίνηση προγράμματος και links (ενεργά μάλιστα) για άλλες σελίδες. Το Myphone δεν είναι χώρος για τέτοιου είδους παράνομες πράξεις... Τουλάχιστον στο τι κάνετε δημόσια και μπορούμε να το ελέγξουμε εμείς.

 

Παρακαλώ ποστ σχετικά με χάρτες, παράνομο software κλπ να εκλείψουν... Το thread αυτό αφορά την επίσημη εφαρμογή για την οποία κάποιοι δούλεψαν να την σχεδιάσουν. Μπορεί το δωρεάν να είναι γλυκό... δεν επιτρέπεται όμως να το υποστηρίζουμε τόοοσο εξώφθαλμα. Κάθε off topic θα αφαιρεθεί.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν όσα ποστ αφορούσαν παράνομη διακίνηση προγράμματος και links (ενεργά μάλιστα) για άλλες σελίδες. Το Myphone δεν είναι χώρος για τέτοιου είδους παράνομες πράξεις... Τουλάχιστον στο τι κάνετε δημόσια και μπορούμε να το ελέγξουμε εμείς.

 

Παρακαλώ ποστ σχετικά με χάρτες, παράνομο software κλπ να εκλείψουν... Το thread αυτό αφορά την επίσημη εφαρμογή για την οποία κάποιοι δούλεψαν να την σχεδιάσουν. Μπορεί το δωρεάν να είναι γλυκό... δεν επιτρέπεται όμως να το υποστηρίζουμε τόοοσο εξώφθαλμα. Κάθε off topic θα αφαιρεθεί.

Βασικά έχει ξανασυζητηθεί το θέμα. Νομίζω ότι οι σοβαροί χρήστες (αυτοί που το χρησιμοποιούν δηλαδή πάνω από μία φορά τη βδομάδα) θα το αγοράσουν.

 

Πρώτον θα θέλουν να υποστηρίξουν την εταιρία για τη δουλειά που έκανε,

και δέυτερον, θα έχουν πρακτικά προβλήματα, αφού στο παράνομο αντίγραφο υπάρχει μεγάλο σφάλμα θέσης. Επίτηδες. Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του σφάλματος.

 

Η NGI δε θέλει να αποκλύσει τελείως αυτούς του χρήστες βάζοντας δυνατά κλειδώματα, αλλά αφήνει έτσι το προϊόν, σαν έμμεσο trial, ώστε να γίνεται γνωστό, και οι σοβαροί να αγοράζουν το original.

 

Λίγο πολύ είναι αυτό που κάνει και η microsoft, ή τουλάχιστον αυτό που έκανε τόσα χρόνια, πριν κλειδώσει τα updates. Δε λέω ότι μπορούν να κάνουν τα windows ή το Destinator άσπαστα, απλά πολύ δύσκολα, ώστε να μπορούν μόνο λίγοι, και όχι ο πολύς ο κόσμος να τα χρησιμοποιήσει...

 

Δε νομίζω λοιπόν ότι πρέπει να εμποδίζεται με αυτόν τον τρόπο η αντιγραφή του προγράμματος. Όποιος το θέλει για να κάνει κάτι παραπάνω από την πλάκα του (συνήθως κρατά για λίγες εβδομάδες), θα το αγοράσει αργά ή γρήγορα...

 

Αυτά είχα να πω, χωρίς να θέλω να προσβάλω τον Mythozz, ούτε το myphone. Απλά ιδέες πετάμε...

 

(Θεωρείται off topic τώρα αυτό? Να το παώ αλλού και να βάλω λινκ...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...