Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις την 5.1.172 έκδοση του PN δεν πρόκειται να λειτουργήσουν σωστά οι ήχοι ;)

 

Έχω την Version 5.1.80 web activation version . ... kamia idea?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Destinator είναι οργανωμένο σε δήμους και όχι σε τοπονύμια. Σε ποιον δήμο είναι ο δρόμος που ψάχνεις να βρεις; Για παράδειγμα η Κυψέλη μπορεί να υπάρχει σαν περιοχή αλλά δε θα βρεις δρόμους γιατί ανήκουν στο δήμο Αθηναίων.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Τόσο απλό ήταν και δεν μπορούσαμε να το καταλάβουμε 2 άνθρωποι...:cry:

CARPE DIEM
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση έ;

 

Πως μπορώ να οργανώσω μία διαδρομή. Πχ να πάω πρώτα στο μέρος Α μετά στο μέρος Β και ούτο καθεξής χωρίς να χρειάζεται να βάζω νέο προορισμό μετά απο κάθε στάση; (αν γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση έ;

 

Πως μπορώ να οργανώσω μία διαδρομή. Πχ να πάω πρώτα στο μέρος Α μετά στο μέρος Β και ούτο καθεξής χωρίς να χρειάζεται να βάζω νέο προορισμό μετά απο κάθε στάση; (αν γίνεται)

 

Θα πρέπει το σημείο της κάθε στάσης να είναι ακριβώς στον δρόμο σου. Αυτόματα επιλέγει τον επόμενο προορισμό της διαδρομής. Μιλάω για το PN που έχω εγώ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει το σημείο της κάθε στάσης να είναι ακριβώς στον δρόμο σου. Αυτόματα επιλέγει τον επόμενο προορισμό της διαδρομής. Μιλάω για το PN που έχω εγώ.:cool:

Sorry αλλά δεν κατάλαβα. Πως κάθε σημείο θα είναι στο δρόμο μου; Δεν πρέπει να βάλω τα σημεία που θέλω και αυτό να μου βρει το δρόμο που θα ακολουθήσω;

Πως ακριβώς προσθέτω σημεία; που πάω;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν δοκίμασες τη διαδρομή ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ όπου το PN έχει μόνο τον παλιό δρόμο~2ώρες+!! , ενώ ο καινούριος (ΕΓΝΑΤΙΑ) που είναι ημιτελής ακόμα και πας με παρακάμψεις αυτού απο πινακίδες σε ορισμένα σημεία ,ΔΕΝ είναι παραπάνω απο 1ΩΡΑ και στο PN ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!!

 

So NGI keep mapping.......!!!

Link to comment
Share on other sites

-- ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ και που ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΕΙΑ(ΛΙΣΤΕΣ) POI ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ (πχ για παραλίες..) ????????

-- ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΧΕΙΑ Η ΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (DESTINATOR 6 USER)??????

:help:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν δοκίμασες τη διαδρομή ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ όπου το PN έχει μόνο τον παλιό δρόμο~2ώρες+!! , ενώ ο καινούριος (ΕΓΝΑΤΙΑ) που είναι ημιτελής ακόμα και πας με παρακάμψεις αυτού απο πινακίδες σε ορισμένα σημεία ,ΔΕΝ είναι παραπάνω απο 1ΩΡΑ και στο PN ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!!

 

So NGI keep mapping.......!!!

Μα δεν έχει γίνει πλήρη χαρτογράφηση της Ηπείρου ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το 9000 με το BT GPS αλλα δεν τα καταφέρνω. Μόλις τα κάνω pairing δηλώνω ότι θα χρησιμοποιώ to ΒΤ σαν Serial.

Χρειάζεται να κάνω new outgoing port ή incoming port ? Και αν ναι γιατι με αφήνει μονο στην COM 4 ή COM 8 ? οταν κάνω αναζήτηση από το Destinator δεν έχει αυτές τις θύρες.

 

kαπου διαβασα για το WM5GPSFIX.CAB το έτρεξα αλλα δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Επίσης δεν απεικονίζεται πλήρως η οθονη του destinator...

Καποια βοήθεια??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το 9000 με το BT GPS αλλα δεν τα καταφέρνω. Μόλις τα κάνω pairing δηλώνω ότι θα χρησιμοποιώ to ΒΤ σαν Serial.

Χρειάζεται να κάνω new outgoing port ή incoming port ? Και αν ναι γιατι με αφήνει μονο στην COM 4 ή COM 8 ? οταν κάνω αναζήτηση από το Destinator δεν έχει αυτές τις θύρες.

 

kαπου διαβασα για το WM5GPSFIX.CAB το έτρεξα αλλα δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Επίσης δεν απεικονίζεται πλήρως η οθονη του destinator...

Καποια βοήθεια??

Ευχαριστώ

 

κάνε outgoing port. Κάνε και κανένα soft reset και θα την εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν δοκίμασες τη διαδρομή ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ όπου το PN έχει μόνο τον παλιό δρόμο~2ώρες+!! , ενώ ο καινούριος (ΕΓΝΑΤΙΑ) που είναι ημιτελής ακόμα και πας με παρακάμψεις αυτού απο πινακίδες σε ορισμένα σημεία ,ΔΕΝ είναι παραπάνω απο 1ΩΡΑ και στο PN ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!!

 

So NGI keep mapping.......!!!

 

Μπορείς να δεις αν υπάρχουν όλα αυτά στο νέο χάρτη 2006.Q3 που θα κυκλοφορήσει την άλλη εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

-- ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ και που ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΕΙΑ(ΛΙΣΤΕΣ) POI ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ (πχ για παραλίες..) ????????

-- ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΧΕΙΑ Η ΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (DESTINATOR 6 USER)??????

:help:

 

Οι παραλίες είναι επίσης μια νέα κατηγορία που θα υπάρχει στο νέο χάρτη 2006.Q3

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά δεν κατάλαβα. Πως κάθε σημείο θα είναι στο δρόμο μου; Δεν πρέπει να βάλω τα σημεία που θέλω και αυτό να μου βρει το δρόμο που θα ακολουθήσω;

Πως ακριβώς προσθέτω σημεία; που πάω;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Θα πας στην οργάνωση διαδρομής, θα δημιουργήσεις μία νέα διαδρομής και μέσα σ' αυτή όσες ενδιάμεσες στάσεις θέλεις. Με το που φτάνεις σε μία στάση το Destinator θα σου υπολογίζει αυτόματα τη διαδρομή για την επόμενη στάση.

Αν θέλεις να δεις τη διαδρομή στην όψη δε θα τη δεις ολοκληρωμένη:

Θα δεις τη διαδρομή μέχρι τη πρώτη σου στάση και μετά όλες τις στάσεις σου ενωμένες με ευθείες γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ ένα παράπονο για τον χάρτη της Κρήτης.Πήγα διακοπές στα Χανιά και με ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο είχα το pocketpc με το destinator να μου λέει τους δρόμους....Σε γενικές γραμμές βοήθησε αλλά υπήρχαν φορές που όχι μόνο με ταλαιπώρησε, αλλά ευτυχώς που δεν με σκότωσε κιόλας με τους μονόδρομους, και μη μου πείτε για την σήμανση στην κρήτη....Το πιο τραγελαφικό είναι ότι μέσα στα Χανιά παρουσιάζει δρόμο που οδηγεί σε τοίχο....(ίσως η διαδρομή προσφέρεται για μπουλντόζες...) Ο κόμβος του Ρεθύμνου είναι τόσο νέος ώστε να μην τον έχει σωστά???? Η χαρτογράφηση θέλει ποοοοοολυυυυυ δρόμο ακόμη
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην οργάνωση διαδρομής, θα δημιουργήσεις μία νέα διαδρομής και μέσα σ' αυτή όσες ενδιάμεσες στάσεις θέλεις. Με το που φτάνεις σε μία στάση το Destinator θα σου υπολογίζει αυτόματα τη διαδρομή για την επόμενη στάση.

Αν θέλεις να δεις τη διαδρομή στην όψη δε θα τη δεις ολοκληρωμένη:

Θα δεις τη διαδρομή μέχρι τη πρώτη σου στάση και μετά όλες τις στάσεις σου ενωμένες με ευθείες γραμμές.

 

Thanks Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

νεος στον κοσμο της πλοηγησης με την ακολουθη απορια

ποια εκδοση του destinator ειναι καλυτερη και ποια ποιο καινουρια?

destinator6 η destinator pn?

Link to comment
Share on other sites

νεος στον κοσμο της πλοηγησης με την ακολουθη απορια

ποια εκδοση του destinator ειναι καλυτερη και ποια ποιο καινουρια?

destinator6 η destinator pn?

 

Ποιό καινούργια η 6. Για καλύτερη... παίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas,

 

Exw mia erwthsh oso afora to destinator 6. To exw kanei install se ena PPC me windows CE 4.20. Exei egatastathei kanonika alla den borw na balw tous xartes. To programma exei egatastathei sto PPC katw apo to folder /destinatorApps/destinator. Idanika thelw na exw tou xartes mesa sthn SD. Ti prepei na kanw?

 

Euxaristw,

Dimitris

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas,

 

Exw mia erwthsh oso afora to destinator 6. To exw kanei install se ena PPC me windows CE 4.20. Exei egatastathei kanonika alla den borw na balw tous xartes. To programma exei egatastathei sto PPC katw apo to folder /destinatorApps/destinator. Idanika thelw na exw tou xartes mesa sthn SD. Ti prepei na kanw?

 

Euxaristw,

Dimitris

μπορείς να μεταφέρεις όλο το φάκελο destinatorApps/destinator στην SD και μέσα εκεί να βάλεις τον χάρτη.έπειτα θα κάνεις μια νέα συντόμευση για να μπορείς να ανοίγεις την εφαρμογή από το start menu.

Link to comment
Share on other sites

:respect:

 

Τhanx biatch!:D

Τι κανουμε με αύτα ρε παιδια γιατι εγώ τα ανοίγω και βλέπω περίεργα πρέπει να αλλάξω το encoding σε κάποιο άλλο ή να το κάνω save όπως ειναι κάπου?

Ευχαριστώ για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...