Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το κατεβασα αγγλικο , εκανα και ενεργοποιηση , αλλα ΔΕΝ εχουμε κονσολα...:(

 

H εγκατασταση γινεται απο SD ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το κατεβασα και ειναι οκ στο Jasjar με την αναλυση.Για να δει ομως το gps επρεπε να ορισω outgoing port.
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρέμασε το site της NGI την στιγμή που έκανε confirmation της πιστωτικής μου κάρτας και δεν ξέρω εάν έγινε η αγορά ή όχι :angry:

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα...

- Κατ΄αρχας δεν αντικαταστάθηκε το πληκτρολόγιο αναζήτησης με αποτέλεσμα οι χαρακτήρες να είναι κοράκια...ο φίλος Minotavrs το έχει φτιάξει κατάλληλα.

- Στην αναζήτηση πόλεων με ονόματα Αγίων, πχ Άγ.Δημήτριος, δεν τα ψάχνει κάν με το ενσωματομένο πληκτρολόγιο,εάν ανοίξετε το build In των windows mobile Παιζει σωστά.

 

Ελπίζω άυριο το πρωί που θα βγώ στον δρόμο να μην κόβει την κάτω πλευρά στην απεικόνιση απο τις μεγάλες σε όνομα οδούς...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του Destinator,

 

Δεν συνηθίζω να γράφω σε αυτό το φόρουμ, αλλά σήμερα επειδή ήταν μία πραγματικά δύσκολη μέρα, αποφάσισα να πω δύο λογάκια σχετικά με την NGI και την νέα έκδοση του δημοφιλούς προγράμματος.

 

Καταρχήν για να σας διεγείρω λιγάκι το ενδιαφέρον να σας πω ότι είμαι λογιστής και οικονομικός σύμβουλος της εταιρίας.

 

Η εταιρία πραγματικά καταβάλει τις τελευταίες μέρες κάθε δυνατή προσπάθεια να είναι συνεπείς με τις υποσχέσεις της και να ικανοποιήσει τους φίλους του προγράμματος, τους προμηθευτές της και το ευρύ καταναλωτικό κοινό.

 

Δεν νομίζω ότι με τις εκφράσεις που χρησιμοποιούν κάποιοι φίλοι στο φόρουμ βοηθούν της ελληνική αγορά να ξεφύγει από την "αρρώστεια" που οι ίδιοι λέτε ότι υπάρχει.

Εδώ σε ένα μοντέρνο site συζητάμε τον τρόπο με τον οποίο θα στηρίζουμε σύγχρονες, δυναμικές επιχειρήσεις με ιδέες και αποτελεσματικότητα.

Αν είναι ποτέ δυνατόν να σκεφτεί κάποιος ότι η κωλυσιεργία οφείλεται σε πρακτικές που ακολουθεί η εταιρία...

 

Εύχομαι όλοι να ευχαριστηθούν τη νέα έκδοση του προγράμματος!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλοι γνωρίζετε, δεν μπορείτε να ζητάτε να σας στείλουν υλικό το οποίο κάποιοι χρήστες έχουν πληρώσει. Δεν θα γίνει χώρος διακίνησης χαρτών το Myphone... Κάθε ανάλογο μήνυμα θα θα αφαιρείται άμεσα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το PN και προσπαθώ να κάνω ενεργοποίηση αλλά πώς?

Βάζω τον κωδικό αλλά δεν υπάρχει η επιλογή next στην οθόνη στη θέση

που πρέπει να είναι, είναι το πληκτρολόγιο... τι μπορί να φταίει ?

κάθε βοήθεια δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Για να αποκαταστησουμε τις διπλωματικες μας σχεσεις :) σου λεω οτι απο οτι διαβασα τρεχει κανονικα σε VGA και WM5.Για τις αδειες δεν ξερω να σου απαντησω

Etsi mprabo! :) Diladi tha mporeis na kaneis egkatastasi se WM5.0 siskeui kateutheian apo to PC sou xoris tis palikaries me ta cab?

Link to comment
Share on other sites

Etsi mprabo! :) Diladi tha mporeis na kaneis egkatastasi se WM5.0 siskeui kateutheian apo to PC sou xoris tis palikaries me ta cab?

 

etsi akrivos file katsj, kapio palikari to egatestise se qtek 9000(an den kano lathos ehi wm5.0) horis kamia diskolia!

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα...

- Κατ΄αρχας δεν αντικαταστάθηκε το πληκτρολόγιο αναζήτησης με αποτέλεσμα οι χαρακτήρες να είναι κοράκια...ο φίλος Minotavrs το έχει φτιάξει κατάλληλα.

- Στην αναζήτηση πόλεων με ονόματα Αγίων, πχ Άγ.Δημήτριος, δεν τα ψάχνει κάν με το ενσωματομένο πληκτρολόγιο,εάν ανοίξετε το build In των windows mobile Παιζει σωστά.

 

Ελπίζω άυριο το πρωί που θα βγώ στον δρόμο να μην κόβει την κάτω πλευρά στην απεικόνιση απο τις μεγάλες σε όνομα οδούς...

 

Σε εμενα δεν υπαρχουν αυτα που λες. παιζει μια χαρα. :lol: WM5 rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Etsi mprabo! :) Diladi tha mporeis na kaneis egkatastasi se WM5.0 siskeui kateutheian apo to PC sou xoris tis palikaries me ta cab?

Ετρεξα το cab και η εγκατασταση εγινε τελεια χωρις κανενα προβλημα με την VGA οθονη

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SoS προσπαθω να εδω και πολλες μερες να συντονισω την κεραια Bt Gps που εχω και δεν γινεται τιποτα!!Καμια ιδεα?WM5GPSFIX το εχω εγκαταστησει και δεν εγεινε τιποτα!!!
Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα καλό Ηard reset του ΜΙΟ και εγκατασταση της Ελληνικής Έκδοσης του ΡΝ με χαρά ειδα οτι ειναι η τελευταια (5.1.172) ..

 

Δεν έχω παρα μονο θετικά σχόλια να κανω για την όλη προσπάθεια της ΝGI ..

 

Τo πληκτρολόγιο σε σχεση με την ΒΕΤΑ που ειχα, παιζει ΙΔΑΝΙΚΑ τοσο στην αναζήτηση οσο και στην σειρά απεικόνισης των χαρακτήρων χωρίς να χρειάζεται καμία εξωτερική παρέμβαση απο τον χρήστη οπως και ειχα κανει παλαιότερα !!!

 

Το interface εχει αλλάξει προς το καλύτερο ως προς την απεικονιση των χρωμάτων αλλα και την φωτεινώτητα .

 

Υπαρχει δε σημαντική βελτίωση τοσο στην ταχύτητα όσο και στην αρχική φόρτωση αυτού .

 

Οι νέοι χάρτες δεν ειναι τιποτα λιγοτερο απο οτι περιμενα βελτιωμενοι κατα πολύ και συμφωνα με αυτα που ειδαμε στο driveme.gr

 

Η ποιότητα των Ελληνικών wav ειδοποιήσεων σε σχεση με την BETA στην οποια ειχε πολλή χαμηλή αποδοση ειναι αρκετά καλή σε σημείο μάλιστα το ηχειάκι του καταταλεπωρημένου μου ΜΙΟ168 ορισμενες φορές να παραμορφώνει (αυτο αντιμετωπίζεται με 2 τρόπους η χαμηλώνεις την ένταση η αντικαθιστας τα wav αρχεια απο το destinator3)

 

Aκομα δεν εχω τεσταρει τα Auto Alerts και περιμένω πως και πως να βγω έξω να δω τι παιζει, (συμφωνα με τα λεγομενα χρηστων απο ξενα φόρα το προβλημα εχει λυθεί απο την έκδοση 5.1.95)

 

Συπερασματικά λοιπόν το εν λογω προϊόν ειναι μια πολύ καλη αγορά σε μια πολύ φιλική προς τον χρήστη τιμή και θα συνιστούσα ανεπιφύλακτα την αγορά του.

 

Τέλος θα ήθελα να εκφράσω δημόσια τις ευχαριστίες μου τόσο στην ΝGI όσο και στους Zeppelin - Μaxim για το άψογο Support ,την αρτια κατάρτιση επι του αντικειμένου, την επαγγελματική συμπεριφόρα, αλλά και για την ανοχή που δείχνουν σε θέματα που πιθανόν να θίγουν την εταιρία ηθικά και οικονομικά απο γραφόμενα κάποιων παιδιών εδω μεσα, που ισως δεν γνωρίζουν το πως λειτουργούν κάποιες άλλες εταιρίες του Ελληνικού χώρου, διπλοκλειδώνοντας λογισμικα και κυνηγώντας χρήστες που τολμησαν και μονο να αναφερουν κατι εναντιον τους .... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα...

- Κατ΄αρχας δεν αντικαταστάθηκε το πληκτρολόγιο αναζήτησης με αποτέλεσμα οι χαρακτήρες να είναι κοράκια...ο φίλος Minotavrs το έχει φτιάξει κατάλληλα.

- Στην αναζήτηση πόλεων με ονόματα Αγίων, πχ Άγ.Δημήτριος, δεν τα ψάχνει κάν με το ενσωματομένο πληκτρολόγιο,εάν ανοίξετε το build In των windows mobile Παιζει σωστά.

 

Εκανες Hard reset η το εβαλες πάνω απο την 5.1.80 :cool: ?

 

Σε εμενα παιζει κανονικοτατα...

Link to comment
Share on other sites

@ Minotavrs

 

Μόλις το κατέβασα και είμαι έτοιμος για την εγκατάσταση. Απάντησέ μου όμως πρώτα σε δύο ερωτήματα φίλε μου:

1) Να κάνω πρώτα απεγκατάσταση του Destinator 3 (για hard reset στο S100 δεν το συζητάω!). Μου φαίνεται λογικό να απαντήσεις ναι οπότε συνεχίζω την ερώτηση, για την απεγκατάσταση να ξανα-μεταφέρω το Dest 3 από την κάρτα στη μνήμη του κινητού;

 

2) Το Dest PN θα εγκατασταθεί (φαντάζομαι) στην μνήμη του κινητού, πώς το μεταφέρω στην κάρτα γιατί θα κλατάρει το S100; Απλό cut - paste ή θέλει και κάτι άλλο;

 

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!!!! :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

@ Minotavrs

 

Μόλις το κατέβασα και είμαι έτοιμος για την εγκατάσταση. Απάντησέ μου όμως πρώτα σε δύο ερωτήματα φίλε μου:

1) Να κάνω πρώτα απεγκατάσταση του Destinator 3 (για hard reset στο S100 δεν το συζητάω!). Μου φαίνεται λογικό να απαντήσεις ναι οπότε συνεχίζω την ερώτηση, για την απεγκατάσταση να ξανα-μεταφέρω το Dest 3 από την κάρτα στη μνήμη του κινητού;

 

2) Το Dest PN θα εγκατασταθεί (φαντάζομαι) στην μνήμη του κινητού, πώς το μεταφέρω στην κάρτα γιατί θα κλατάρει το S100; Απλό cut - paste ή θέλει και κάτι άλλο;

 

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!!!! :up: :up:

 

Κανεις uninstall

με το resco file explorer καθαριζεις τα κλειδια απο την registry

 

μετα αφου το στησεις κανε απλα move olo to directory και θα σου παιξει κανονικα σε αντιθετη περιπτωση πηγαινε στην registry kai ορισετου το νεο path sthn storage card

 

Eγω παλι θα σου έλεγα να τολμησεις ενα hard reset .. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ και πάλι!

 

Θα κάνω όσα μου λες αλλά hard reset δεν κάνω!... Δεν είναι θέμα τόλμης, είμαι φρέσκος πατέρας οπότε ο χρόνος μου είναι αφιερωμένος αλλού! (και που θα ασχοληθώ με το PN πολύ είναι!) :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ και πάλι!

 

Θα κάνω όσα μου λες αλλά hard reset δεν κάνω!... Δεν είναι θέμα τόλμης, είμαι φρέσκος πατέρας οπότε ο χρόνος μου είναι αφιερωμένος αλλού! (και που θα ασχοληθώ με το PN πολύ είναι!) :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

XOXOXOOXOXo Siderokefalos kai na xairesai ton/thn diadoxo !!

Link to comment
Share on other sites

Εκανες Hard reset η το εβαλες πάνω απο την 5.1.80 :cool: ?

 

Σε εμενα παιζει κανονικοτατα...

:rolleyes: :rolleyes:

δεν έκανα...το κάνω τώρα...

 

έτοιμο,

σαφώς έφτιαξε! θα δω το πρωί και πως φαίνονται οι μεγάλες σε όνομα οδοί. :)

 

ευχαριστώ Μινώταυρε :D

 

Edit:

Παρόλο που έκανα hard reset και ενώ παίζει σωστά το πληκτρολόγιο, αυτό το οποίο παραμένει είναι το οτι δεν αναγράφονται σωστά οι οδοί με μεγάλο όνομα,χρησιμοποιεί δεύτερη σειρά η οποία κόβετε στην μέση...

απο θέμα στίγματος θεαματική απόδοση, πλέον ενώ με το 3 έπιανα μέχρι 8 δορυφόρους, τώρα με το Pn έχω την περισσότερη ώρα 9-10 :)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: :rolleyes:

δεν έκανα...το κάνω τώρα...

 

έτοιμο,

σαφώς έφτιαξε! θα δω το πρωί και πως φαίνονται οι μεγάλες σε όνομα οδοί. :)

 

ευχαριστώ Μινώταυρε :D

 

Edit:

Παρόλο που έκανα hard reset και ενώ παίζει σωστά το πληκτρολόγιο, αυτό το οποίο παραμένει είναι το οτι δεν αναγράφονται σωστά οι οδοί με μεγάλο όνομα,χρησιμοποιεί δεύτερη σειρά η οποία κόβετε στην μέση...

απο θέμα στίγματος θεαματική απόδοση, πλέον ενώ με το 3 έπιανα μέχρι 8 δορυφόρους, τώρα με το Pn έχω την περισσότερη ώρα 9-10 :)

 

Steile mou to keyboard.inf na dw ti paizei kai na to sigrinw me to diko mou....

Link to comment
Share on other sites

λαθος διατύπωση.το πληκτρολόγιο είναι μια χαρά, το πρόβλημα είναι πως οταν λειτουργεί το πρόγραμμα,στο κάτω μέρος της οθόνης οπου προβάλλονται οι οδοι,το στίγμα,η ταχύτητα,το υψόμετρο, όταν έχεις σε προβολή τις οδούς δεν απεικονίζονται σωστά οι οδοί με μεγάλα ονόματα.πχ πέρασα σήμερα σε μια οδό στην Νέα Σμύρνη που ονομάζετε Κουντουριώτου ( Ναυάρχου Κουντουριώτου )

το Ναυάρχου Κουντουριώτου βγάινει απο κάτω σαν δεύτερη γραμμή με αποτέλεσμα να μην απεικονίζετε σωστά,το κόβει στο μισό ύψος.

Η συσκευή μου είναι imate pda2k

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του Destinator,

 

Δεν συνηθίζω να γράφω σε αυτό το φόρουμ, αλλά σήμερα επειδή ήταν μία πραγματικά δύσκολη μέρα, αποφάσισα να πω δύο λογάκια σχετικά με την NGI και την νέα έκδοση του δημοφιλούς προγράμματος.

 

Καταρχήν για να σας διεγείρω λιγάκι το ενδιαφέρον να σας πω ότι είμαι λογιστής και οικονομικός σύμβουλος της εταιρίας.

 

Η εταιρία πραγματικά καταβάλει τις τελευταίες μέρες κάθε δυνατή προσπάθεια να είναι συνεπείς με τις υποσχέσεις της και να ικανοποιήσει τους φίλους του προγράμματος, τους προμηθευτές της και το ευρύ καταναλωτικό κοινό.

 

Δεν νομίζω ότι με τις εκφράσεις που χρησιμοποιούν κάποιοι φίλοι στο φόρουμ βοηθούν της ελληνική αγορά να ξεφύγει από την "αρρώστεια" που οι ίδιοι λέτε ότι υπάρχει.

Εδώ σε ένα μοντέρνο site συζητάμε τον τρόπο με τον οποίο θα στηρίζουμε σύγχρονες, δυναμικές επιχειρήσεις με ιδέες και αποτελεσματικότητα.

Αν είναι ποτέ δυνατόν να σκεφτεί κάποιος ότι η κωλυσιεργία οφείλεται σε πρακτικές που ακολουθεί η εταιρία...

 

Εύχομαι όλοι να ευχαριστηθούν τη νέα έκδοση του προγράμματος!!!

Με την ευκαιρία που μας δίνεται θα ήθελα να κάνω την εξης ερώτηση στο οικονομικό στέλεχος της NGI.

Προ εξαμήνου αγόρασα (περίπου 200 Ε) νόμιμα απο την κατασκευάστρια εταιρία (DESTINATOR) το λειτουργικό Destinator PN με ευρωπαϊκούς χάρτες συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας και της Ελληνικής γλώσσας. Φυσικά οι χάρτες για την Ελλάδα δεν έχουν καμμία σχέση με αυτούς της NGI. Στην ερώτηση μου αν μπορώ να αγοράσω τους χάρτες απο εσας η απάντηση ήταν οτι θα πρέπει να αγοράσω πάλι και το λειτουργικό PN σε κανονική τιμή . Το βρίσκετε λογικό και οικονομικά δίκαιο; αναγνωρίζω την εργασία και τον κόπο της NGI να διαμορφώσει τους Ελληνικούς χάρτες για λειτουργία με το ΡΝ αλλά όσοι από εμάς που το έχουμε αγοράσει νόμιμα μήπως θα έπρεπε να τύχουμε κάποιας έκπτωσης;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...