Jump to content

myPhone DeeJays ενωθείτε!


mobilemaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα το TRAKTOR DJ. Δε ξερω τι γνωμη εχεται αλλα θελω να βοηθησει καποιος πως γινεται να μιξαρεις το τραγουδι που θα βαλεις χωρις να ανεβασεις το κεντρικο Volume. Δε μπορω να ακουσω το τραγουδι που προετοιμαζω. :worry: Πως γινεται?

εγω εχω το virtual dj 3.1 πολυ ευκολο και αυαγνωστο τα κουμπια,τα νουμερα τα παντα τα βλεπεις ολα αμεσως αλλα δεν μπορω να ακουσω το δευτερο cd και εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ακολουθησω τις οδηγιες σου και για οτι νεωτερο τα ξαναλεμε.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Ηι αν και γω δεν ειμαι dj...Μαρέσει η παρέα σας...Ξέρετε που μπορω να βρω Funky House...μουσική..? καποιο Site...?

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου ! :) Για Funky House μάλλον στα P2P ψάξε καλύτερα... έχουν μεγάλες συλλογές..

Ελπίζω να σε βοήθησα... Τι προτιμάς να ακούς από house??

Link to comment
Share on other sites

kero exo na grapso pedes alla epidi ida oti epikratei mia sinxisi me ta site...

Yparxei ena eliniko site gia dj's pou exei ta panta se poli kales times.

to 200 to xo doulepsi ala exoun bgei kai alla polla pio fthina k pio akriva..pou pezoun exisou kala mp3 kai xoris kathisterisi.Des denon.anyway..

koitaste sto http://www.dj-shop.gr exei arketa.

 

funk me baby

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Geia sas egine logos gia programmata gia dj's

kai kata8etw thn apoyh mou kai egw...

nomizw pws to tracktor kai to virtual dj einai ta kalytera me to 2 na einai banal...

Epishs oti dn akoute ton hxo ftaiei h karta sas kai oxi to programma..

kala pws 8elate na akougetai kai apo ta duo me ena mono output :( ??

lol :D

 

p.s exei kaneis h 3erei pou mporw na vrw plug ins gia to Vdj ??

auta pou exw dn mou ftanoun :( :(

Link to comment
Share on other sites

Hi paides...Εχω παρει μια consola dj Hercules...η οποια συνοδεύεται με το virtual dj 1....Ομως οταν γράφω...και έχω πειράξει τις στροφες στα κομμάτια...στην εγγραφη κανει καποια κολληματακια- πηδηματα....ενω οταν μιξαρεις κομμάτια χωρις να πειράζεις τις στροφες ειναι ολα οκ....! :(

 

καμια ιδέα....? Το έχει ξανασυντήσει κανεις...?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι dj.

εχω ενα cdj200 το οποίο πήρα απο αμέρικα 350 ευρώ (μεταφορικά και όλα) ,ένα cdj100s ενα cdj800 ενα techniks mk2 sl1210 και εναν δικάναλο vmx100 της Behringer ο οποίος χαλάει όλη την εικόνα απ ότι καταλαβαίνετε.

 

Το cdj200 είναι πολύ καλό μηχάνημα.Ίδιο jog με το 100s ευτυχώς,γρήγορη ανάγνωση και αναπαραγωγή mp3 δισκων, loop και loop cutter.Πολυ καλό μηχάνημα.

 

Σε ποιο site πέτυχες τέτοια τιμή για το cdj-200 ?

Link to comment
Share on other sites

Geia sas egine logos gia programmata gia dj's

kai kata8etw thn apoyh mou kai egw...

nomizw pws to tracktor kai to virtual dj einai ta kalytera me to 2 na einai banal...

Epishs oti dn akoute ton hxo ftaiei h karta sas kai oxi to programma..

kala pws 8elate na akougetai kai apo ta duo me ena mono output :( ??

lol :D

 

p.s exei kaneis h 3erei pou mporw na vrw plug ins gia to Vdj ??

auta pou exw dn mou ftanoun :( :(

Δεν ειμαι Επαγγελματιας... αλλα μπορω να παιξω σε κανονικη κονσολα!!!

Αυτο ομως δε σημαινει οτι θα πρεπει αμεσως να γνωριζω τι γινεται και στον Η/Υ.

Παντος ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την βοηθεια!

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα γράψει πριν μερικά posts, κοντά εναμιση μηνα, και έψαχνα για μίκτη.

Τώρα είμαι σε δοκιμαστική περίοδο για να προσληφθώ σε ένα μεγάλο γραφείο που οργανώνει δεξιώσεις και έχει αναλάβει και μερικά καλά μαγαζιά στην Αθήνα.

Πίστευα ότι με το να πάρω μίκτη και αργότερα decks θα μπορούσα να "προπονηθώ" σπίτι και κάποια στιγμή να έψαχνα δουλεία σε κάποιο cafe.

Πίστευω ότι έκανα μεγάλο λάθος.

Για όποιον ενδιαφέρεται να γίνει πραγματικός επαγγελματίας και όχι απλώς να παίζει τη μουσική που γουστάρει (κατι με το οποίο δεν έχω κανένα πρόβλημα) του συστήνω ανεπιφύλακτα τα γράφεια δεξιώσεων.

Έχει και τα κακά του (μπορεί να πρέπει να παίξεις και καμία 'παραγγελιά") αλλά αυτό δεν σε εμποδίζει σε τίποτα να παίζεις για τους φίλους σου ή για την πάρτη σου ότι θες.

Αν κάποιος το έχει κάνει αυτό θα ήταν ωραία να είχαμε μιά κουβέντα για το οικονομικό.

CU DJ's!

The Bride Is Back For The Final
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα γράψει πριν μερικά posts, κοντά εναμιση μηνα, και έψαχνα για μίκτη.

...μπορεί να πρέπει να παίξεις και καμία 'παραγγελιά") αλλά αυτό δεν σε εμποδίζει σε τίποτα να παίζεις για τους φίλους σου ή για την πάρτη σου ότι θες.

Αν κάποιος το έχει κάνει αυτό θα ήταν ωραία να είχαμε μιά κουβέντα για το οικονομικό.

CU DJ's!

κοιτα γενικα σε καφε κτλ..που πανε με την ωρα παιζουν 50e...

λεγοντας δεξιωσεις μαλλον θα παιζεις σε κυριλε ατομα οποτε η μουσικη πρεπει να ειναι συνηθως lounge,balades,rock κgia πιο χυμα ελληνικα:P

σε παρτι παιδιων κτλ ναι εκει κανεις οτι γουσταρεις μιας κ εχεις ena target group που ακουει ολα τα ειδη...

Link to comment
Share on other sites

50e την ώρα???

 

Δεν αφορά πάρτυ παιδιών.

Κυρίως Γάμους και Εκδηλώσεις Εταιριών.

+ την συνεργασία με διάφορα πολύ γνωστά Barακια στην Αθήνα.Η οποία γίνετε για να συντηρείται το εργατικό δυναμικό σε εποχές χωρίς πολύ δουλειά, όπως τώρα.

 

Το μόνο προβλημά μου αυτή τη στιγμή, (εάν εξαιρέσεις το σχετικό άγχος, την ανάγκη καλύτερης εμπειρίας με τα μηχανήματα, την ολοκλήρωση και γνωριμία με την δισκοθήκη - πράγματα τα οποία βλέπω σιγά σιγά να υλοποιούνται) είναι το οικονομικό.Πόσα χρήματα θα είναι καλά να μου δίνει για 8ωρο σε καφέ και πόσα για μία εκδήλωση (στο δεύτερο θα είναι σίγουρα περισσότερα),

The Bride Is Back For The Final
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι και κυριως αυτους που ειναι dj.

Τι τραγουδια βαζεται για warm up ?? Για να αρχισει το κοινο να χορευει?? Αυτο πιστευω οτι ειναι και το δυσκολοτερο μερος του dj.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι και κυριως αυτους που ειναι dj.

Τι τραγουδια βαζεται για warm up ?? Για να αρχισει το κοινο να χορευει?? Αυτο πιστευω οτι ειναι και το δυσκολοτερο μερος του dj.

 

Κατά τη γνώμη μου κάποια δυνατά RnB και Hip Hop κομμάτια είναι μια καλή λύση. Αν και πιστεύω ότι το δυσκολότερο είναι να μπορέσει κανείς να κρατήσει το κέφι στον κόσμο χωρίς σκαμπανεβάσματα, ιδιαίτερα όταν πρόκειται για ανομοιογενές (ηλικιακά αν μη τι άλλο) κοινό.

 

:music:

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή απο μέρους μου.Οταν μπείτε σ εναν Α ρυθμό και γουστάρει ο κόσμος μη το γυρίσετε σε κλαψομ**νικα τραγούδια.Τουλαχιστον εγώ δε το κάνω ποτέ αυτό το λάθος.

Εννοώ δλδ οταν παίζεις House και θες να το γυρίσεις σ ελληνικά θα μπεις με δυνατό ελληνικό (πχ Τέλεια,Όνειρο ζω) κι όχι με κάτι κλαψιάρικα τύπου "Που ναι τα μάτια" ή "Θα περιμένω/C.Real"

Μου τη σπάει αφάνταστα να το κανουν αυτό σ ενα μαγαζι.Warm up-House->House->WarmUp.Greek->Greek είναι ελεινόοοοοοοοοοοοοοοο :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζει κανείς από εσάς releases από το internet ή LP's?

Ποιά site προτιμάτε ή ποιά καταστήματα του εξωτερικού;

Ψώνισα προχτές το πρώτο μου release (MP3 - Funky Break). Πρώτη φορά που έδωσα χρήματα για mp3, αλλά η αίσθηση ότι ακούω κάτι που κυκλοφόρισε πριν 3 μέρες και δεν υπάρχει σε κανένα p2p ήταν εκπληκτική.TRY IT!

The Bride Is Back For The Final
Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζει κανείς από εσάς releases από το internet ή LP's?

Ποιά site προτιμάτε ή ποιά καταστήματα του εξωτερικού;

Ψώνισα προχτές το πρώτο μου release (MP3 - Funky Break). Πρώτη φορά που έδωσα χρήματα για mp3, αλλά η αίσθηση ότι ακούω κάτι που κυκλοφόρισε πριν 3 μέρες και δεν υπάρχει σε κανένα p2p ήταν εκπληκτική.TRY IT!

 

Ακόμα www.musicstack.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Hi....Οντας καινούργιος στο χώρο του Djing....Δηλαδή ανίδεος.... :D ....αποφάσισα σιγά σιγά να ασχοληθώ, σαν Hobbie....Επειδή για να αγοράσω εππαγελματικά cd κλπ το κόστος είναι υψηλό...και φοβάμαι στην πορεία μην απογοητευθώ (με την έννοια να μην μπορώ να τα αξιοποιήσω)....σκεφτηκα λοιπον να αγοράσω μία κονσολίτσα που συνδέεται στο pc προσφέροντας θεωρητικά τουλάχιστον ότι και μία επαγγελματική...Θέλω να αγοράσω την Hercules Dj console Mk2 απο τον Νακα....Τι λέτε...? την έχει χρησιμοποιήσει καποιος....?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

den tin exo xrisimopoiisei alla an mporei na diaxeiristei to programa traktor auti i konsolitsa nomizo oti einai oti prepei gia arxi k gia tin periptosi sou...
Link to comment
Share on other sites

Hi....Οντας καινούργιος στο χώρο του Djing....Δηλαδή ανίδεος.... :D ....αποφάσισα σιγά σιγά να ασχοληθώ, σαν Hobbie....Επειδή για να αγοράσω εππαγελματικά cd κλπ το κόστος είναι υψηλό...και φοβάμαι στην πορεία μην απογοητευθώ (με την έννοια να μην μπορώ να τα αξιοποιήσω)....σκεφτηκα λοιπον να αγοράσω μία κονσολίτσα που συνδέεται στο pc προσφέροντας θεωρητικά τουλάχιστον ότι και μία επαγγελματική...Θέλω να αγοράσω την Hercules Dj console Mk2 απο τον Νακα....Τι λέτε...? την έχει χρησιμοποιήσει καποιος....?

 

Φίλε μου είδες το φυλλάδιο του νάκα?? Το λέω γιατί προ ημερών κάπου το είχα πετύχει και είχε την Hercules Dj console Mk2 και μου μπήκαν και εμένα ιδέες...

Τελικά όμως επειδή το ξανασκέφτηκα, θα μαζέψω λεφτά για μίκτη και Pioneer cdιέρες.

 

Η επιλογή για begginer είναι πολύ καλή, μιας και η κονσόλα συνδυάζει πολλές λειτουργίες, ειδικότερα εάν λειτουργεί μαζί με ένα τόσο καλό πρόγραμμα όπως το Traktor.

Τιμή: 249€ μετρητοίς {νάκας}

Αυτά είχα να προτείνω, η επιλογή είναι δική σου ! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους τους myphone djs...

 

πώς θα σας φαινοταν αν είχατε τη δικη σας σελιδα με monthly chart & bio ?

εννοω ο καθενας ξεχωριστα...αν ειχε και μια φορμα επικοινωνιας για να σας στελνουν και mail? ;)

Aν τη σχεδιαζε και αλλος για σας;

ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ...χωρις ουτε 1ευρω ???

 

Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα pm η ενα μηνυμα απο το http://www.global-playboy.net

 

Δε κανω πλακα...αφου εχω που εχω χωρο σε σερβερ γιατι να μην τον αξιοποιησω...; :)

 

Απαραιτητη προυποθεση ειναι να παιζετε house music :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
to multirama fernei mia hercules me molis 120 euro se prosfora opws lene...ama pate sto site tou multirama kai deite se pdf to last diafimistiko tous sthn selida 19 katw dexia to exei :p

Επισκεφθείτε το briefcase μου για παιχνίδια/εφαρμογές/themes για το Sony Ericsson V800

 

Check it Out

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα είναι η απλή cοnsole χωρις την ενσωματωμένη κάρτα ήχου....

που σημαίνει ότι ο υπολογιστής σου θα πρέπει να έχει άλλη μια κάρτα ήχου πάνω του...για να ακούς τι παίζει το αλλο deck

D.G.
Link to comment
Share on other sites

eisai sigouros????

 

san titlo to proion exei: Sound Card Console Hercules Dj PC-mp3 usb

kai leei sta sxolia apo katw: leitourgei san dj mikths klp kai san karta hxou

Επισκεφθείτε το briefcase μου για παιχνίδια/εφαρμογές/themes για το Sony Ericsson V800

 

Check it Out

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...