Jump to content

Coronavirus COVID-19


ggazas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι δήλωση έγινε στο καθημερινό των 6;

Άνθρωποι που είχαν covid αλλά πέθαιναν από εγκεφαλική αιμορραγία τους βγάζανε ότι πέθαναν από κορόνα.

Δεν το λέω εγώ

https://m.youtube.com/watch?v=KolwMvMn5OE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0hRzG5IkufafKCLDv8AhCTFbUiXhVqO2T-D7yTtiAPw3qa3PQXdkZSpV0

Για ποιο λόγο το έκαναν αυτό?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οργανωμένη συνάθροιση ο παπάς μόνος του με τον επιτάφιο πάνω στην καρότσα του αγροτικού.

Εντάξει, το εμπεδώσαμε. :D

Έτσι έγινε ο επιτάφιος και δεν το πήρα χαμπάρι!:wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έγινε ο επιτάφιος και δεν το πήρα χαμπάρι!:wacko:

Έγινε σε μία περίπτωση και ο παπάς έφαγε πρόστιμο.

Περιφορά επιταφίου μέσα σε χωριό ή κωμόπολη (δε θυμάμαι πού), με μεγάφωνα στο αγροτικό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά οκ, το πιάσαμε το υπονοούμενο. Επειδή το κράτος δε θέλει ή δε μπορεί να τιμωρήσει μόνο τους παραβάτες, σε λίγες βδομάδες ξανά όλοι μέσα για κανένα δίμηνο.

Και κάποιοι θα είστε ευχαριστημένοι κι όλας.

Δεν έχουν όλοι όμως τα λεφτά τους στον τόκο.

Αυτός που σήμερα βολεύεται απ' την "επιβολή της τάξης", αύριο θα είναι ο επόμενος που θα ξεβολευτεί. Υπόψιν... ;)

 

 

 

Αν είναι τόσο πολλοί οι ανεύθυνοι, τότε έχουμε τεράστια διασπορά, άρα πολλές χιλιάδες κρούσματα. Και ταυτόχρονα περίπου 150 νεκρούς.

Όντως, λαίλαπα ο κορονοϊός. Τεράστια θνησιμότητα... :rolleyes:

 

 

Οργανωμένη συνάθροιση ο παπάς μόνος του με τον επιτάφιο πάνω στην καρότσα του αγροτικού.

Εντάξει, το εμπεδώσαμε. :D

 

 

 

Κράτος δικαίου είναι να χαρακτηρίζεις τις μάσκες επιβλαβείς όταν εισάγεις απ' το εξωτερικό, και ξαφνικά να γίνονται θαυματουργές και υποχρεωτικές όταν τις παράγει το εργοστάσιο του κολλητού σου. :lol:

Το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό που ο κορονοιος είναι πραγματικά λαίλαπα σύμφωνα με τα λεγόμενα σου θα έπρεπε όλοι να είναι ανεύθυνοι... Και αμφιβάλλω αρκετά ότι είναι πιο ανεύθυνοι από εμάς. Άρα δεν είναι ο μόνος συντελεστής η ανευθυνότητα των πολιτών εκτός και αν διαφωνείς... :rolleyes:

Άρα η παρατήρηση σου είναι μάλλον ανεπιτυχής

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό που ο κορονοιος είναι πραγματικά λαίλαπα σύμφωνα με τα λεγόμενα σου θα έπρεπε όλοι να είναι ανεύθυνοι... Και αμφιβάλλω αρκετά ότι είναι πιο ανεύθυνοι από εμάς. Άρα δεν είναι ο μόνος συντελεστής η ανευθυνότητα των πολιτών εκτός και αν διαφωνείς... :rolleyes:

Άρα η παρατήρηση σου είναι μάλλον ανεπιτυχής

 

Ουδώλως ανεπιτυχής. Τουναντίον. Εφόσον η ζωή μου καθορίζεται από μέτρα που παίρνει η κυβέρνηση με βάση τη συμπεριφορά κάποιων ανεύθυνων, και αντί να τους συνετίσει, κλείνει όλη την κοινωνία μέσα, αυτό σημαίνει ότι η ελληνική κυβέρνηση αποφασίζει να δράσει σύμφωνα με τους λίγους ανεύθυνους, και όχι με βάση τους πολλούς έχοντες κοινωνική ευθύνη.

Στην ανάγκη σου να μου την πεις, παραβλέπεις και τα αυτονόητα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε άλλες χώρες που οι πολίτες είναι τυπικοί και όχι σαν εμάς δεν έκλεισαν τα πάντα έτσι;;;; εδώ σε ένα παραλιακό χωριό στην αρχή του lock down και το Μείνετε μέσα.. Όλοι οι πιτσιρικάδες 17/18 /20 κάθε βράδυ σχεδόν μπαιναν στα αυτοκίνητα και την κάνανε για της κοντινές πόλεις σε φίλους κτλ.. Το πρωί κοιμοντουσαν και το μεσημέρι ήταν 40/50 άτομα έξω και έπαιζαν ποδόσφαιρο 5επι 5 ... Όταν πριν γίνει όλο αυτό αν έβγαινες έξω χειμώνα ένα δίωρο δεν έβλεπες πάνω από 15/20 άτομα σε όλο το χωριο... Πήγε η αστυνομία μια πήγε δύο πήγε 3....δελικα σφραγισαν όλους τους χώρους και πάλι έβγαιναν για άθληση 8/10 άτομα μαζί.. Όταν πλησίαζε περιπολικό ήταν δύο δύο μαζί.. Μόλις έστριβε 10 πάλι... Το ότι είχαμε μόνο 5 κρούσματα σε νεαρούς ήταν πολύ τυχεροι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει εχουμε και μαιμου νεκρους κορνιου, κατα τσιορδα.

Οι φαρμακευτικες δημιουργουν φοβο με τα τσιρακθα και τις στατιστικες τους για να μοσχοπουλησουν σαν εμβολιο φαρμακο κλπ δηλ ζαχαρονερο, σε εξωφρενικες τιμες στις υπηρεσιες υγειας καθε χωρας.

Μπιζνα απατη και χωνονται και πρωθυπουργοι και γιατροι....

Μην τσιμπατε, ολοι οξω.

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει εχουμε και μαιμου νεκρους κορνιου, κατα τσιορδα.

Οι φαρμακευτικες δημιουργουν φοβο με τα τσιρακθα και τις στατιστικες τους για να μοσχοπουλησουν σαν εμβολιο φαρμακο κλπ δηλ ζαχαρονερο, σε εξωφρενικες τιμες στις υπηρεσιες υγειας καθε χωρας.

Μπιζνα απατη και χωνονται και πρωθυπουργοι και γιατροι....

Μην τσιμπατε, ολοι οξω.

 

 

Αν πεθάνει ένας διαβητικος και είχε τον κωρονοιο, από τι πέθανε, από τον διαβήτη ή από τον ιό;

Έπαιξε αρνητικό ρόλο ο ιός ώστε επιβαρυνθει η κατάσταση του και να πεθάνει ή όχι;

Αν πέθαινε από διαβήτη, τόσα χρόνια θα είχαμε χιλιάδες διαβητικούς νεκρούς.

Δεν μετράνε άτομα από τροχαία ατυχήματα ή από έμφραγμα ή από οτιδήποτε άλλο άσχετο του ιού.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πεθάνει ένας διαβητικος και είχε τον κωρονοιο, από τι πέθανε, από τον διαβήτη ή από τον ιό;

Έπαιξε αρνητικό ρόλο ο ιός ώστε επιβαρυνθει η κατάσταση του και να πεθάνει ή όχι;

Αν πέθαινε από διαβήτη, τόσα χρόνια θα είχαμε χιλιάδες διαβητικούς νεκρούς.

Δεν μετράνε άτομα από τροχαία ατυχήματα ή από έμφραγμα ή από οτιδήποτε άλλο άσχετο του ιού.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν κάποιος έπεσε με το αλεξίπτωτο και βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό, πέθανε από τον ιό η επειδή δεν άνοιξε το αλεξίπτωτο;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει εχουμε και μαιμου νεκρους κορνιου, κατα τσιορδα.

Οι φαρμακευτικες δημιουργουν φοβο με τα τσιρακθα και τις στατιστικες τους για να μοσχοπουλησουν σαν εμβολιο φαρμακο κλπ δηλ ζαχαρονερο, σε εξωφρενικες τιμες στις υπηρεσιες υγειας καθε χωρας.

Μπιζνα απατη και χωνονται και πρωθυπουργοι και γιατροι....

Μην τσιμπατε, ολοι οξω.

τι εννοείς όλοι οξω ποτέ ήμουνα μεσα και δεν το ξέρω

μιλάς και παραμιλας σε ένα τυχάρπαστο φορούμ και νομίζεις οτι είσαι βασιλιάς και μιλάς στους υπηκόους σου?

και ότι θέλουμε θα κάνουμε και γραμμένο σε έχουμε οκ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έπεσε με το αλεξίπτωτο και βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό, πέθανε από τον ιό η επειδή δεν άνοιξε το αλεξίπτωτο;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Φίλε ακριβώς αυτό έγραψε και ο ίδιος

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουδώλως ανεπιτυχής. Τουναντίον. Εφόσον η ζωή μου καθορίζεται από μέτρα που παίρνει η κυβέρνηση με βάση τη συμπεριφορά κάποιων ανεύθυνων, και αντί να τους συνετίσει, κλείνει όλη την κοινωνία μέσα, αυτό σημαίνει ότι η ελληνική κυβέρνηση αποφασίζει να δράσει σύμφωνα με τους λίγους ανεύθυνους, και όχι με βάση τους πολλούς έχοντες κοινωνική ευθύνη.

Στην ανάγκη σου να μου την πεις, παραβλέπεις και τα αυτονόητα.

 

Εννοείται πως θα δράσει με βάση τους λίγους ανεύθυνους όταν αυτοί δεν καταλαβαίνουν με τίποτα. Δεν γίνεται να το κάνουμε Ινδία και να τους σπάμε στο ξυλο. Εσύ δηλαδή τι θα εφαρμοζες για να τους συνετισεις που τα θεωρείς όλα αυτονόητα;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ακριβώς αυτό έγραψε και ο ίδιος

Κι εγώ πρόσθεσα.

 

Και να έχετε στα υπόψιν σας, ότι ο Τσιόδρας υπέβαλλε παραίτηση πριν μερικές μέρες και ο Μητσοτάκης δεν την αποδέχθηκε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα δράσει με βάση τους λίγους ανεύθυνους όταν αυτοί δεν καταλαβαίνουν με τίποτα. Δεν γίνεται να το κάνουμε Ινδία και να τους σπάμε στο ξυλο. Εσύ δηλαδή τι θα εφαρμοζες για να τους συνετισεις που τα θεωρείς όλα αυτονόητα;;

 

Φίλε εγώ δεν είμαι ούτε δήμαρχος ούτε υπουργός ούτε πρωθυπουργός. Αυτοί είναι τα μεγάλα μυαλά. Ας βρουν μια λύση ώστε να μην υποφέρει μια ολόκληρη κοινωνία από τους ανεύθυνους.

 

Εγώ πάντως επιμένω, ως αδαής που είμαι. Πώς είναι δυνατόν να έχουμε τόση "ανευθυνότητα" ως λαός, να έχουμε όπως λένε πολλοί εδώ μέσα και έξω στην κοινωνία και στα ΜΜΕ, πολύ μεγάλη διασπορά, πιθανότατα κάποιες δεκάδες φορές πάνω σε κρούσματα απ' ό,τι είναι επισήμως καταγεγραμμένα, κι εντούτοις να έχουμε κάπου 150 νεκρούς; Τόσο τυχεροί είμαστε; Αφού είμαστε ανυπάκουοι όπως λέτε πολλοί, γιατί έχουμε τόσους λίγους συγκριτικά νεκρούς;

 

Περιμένω με αγωνία και ενδιαφέρον τη διαφώτιση των λοιμωξιολόγων του φόρουμ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έπεσε με το αλεξίπτωτο και βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό, πέθανε από τον ιό η επειδή δεν άνοιξε το αλεξίπτωτο;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Που ακριβώς κολλάει αυτό;

Το αλεξίπτωτο, το τρακαρισμα ή οτιδήποτε αντίστοιχο άκυρο, θεωρείται υποκειμενο νοσημα;

Σε πανδημία οφείλεις να υιοθετήσεις το worst case σενάριο δηλαδή ακόμα και από κλινική αιτία να χάσει τη ζωή του κάποιος αν έπασχε παράλληλα από τον covid θεωρείς de facto ότι αυτός έπαιξε ρόλο και ότι χωρίς αυτόν ο ασθενής με τα επικείμενα νοσήματα πιθανότατα θα ζούσε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ; Τόσο τυχεροί είμαστε; Αφού είμαστε ανυπάκουοι όπως λέτε πολλοί, γιατί έχουμε τόσους λίγους συγκριτικά νεκρούς;

 

Περιμένω με αγωνία και ενδιαφέρον τη διαφώτιση των λοιμωξιολόγων του φόρουμ.

 

Ειναι το dna των ελληνων που προστατευει προσωρινα. Οσοι νοσουν εχουν καποια επιμειξια στο dna τους. Ηδη στα μυστικα εργαστηρια της κινας μελετουν γενετικους παραγοντες τυπου el.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το dna των ελληνων που προστατευει προσωρινα. Οσοι νοσουν εχουν καποια επιμειξια στο dna τους. Ηδη στα μυστικα εργαστηρια της κινας μελετουν γενετικους παραγοντες τυπου el.
Οφείλω να σε παραδεχτώ πάντως... Πάνω από 15 χρόνια στο φόρουμ μεγαλύτερο τρολ από εσένα δεν συνάντησα....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να σε παραδεχτώ πάντως... Πάνω από 15 χρόνια στο φόρουμ μεγαλύτερο τρολ από εσένα δεν συνάντησα....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα αυτο που συμβαινει ειναι πρωτογνωρο για την ελληνικη κοινωνια, πολλα νεα πραγματα μαθαινει η κοινωνια μας, εννοω παγκοσμια.

 

Μεταφερω τις τελευταιες εξελιξεις στο θεμα. Η γενετικη προδιαθεση μελεταται τωρα....δες μελετες επι διδυμων με παραλληλη εξελιξη.

 

Μελεταται η μεσογειακη διατροφη , ελαιολαδο , εληες, φετα, η καταναλωση αιγο προβειου κρεατος και προιοντων , καθως και το καπνισμα, σαν ενισχυντικοι παραγοντες του ανοσοποιητικου. Αυτος ειναι ο λογος που προσβαλλονται κυριως οι ηλικιωμενοι επειδη δεν υπερκαταναλωνουν τα ανωτερω προιοντα, η βρισκονται σε ειδικη διαιτα λογω υποκειμενων νοσηματων.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Αν πεθάνει ένας διαβητικος και είχε τον κωρονοιο, από τι πέθανε, από τον διαβήτη ή από τον ιό;

Έπαιξε αρνητικό ρόλο ο ιός ώστε επιβαρυνθει η κατάσταση του και να πεθάνει ή όχι;

Αν πέθαινε από διαβήτη, τόσα χρόνια θα είχαμε χιλιάδες διαβητικούς νεκρούς.

Δεν μετράνε άτομα από τροχαία ατυχήματα ή από έμφραγμα ή από οτιδήποτε άλλο άσχετο του ιού.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αν κάποιος έπασχε απο καρκίνο χρονιά στα τελευταία στάδια και τον έπιασε ενα κρύωμα και τον γύρναγε σε πνευμονία λόγω του εξασθενημένο ανοσοποιητικου του. Πέθανε λογω οτι ειχε καρκίνο ή απο το κρύωμα ? Ενα κρύωμα που ο Χ υγειης θα το πέρναγε με ένα μπούκωμα ? Τώρα όλη η συζήτηση ειναι μακάβρια και δεν καταλήγει κάπου νομίζω αυτά είναι τα μαθηματικά του χάους .

Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έπασχε απο καρκίνο χρονιά στα τελευταία στάδια και τον έπιασε ενα κρύωμα και τον γύρναγε σε πνευμονία λόγω του εξασθενημένο ανοσοποιητικου του. Πέθανε λογω οτι ειχε καρκίνο ή απο το κρύωμα ? Ενα κρύωμα που ο Χ υγειης θα το πέρναγε με ένα μπούκωμα ? Τώρα όλη η συζήτηση ειναι μακάβρια και δεν καταλήγει κάπου νομίζω αυτά είναι τα μαθηματικά του χάους .

Ο αλλος , ψυχακιας, σκοτωσε τη φιλη του επειδη επασχε απο κορνιο...φοβουμενος μη τον κολλησει. Το κοριτσι ειναι θυμα κορνιου η οχι?...αφου ειχε ενεργο ιο στο σωμα της?..φαυλος κυκλος .

Link to comment
Share on other sites

Ο αλλος , ψυχακιας, σκοτωσε τη φιλη του επειδη επασχε απο κορνιο...φοβουμενος μη τον κολλησει. Το κοριτσι ειναι θυμα κορνιου η οχι?...αφου ειχε ενεργο ιο στο σωμα της?..φαυλος κυκλος .

 

Aς μην το διακομοδησουμε το θεμα μιας και ειναι σοβαρο .Οτι κάποιος εχει διαφορετική άποψη απο έμενα και απο εσένα δεν τον κανει απαραίτητα στόχο και λάθος .Αυτό ακριβως ειναι η Δημοκρατία που πάνε να διαλύσουν σιγά σιγά και στοχευμενα . Και η αληθεια ειναι δεν ξερω σε μια επονομαζομενη πανδημία πως χαρακτηριζεις απο τι πέθανε κάποιος .Αλλα πριν τον Ιο αυτο αν καποιος ειχε καρκινο σε προχωρημένα σταδια ή ηταν πολυ γερος και αρχιζαν ολα απο ενα κοινο κρυολογημα και ρωταγαν τους δικους του απο τι πέθανε ο άνθρωπος καρκινο και γερατειά θα λεγανε. Σε πάππου φιλου μου μεγάλης ηλικίας, ο άνθρωπος έσπασε το πόδι του και το ένα έφερε το άλλο και κατέληξε ο άνθρωπος . Δεν μπορεις να πεις οτι πέθανε απο σπασιμο ποδιου.

Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Aς μην το διακομοδησουμε το θεμα μιας και ειναι σοβαρο .Οτι κάποιος εχει διαφορετική άποψη απο έμενα και απο εσένα δεν τον κανει απαραίτητα στόχο και λάθος .Αυτό ακριβως ειναι η Δημοκρατία που πάνε να διαλύσουν σιγά σιγά και στοχευμενα . Και η αληθεια ειναι δεν ξερω σε μια επονομαζομενη πανδημία πως χαρακτηριζεις απο τι πέθανε κάποιος .Αλλα πριν τον Ιο αυτο αν καποιος ειχε καρκινο σε προχωρημένα σταδια ή ηταν πολυ γερος και πεθενε απο αρχιζονταν απο ενα κοινο κρυολογημα και ρωταγαν τους δικους του απο τι πέθανε ο άνθρωπος καρκινο και γερατειά θα λεγανε. Σε πάππου φιλου μου μεγάλης ηλικίας, ο άνθρωπος έσπασε το πόδι του και το ένα έφερε το άλλο και κατέληξε ο άνθρωπος . Δεν μπορεις να πεις οτι πέθανε απο σπασιμο ποδιου.

Το σπάσιμο ήταν η αφορμή...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς κολλάει αυτό;

Το αλεξίπτωτο, το τρακαρισμα ή οτιδήποτε αντίστοιχο άκυρο, θεωρείται υποκειμενο νοσημα;

Σε πανδημία οφείλεις να υιοθετήσεις το worst case σενάριο δηλαδή ακόμα και από κλινική αιτία να χάσει τη ζωή του κάποιος αν έπασχε παράλληλα από τον covid θεωρείς de facto ότι αυτός έπαιξε ρόλο και ότι χωρίς αυτόν ο ασθενής με τα επικείμενα νοσήματα πιθανότατα θα ζούσε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κολλάει ότι ακόμα και ένα τέτοιο περιστατικό, θα το κατέγραφαν ως κορονοϊό. Υπερβάλλοντας κι εγώ με το παράδειγμά μου φυσικά, αυτό μας είπε προχθές ο Τσιόδρας.

 

Δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, αλλά πρέπει όσοι κάθονται και τον ακούν καθημερινά στις 18.00, να προσέχουν τι λέει και κάθε πρόταση να την φιλτράρουν ολίγον καλύτερα.

 

Καταρχήν ο άνθρωπος διαβάζει κάθε μέρα ότι του δίνουν να μας διαβάζει. Αμφιβάλλω αν τα γράφει ο ίδιος.

Δεύτερον, επιστήμονας επιδημιολόγος και μας μιλάει για οικονομία. Προχθες έκανε οικονομικές αναλύσεις. Μετά μας κάνει μάθημα πως να πλένουμε τα χέρια μας και έλεγε πως ακόμα και οι συνάδελφοι γιατροί του, μέχρι πρόσφατα δεν τα έπλεναν. Με λίγα λόγια τους έλεγε βρωμιάρηδες. Αργότερα διάβαζε για εσωτερικούς και εξωτερικούς ανθρώπους και μας έλεγε για μεταφυσικές καταστάσεις και πως πρέπει να αντιμετωπιστεί όλο αυτό από τον καθένα μας. Τρέχα γύρευε τρεχαγυρευόπουλε δηλαδή.

 

Τις προάλλες είχαμε την άλλη, που τραγούδαγε στο αγροτικό "άμα είσαι σπίτι", να βγαίνει και να λέει πόσο χαίρεται που ακούει τον Τσιόδρα και την χαριτωμενη φωνή του. Δηλαδή αυτή χαίρεται να ακούει κάποιον που ανακοινώνει θανάτους κάθε μέρα στις 18.00.

 

Και με όλο αυτό που συμβαίνει δύο μήνες τώρα και μας λένε ουσιαστικά ηλίθιους μέσα στην μάπα μας και μας κοροϊδεύουν, ακόμα κάποιοι δεν λέτε να το καταλάβετε.

 

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ δεν είμαι ούτε δήμαρχος ούτε υπουργός ούτε πρωθυπουργός. Αυτοί είναι τα μεγάλα μυαλά. Ας βρουν μια λύση ώστε να μην υποφέρει μια ολόκληρη κοινωνία από τους ανεύθυνους.

 

Εγώ πάντως επιμένω, ως αδαής που είμαι. Πώς είναι δυνατόν να έχουμε τόση "ανευθυνότητα" ως λαός, να έχουμε όπως λένε πολλοί εδώ μέσα και έξω στην κοινωνία και στα ΜΜΕ, πολύ μεγάλη διασπορά, πιθανότατα κάποιες δεκάδες φορές πάνω σε κρούσματα απ' ό,τι είναι επισήμως καταγεγραμμένα, κι εντούτοις να έχουμε κάπου 150 νεκρούς; Τόσο τυχεροί είμαστε; Αφού είμαστε ανυπάκουοι όπως λέτε πολλοί, γιατί έχουμε τόσους λίγους συγκριτικά νεκρούς;

 

Περιμένω με αγωνία και ενδιαφέρον τη διαφώτιση των λοιμωξιολόγων του φόρουμ.

Η θνησιμότητα του ίου δεν ξεπερνάει το 2%. Αυτό είχε ειπωθεί από την αρχή. Όμως αυτή η θνησιμότητα ισχύει μόνο όταν σε όσους βρίσκονται σε σοβαρή κατάσταση τους παρασχεται η κατάλληλη φροντίδα. Για αυτό και η όλη καραντίνα για να μην γεμίσουν οι εντατικές και έχουμε θανάτους που μπορούσαν να προληφθούν. Από την αρχή το λέγαμε αυτό, άρα μάλλον τζάμπα στα λέω

Link to comment
Share on other sites

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...